Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2023. 08. 05. 10:23
Előzmény: #195  EURHUF_goes_to_haven
#200
Mi havonta-kéthavonta jövünk. Tapasztalatunk szerint a szupermarket árak Magyarországon átlag 20-25 százalékkal magasabbak mint Németországban és kb. 10-15 százalékkal, mint Ausztriában. Kint az alapból drágább termékeket is rendszeresen akciózzák, ezért nem kell soha tolongani meg időpontot tervezgetni, bármikor megy az ember bevásárolni, mindig éri valami kellemes meglepetés. Amennyire látom, a németek az Aldit kedvelik a leginkább a nagyobb boltláncok között, Interspart csak az osztrákoknál láttam. Az Aldi osztrák megfelelője a Hofer, elképesztő árukészlettel és nagyon barátságos árakkal. Az ingatlanok vételára, ahogy írod, mindkét országban magas, ezért a lakosság 60-70 százaléka lakásbérlő. Az autópiac nagyon fejlett, kis utánjárással olyat vehetsz, amilyet elképzeltél magadnak. Még akik újat vehetnének 4-5 évente, azok is 1-2 éveseket vesznek inkább, mert lehajolnak azért az 5-10 ezer euróért, amit így megspórolhatnak.
mpagnes 2023. 08. 05. 10:20
Előzmény: #198  Verona
#199
Jó történet ez. Tetszik.. A villanyszerelő tulajdonképpen diplomás jövedelemmel rendelkezik. 
Verona 2023. 08. 05. 07:39
Előzmény: #196  mpagnes
#198

Nekem egy nagyon jó barátom él Texas államban. 
Fiatalabb korban magas szinten, versenyszerűen  küzdősportoztunk mindketten és így kerültünk baráti kapcsolatba. Józsi elég balhés srác volt, nem kötekedett de mindig hagyta, hogy belekössenek, ezért elég sok rendőrségi ügye lett. 
Eljött az a pillanat amikor lépni kellett, mindketten kértük a vízumot amit ő meg is kapott én viszont nem, ez miatt maradtam "Magyarországon" és lett családom itt. (Németországban élünk jelenleg)
Józsi villanyszerelő, erre építette vállalkozását ami rendkívül jól bejött neki.
Egy indián lányt vett feleségül, akire nagyon büszke és nagyon boldogok. Két lányuk született akik már voltak Magyarországon meglátogatni a polgármester papájukat. (nem beszélnek magyarul) Józsi viszont még egyszer sem jött vissza... Az mondja az országtól sok negatívumot kapott minden téren és nem vágyódik már kicsit sem haza.
Amerika az életet jelentette neki. Megnevelte, embert faragott belőle és családot kapott... Nagyon boldog családban él és rendkívül hálás a sorsnak, hogy így alakult az élete.
Van ilyen történet is.
Nudli
Nudli 2023. 08. 04. 23:11
#197
Mindenhol turistának jó lenni.
A turista nyitott, odafigyel, udvarias, nem érintik a hétköznapok gondjai. Nem foglalkozik politikával. 
A szép dolgokat nézi, élvezi azt amit ad egy hely. Reggeli egy kroaszon a kévéhoz, ebéd egy jó étteremben, egy pohár jó bor egy folyóparton.. 
Élj úgy mint egy turista. Ez a cél. 
mpagnes 2023. 08. 04. 23:03
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#196
Én mondanám a problémát is.. Egyébként nem egyszerű az USA-ban. Én úgy mondom, hogy nehéz, de megéri. 
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 22:49
Előzmény: #194  Törölt felhasználó
#195
 Ez pontosan így van. nyugalom nem fogható ahhoz ami otthon van.
Az ingatlanok és a szolgáltatások drágák magyar szemmel, de elértem azt, hogy a boltokban nem nézem az árakat. Se élelmiszernél, se ruhánál. Még mielőtt a kasszához megyek csekkolom csak. Ezt otthon nem tudtam megtenni, az első mindig a cimke volt. Pedig ottani közeben se tartom túl rossznak a fizetésem, de persze nem fogható az ittenihez. BW ;) Svájc-Francia sarok. innen a haza út 7-8 óra így azért havonta nem , de 3-4-5 ször bele fér évente..Most mikor majd megyünk agyalok, hogy ausztriában egy élelmiszerboltot kifosztok, mert hogy én a sparban nem fosom körbe a bokám az árak miatt az is tuti....
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 17:59
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#194
"Egyontetu velemenyuk az usaban konnyebb megelni es letbizonytalansag nem fenyegeti oket". Erre írtam, hogy a messzi amerikás ember nem fog azzal dicsekedni, ha esetleg mégis lecsúszott. Az meg ott gyorsan beüthet. A német-osztrák magyarok 95 vagy még több százaléka jól tudja, hogy mit várhat ha veszi a bátorságot és megpróbálja a váltást. A bejelentett munkaviszonnyal együttjáró, meglepően széleskörű, ingyenes és professzionális egészségügyi ellátást például nagyon meg lehet itt kedvelni. A mindennapokban tapasztalható nyugalmat nemkülönben. Össz-Németországot tekintve akadnak ugyan rosszabb hírű régiók is, de Bajorországban, ahol magam is élek, elég jó az összkép. Ausztriáról nem is szólva.
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 17:19
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
Az eur/huf ráta a jelenlegi 390 körül nagyon hízelgő a forintra nézve. Valahol 450 körül volna itt és most indokolt, de valamiért még nem akarják kirántani Brüsszelben/Frankfurtban alóla a szőnyeget. Még nem.
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:58
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#192
Ami meg a legfontosabb, hogy a nagy átlag 2000-2200 euró nettó fizu kinti vásárlóereje német-osztrák viszonylatban sokkal magasabb, mint az érte kapható kb. 780-850ezer forinté Magyarországon.
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:50
#191
na go olvaso modba
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:50
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#190
Mo. az otthon
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:49
Előzmény: #188  Törölt felhasználó
#189
elvagyok itthon
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:47
Előzmény: #185  Törölt felhasználó
#188
Messziről jött ember mindig azt ír vagy mond, amit akar. Az Usa egy extrém mértékben széttagolt ország szociális és vagyoni tekintetben, sok magyarnak elhiszem, hogy szépen bejött az ottlét, a többségük meg úgy lehet inkább stagnál, vagy lassan csúszik lefelé, ahogy idősödik. A német-osztrák magyaroknál az usához fogható különbségeket nem tapasztaltam, pedig sokuk történetét ismerem az elmúlt 15 évből, mióta magam is Bajorországban élek.A túlnyomó többségük az 1500-2500 euró/hó nettó jövedelemmel rendelkezik, mivel itt ennyit adnak a standard szakmákban. Orvos, informatikus, vállalkozó stb. az itt is más kategória, de ezeknék sem annyival, mint az usában. Aki nem fél a munkától, az itt mind megtalálja a helyét. Magyarország akár havonta látogatható, ha úgy akarja
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:24
#187
de vegulis raerek hat legyen lecsuszott mar 3 sor :XD Ausztriasok haveruk  becsiek elegedettek szakmunkasok a lakhatas berelt lakas kulon szoba es elcsapnak mindent az uccso juroig 10! ev kint . Nem jonnek tobbet haza. Londoniak csaladoskent mar hazajottek a lakhatas gyerekkel naluk macera 10+ ev utan, svedbe elso kezbol levo amolyan onkoris lakast szerzett az egyik magyarazta de nem figyeltem nek igy olcso de messze a csalad  hazajott. A Texasi maradt imadja az usat A Nyujorki detto. Egyontetu velemenyuk az usaban konnyebb megelni es letbizonytalansag nem fenyegeti oket
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:16
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#186
de kezdj ra el fogom olvasni a lakhatas lakaspiac erdekel a melo nem csak a vasarloero paritas
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:15
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#185
itt egy vasmegyei a fomufti vezerszonok azert usazik mert abban van tapasztalata. Aminek orulok erdekeset ir , mas vilag az usakok
Törölt felhasználó 2023. 08. 04. 16:12
#184
Sziasztok, jó ez a topik, csak nagyon amerikás. Hol marad a több százezernyi kitántorgott honfitársunk német-osztrák tapasztalata?
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 04. 14:24
#183
https://hvg.hu/gazdasag/20230804_Magyarorszag_EU_kiskereskedelem_forgalom
Európa legjobb helye annak ellenére, hogy a forgalom csökkent, az elköltött összeg nőtt. 
Az applenél pont fordítva csinálták idén. Apple iphone kevesebbet adtak el, de mégis az összbevételük nagyobb lett.
FeherTibi 2023. 08. 03. 23:37
#182
Én amúgy azon kívül hogy informatikai munkát végzek a Riviéran, érdeklődő, a ki költözést is bevállaló informatikusok (+projekt menedzserek, informatikai csapat vezetők, stb) számára tudok segíteni külföldi munkában, pl. Svájcban, Franciaországban, az Egyesült Államokban és még több országban, ahol a cegunknek kapcsolata van.
mpagnes 2023. 08. 03. 23:16
Előzmény: #178  sityaki
#181
Így van. Ami a munkájuk, ahhoz nagyon értenek, jobban, mint mi.

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek