Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 09:30
Előzmény: #202279  Pistike12
#202280
Pálya kezdő voltam autó nélkül :D Lehet hogy mostani végzettséggel, autóval , sokkal több élettapasztalattal máshogy látnám és sok zavaró dolgoz ki tudnék zárni, vagy elkerülni, de egylőre nekem nem terv. 
De tökéletesen megértem amit írsz.
Pistike12 2023. 08. 04. 09:22
Előzmény: #202265  EURHUF_goes_to_haven
#202279
Bp egyebkent csak elsore ilyen. Sok ismerősöm mondja ezt aki mint en videkrol jott. Mar 20+ eve elek itt, most koltozok vissza videkre de mar most hianyzik:) prst ha van penzed es nem szar helyen elsz, akkor igen jo hrly tud lenni. De ez penz kerdese. Sajnos nekem mar szuksegem van nagyobb elettere es melle megfelelo elerheto tavolsagban levo minőségű oktatasra/ovodara/sportra.
Na ez a kriteriumok nagyon zsebbenyulosak lettek. Ezert mondhatni kiszorultam Bprol. Ez 150m+ de inkabb 200m plusz lett sajnos. Videken a feléért megkapom ezt jelenleg. Majd latjuk a valosagban is ez lesz-e. 
De ettol Bp tud nagyon jo lenni, de persze nagyon rossz is 
Pistike12 2023. 08. 04. 09:13
Előzmény: #202276  tihamer
#202278
Az idei lesz erdekes. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 09:04
Előzmény: #202276  tihamer
#202277
Ez alapján vagy jó időjárást választassz, vagy jó fizetést :D a kettő együtt csak kompromisszumokkal megy
Ishar
Ishar 2023. 08. 04. 08:47
Előzmény: #202274  Zsolt90
#202275
Jogos, ha jelenleg Tuvalu szigetországban élsz, amelynek összlakossága a legutóbbi népszámlálás (2020) szerint közel 12 ezer fő, akkor lehet beazonosítható lennél ott - egyetlen - magyarként. :)
Zsolt90 2023. 08. 04. 08:40
Előzmény: #202273  EURHUF_goes_to_haven
#202274
Azert egy sokadik orszagot megjart ember eleg konnyen beazonosithato, ha leirja, hogy eddig hol lakott :) nem hiszem, hogy sok olyan ember van, aki allandoan megy, mint en:)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 08:39
Előzmény: #202272  Zsolt90
#202273
Egy névtelen fórumon, régió szinten megadva biztos mindenki rád ismer... Vedd le az alu sisakod ;)
Zsolt90 2023. 08. 04. 08:34
Előzmény: #202271  EURHUF_goes_to_haven
#202272
En nem elek otthon es nem is tervezek visszamenni.. az otthoni mentalitas zavar engem. Azert te se gondolod, hogy leirom majd pontosan hol eltem meg elek? :) 1/1 felismerheto nem szeretnek lenni. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 08:32
Előzmény: #202270  Zsolt90
#202271
Mondj légyszíves pár példát, melyik ország melyik régió, béreltél egy-vagy többed magaddal, milyen volt a munka elréhetése, nálunk a 80e városban is egész jó élet van rendszeresek a programok, sok fürdő van a környéken, van látnivaló is bőven. 
Jobb ez e vagy rosszabb mint ahol most vagy miért nem maradtál kint stb.
Zsolt90 2023. 08. 04. 08:28
Előzmény: #202268  EURHUF_goes_to_haven
#202270
Eltem egyebekt en is nyugaton 70 ezres varosban, de tenyleg semmit se lehetett ott csinalni. Foleg a teli hetvegeken.
Zsolt90 2023. 08. 04. 08:26
Előzmény: #202267  EURHUF_goes_to_haven
#202269
Az USA-nak vannak meg olyan varosai, amik nem icipici varosok es a lakhatas sem rettenetes teher a berekhez viszonyitva. Plusz eros gazdasag is van sok helyen ott. Eszak-Karolina varosai pl. 
De egyebkent tobb orszagban eltem mar nyugat-europaban. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 08:26
Előzmény: #202266  Zsolt90
#202268
Súlysáp lakossága 8500 lélek. Megnéztem. Én 80 ezret írtam, és bőven élhető kisváros. A közelben 
Sopron is ennyi lehetett még 20 éve.. (hivatalosan most is csak 62e muhhahaha) valóságban meg 120e... 
Nekem Zürich, Stuttgar és Strasbourg is karnyújtásnyira van, hát neked ?
Ha ilyen arrogánsan meg tudod mondani, hogy  mindenki hülye akkor szerinted hol jó ?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 08:21
Előzmény: #202266  Zsolt90
#202267
Akkor meséld már el "mohamed", ó te nagy tudású, hogy mi lenne a jó, hol lenne a legjobb élni, és hogy TE MOST hol élsz ? Milyen terveid vannak ? Mert azt látom, hogy mindenkit leszólni azt szuperül tudsz, csak te vagy helikopter.
Zsolt90 2023. 08. 04. 08:16
Előzmény: #202265  EURHUF_goes_to_haven
#202266
Es ki mondta, hogy a magyar helyzet jo? Vagy hogy az a viszonyitasi alap? Csak kerdezem..? Mert en biztos nem mondtam ilyet. Kivel vitatkozol most eppen? Otthon ugyanaz lesz, mint nyugat-europaban, csak par evtized elteressel, mert sok ember tulajdonos. De szep lassan no a berlesbe szorultak szama. Igen, elhetnek az emberek a “csodalatos” nyolcvanezres kisvarosba, sulysap kb, ahol semmi sincs es hasonlokba. Hat kinek mi.. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 08:05
Előzmény: #202243  Zsolt90
#202265
Már megbocsáss, de semmiféle tényt nem hoztál, csak fröcsögsz. Nem írtad, hogy éltél volna ott, vagy ezt valami szélső jobbos forrásból olvastad.Elmondom az én példámat. Gy-M-S nagy családi ház, szülők elhunytak, tesó kifizetve, hitelből. A hitel a fizetésem felét vitte volna el. Megélhetés még csak csak lehetséges lett volna, de semmiféle megtakarítás vagy váratlan kiadás, feleségemmel együtt számolva is épp, hogy. Ha mentünk volna nyaralni akkor semmi nem maradt volna. Ha a mostani ottani bérekkel számolom akkor is 20 évig végig fizetni kellett volna a hitelt. Ehelyett most németországban élünk, a én fizetésem 20-25% az albérlet (felújított, 80-e es városban, Francia -svájci határtól nem messze) ugyanennyit fizetek a fent említett hitelre (25%), emellett bőven teszünk félre, amiből előtörlesztettünk már és jövőre végtörlesztés. Ugyanezzel a kiadási metódussal a kettőnk bevételének 40% ból tudnánk itt is venni, lakást (nem egy hatalmas családi ház, ez igaz), de kb 10-12 év alatt ki lenne az is fizetve, arról nem beszélve, hogy ebből a fennmaradó 60% az rohadtul min 5-10 x annyi mint ami otthon maradt volna meg. Ha ezt a megtakarítást is előtörlesztésbe forgatnánk meg aztán végképp....Ezt a pénzügyi részéről. Az, hogy GY-M-S megyébe rengetegen jönnek a keleti régióból (nyelv és mindenféle szakma nélkül várja a sültgalambot)akik bőven alul múlják a  Stuttgarti embereket, közbiztonságot ne hasonlítsuk már össze pl, lehetőségekről nem is beszélve... De ugass csak a pocsojádból, és még te mondod másra, hogy "okosnak képzeled magad".. már megbocsáss , te neked miért kéne elhinnünk amit mondasz ? 
Arról nem beszélve, hogy én éltem fél évet Pesten és nem tetszett demoralizált, sötét . Az emberek nem mosolyognak, nem segítik egymást, nincs összetartás, mindenki rohan a pénze után stb stb... Ezt a részét csak akkor tudod, ha éltél már ott.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 07:38
Előzmény: #202227  bendgeuz
#202264
Már megbocsáss, de te hol élsz ? Komolyan kérdezem. Mondj egy várost, hol élsz és hol éltél min fél éven kersztül az említett városokban, hogy ennyire átfogó képed legyen róluk. 
Én ezt fröcsögésnek látom. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 07:38
Előzmény: #202260  mpagnes
#202263
ennyi energia meg annyi energia nem kell ilyenekkel foglalkozni. Piackeptelen a vegzettseged? Kepezd at magad. Nincs ? Tanulj. Keves a kornyeken a fizu? Költozz. Es hajts mint a gep, banyek olyan nincs, hogy hosszutavon ne lenne meg a kemeny munka es sporolas eredmenye. Olyan egyszeruen nincs. 
Itt a forumon kulon topikok vannak "  XY takarodj " neveken ahol lehet szidni az aktualis rendszert. Es mit ernek vele a kanapeforradalmarok? Semmit. Ha ezt az energiat masba feccelnek mar reg elorebb lennenek. 
Neha baromi uncsi itt a forumon ezt a sok nyavajgast olvasni, banyek pestiek Gy.M.S. Fejer megyeiek es sirnak mint a furdoskurvak mikozben az orszag haromnegyede lakhelyet cserelne veluk. Brrrrr
Na megyek dolgozni
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 07:32
Előzmény: #202228  bendgeuz
#202262
Pont holnap megyünk oda kirándulni, tervben egy festmény kiállítás van + planetárium ;). Disznó múzeum wtf... 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek