Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Dehogynincs
Dehogynincs hétfő, 17:59
#7439
Nemcsak a tisza (párt) árad, hanem a Duna (folyam) is.
zsoltee77
zsoltee77 hétfő, 16:30
Előzmény: #7437  csendben
#7438
azért, mert ha nem megy el, akkor majd az m1 is odavág neki, mint az atv, ha duzzog, hogy a köztévébe nem hívják. Most hívták, menjen el és mossa fel velük a padlót.
csendben hétfő, 14:13
Előzmény: #7436  badsector1
#7437
A csicskával minek vitatkozni?
badsector1
badsector1 hétfő, 14:10
#7436
"Meghívta a közmédia Magyar Pétert az M1 48 perc című élő műsorába, írja a hirado.hu. A csütörtöki adásban a Tisza Párt elnöke Orbán Balázzsal, a miniszterelnök politikai igazgatójával beszélgethetne „Magyarország aktuális helyzetéről”.Egyelőre még nem tudni, hogy a vita megvalósul-e. Megkérdeztük Magyart, hogy elfogadja-e a meghívást. Magyar Péter politikusként először – és eddig utoljára – a június 9-i választások előtt járt a köztévében."
Shortelek hétfő, 13:41
Előzmény: #7432  badsector1
#7435
"Ember kell a gátra! "
Orbánt a gátra vagy orbán nem ember?:))
Dehogynincs
Dehogynincs hétfő, 12:05
Előzmény: #7432  badsector1
#7434
Ez nem utasítás volt, hanem Orbán most döbbent rá arra, hogy a külpolitikai "békemissziós" kudarcsorozat után, az itthoni kudarcokkal kell foglalkoznia.
Dehogynincs
Dehogynincs hétfő, 11:59
Előzmény: #7430  Shortelek
#7433
A 20%-t signal2 írta #7388-ban.
Abban egyetértek, hogy Gyurcsánynak hajlandónak kellett volna lennie arra,
hogy megalkudjék magával és felülemelkedjék saját béklyóján.
De ez 2026-ban nem fog számítani, mert a 2024-es ep-választáson a voksolók behúztak neki egy jókorát
és a dk azóta is csak egyre zsugorodik, erősen fogynak a hívei.
Csak ugye nehogy MP legyen, hanem Gyurcsány, akivel már sokszor nem értük el az egyharmadot sem.
badsector1
badsector1 hétfő, 11:39
#7432
"Orbán Viktor elfogadva a javaslatunkat, lemondta a strasbourgi  európai parlamenti vitán való részvételét. Helyes döntés. Ilyen súlyos árvízi helyzet idején nincs helye politikai vitáknak, teljes nemzeti összefogásra van szükség. 
Ember kell a gátra! 
❤️🤍💚"
    
Mp utasította rubel viktort, testével állja a víz útját.
Shortelek hétfő, 11:27
Előzmény: #7429  Dehogynincs
#7430
A 20- at te ïrtad, de lehet vagytok 40- en is, akkor már más lett volna, de a 40 lehet tulzó is, a 20- at keveslem, de itt a százalékok mellett az is fontos, ki mennyire hajlandó megalkudni magâval a cêl érdekében, mi lenne a jobb az országnak, felūl tud- e emelkedni valaki a sajât béklyóján, na de ez már 2026- ban nem fog számítani szavazhattok nyugodt lelkiismerettel mp pártjára is, csak ugye nehogy aztán gyurcsány legyen, addig mêg van idô sok víz lefolyik a Dunán, sajnos most is túl sok.
Dehogynincs
Dehogynincs hétfő, 10:35
Előzmény: #7419  Shortelek
#7429
Aha. Ha az a 20%, amelyik semmiképpen nem szavazna Gyurcsányra mégis Gyurcsányra szavaz, akkor le lehetett volna váltani Orbánt.
Még ezzel a 20%-kal is listás többsége lett volna a fidesznek.
2022 fidesz 54,13% (3060706)
Teljesen természetes, ha egy választónak vannak elutasított politikusai vagy pártjai, legyen az Orbán, Gyurcsány, MP vagy bárki más, bár más brandet most nem látok.
Gyurcsány nevét hiába szádra ne vedd!
Az alattvaló nem arra hivatott, hogy Gyurcsány nevét saját céljaira használja,
 hanem arra, hogy ezt a nevet áldja, hirdesse és segítségül hívja.
Ha pedig Gyurcsány nevében beszél, akkor elsősorban az ő kijelentéseit,
vagyis a gyurcsányizmus igazságait kell szem előtt tartania.
Szavainak tekintélyét és hitelességét nem Gyurcsány nevének gyakori emlegetése,
 hanem az ő tanításával való harmóniája garantálja.
signal2
signal2 hétfő, 10:20
Előzmény: #7426  badsector1
#7428
Ezzel maximálisan egyetértek. 
Nem MP-re hegyezve írtama posztot, sok politikus posztol a gátról. Nálunk. Máshol viszont ez nem nagyon szokás. Ott tudják az emberek, hogy nem ez a dolga egy politikusnak, így nem is várják el töle. Persze ettöl még jó, ha ott van, ha épp nincs más dolga.
badsector1
badsector1 hétfő, 10:03
#7427
"Pont az ilyen fenyegető árvízi helyzetek idején kellene a kormánynak az Alaptörvény megfelelő rendelkezése alapján veszélyhelyzetet elrendelnie. Természetesen tudjuk, hogy nálunk Orbán Viktorék a két és fél éve bevezetett háborús veszélyhelyzetet sem azért rendelték el, hogy bármiféle veszélyt elhárítsanak.
Miniszterelnök úr,
Miért csak a civilek ezrei vannak a gátakon? Hol vannak a magyar honvédség katonái? Csak óriásplakátokon? És az állandóan emlegetett tartalékosok?  A honvédelmi miniszter tegnap 350 honvéd vezénylésétől kommunikált. Dömötör Csaba államtitkár pár órával később 17 ezerről. Melyik az igaz? 
Miért nincsenek készen a 2013-ban Ön által megígért dunai gátszakaszok? Miért nincsenek mobilgát rendszerek a legveszélyeztetettebb szakaszokon?"
badsector1
badsector1 hétfő, 09:06
Előzmény: #7424  signal2
#7426
Ha mp eltakarítaná orbánt, kicsivel biztos ,hogy jobb hely lenne mogyoróorszàg  mint most.
user01
user01 hétfő, 08:57
Előzmény: #7424  signal2
#7425
Vagy covid alatt arról, hogy visszamegy dokiskodni?
signal2
signal2 hétfő, 08:44
Előzmény: #7421  user01
#7424
Igen, Magyarországon szemmel láthatóan érdekli az embereket, hogy egy politikus fotózza magát gumicsizmában, és posztoljon róla. Jobb helyeken egyáltalán nem téma, hogy politikusok posztolnak a gátról.
user01
user01 hétfő, 08:25
#7423
Ja, és arra is jó volt a lapátolás, hogy kiderült, lapáttal el lehet kergetni a fidesz propagandistáit. Mármint azzal, hogy lapátot akarsz nekik adni és bevonni őket a munkába. Azonnal elszaladtak, amint azt látták, hogy ott dolgozni kellene.
badsector1
badsector1 hétfő, 08:21
Előzmény: #7417  euler
#7422
Ha feri gumicsízmát húzott volna , ma már 3 helyett 4 százalékon állna.
user01
user01 hétfő, 08:15
Előzmény: #7418  Ecnedam
#7421
Fura, de úgy néz ki, hogy sokakat baromira érdekel, hogy egy politikus hőmérőzik, meg szagolja a bűzös vasúti kocsikaz, meg lapátolás közben arról beszél, hogy mindezt előre átgondolt mobilgátfejlesztéssel el lehetne kerülni.
Láthatóan nem csak ellenzéki oldalon vevők rá az emberek, hiszen ha a legtöbben telibe szarnák az egészet, akkor Orbán se hagyta volna ki a milliárdosok konditermében a fotózkodás utáni szaunát és lábmasszázst azért, hogy kiszaladjon a gátre besázozni  a vadiúj csizmát.
user01
user01 hétfő, 08:05
Előzmény: #7417  euler
#7420
Lehet azért hivatkoznaj vitaként arra, hogy Orbán megvitatni megy ki kérdéseket az EU parlamentbe, mert ezt nem csak Magyarországon hívjákmparlamenti vitának, hanem ott is. Csak egy ötlet.....
 
A lapátolás médiahír? Meg a kórházbejárás is az volt? A MÁV-ozás is az lett? Bezzeg az nem hír, hogy Feri 2 évvepmezelőt kétszer is odaszólt, hogy szar az egészségügy, mielőtt elszaladt a pedikűröshöz.
Ezek szerint nem úgy működik a média, ahogy azt a DK-ban elképzelik. Még valami, amihez nem értenek?
Shortelek hétfő, 06:52
Előzmény: #7414  Dehogynincs
#7419
"Engem marhára nem érdekelt, hogy hány minisztérium jutott volna a dk-nak"
Engem sem, viszont a 20%-al le lehetett volna váltani orbánt, ezt viszont a 20% nem bírja megértrni, fontosabb a gyurcsányozás és inkább maradjon orbán.
Ecnedam
Ecnedam hétfő, 06:45
Előzmény: #7417  euler
#7418
Személy szerint én nem várom el, hogy lapátot fogjon egy politikus. Nem azért szavazok rá, hogy lefotózzák lapáttal a kezében. Nem ez a dolga. Mindenki a dolgát végezze, a politikus is. Ha a lapátos embertől a politikusig mindenki tisztességesen végezné a munkáját akkor ez a topic most nem is létezne.
euler vasárnap, 22:27
Előzmény: #7415  combo
#7417
Vajon MP lekési a "vitát"?
Vitát! Atyaég, és ezen csámcsog a teljes média, anélkül, hogy utánanéznének, hogy miről van szó. 
Az is beszédes, hogy a cseheknél és a lengyeleknél nem mennek politikusok lapátolni a gátakra. A szlovákoknál és nálunk igen. 
A kétnapos uniós külügyminiszteri találkozónak Bp-en, amit bojkottált az érintettek kétharmada és nem jelent meg egy uniós biztos sem, viszont nincs hírértéke. 
Hát, érdekesen működik a média ...
(Kaptál egy pluszt. Értékelem a humorodat. :)
badsector1
badsector1 vasárnap, 20:00
Előzmény: #7415  combo
#7416
Mp-nek igaza van, friss levegőn egészségesebb súlyt emelni.
Dehogynincs
Dehogynincs vasárnap, 11:38
Előzmény: #7388  signal2
#7414
1. Ez az adottság, vagyis a dk támogatottsága nem kötelez az összefogásra. A mihamó is összefogás nélkül jutott be.
A másik adottságról miért hallgatsz? Ez a dk elutasítottsága, ami gyurcsányozással fölkorbácsolható, ha valakinek nincs annyi esze, hogy magától utasítsa el Gyurcsányt.
2. Fogadjuk el a 80%-20%-os felmérést! Ha az összefogó pártok tudták azt, hogy 20% elutasítja a közös indulást, akkor miért számoltak ezzel a 20%-kal is?
3. Ebben a 20%-ban én is benne voltam és nem lettem legkeményebb magyarista és természetesnek veszem, hogy vannak akik finnyásak MP-re.
4. Engem marhára nem érdekelt, hogy hány minisztérium jutott volna a dk-nak. Gyurcsányt egy minisztériummal is elutasítottam.
5. Az MZP-MP dilemma 2022-ben föl sem merült, mert nem volt a palettán MP, a 2024-es ep-választás után meg MZP törpült el: 0,64% a 29,6%-kal szemben.
badsector1
badsector1 vasárnap, 09:44
Előzmény: #7412  Shortelek
#7413
Senki nem állította, hogy 100%, hogy a tisza nyeri 2026-ot,mivel orbán addig fogja tekergetni a csalás potmétert,amíg a 30%-os fidesz 2/3-dal csalja el a választást, ezért nem lehet megúszni, hogy utcáról legyenek elrakarítva.
Shortelek vasárnap, 08:50
Előzmény: #7398  badsector1
#7412
Azt nem gondolom, hogy most a tisza nem erõsebb a dk- nâl, csupán nem vagyok elvakult tisza hívõ abban, hogy 100% a tisza lesz gyôztes 2016- ban az ov választâson, már most látszik a fidesz igéret cunamija amivel ismét gyõzhetnek a csalás mellett.
ronaldinyo szombat, 22:48
Előzmény: #7410  badsector1
#7411
Nemsoká Orbán 39% Tisza 43%
badsector1
badsector1 szombat, 22:19
Előzmény: #7408  signal2
#7410
nem a bombák várása miatt van 39%-on.
én pl nem vártam semmilyen bombát, a 2 milliós partizán interjú tette fel MP-t a politikai térképre.
Istvan78 szombat, 21:58
Előzmény: #7408  signal2
#7409
Ezt a "10 másodperc alatt tiltottak" ügyet legalább 10-szer leírtad már. Mikor volt ez, tán áprilisban? 
A média nem azért hypolta őt, mert várta a bombákat, ennek kis szerepe volt. Egy hónap után már mindenki látta, hogy nemigen várható már ilyesmi. Azért hypolta, mert járta a vidéket, sokan voltak a gyűlésein, nőtt a népszerűsége, ezért mindenki őt akarta megszólaltani, a megszólalásai a médiákban pedig tovább fokozták a népszerűségét. És a lényeg: mindenki úgy látta, hogy nagy változások motorja ő, lehet vele Orbán buktatás. 
signal2
signal2 szombat, 21:44
Előzmény: #7407  badsector1
#7408
Ebben az a vicces, hogy én pl nem is tudom, higy kommunikál a közösségi médiában, mert bár naponta felmegyek a faszbukra, alig hoz fel tiszával kapcsolatos hírt. Az oldalukról meg 10 másodperc alatt tiltottak, amikor megkérdeztem, hogy miért kell a hvg-t propagandistázni.
A média egyébként önként túlhype-olta március és június között. Várták, hátha robbantja a bombákat a fideszeről. Jó trükk volt ennek a lebegtetése.
badsector1
badsector1 szombat, 21:22
Előzmény: #7406  badsector1
#7407
"Félreérthetetlenül arról van szó, hogy Magyar Péter impulzív közösségimédia-jelenlétére így válaszolna a kormányoldal. Erre rá is világít Deák Dániel nyilatkozata az Indexnek:Magyar Péter sem hosszú szakpolitikai viták miatt lett sikeres. Azért lett az, mert olyan módon tud a közösségi médiában kommunikálni, amivel megszólítja az ellenzéki szavazókat. A kormányoldalon is ilyen politikusokra van szükség a frontvonalban."
    
Szóval most már nagy szüksége lenen a fidesznek Magyar Péterre, de csak mencer tamásra tellik.
badsector1
badsector1 szombat, 21:20
#7406
"A Tisza Párt mágnesként vonzza magához a kormányváltást akaró szavazókat, a parlamenti ellenzéki pártok kétségbeesettek, a Fidesz már beárazta az eljelentéktelenedésüket, és az új erőviszonyokra válaszolva épít stratégiát.Alaposan felbolydult a magyar közélet, miután a HVG közzétette a Medián új közvélemény-kutatását, amely szerint júliusról szeptemberre tovább szűkült a Fidesz és a Tisza Párt közötti különbség:
  • a teljes szavazókorú népességben 11-ről 5 százalékpontra,
  • a választani tudó biztos szavazók körében pedig 12-ről 4 százalékpontra csökkent a két párt közötti távolság.
Sokkal szemléletesebb, ha az adatokat úgy tekintjük, hogy a választani tudó biztos szavazóknál a Fidesz–KDNP 43 százalékon áll, míg a Tisza Párt 39 százalékon.2010 óta egyetlen ellenzéki párt sem tudott ilyen közel kerülni a kormánypártokhoz. Magyar Péter pártjának előretörése úgy is látványos, ha azt is figyelembe vesszük, hogy a júniusi európai parlamenti választáson elért eredménye (29,60 százalék) óta vagy 9 százalékot erősödött. Ami szintén látszik, és árulkodik a pártpolitikai viszonyokról, hogy a Tisza Párt nem a kormányoldalról vitt szavazatokat az elmúlt hetekben, hanem a régi ellenzéki pártoktól (legalábbis a Medián-kutatás alapján).A Fidesz–KDNP 44,82 százalékot ért el az európai parlamenti választáson, míg a Medián mostani felmérése alapján 43 százalékon áll a választani tudó biztos szavazóknál. A kormányoldal tehát őrzi a táborát, ugyanakkor erősödni sem tudott, márpedig a Fidesz–KDNP-nek szüksége lesz 2026-ig pluszszavazatokra a Tisza ellen, ha utóbbinak továbbra is működik majd az ellenzéki szívóereje (és ugye az sem zárható ki, hogy lesz lemorzsolódás a kormányoldalon is)."
   
a békepárti agy lufija 39%-on :))
combo szombat, 19:38
Előzmény: #7404  Vali
#7405
Soha nem szavaztam a DK-ra. De amióta szavazhatok soha nem arra a pártra szavaztam, amelyik nyert. (2004-ben szavaztam EP-n a fideszre, de akkor még fiatal voltam, és bohó.)
Vali szombat, 19:19
Előzmény: #7402  combo
#7404
Az a baj, hogy ez mantra, mint a birka nép, és minden dk-s kommentelő naponta megírja minden főrumon, hogy én megmondtam. Ki a fene fogja számon kérni, ha mégsem. Nem mondom, hogy nincs a levezetésedben logika, de csak egy szálon vezetted le. A Tisza jelenlegi támogatóit korábban sem tántorította el a zsák krumpli, vagy ennél kifinomultabb - felsőközéposztályt támogató formák. Az alsó középosztály - fideszes vagy nem - nem érintett különösebben ezekkel a támogatásokkal. A fiataloknak nyújtott adókedvezmény szintén jó helyre megy, ez az a generáció, amelyik az elmúlt fél évben megjelent a politikai térben, és nem éppen fidesz-párti.
combo szombat, 18:58
Előzmény: #7402  combo
#7403
kieg: mindenki, aki rühelli Orbánt.
combo szombat, 18:57
Előzmény: #7401  Vali
#7402

Az a baj, hogy gecibuta ez az ország. Ezért van még mindig nyakunkon Orbán, és ezért lesz kénytelen mindenki (én is) erre a Tiborcz-klónra szavazni. De majd az itteni fórumozók is megtapasztalják, hogy milyen gecibuta ez az ország, amikor elkezdik 2026 előtt megint helikopterről szórni a zsozsót, vagy épp benzinárstopolnak (ha üres a kassza, akkor más faxával fogják verni...), és hirtelen a kutyát nem fogja érdekelni a szétrohadó kórház. A Szájer-ügy is sokkal nagyobb durranás volt a Bese-ügynél, erről a fasziról most hallottam először, a Szájer meg a fidesz arca volt. A Pegasusról nem is beszélve.
Én most megmondom, hogy meg fogom mondani, hogy megmondtam. (Mucsi Zoltán)
Vali szombat, 17:58
Előzmény: #7400  signal2
#7401
Igazad van, járjunk tovább körbe-körbe. 
Az ellenzéki pártok (majdnem)  mindent megtettek, amit adott körülmények között tenni lehetett, összefogott, nem működött, Momentum "szétfogott" ,
 Az ellenzéki választói akarat: akkor változtass a körülményeken, vagy találjatok ki valamit, mert ebből megint xar se lesz.
Pártok: nem tudok. Fogadd el. 
Kb télen írtam, hogy a választás érzelmi dolog, édes felesleges teljesítményre és részeredményekre, elvekre hivatkozni. (Azt válaszoltad, hogy csak álljak oda vmelyikhez és csak bízzak ). Pártként el tudod-e hitetni, hogy képes vagy megbuktatni a rezsimet, erről szól a történet. A "csak mi vagyunk nektek" soha nem volt elég jó üzenet, és soha nem is lesz, ezt racionalizálhatod, ahogy akarod. Olyan múltba kapaszkodsz, ami csak neked volt valóságos, az ellenzéki választóknak csak díszlet. 

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek