Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2023. 11. 23. 21:40
Előzmény: #210518  Törölt felhasználó
#210520
Csak van aki továbbtanul. 
hunball 2023. 11. 23. 21:35
#210519
Na vannak családi hírek. Beszéltem apámmal telefonon. Ugyebár az van, hogy szóban beígérte, hogy amint megérkezik hozzá az édesanyja halálából jövő örökség egyik készpénz része, majd átutal nekem 10 M Ft-ot. Na ebből most az lett, hogy az okt végére ígért pénzből még most se kapott semmit, mert a közjegyző meg nem tudom kicsoda bénázik. De ha meg is kapja, akkor is csak 5-öt fog utalni, mert hogy érzelmileg ilyen meg olyan a viszony és ez meg az. Hosszú sztori, nézeteltérések vannak. Viszont akkor minek ígérte meg a 10M-t, ha ez ennyire bizonytalan, és ha érzelmi hullámzásra módosulhat az összeg! És az is bosszant engem, hogy miért nem voltak képesek felpörgetni az ügyet. Nem értik a relatív veszteség fogalmát, az egész életüket így élték, egy csomó rossz anyagi döntéssel. Kicsit volt rossz mindegyik, de ezek összeadódnak. Bosszant, hogy ha meg is kapom az 5M-t, akkor azt csak a szarabb PMÁP-pal fogom tudni futtatni. A különbség mondjuk 8% egy év alatt, az 400 ezer Ft. Nem egy óriási összeg, de akkor is bosszant, hogy ennyivel kevesebb lesz nekem, azért, mert ők nem értik a pénz működését, és basztak rá, hogy felpörgessék az ügyet. (és ha nem lenne a PMÁP-os váltás, akkor is bosszantana, csak akkor kisebb lenne a relatív veszteség) --- Érzelmileg meg jobb lett volna, ha fixen mond valamit, és mint egy felnőtt ember, tartja a szavát. Attól teszi függővé egy ekkora összeg odaadását, hogy most éppen ezekben a hetekben mennyire voltunk kedvesek velük. Tehát effektíve zsarol, vagy hát a feleségem azt mondja, hogy szerinte szeretetet vagy tiszteletet akartak venni a 10M-ért. Hát nem jött be, ez se. Miért nem lehet tiszta lapokkal, tiszta fejjel játszani? Az eszemet eldobom. És még volt ezer bántás, a feleségemet meg a családját is bántotta szóban, hogy hát akkor adjanak ők pénzt. De hát azok meg szegények, ez van. Minek felhántorgatni? Ő vagy ad most, vagy nem. Az unokáinak a lakhatására menne, de ő inkább baszakodik. --- Anyósom szegény meg jön most azzal, hogy akkor ő is venne PMÁP-ot, mit csináljon. Nincs még kincstári számlája se, eddig nem csinált ő se semmit. De hallotta, hogy most sokat változik a kamat, akkor ő berakná a pénzét amíg lehet. Két millió Ft-ot... Hát mondtam neki, próbálja meg élőben, mert online ez már nem fog átfutni. De talán élőben se. 
---
Ingatlanpiacot meg nézem továbbra is, persze.
Törölt felhasználó 2023. 11. 23. 21:25
Előzmény: #210517  N0MAD
#210518
aki mondja másra, az amondja magára... és tényleg! Ne nézd le az óvodai mondokák mondanivalójának mélységét, sok igazság van bennük! 😉
N0MAD 2023. 11. 23. 21:18
Előzmény: #210516  Törölt felhasználó
#210517
“ te most Pistike vagy? két account-ról tolod egy személyként? nem semmi...”
Újabb észérv. Illik s többihez. 
Na én befejeztem, mert ez már oviban is ciki szint, nem várom meg míg elkezdesz “kakafej! Kakafej!” kiáltásokkal operálni. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 23. 21:15
Előzmény: #210513  N0MAD
#210516
te most Pistike vagy? két account-ról tolod egy személyként? nem semmi...
Törölt felhasználó 2023. 11. 23. 21:14
Előzmény: #210514  Andy01
#210515
"Te szereted a masik helyesirasi hibait javitani," téves nem érdekel a helyesírás ha nem formális a közeg... márpedig ez nem az... legyen olvasható kihívás nélkül... többet nem adok de nem is várok el...
Andy01 2023. 11. 23. 21:11
Előzmény: #210511  Törölt felhasználó
#210514
Hogy is van ez helyesen? Ast irod: " beskatujázni ". Szerintem inkabb skatulya, ly a helyes. Te szereted a masik helyesirasi hibait javitani, de nalad is neha elofordul. Tudod, "Az vesse a masikra a kovet, aki meg... stb".
N0MAD 2023. 11. 23. 21:06
Előzmény: #210512  N0MAD
#210513
De tessék mielőtt hazugot kiáltasz:
munison ma, 12:17Előzmény: #210478  Pistike12#210480népesség szám - születés szám - kivándorlás - csökkenő kereslet...
 Ezeket nem kellene mellé tenni?
Régen növekedés volt és zárva voltak a határok.
Kinek kellene 40k lakást építeni mikor mindenki lakik valahol? 
N0MAD 2023. 11. 23. 21:05
Előzmény: #210505  Törölt felhasználó
#210512
“ Kinek kellene 40k lakást építeni mikor mindenki lakik valahol? ”
Eltekintve a primitív személyeskedésektől innen indultunk. Semmi budapest nem volt benne, pláne nem kerületek. 
És Xmillió ingatlannál évi Xtízezer építés azt jelenti hogy átlag százévente cserélődik le az ingatlanállimány. A könnyűszerkezetes gyorsabban, van ami lassabban. Lásd körgang. 
Ami nem felfoghatatlan tempo. 
Ez matek, ha cigánysorozol, hetedik kerületi kádárkockázol, személyeskedsz, primitívkedsz vagy szalmabábozást kiáltasz is, hogy kitekeredj az alól hogy butaságot írtál. 
Mert évi pártízezer építés ilyen siralmas ingatlanállománynál még kevés is, nemhogy felesleges. 
Törölt felhasználó 2023. 11. 23. 20:48
Előzmény: #210506  Pistike12
#210511
"igentalannemet "
ja, mert ha nem fekete-fehér a véleményem, hanem összetettebb akkor már nem érted, nem tudsz beskatujázni (bár gyakorlatban megteszed hibásan, csakhát butaság) a fejedbe, drukker vagy ellendrukkernek... már bocsánat pityu de ez had legyen már a te problémád... vagy te mindent fekete-fehérben látsz? 
Törölt felhasználó 2023. 11. 23. 20:40
Előzmény: #210508  Pistike12
#210510
ez a kettő két kommentem egyáltalán nem zárja ki egymást... mégis hol látsz ellentmondást?
Törölt felhasználó 2023. 11. 23. 20:39
Előzmény: #210506  Pistike12
#210509
hihetetlen vagy öregem idemásolom olvasd már el, hogy mi írtam, de most értelmezd is és ne csak az elképzelt hangokkal beszélj a fejedben, még ki is emelem neked:
"lehet, hogy számodra ismeretlen fogalom a karbantartás mert egy kisebbségi házsorhoz vagy szokva, ezt én kéremszépen nemtudhatom. Azonban próbálj már meg lebontani olyan helyen ahol van ingatlanpiaci kereslet és régi épületek mondjuk pár tucat épületet az i. v. vi. vii. kerületekben azzal, hogy majd te újat építesz és szépen megvásárolhatják tőled a jelenleg is ott lakók 😆 remélem sikerült érzékeltetnem veled a szürreális példádra az én szürreális példámat, hátha így leesik az eredeti mondandóm..."
Pistike12 2023. 11. 23. 20:38
Előzmény: #210505  Törölt felhasználó
#210508
Ezt meg a husveti nyuszi tette a hozzaszolasodba
"népesség szám - születés szám - kivándorlás - csökkenő kereslet... Ezeket nem kellene mellé tenni?" 
Törölt felhasználó 2023. 11. 23. 20:37
Előzmény: #210494  N0MAD
#210507
hány kádárkockát láttál te az általam említett kerületekben " i. v. vi. vii. "?
Pistike12 2023. 11. 23. 20:37
Előzmény: #210505  Törölt felhasználó
#210506
Tudom tudom, te ezt is mondod, meg az igentalannemet es utolag csak igazad lesz:) 
Törölt felhasználó 2023. 11. 23. 20:35
Előzmény: #210495  Pistike12
#210505
"Ezert mondom azt, hogy egy jol megepitett lakas vagy egy haz sajat telekkel a fovarosban orok ertek. A legjobb befektetes. 
Hanyan spekulaltak mint Te igy az elmult 150 evben a bpi ingatlanokkal, es aki igy gondolkozott, mint Te az tevedett"
Már elnézést, de én vagyok az aki az mellett érvelt, hogy jó helyen lévő ingatlan az örök érték ha karban van tartva és nem bontogatják meg építik az ilyeneket, akkor, hogy a francos rézfán fütyülő murvás életbe akarod, már megint a te fejedben lévő szalmabábot beállítani mint az én véleményem és jössz annak szöges ellentétjével, aztán akarod azt kihozni amit sosem mondta...
Ébredjünk már fel így estefelé pisitke hello hello! 🤡
N0MAD 2023. 11. 23. 19:32
Előzmény: #210500  berlini
#210504
Meg kb mindenhol, ritka az üres terület. Kilencedik, hetedik pl rengeteg a 2000 utáni társasház. Aligha grundokra. Aki ismeri hogyan váltak direkt rommá az épületek tudja. 
De nem mentem bele, kár is. 
Pusztán a “minek építeni ha van, ezt csak a cigánysor nem ismeri” önellentmondására akartam rámutatni. Ami azt jelentené hogy csak a cigánysoriak építenek. 
Azért ez elég messze van vitaalaptól. 
Andy01 2023. 11. 23. 19:22
Előzmény: #210462  slash
#210503
"Sajnálom hogy Melós törölte magát. Ő legalább megpróbált kitörni. "
Igen, en is sajnalom. De ezt mar tobbszor megtette, es mindig visszajott. Remelem, most is vissza jon majd, es a nevebol - meg a stilusabol - ra fogunk ismerni. Ugy gondolom, hogy o a kis alkoholizmusa mellett is kepes lesz kitorni, a termeszetenek es a svab genetikajanak koszonhetoen.
siemens 2023. 11. 23. 18:48
Előzmény: #210499  J0hnnyEnglish
#210502
Jog, vagy tény bejegyzése az ingatlanra.
Stg 2023. 11. 23. 17:47
Előzmény: #210499  J0hnnyEnglish
#210501
Sok a megkötés.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek