Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
salaxx
salaxx 2023. 08. 22. 07:48
Előzmény: #357  Törölt felhasználó
#360
a honvagy temaban (jo en elötte sem voltam eleve atomszentimentalis), nalunk meg a gyerekek "vettek el" legjobban. Nekik mar ez az otthonuk, ehhez a minöseghez meg szorakozasi lehetösegekhez vannak szokva. Becsböl Magyarorszagra videkre hazamenve sok minden unalmas meg sivarabb. Meg gyerek utan eleve ritkabban jut haza az ember es minket is sokkal jobban sziven üt olyankor, hogy csomo dolog ugyanolyan mint gyerekkorunkban. Tenyleg babkocsit tolva vannak olyan jardaszakaszok egy megyei jogu varosban ami konkretan off-road elmeny a gyereknek. Auto-ut viszonylatban ugyanez az elmeny (jo de nyilvan nem neked kell bemutatni)....meg ugy az egesz ... emberekkel beszelgetve, hogy minden szar, de megis ez a "jo"....honapokra feltankol az ember az elmenyböl, hogy nem hianyzik ez nekünk.
Törölt felhasználó 2023. 08. 22. 07:45
Előzmény: #354  mpagnes
#359
Személyfüggő a probléma felbukkanásának időpontja, de előbb vagy utóbb minden felnőtt magyarnak szembe kell néznie vele, aki kivándorol.
Törölt felhasználó 2023. 08. 22. 07:41
Előzmény: #355  Vodafonelive
#358
Igen, Ausztráliából nézve pld. India, Pakisztán meg Szaúd-Arábia is "nyugat". 
Törölt felhasználó 2023. 08. 22. 07:36
Előzmény: #356  salaxx
#357
Csúcs-szakmával és profi nyelvtudással akár 1-2 év alatt is. Amit írsz, az kb. életszerűnek tűnik, csak hát nagy a szórás, mivel pont nem a mérnöki fizetés jellemző a németországi magyar expatok zömére.
salaxx
salaxx 2023. 08. 22. 07:22
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#356
azert ha nem egyedül el es monjduk legalabb az egyik felnek van egy jol fizeteö - pl mernöki - munkaja, akkor - amellett amit te is irsz, hogy figyel a kiadasaira - 7-8 ev alatt össze lehet hozni az elsö 100Kt. (vagy nem tudom mit ertesz hosszu idö alatt)
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 22. 07:13
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#355
Hát igen, nem egyszerű de ott is van internet és élet. Angollal pedig nehezebb az általad leírt országokban. Amúgy vicces, de pl. Ausztrália az nagyon nem a “nyugat”.
mpagnes 2023. 08. 22. 01:13
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#354
A honvágy évekkel később probléma. Az első években nem gond. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 21. 20:36
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#353
Kb. 100ezer euro nettó megtakarítás alatt Nyugaton mindenki a szegénységi küszöb alá csúszás rémével néz szembe, ha nem vigyáz magára és a kiadásaira. 100 ezer eurós puffert összerakni pedig nagyon hosszú időbe telik az expatok többségének.
ehe
ehe 2023. 08. 21. 16:38
Előzmény: #350  Vodafonelive
#352
Izgi.
Eddig ugy tudtam biztositasoknak díja van, nem rogton ok fizetnek.
Törölt felhasználó 2023. 08. 21. 16:37
#351
Aki messzire vágyik el Magyarországtól, az vegye tekintetbe, hogy a honvágy még a jelenlegi helyzetet tekintve is óriási nehézséget jelent kezdetben. Aki csak teheti, először Ausztriában vagy Németországban akklimatizálódjon a Nyugathoz és csak utána merészkedjen messzebbre, de lehetőleg akkor se túlságosan messzire.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 21. 16:25
Előzmény: #349  ehe
#350
Fél éve váltottam munkahelyet jelentősen nagyobb összegért.
ehe
ehe 2023. 08. 21. 14:21
Előzmény: #346  Vodafonelive
#349
Az 50% food infla ellen milyen biztosítás van?
Törölt felhasználó 2023. 08. 21. 14:06
Előzmény: #344  lngnl
#348
Az EU-ban tízezerszámra vannak nyitott állások. Aki ki akar kerülni, annak csak kopogtatnia kell a munkát hirdető cégeknél. Csak magát okolhatja az, akinek még így sem jön össze.
Törölt felhasználó 2023. 08. 18. 21:15
Előzmény: #345  Vodafonelive
#347
Gépész végzettséggel a németeknél angol nyelvtudással is felvesznek. A német nyelvórákat utána már a munkáltatód fizetné.
Persze ha olyan biztosra akarsz menni mint a halál (ahogy te írtad), akkor az időd közben elmegy, meg ki se jutsz. Az élet sosem lehet olyan biztos mint a halál.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 18. 11:26
Előzmény: #345  Vodafonelive
#346
Lakast is bem veletlenul vettem ug, hogy teljesen bebiztositottam magam mindenfele biztositasokkal, a mult negativitasainak elkerulese erdekeben tettem es nem vagok bele ugy, hogy valami nem biztos annyira, mint a halal. 👍🏻
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 18. 11:21
Előzmény: #342  Törölt felhasználó
#345
Nem fogok sietni, teljesen folosleges ameddig nincs penzem se annyi tapasztalatom, nyelvtudasom, hogy ezt meglepjem. Nemet nyelvet probaltam, nem ment es a vegen mar nem is akartam energiat fektetni bele, a munka pedig nem kovetelte meg akkor.
Cegen keresztul max ideiglenes szallast szeretnek, de sokat olvasok a neten forumokon, facebookon, senki sem szereti elintezni a vizumokat, nem is akarok erre alapozni, eleg volt ilyenbol az eletben, a biztosra kell menni az pedig a sajat magad intezese es fuggetlenedese a cegtol, igy vannak a legjobb eselyeid a felvetelre ja es ugy ha mar a kezedben a vizum addig ne ugraljon az ember. Ez nem Europa, tessek megerteni.
lngnl 2023. 08. 18. 08:52
Előzmény: #333  Vodafonelive
#344
15 ev kulfoldel mondom neked hogy az egesz megkozelitesed rossz. Ne magadnak intezd a vizumot hanem palyazz, a munkaltato majd elintezi neked, aztan ha kint vagy es bejon akkor majd megcsinalod magadnak. En is azt tanacsolom hogy probalj meg delegacioban kimenni egy magyar cegen keresztul, sokkal konnyebb es sokkal jobbak az eselyeid, aztan lehet valtani local contractra. 
Nyelvrol meg annyit hogy tolem soha nem kertek nyelvvizsgat, van egy nemet alapom, de beszelek ket nyelven folyekonyan. Senkit nem erdekel, interjun ugyis kiderul hogy eleg nekik vagy nem. 
Kovetkezo tanacs probalj meg ismeresokon keresztul palyazni, kulfoldon foleg azokon a helyeken ahova te nezelodsz, annyi palyazat erkezik a HR-re hogy keptelenek kiszurni a jokat, es a jok tobb mint fele is tele van kamu dolgokkal. 
Ha angol nyelvteruletre vagysz akkor talan erdemes egy UK melot letolni 1-2 evig aztan azzal a tapasztalattal tobb lehetoseged lesz.
Törölt felhasználó 2023. 08. 18. 08:02
Előzmény: #338  Vodafonelive
#343
Írod, hogy gépész vagy. Németországban pld. azonnal felvennének.
Törölt felhasználó 2023. 08. 18. 07:52
Előzmény: #340  Vodafonelive
#342
Ha tudsz és akarsz rá pénzt és szabadidőt áldozni, ma már olyan módszerekkel rendelkeznek a profi magán nyelvtanárok, melyek révén 3 hónap alatt felhoznak a kommunikációképesség szintjére. Ha elérted ezt a szintet, azonnal tanácsos indulnod a célországba, a többi ott már megy magától. Ha a szakmádban egyébként jó vagy, a munkaadód türelmes lesz a nyelvtudásoddal kapcsolatban.
szieszta 2023. 08. 18. 07:52
Előzmény: #340  Vodafonelive
#341

Külföldi környezetben, ahol rá vagy kényszerítve, hogy használd a nyelvet, sokkal gyorsabban jön elő  a passzív tudás, mint az otthoni "iskolapadban".
Azt én is tudom, hogy nagyon nehéz váltani, de ez 2 év múlva még nehezebb lesz.
Az meg a másik kérdés, hogyan fog alakulni a világ, mivel nagyon érik egy újabb recesszió, amit 2008-ban a pénznyomtatással eltoltak.

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek