Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zoom1
Zoom1 2020. 05. 05. 14:49
Előzmény: #69947  impudent
#70600
21. század... van itt már romkocsma, színház, fogorvos, természetgyógyász, kupi, minden. Nem hiszem, hogy a szálláshely kilóg a sorból, vagy annak megszüntetése megoldaná alapvető problémákat. 
Murdoch 2020. 05. 05. 14:48
Előzmény: #70595  berlini
#70599
Hétszilvasfás kolléga elképzelése nem volt rossz, viszont a gyenkélkedő ingatlanpiacot időről időre doppingolták extrahitelekkel, meg jött az airbnb roham. Viszont válság idején ebből jó nagy zakó lehet, akár el is tűnhet az elmúlt két év áremelkedése. Abban biztos lehetsz hogy most alaposan meg fogják szűrni a hitelkérelmeket. Meg majd felbecsülik az ingatlant ár mínusz 30%-ra.
Toniba 2020. 05. 05. 14:48
Előzmény: #70595  berlini
#70598
Most aki nem ad el jovore csak olcsobban tud majd. 
- Oriasi gazdasagi visszaeses
- Megszuno munkahelyek
- Csokkeno fizetesek
- Szigorodo hitelfeltetlek
Persze lehet varni az eladassal de minden az arcsokkenes iranyaba hat. 👇🏼
A csokkenes 2019 Q4-ben elkezdodott.
berlini
berlini 2020. 05. 05. 14:46
Előzmény: #70594  Alexander_Greybeard
#70597
Elolvastad a cikket.
Ha igen, akkor gondolkozz el rajta.
Még egy tényező.
Indiában van egy Serum nevü vakcinák gyártására szakosodott cég. Éves kapacitása 1,5 milliárd adag. Ők a legnagyobbak, de messze nem ők adják a kapacitás többségét.
Ők bevállalták, hogy az engedélyezés előtt saját kockázatra elkezdik gyártani a vakcinát. Komoly esély van egy őszi engedélyezésre és arra, hogy - a Serum-hoz hasonlóan - számos gyártó cég az előzetes szerződések alapján már addig legyárt pár száz millió vakcinát.
Olyan iszonyatosan nagy gazdasági károkat okozott már eddig is a járvány, hogy nem hiszem, hogy sokat szaroznának az engedélyezéssel.
Ez kb. olyan mint lőni békében egy lőtéren és háborúban a lovészárokban. Az első esetben, ahhoz hogy egyáltalán bejussál a lőtérre, komoly vizsgálatnak vetnek alá, a második esetben pedig még azt is elnézik ha a nagy tülekedésben véletlenül bajtársat találnál el.
Murdoch 2020. 05. 05. 14:40
Előzmény: törölt hozzászólás
#70596
Eladó nem csökkent árat -------------> befagy a piac :) 
berlini
berlini 2020. 05. 05. 14:39
Előzmény: #70590  Swixx
#70595
Hagyjuk a regisztrációt. (Az enyémet megnézheted, elég régi)
Azon senkivel nem vitatkozom, hogy a nemzetközi turizmus legalább akkora változáson megy majd keresztül mint a szeptember 11.-i események után. Még hosszú évekkel később sem lesz olyan eredményes mint tavaly volt.
Én csupán arra világitok rá, hogy egyesek belekapaszkodnak egy tényezőbe és abból vezetik le azt a pesszimista forgatókönyvet, amit itt nap mint nap olvasok. Én ezt önbecsapásnak tartom.
De ez még hagyján.
Hétszilvafás kolléga is olvasta már 2017-ben, hogy két év kemény fellendülése után jönnie kell egy áresésnek.
Nem jött be.
Pedig olyan neves szakértők nyilatkozták, mint a Balla ingatlaniroda hálózat tulajdonosa Balla úr. (Áldatlan tevékenységét már évek óta figyelem.) Ő egyedül több kárt okozott azoknak akik elhitték a 2017 óta folyamatosan nyomatott téves előrejelzéseit mint a Kormány az elhibázott ingatlanpolitikai intézkedéseivel.
Hétszilvafás kolléga Eladta a lakását 2018-ban marha drágán 40 millióért, merthogy majd az áresésben vesz (plusz hitellel) 60 millióért családiházat. Most ugyanazt a lakást 60-ért tudná visszavásárolni és veletek együtt abban reménykedik, hogyha a Lufthansa zsugorodik, akkor olcsóbb lesz a kiszemelt családi ház amit tavaly 100 millióért vehetett volna meg. 
Addig reménykedik, ameddig a ház 120-ért megy majd el 2021-2022-ben 
Nélküle, mert az emelt hitelszükséglet és magasabb kamatok miatt azt már nem fogja tudni megfinanszirozni.
Alexander_Greybeard 2020. 05. 05. 14:39
Előzmény: #70588  berlini
#70594
Vakcina még 6-12 hónap minimum, és még több idő, mire több milliárd ember megkapja.
Most sok ember maradt munka nélkül, még többnek pedig csökkentették a fizetését.
Turizmus csak akkor indul be újra nagyüzemben, ha megint lesz megbízható jövedelem és lesz immunitás.
Az ingatlanárak jelenleg csökkenek. Egy átlagos lakás esetén ez a csökkenés 10% és még nem látni az alját egyelőre. Lehet ez a vége de lehet, hogy 20%, ha valami nagyobb gond lesz (szerintem nem lesz, de senkit nem érdekel a jóstehetségem)
Kis matek:
Ha egy 50 milliós lakás 20%-ot veszít az értékéből, akkor 40 millió forintot fog érni.
Ha a csökkenés után ugyanez a lakás 20%-ot emelkedik, akkor 48 millió forintot fog érni.
Mikor mindenféle emelkedésekről és csökkenésekról beszélünk, érdemes ezt is figyelembe venni.
Murdoch 2020. 05. 05. 14:38
Előzmény: #70588  berlini
#70593
Az jó, mert a külföldiek lefedik a piac felét (kb.). 
A linkelt cikk utolsó bekezdésését olvasd el figyelmesen.
2008-at követően is vártam, ez 25%-os árcsökkenést jelentett másfél év alatt. Lehet, hogy most is így lesz, lehet hogy nem, én az előbbire fogadok. De ehhez semmi köze a járványnak, tavaly óta kivárok.
A turizmus visszaesését meg ne becsüld alá, a légiközlekedésben és a hozzá kapcsolódó ágazatokban már eddig is több tíz milliárd dollár égett el. Lassan már repterek zárnak be, nem éri meg néhány járat miatt a fenntartásuk.
https://simpleflying.com/paris-orly-closed/
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 14:35
Törölt hozzászólás
#70592
Swixx 2020. 05. 05. 14:29
Előzmény: #70589  berlini
#70591

Jah, meg ha már benne vagy, akkor írj az olaszoknak is, hogy ne parázzanak egy ilyen szokásos kis influenza miatt.
-
Ahalálesetek egy része szintén a koronavírusnak tudható be, de az elhunytakat ezekben az esetekben vélhetően nem tesztelték, így nem kerültek be a statisztikába sem. A halásesetek egy másik részét valószínűleg közvetetten okozta a vírus, például vese- vagy szívelégtelenség révén, de a szakértők szerint itt szintén a vírusra nem tesztelt páciensekről van szó. A közlemény szerint az elhunyt betegek harmadik részének halálát a járvány által túlterhelt kórházi rendszer válsága okozhatta, valamint a leginkább érintett térségekben a kórházba kerüléstől való félelem. Ez utóbbi övezetek a járvány gócának tartott észak-olaszországi megyék, ahol rendkívüli ütemben emelkedtek a halálozási számok:
  • Bergamóban 568 százalékkal többen haltak meg 2020 márciusában a megelőző öt év azonos időszakának átlagához viszonyítva,
  • Cremonában 391,
  • Lodiban 371,
  • Bresciában pedig 291 százalékos volt az emelkedés.
Swixx 2020. 05. 05. 14:25
Előzmény: #70589  berlini
#70590

Egy túlbuzgó moderátor végleg törölte az egyetlen regem, ez pedig annak a teljesen egyértelmű folytatása. Álneveken nem én járok ide, hanem jó eséllyel az(ok), akik ezt állandóan emlegetik. Mindenki magából indul ki.
Kérlek, írd meg a L-nak is, hogy gyors felpattanás jön a víruspara után, mert nem tudják.
-
Az újraindulási fázis azon is múlik Carsten Spohr szerint, hogy az államok milyen ütemben oldják fel az utazási korlátozásokat. A mostani információk alapján a légitársaság úgy számol, hogy legkorábban ősszel tudnak újraindulni a járatok, de az ezt követő felívelés nagyon lassú folyamat lesz, 2023-ra érhetnek el egyensúlyi állapotot.A vezérigazgató úgy látja, hogy a jelenleginél jóval kisebb üzemméretre kell átállniuk a légitársaságoknak, és tovább kell csökkenteniük az üzemelési költségeket. Ezért kell a Lufthansának száz repülőgéppel csökkentenie az aktív flotta méretét, ami 10 ezer ember elbocsátását vonná maga után, hacsak nem találnak olyan megoldást, amellyel mind a 135 ezer munkavállalójukat tovább tudják foglalkoztatni.
berlini
berlini 2020. 05. 05. 14:16
Előzmény: #70573  Swixx
#70589
A különbség köztünk, hogy én érvelek, Te pedig csak a levegőbe beszélsz. A tények engem igazolnak és nem Téged, aki folyamatosan új linkeken regisztrál, mert a régi "elkopik".
Ne haragudj, de igy nekem nem vagy vitaképes. Akkor inkább elmegyek egy óvodába. Ott több sikerrel magyaráznám a gazdasági egyszeregyet mint itt Neked.
berlini
berlini 2020. 05. 05. 14:07
Előzmény: #70570  Murdoch
#70588
Túlságosan reménykedsz a nemzetközi turizmus leállása miatti gazdasági visszaesésben.
Először is.
Se az USA-ban, de Kinában és az EU átlagában sem akkora ennek a szerepe. (Magyarországon csak 1-2 %-os.)
Másodszor: 
80 kutatócsoport dolgozik a vakcinán.
Ezek közül páran már megcsinálták és az előzetes tesztelések után már nagytömegben adják önkénteseknek. 
Belinkelek egy oxfordi egyetemi ujság cikkét az ottani állásról. 
http://www.ox.ac.uk/news/2020-04-23-oxford-covid-19-vaccine-begins-human-trial-stage#
Jövőre már a nemzetközi turizmus is ujraindul. Persze nem a 2019-es szinten. 
Igy erősen túlbecsülöd ennek jövőbeni hatását Magyarországon.
Ha arra alapozod az ingatlanvásárlási stratégiádat, hogy az következik be amit jósolsz, akkor nagy csalódás lesz a végén.
Én szóltam.
Murdoch 2020. 05. 05. 12:56
Előzmény: #70586  OlafGrof
#70587
Uramisten, micsoda hulladék.
Amúgy ezeket a házakat szokták 100m+ áron hirdetni, amitől mindig dobok egy hátast.
OlafGrof 2020. 05. 05. 12:53
Előzmény: #70582  Murdoch
#70586
8as busz elv a kozelben van azt irja, a felosztas tenyleg nem a legjobb, es a stilusa se igazan az en izlesem, de ahoz kepest miket lattam elso blickre a 22-ben... Pl ez mire ker ennyit? https://ingatlan.com/31083319
 Nagyteteny es a haz is eleg lelakott... Az m0as is felhallatszik szerintem
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 12:51
Előzmény: #70584  Murdoch
#70585
https://ingatlan.com/31466489
Itt van hozza alaprajz.
Tagas zsufoltsag, nekem ez jut rola eszembe.
Murdoch 2020. 05. 05. 12:41
Előzmény: #70583  Törölt felhasználó
#70584
Tavaly elgondolkoztam a házbérlésen, ehhez képest jóval szerényebb lehetőségek voltak 450e+ áron.
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 12:38
Előzmény: #70582  Murdoch
#70583
Leszamitva hogy gyakorlatilag 60nm-re van osszezsufolva mindenki, lent meg van egy tulmeretezett nappali tenyleg jo :).
Sajnos ez tenyleg nem er valoszinuleg ennyit se.
Murdoch 2020. 05. 05. 12:33
Előzmény: #70580  OlafGrof
#70582
Ez mondjuk tényleg nem rossz, bár arrafelé szerintem nincs nagy tömegközlekedés.
Törölt felhasználó 2020. 05. 05. 12:30
Törölt hozzászólás
#70581

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek