Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 07. 26. 14:10
Törölt hozzászólás
#81340
Törölt felhasználó 2020. 07. 26. 14:06
Törölt hozzászólás
#81339
Murdoch 2020. 07. 26. 14:04
Előzmény: törölt hozzászólás
#81338
Most nem Soroksárról van szó, hanem pl. a XII-ről. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 26. 14:01
Törölt hozzászólás
#81337
Murdoch 2020. 07. 26. 13:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#81336
'Többször volt alkalmam végignézni ilyet' Akkor már értelek, én ezzel nem tudok azonosulni. Mellesleg jó helyen mostanság 200M-ért max egy telket kapsz, nem házat.
ALAPKAMAT 2020. 07. 26. 13:26
Törölt hozzászólás
#81335
CyrusTheGreat 2020. 07. 26. 13:06
Előzmény: #81332  PersonaNonGrata
#81334
Sok helyen megfordultam már a pénzügyi-multis világban, büntetőfeljelentés kizárólag a legalsó szintre jutott, akkor is csak, ha az ügyfél tett feljelentést, mint károsult. Ha a cég a károsult, soha a büdös életben nem volt retorzió a kirúgáson kívül.
Btw, az ingyenhitel és a sárga csekkes törlesztőrészlet államilag támogatott módja a fekete jövedelem tisztára mosásához...
De ezt én is befejeztem, nagyon sok dolgot láttam, évekig kell csinálni, hogy 100M-ós házat lehessen belőle venni, az ilyen mértékben elég feltűnő, de kisebb mértékben egy-két évnyi törlesztőt összeszedhet a nem megfelelő morális iránytűvel rendelkező vezetők - a droidok csak bűncselekményt és börtönt kapnak, ott jóval könnyebb a lebukás.
Törölt felhasználó 2020. 07. 26. 12:57
Előzmény: törölt hozzászólás
#81333
Ezek szerint te ehhez IS jobban értesz. Ilyenek a modern polihisztorok.
PersonaNonGrata 2020. 07. 26. 12:24
Előzmény: #81331  Placi82
#81332
Ahol a cég arra jut, hogy bizonyítható, ott mennek a bíróságra, és végig ütik az ügyet kérdés nélkül. Első sorban azért, hogy cégen belül ki tudják kommunikálni az egészet az eredményhirdetés után, és ezzel próbálják elrettenteni a mutyizókat. Ahol arra jutnak, hogy nem biztosan tudják a bíróságon végig ütni (szépen végig van papírozva), ott marad ez a végkielégítős-közös megegyezős megoldás, mert nincs más lehetőségük. Ha nem sikerülne végig vinni, akkor azzal pozitív példa kerülne a mutyizók elé (#MegLehetÚszni), és még lehet, hogy fizetniük is kellene valami féle kártérítést.
Placi82 2020. 07. 26. 12:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#81331
Így van. A pénzügyes azt se látják át ami az orruk előtt van. Csak a számokat nézik, és ha stimmelnek akkor minden ok. Ezért alkalmazzanak néha olyanokat akik a számok mögé látnak, természetesen a delivensek mindent lepapiroznak, így csak maximum végkielégítésel küldik el őket,ez a legrosszabb scenario a részükre 
ALAPKAMAT 2020. 07. 26. 11:59
Törölt hozzászólás
#81330
PersonaNonGrata 2020. 07. 26. 11:59
Előzmény: #81328  PersonaNonGrata
#81329
A beszerzési részt úgy értem, hogy a beszerzéseket végző szervezeti egység.
PersonaNonGrata 2020. 07. 26. 11:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#81328
Az én tapasztalatom szerint a beszerzési részre kell nagyon figyelni, ott sok pénz tud kifolyni a cég zsebéből. A régi szép idők szerinti "az kapja a munkát aki csepegtet ide-oda" tökéletesen működik a mai napig. Ha fel is tűnik, kevés esetben tudnak utána menni, ha menet közben figyelnek pár dologra. Főleg szolgáltatások esetén lehet kitalicskázni a szemét is a cégnek. A többi terület esetén szerintem szűkebbek az ilyen jellegű karrierlehetőségek.
Placi82 2020. 07. 26. 11:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#81327
Túl lelkiismeretes vagyok, nem is volt jó érzés, csak fiatal voltam nagyon és lelkes, van egy tulajdonságom, fogalmazzuk 6.ik erzeknek, hogy gyorsan látok át dolgokat. De nem vettem figyelembe az emberi vonatkozasat, a cselekedeteimnek. Nem szeretek senkinek se rosszat okozni, már régen csak a saját dolgaimmal foglalkozom, nem kaparok más cégeknek hogy hogy tudnak még többet spórolni az alkalmazottai, és meg több profitot kivinni.
Törölt felhasználó 2020. 07. 26. 11:42
#81326
A felsővezetők bónuszból és végkielégítésből szereznek nagyobb összegeket. Van ismerős cfo több német cégnél, de ilyen esetek nincsenek. Kicsi stikli lehet de nem 100 millió felett. Az simán lebukna. Ahhoz a belső ellenőrzést is meg kellene kenni. Van belső ellenőr ismerős is aki sokkal kisebb 1-2 milliós stiklit is kiszúr már. Az pedig kirúgással jár. Ilyen max ott lehet ahol a cég szürkezónás egy csomó mindenben. Az általad említett esetek kisebb része ilyen. A többi bónusz és végkielégítés.
Placi82 2020. 07. 26. 11:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#81325
1 és 2 és bekezdése ok. 3 ik bekezdésed, recesszióba nem igaz, mert a kis mokusoknak ilyenkor kasza van, mert a rossz szamokert valakiknek felelniük kell, és nem a vezerigazgato és a helyetesei lesznek azok, akik általában nem is magyarok. 
ALAPKAMAT 2020. 07. 26. 11:39
Törölt hozzászólás
#81324
ALAPKAMAT 2020. 07. 26. 11:35
Törölt hozzászólás
#81323
Placi82 2020. 07. 26. 11:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#81322
De azt elismerem hogy, a nemzetközi multi cégek vezetői meglepően buták, vagy nem ismerik a honi viszonyokat, hogy itt a jomadarak mindent vinnénk, ami nincs oda betonozva. Sose felejtem el kb 10 éve, hogy volt egy karbantartási igazgató aki annyiért ujitott fel mindig ugyanazzal a céggel évente, bizonyos gyartoeszkozoket, amennyiért újat is lehetett volna venni. 🤣🤣🤣🤣 5 év alatt nem szúrták ki, én kiszurtam. :) 
Murdoch 2020. 07. 26. 11:31
Előzmény: törölt hozzászólás
#81321
Pont azt mondjuk, hogy megtörténik, csak szűkülő körben, a többiek zsebébe viszont alaposan bele fognak nézni.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek