Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BKKT 2023. 10. 01. 08:13
#600

Szerintem nekem éppen elég volt a sok hazudozásból.....
Nem biztos, hogy valaha vissza térek ide....
slash 2023. 10. 01. 07:19
Előzmény: #596  KrisztinaI
#599
Én azt kérdezném hogy Zanzibárban lehet érezni az igazi egyenlítői fehér homokos tengerparti  hangulatot amit Balin, Floridában és ilyen helyeken?  Merthogy közelebb van.. barátom volt ott nem volt oda tőle..
BKKT 2023. 10. 01. 06:32
Előzmény: #596  KrisztinaI
#598

Akkor te nagyon rossz helyen lehettél..
Jelenleg Európa egyik leg élhetőbb része az  éppen Tenerife, de Spanyolország bármely részére is el lehet ezt mondani... Jelenleg Európa legélhetetlenebb országa az éppen Magyarország.. és teljesen mindegy, hogy ezzel egyet értesz-e vagy sem.....  Szerintem Magyarország jelenleg az az ország amelyen legrosszabb az élet... Persze azt is értem, hogy a propaganda ennek ellenkezőjét sugallja....
Bandi_ujonc 2023. 09. 30. 23:28
Előzmény: #571  EURHUF_goes_to_haven
#597
Olasz:
Menjetek az Eoli-szigetekre (magyar oldalakon sok helyen Lipari szigeteknek hívják).
Ha jól olvastam bejön a robogó, kirándulás, hajózás.
Itt még van egy durva extra, aktív, működő vulkán. Jó kis túra.
Ha így döntöttél, tudok majd pár tippet adni.
KrisztinaI 2023. 09. 30. 23:03
Előzmény: #566  EURHUF_goes_to_haven
#596
Bali fantasztikus, még régen voltam , az emberek nagyon kedvesek, odamenni kerül sokba, ott lenni már nem annyira.
Az Intercontinentalban laktam, a hotel mellett a helyi halászok éttermeiben a  napi fogást szolgálják fel, a legjobb hal, amit valaha ettem sörrel a tengerparton a naplementében. :-) 
Zanzibár fantasztikus, a tenger csodás, egy jó ideig be is lehet sétálni a fehér homokos tengerparton, olyan, mint az utazási magazinok képein. Hilton Nungwi.
Seychelles: csodálatos, de méregdrága, és neked is lehet Windows pálmafás képed. :-) Ajánlom a Hilton Labriz-t.
Dél-Afrika: a déli féltekén most lesz nyár, tehát lehet menni. Cape Town: bor, tenger bár az nagyon hideg és cápák is vannak, de Golden Bay-ben azért el lehet néhány napot tölteni. Ha állatokat szeretnél látni,akokr fel lehet ugrani egy repülőre és elmenni a Kruger National park-ba szafarizni. Safety kapcsán észnél kell lenni.
A fentiek 10 éves élmények, mostanában nem voltam.
EU-ban:, Szicília Hilton Giardini, Taormina festői városka mellette.
Tenerife: hatalmas csalódás többet biztos, hogy nem.
mpagnes 2023. 09. 30. 21:54
Előzmény: #587  Vodafonelive
#595
Most olvasom. Köszi.
Hát nem olcsó megoldás 
30 millió, de inkább több lesz a vége. 
slash 2023. 09. 30. 19:32
Előzmény: #593  Andy01
#594
Így legyen, Testvérem! :-) Ámen! :-) Két hét BP kicsinált, ma egész nap a tengert (csajokat) bámultam, jobban lettem. 
Andy01 2023. 09. 30. 18:37
Előzmény: #591  slash
#593
Slash, a befeketesed kituno. Sokan orulnenek, ha ma az akkori aron megvehetnek. Felujitottad, erteknovekedest ertel el. A csaladi helyzet pedig javulni fog, ahogy a fiad nagyobb lesz, es reszt vesz a csalad erdekeben - es a sajatjaban - a terhek viseleseben is.  A tenger pedig regeneral, visszaadja az energiad.
Andy01 2023. 09. 30. 18:37
Előzmény: #591  slash
#592
Slash, a befeketesed kituno. Sokan orulnenek, ha ma az akkori aron megvehetnek. Felujitottad, erteknovekedest ertel el. A csaladi helyzet pedig javulni fog, ahogy a fiad nagyobb lesz, es reszt vesz a csalad erdekeben - es a sajatjaban - a terhek viseleseben is.  A tenger pedig regeneral, visszaadja az energiad.
slash 2023. 09. 30. 18:08
Előzmény: #590  Vodafonelive
#591
Mit tudom én mit akar a fiam? Ha nem kell neki, eladja a  nyaralót és keres vele egy kis pénzt. Vagy elcserélni egy  pesti lakásra, stb. Szíve joga. Az ingázás valóban nehéz de főleg azért mert nincs szabim már és kevés az idő. Nem tudunk leköltözni,  itt lenni mert Pesten dolgozom a gyerekek Pesten járnak iskolába. Kétlaki élet van, most is lent vagyunk. 2 hét Bp után hányingerem van így rohanunk ide.  szívás. szerencsére a tenger mindig meggyógyít. most is atomjó idő van. utolsó kör. jön a tél. fél év a Tv előtt.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 09. 30. 15:06
Előzmény: #588  slash
#590
Olvastam másik topikban a horvátos dolgot kicsit bővebben kifejtve, de mivel ez relevánsabb topik a kérdésre itt felteszem. Mi fog történni, hogy ha gyermeked azt mondja nem fogja helyetted takarítani, modernizálni a nyaralót és nem fog helyetted 1200 kilómétereket ingázni, mármint inkább lemondd erről és azt mondja csináld Te apa én élem a saját utam? Ahogy fogalmaztál öregszel de ha ez rád marad akkor is buli lesz ez a rengeteg ingázás (idén eddig talán 8x voltatok ha jól emlékszem amit ma írtál ez a 9.?), a tenger öröme, a magyar hang a parton? Nem gondoljátok, hogy inkább ott lennétek mintsem Magyarországon?
A zágrábi srácok ugyan úgy megtalálhatók Budapesten is csak el kell menni a forgalmasabb plázákba (igen a KÖKI az nem a forgalmasabbak egyike) és ott is láthatni ugyan ezt.
BKKT 2023. 09. 30. 08:58
Előzmény: #588  slash
#589

Na azért ez sem teljesen igaz, mert a kaja kb. azonos áron jön ki. Van ami sokkal olcsóbb és van ami sokkal drágább a horvátoknál, bérek viszont náluk magasabbak.
A feldolgozott húsok és a pék-termékek olcsóbbak a horvátoknál a friss húsok megközelítőleg azonosak.
Ezeket kifejezetten a bolti árakra értem.
slash 2023. 09. 30. 08:03
#588
Életem egy részét már Horvátországban élem. Évi 2- hónap , tengerparti régió nyilván.  Tegnap este lejöttünk a hétvégére. Megállok egy benzinkútnál elnézem a zágrábi fiatalokat (turisták már alig vannak) ezeknek a srácoknak valami kurva jól megy.. vatta új VW Golfok, atomjó verdák, szórják a pénzt.. pedig atom drágaság van, ne az ATV híradót nézzétek amikor azt mondják hogy otthon drágább a kaja, mert nem..
Itt is vannak bajok (Eü elég szar, gyenge közig fizuk stb) de ezek haladnak valahova. ..  néha Ursula Asszony leugrik ide ,nagy összeborulás van, ömlik ide az EUs pénz.   szóval, nemtom
mpagnes 2023. 09. 21. 09:42
Előzmény: #583  Vodafonelive
#586
Itt mindig javítanak, hogy csak óceán van.
salaxx
salaxx 2023. 09. 21. 09:05
Előzmény: #584  salaxx
#585
..nem legutobbi hetvegen, hanem 1 hettel ezelött....csak most jöttek ki a hatterinfok
salaxx
salaxx 2023. 09. 21. 09:04
#584
hetvegen Becsben ujra terrortamadast hiusitottak meg (nyaron is terveztek a sajto szerint a pride ellen, ott eberseg volt), most hozta le a sajto a reszleteket es a jelenlegi helyzetben inkabb "szerencse" is közrejatszott.
Radikalizalt 16 eves török gyökerü terve az volt, hogy a Hauptbahnhofon tüzijatekraketakkal figyelmet elterel/panikot kelt es egy vadaszkessel közben random embereket tamad meg. Es a ficko mar kint volt hetvegen a palyaudvaron, teljes fenti felszerelesben es szerencsere aznapra meg meggdondolta magat. Element egy mecsetbe es ott ejszakazott. Közben kapott a sajto szerint az osztrak titkosszolgalat egy fülest, hogy itt van ez az arc, telegrammon bejelentette a tervet, van foto felszerelkezve otthon. Es akkor masnap az utcan elkaptak a kommandosok.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 09. 20. 07:40
Előzmény: #582  Vodafonelive
#583
Ja igen a Venicenel is ocean van,0 nem tenger.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 09. 20. 07:34
Előzmény: #566  EURHUF_goes_to_haven
#582
Ha esetleg mi orokoljuk meg a havaji foldet (ami visko van rajta az meg kozmuvesitve sincs) az oceantol 3 utcanyi tavolsagra es itt lesz meg a topik esku meselni fogok.
A nyugati partrol csak annyit tudok nyilatkozni, hogy nyaron kellemes a Los Angeles Venice partja, Hollywoodtol kb 45 perc busz utra volt de maga a tengerpart kicsit tomott volt es hat mindenhol is vannak magyarok.:)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 20. 06:52
Előzmény: #577  szieszta
#581
Ilyen német munkatársam nekem is van, Elmegy pl Törökbe, vagy Egyipton, all inclusice, és ki se teszi a lábát a hotelből. Én ha már elmegyek valahova akkor azt akarom megnézni, hogy ott mi van :). 
Welnessezni meg tudok "otthon" is. 
Jelenleg német o. ban élek így most ezt a környéket járjuk . 

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek