Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
FeherTibi 2023. 08. 24. 07:44
Előzmény: #398  Vodafonelive
#400
nekem a Linkedin jott be a legjobban mint allaskereso portal. a francia melot is ott szereztem. esetleg csinalj rovid youtube videot munkan kivuli szakmai dolgokrol es tedd be az eletrajzba. en is ezt csinalom, az otthoni kis programjaimat lobogtatom, tenyleg csak kis programok, forras koddal, github projekt linkkel
Törölt felhasználó 2023. 08. 24. 07:26
Előzmény: #398  Vodafonelive
#399
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 24. 07:10
#398
Nem hiazem, hogy az oneletrajzommal lenne baj, mindossze 1 oldal, rovid tomor, minden info rajta van. Talan az lehet a problema, hogy Nemetorszagban nem kell fenykepet csatolni a diszkriminacio miatt, en meg csatoltam.
Autoiparba sem mennek, en epitoiparos teruleten vagyok de ez mar a mult, azota van munkahelyem a celom pedig mar tavaly ota adott.:)
Törölt felhasználó 2023. 08. 23. 19:47
Előzmény: #395  Vodafonelive
#397
Nézesd át a CV-det profi állásközvetítővel.
FeherTibi 2023. 08. 23. 17:44
Előzmény: #395  Vodafonelive
#396
probald meg az autogyartokat, ha meg nem probaltad
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 23. 17:37
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#395
A multi akinél dolgoztam, a multi konkurenciájához is adtam be, a Deutsche Bahn-hoz is jelentkeztem tavaly angol önéletrajzzal Németországba, nulla visszajelzés.
FeherTibi 2023. 08. 23. 14:51
Előzmény: #393  Verona
#394
igen, mert Nice (Nizza) olasz város volt korábban. Azonban öszintén szolva, olasz beszédet nem igen hallottam Nizzában, bár vannak olasz kollegáim, de ök ide jöttek pár éve Olaszországból, tehát nem itt születtek. Illetve Franciaországhoz legközelebbi városában (Vintimille vagy olaszul Ventimiglia) meg sokan beszélnek franciául az utcán is.
Verona 2023. 08. 23. 14:21
Előzmény: #391  FeherTibi
#393
Olaszul is sokan beszélnek Nice környékén.
Törölt felhasználó 2023. 08. 23. 12:55
Előzmény: #391  FeherTibi
#392
Szuper, minden elismerésem. Itt vagy élő példaként, hogy aki magas szinten műveli a szakmáját, annak bizonyos esetekben még a célország nyelvét sem kell tudnia. A németeknél pld. rengeteg multicég van, aki vagy már eleve német, mint Siemens, Bosch, vagy az autógyártók stb, vagy egyéb országbeli multicég német lerakata, akiknél az angol bőven elég a munkavállaláshoz. Ezek az állások jellemzően mérnöki vagy informatikai tevékenységek. 
FeherTibi 2023. 08. 23. 11:58
Előzmény: #390  Törölt felhasználó
#391
minimálisan tudok franciául, pl. reggelit rendelni a büfében, sört kérni, el tudom mondani, hol lakom, stb. Tehát alapfokon se. Az alapfok ennél több.
De amugy nekem nincsszükségem a munkavégzéshez a franciára, nem is használom az irodában a franciát, csak a büfében... Viszont az igaz, hogy ezáltal nagyon limitált még az elérhetöinformatikai munkák száma is. Föleg a Rivierán lehet kizárólag angol tudással munkát kapni. De Párizsbanmár alig alig...  Mondjuk az igaz, hogy tavaly keresett egy fejvadász párizsi munkára, és az angol elég lett volna. De nemet mondtam,mert addigra megvolt a szerzödésem a Rivierán. Mai fejjel Párizst választanám Nizza ellenében, bár Párizsbancsak turistaként voltam. Lehet, kérni fogom a konzultációs céget, próbáljon meg más munkát szerezni, pl Montpellierben, esetlegMarseilleban.
Akit érdekel, informatikai munákban tudok segiteni a Riviérán, de más országokban is.
Törölt felhasználó 2023. 08. 23. 11:09
Előzmény: #389  FeherTibi
#390
Köszi az infókat. A francia alapfokot sikerült már kint felszedned? Vagy nem tartod szükségesnek? 
FeherTibi 2023. 08. 22. 22:39
Előzmény: #388  Vodafonelive
#389
@Vodafonelive @expatriate  Budapeströl jelentkeztem egy francia informatikus konzultációs céghez, akik kiközvetitettek egy nagy multihoz. Az angol nyelv elég a munkámban, igy tudok itt lenni Amugy nem olyan jó az egész. Azért akartam ide jönni, mert érdekel a francia nyelv, kultura, müvészet, zene. De ebböl szinte semmi nincs Nizzában. Maximum annyi, hogy franciául beszélnek. Általában beszélnek angolul is az utcán, illetve az irodában mindenki jól beszél angolul, de teljesen nyilvánvaló, hogy egy arab is sokka tiszteletre méltóbb az irodában, mint én, mert folyékonyan beszél franciául. A francia arab "rokonság" annyira szoros, mint a magyar és erdélyi magyar. Tehát egy átlag franciát ha megkérdeznék, melyik a szinpatikusabb, egy észak afrikai francia anyanyelvü ország, vagy Magyarország, akkor az arabot választaná. Egyszerüen olyan megtürt tipus a magyar. Persze ez csak egy cég, lehet, mási cégnél más a hozzáállás, de én igy érzem. Rajtam kivül csak 1 erdélyi magyar nö van a cégnél, szóval eléggé egyedül vagyok. Tudom, korábban javsasoltam itt ezt a régiót, de már nem javaslom, csak nyaralásra. Arra jó, a tenger szép, Nizzánál is, máshool jobb is akár. De itt dolgozásra nem javaslom... Független vagyok amugy, ezért tudok utazni. 14 hónapja jöttem ki Ugy képzeld el Nizzát, mint Szentendrét, csak mondjuk 30x akkora. Turistáskodásra jó. De Nizzában mint városban nincs semmi ami megfog... Sokan mondják, milyen gyönyörü, de föleg turisták. Nincs karaktere a városnak, mert részben kicsi (kb 7.5x kisebb mint Magyarország, 350 ezer lakossal), részben meg a turizmus miatt vannak itt sokan nyáron.  
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 22. 19:20
Előzmény: #383  FeherTibi
#388
Ilyenkor a csalad is ott van vagy hogyan megy ez a kinti munkavegzes? Te vallalod be vagy szimplan csak elkuldenek oda vagy munkahelynek ott a szekhelye?
Törölt felhasználó 2023. 08. 22. 18:54
Előzmény: #384  Benzedrine
#387
Nem tervezek 80 évvel, így máris előnyben vagyok és szabadabban tervezhetek. Ha mégis megérném, elfogadom, hogy azt kapjam, ami megfelel annak, ahol épp vagyok.
Freszelés 2023. 08. 22. 18:46
Előzmény: #380  Benzedrine
#386
Nekem a bajom a magyar egészségüggyel az, hogy van amiből nincs privát. Hiába vagyok kitömve. Ha elbasz egy részeg sofőr/lezuhanok a lépcsőn és összeütöm-verem magam, akkor állami mentő jön ki, állami kórházba kerülök és államilag alulfizetett ápolónő fogja hagyni, hogy a saját szaromba üldögéljek majd fél napot.
Törölt felhasználó 2023. 08. 22. 18:30
Előzmény: #383  FeherTibi
#385
Azt a mindenit, nagy-nagy elismerésem! Franciao.-ban dolgozol és nem tudsz franciául? Ez aztán a kaland! Bevallom, ezt még magam sem merném meglépni, kiindulva a turistaként Franciao.-ban szerzett tapasztalataimból. Német-angollal semmire se mentem náluk! 😂
Benzedrine
Benzedrine 2023. 08. 22. 18:26
Előzmény: #382  Törölt felhasználó
#384
Jól hangzik, de hidd el nem fogsz nyolcvan évesen kivezetni a Balatontól Bécsbe szívműtétre meg kétnaponta utógondozásra. Ha sürgős ellátás kell még rosszabb a helyzet.
FeherTibi 2023. 08. 22. 18:08
#383
Én most Nizzában lakom, de nem az elit szintjén, hanem mint egy beosztott informatikus. Pár hét, hónap, és az ember már nem ugy tekint az egészre, mint egy nyaralás. Itt is megvannak a problémák. Nem tudok franciául, és komoly probléma, akkor is, ha hivatalosan nem kell a munkahelyen. Valójában azért elöny a francia... Sokszor szidok itt egy csomó mindent...de hazamenni...még akkor se biztos, hogy hazamennék, ha többet keresnék... Számomra eléggé letaglózó volt az elmult pár év Magyarországon, és nem azért, mert rosszul kerestem, mert egész jól kerestem. De ez az egész, kezdve a Covid statisztikától a 27 %-os inflációig... Lehet, tul érzékeny vagyok, de engem megdöbbentett. Azt csak mellékesen jegyzem meg, hogy a Covid miatt 2 rokonomat vesztettem el, ami miatt a Kormányt is hibáztatom... Ha Németországban éltek volna, ma is élhetnének...  A kinai lélegeztetö... És ennek a Kormánynak tapsol még közel 3 millió magyar. Szerintem ez drámai. Az átlag ember tök hülye Magyarországon....
Törölt felhasználó 2023. 08. 22. 17:56
Előzmény: #381  Zsolt90
#382
A német nyugdíjat húzó expatokra nem igazán jellemző, hogy egy ferencvárosi panelbe jönnek haza lakni, kivéve ha valami nagyon félrecsúszott náluk. Ha ügyesen sáfárkodtak a lehetőségeikkel, a dunántúli megyék bármelyikében kényelmesen eléldegélhetnek. Somogy, Zala, Vas, Veszprém előnyben. Onnan már könnyebben elérhető az osztrák-német állami egészségügy is, ha itthon valami váratlan probléma adódna.
Zsolt90 2023. 08. 22. 16:16
Előzmény: #380  Benzedrine
#381
De nem csak az.. oregen nem szarok a magyar utak? meg buvalbaszottak az emberek? meg korruptak a politikusok? Aztan fene se tudja, lehet csak nem vagyok eleg oreg, de egyelore nehez elkepzelni, hogy idosebb koromban ezek majd egyaltalan nem fognak zavarni. 

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek