Topiknyitó: badsector1 2024. 02. 28. 07:57

Magyar Péter már a pártalapításon dolgozik (TISZA)  

"A 444 több forrásból is úgy tudja, hogy az elmúlt napokban Magyar azon dolgozott, hogy összehívjon egy kört, ami egy jövőbeli párt magja lehet."
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vali 2024. 07. 31. 14:18
Előzmény: #7039  signal2
#7040
Így van. Tucatszor leírtad. Mi is tucatszor leírtuk, hogy a biztos kudarccal szemben az ellenzéki szavazók többsége a bizonytalant választja. Mit gondolsz, mit tudsz ezzel elérni?
signal2
signal2 2024. 07. 31. 14:01
Előzmény: #7037  dexter
#7039
Tucatszor írtam világos érveket, hogy miért kell fenntartásokkal kezelni MP-t, miért volt értelmetlen úgy szavzni az önkori és EP választásokon úgy, ahogy, és következetesen kiállok amellett, hogy az egypárti kormány szuoptimális, söt, inkább veszélyes. Nem én vagyok az, akinek nincsenek raiconális érvei.
Amire most reagáltál, azt annak a fórumtársnak írtam, aki le akarja váltani Orbánt, de nem Gyurcsánnyal, söt olyannal sem, aki valaha akárcsak ránézett Gyurcsányra. Viszont szívesen leválataná olyannal, aki 20 évig építette a mai rendszert. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 31. 11:08
Előzmény: #7033  signal2
#7038
A nagybetűs "kizárólagot" honnan veszed? Még egyedül sem vagyok (1352699, 29,6%).
MP-re tudnék szavazni orrbefogás nélkül, de GyF-re nem.
Ez az 1.3 milliós szavazótábor MP nélkül sem tűnne el és kitermelne MP helyett egy másik vezért, arcot, listavezetőt, kormányfőjelöltet és talán miniszterelnököt is.
Az egypártrendszer most úgy fest, hogy 2026-ban a fidesznek és a tiszának lesz a legtöbb mandátuma (de nem tudom, melyiknek lesz több) és vélhetően a mihamó és talán a dk is megugorja a küszöböt meg egyéniben is befuthat néhány jelölt küszöb alatti pártokból.
A koalíció lehet előnyös, de ezekből az elrajongott koalíciós álmodozásokból 2010 óta csak kétharmados vereségek jöttek ki.
Egyébként a mostani rendeleti kormányzás helyett az egypártrendszer is jobb lenne, de most Orbánnak van pártja és parlamentje és nem a fidesznek van kormányfője. Semmi jelét nem látom annak, hogy a fidesz meg tudná akadályozni Orbán kártékonykodásait és  hogy Orbán elszabaduljon a nato-ban meg az eu-ban.
dexter 2024. 07. 31. 10:34
Előzmény: #7033  signal2
#7037

Semmivel sem vagy különb, mint a fidesz, ill. mint pl. Schemet.
Ugyanazt az ámokfutást követed el, mint ők, ugyanaz a hitvakság van mindkettőtöken. Csak ő meggyőződésből, te meg sértődöttségből.
csendben 2024. 07. 31. 08:49
Előzmény: #7035  signal2
#7036
Jól mondja Micimackó....
signal2
signal2 2024. 07. 31. 08:43
Előzmény: #7034  csendben
#7035
Jogod van saját magad értelmetlen korlátozásához!
csendben 2024. 07. 31. 08:39
Előzmény: #7033  signal2
#7034
Mondtam már,de most is mondom:nem élek Bécsben,ezért nem osztom az észt a bécsieknek...https://i.pinimg.com/736x/e2/57/ea/e257eab6f31eb34ec526709113e9c6bc.jpg
signal2
signal2 2024. 07. 31. 08:27
Előzmény: #7031  Dehogynincs
#7033
Teljesen egyértelmü, hogy pont fordítva van. te akarod KIZÀRÒLAG  a 20 évig fideszbérenc MP-vel leváltani Orbánt. Te teljesen nyíltan egy következö egypártrendszer mellett érvelsz, egy olyan vezetövel, aki 20 éven kleresztül a fidesz módszereit szívta magába. Természetesen sokkal jobb lenne egy koalíció, ahol senki nem tud ökényesen döntéseket hozni, és egymáson tartják a szemüket. ès akkor még nem is beszéltük szakmai kérdésekröl. hogy az sem mindegy , hogy ténylegesen majd milyen intézkedések várhatóak egy következö kormánytól. 
euler 2024. 07. 31. 08:09
Előzmény: #7031  Dehogynincs
#7032
Jobbulást kívánok!
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 31. 07:01
Előzmény: #7030  euler
#7031
Az idei ep-választáson kiderült GyF elutasítottsága.
Megértem, hogy MP-vel nem akarod leváltani Orbánt, hanem kizárólag GyF-cel.
Én is ilyen vagyok, de sokmillió választóval együtt fordítva vagyok ilyen: le akarom váltani Orbánt, de nem GyF-cel.
A vagyonnyilatkozat és a jövedelmi nyilatkozat közötti különbség huszonhatodrangú kérdés, amire a választók nem különösebben érzékenyek, de ha valaki "magyar"ellenes és gyurcsányista, akkor ebbe a szalmaszálba is belekapaszkodhat vagy próbálhat belekapaszkodni.
Megjelent egy 1352699 fős, 29,6%-os tiszás tömeg. Ez akkor is itt marad, ha MP-t kilövöd vagy a dk kilövi a jövedelmi nyilatkozattal. Gyf-en kívül kit látsz arra alkalmasnak, hogy átvegye MP szerepét? Olyat nevezz meg, akibe nem lehet belekötni a vagyonnyilatkozatával!
Szerintem a jövedelemnyilatkozatos szőrszálhasogatás kisebb súlyú, mint például a 2006-os karhatalmi harcászat a nagygyűlés után, amit viszont te nézel el Gyurcsánynak, amihez persze választóként minden jogod megvan.
euler 2024. 07. 30. 21:12
Előzmény: #7029  badsector1
#7030
2024  április 5, 24.hu:
"A tényekhez tartozik, hogy Magyar Péternek – mivel nem töltött be politikai tisztségeket – korábban nem kellett nyilvános vagyonnyilatkozatokat tennie, ám a politikus felesége miatt készítenie kellett ilyen dokumentumokat – ám ezeknek a nyilvánosságra hozásáról saját maga dönthetett. Eddig a Magyar-féle vagyonnyilatkozatok nem voltak nyilvánosak.
.
Két kérdést tettünk föl Magyar Péternek: a fejlemények tükrében tervezi-e a vagyonnyilatkozata nyilvánossá tételét, illetve mit szól Varga Juditnak a vagyonmegosztásról szóló állításaihoz.
Előbbivel kapcsolatban Magyar úgy nyilatkozott: az európai parlamenti választások hivatalos kampányának kezdetéig nyilvánosságra fogja hozni a vagyonnyilatkozatát."
.
Tehát 2024 április 20-ra vállalta, és vagyonnyilatkozatot nem jövedelmi nyilatkozatot. (Utóbbiban vagyontárgyak és egyéb juttatások nincsenek benne.)
https://24.hu/belfold/2024/04/05/varga-judit-vagyonnyilatkozat-magyar-peter-valas-vagyonmegosztas/
badsector1
badsector1 2024. 07. 30. 09:05
#7029
"Tegnap, az ígéretünknek megfelelően, nyilvánosságra hoztuk minden TISZA párti EP képviselő jövedelmi nyilatkozatát 2021-ig visszamenőleg. Az enyémet is. 
Ez ugyan nem egy vagyonnyilatkozat, de már az egész sajtó ezen csámcsog, ezért pár észrevétel:
Soha nem állítottam, hogy jogászként rosszul kerestem az “előző” életemben. Dolgoztam ügyvédkként, nyolc évig diplomataként, majd egy magáncégnél jogi igazgatóként és befektetési tanácsadóként és emelett voltak állami megbízásaim. Most EP képviselőként a fizetésem a korábbi jövedelmemnél jóval alacsonyabb lesz és ennek a felét minden hónapban jótékonysági célra ajánlom fel.
Húsz éve dolgozom, van egy nagyobb és egy kisebb budai lakásom, egy üres telkem a Káli-medencében és egy hat éves Volvom, valamint ugyanannyi megtakarításom, amennyi jelzáloghitelem az ingatlanokon. Talán egyetértünk abban, hogy ez nem egy NER lovag szint, mert oda évi 10 milliárd forint a belépő szint. És nem munkabérből.
Mi a TISZA Pártnál hiszünk az átláthatóságban és az őszinteségben. Nem gondoljuk például, hogy egy miniszterelnöknek azt kell hazudnia, hogy nincs megtakarítása, miközben 10 milliárdos uradalmi birtokot építtet a családjával és a veje pár év alatt 500 milliárdot kuporgatott össze, a haverja pedig 1000 milliárd forintot kezel. 
Nekem az aktív húsz évem felében volt kormánytól független, privát munkahelyem. Ilyen a NER elit nagy részének soha nem volt. A miniszterelnöknek bizonyosan nem. Tőlük még inkább elvárható lenne a transzparencia.
Ha a TISZA Párt felhatalmazást kap a magyar emberektől, teljesen új vagyonnyilatkozati rendszert vezetünk be és húsz évre visszamenőleg, minden magas rangú politikust és családtagjaikat vagyonosodási vizsgálatnak vetjük alá. Ha nem tudnak elszámolni a tényleges gazdagodásuk forrásával, akkor a különbözetet adóhiányként be fogják fizetni az államkasszába. Ha nem fizetik be, akkor a végrehajtók behajtják rajtuk."
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 29. 08:22
Előzmény: #7027  euler
#7028
Kitől származik a „Magyar az, akinek fáj Trianon” kijelentés?
https://e-nyelv.hu/2020-06-03/kitol-szarmazik-a-magyar-az-akinek-faj-trianon-kijelentes/
A miép önmeghatározása alapján a „Se nem jobb, se nem bal, keresztény és magyar” elvet követte.
Ha kihagyod belőle a keresztényt, akkor a választók nagyobb tömegét fedi le.
MP elég nagy tömeget mozdított meg, de nem tudom, mekkora szerepe van ebben ezeknek a jelszavaknak.
Az első jelszó nem állna jól a dk-nak, de a második sem áll jól neki, különben használná.
A megboldogult szdsz a nemzeti jelképek kisajátításának tekintette, hogy az akkori jobboldali pártok használták a magyar zászlót, bár semmi nem tiltotta az szdsznek, hogy ők is lobogtassák azt a zászlót.
Az szdsz nem tekintette nemzeti jelképnek a kék-fehér hívószíneit, de erősen használta azokat és ezekről a színekről itthon nem feltétlenül  a görögök, finnek, argentinok vagy uruguayiak ugranak be.
euler 2024. 07. 28. 20:26
Előzmény: #7024  sztanil
#7027
És ez nem ismerős?
"Se nem jobb, se nem bal, csak magyar. 
Magyar az, akinek fáj Trianon."
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 28. 11:17
Előzmény: #7022  signal2
#7026
Ki olvas programokat?
Aki olvas, az magától is kiköbözi, hogy melyik párt hiteles és melyik hiteltelen.
Itt a fővárosi fénykép:
fidesz 28,69% (227 285)
tisza 27,34% (216 609)
dk 16,62% (131 696)
lmp 10,15% (80 402)
kétfarkúak 7,89% (62 541)
momentum 4,98% ((39 471)) küszöb alatt, futottak még kategória
A momentum is ugyanolyan okos a maga pályáján, mint Orbán a sajátján. Légypiszok nagyságrend, de missziós tudattal ugatna bele a nagyok dolgába.
Így elveszteni a fővárost már művészet. Emellett még a két ep-mandátum elvesztését is meg kellene magyarázniuk maguknak, mert a választókat már ez sem érdekli különösebben.
Istvan78 2024. 07. 28. 11:08
Előzmény: #7022  signal2
#7025
Itt most nem MP programjának tartalma volt terítéken, hanem az, hogy megvalósítja-e majd vagy csak beszél róla. Látom, az MP ellenességed már nem engedi értelmezni a párbeszéd szitut. Kóros.
sztanil 2024. 07. 28. 10:36
Előzmény: #7022  signal2
#7024
A "Ne lopj!" a Biliából lett kiollózva, ezért azzal se kampányoljanak!
badsector1
badsector1 2024. 07. 28. 10:32
Előzmény: #7022  signal2
#7023
Engedd már el ezt a kiollózott dolgot, én is az oktatási rendszerre költeném a közpénzt a focisták fizetése helyett de mégsem a momentumtol loptam az ötletet.
signal2
signal2 2024. 07. 28. 09:45
Előzmény: #7019  badsector1
#7022
Nem hanta, hanem az eddig is létező programokból kiollózott pontok általánosítása. 
Dehogynincs
Dehogynincs 2024. 07. 28. 07:46
Előzmény: #7020  badsector1
#7021
"Azok viszont nem, akik a magyar adófizetők pénzét gátlástalanul ellopják és a családjuknak, haverjaiknak juttatják."
__________  családtámogatási rendszer ___________
Az Orbán- és Mészáros-családoknak juttatott ezermilliárdok nagyságrendje összemérhető az összes többi családnak juttatott támogatással, de ezektől a családoktól a piacgazdaságot is ellopják.
A politikai csőcselék rámutatásos alapon választja ki a tőkésosztályt és elveszi a lehetőséget azoktól, akik tényleg a piacgazdaság versenyében tudnának és akarnak érvényesülni, bár ezt az érvényesülést megtehetik, ha ... kitántorognak Amerikába vagy Európába.
https://mek.oszk.hu/05500/05570/html/jozsef_attila0035.html

Topik gazda

badsector1
badsector1
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek