Topiknyitó: FeherTibi 2023. 07. 27. 09:33

Külföldi tapasztalatok  

Sziasztok
Ezt a topicot azért hoztam létre, hogy aki szivesen mesélne külföldi élettapasztalatairól, az itt (is) meg tudja tenni. Több topicban is az ilyen téren tapasztaltabbak megosztották tapasztalataikat, de talán jobb lenne itt egybe gyüjteni ezeket, mert ekkor a topicok homogénebbek maradnak.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 18. 07:31
Előzmény: #339  Törölt felhasználó
#340
Most a tanulassal vagyok ugy, hogy kiegtem es nem szeretnek iskola kozelebe menni, azert huzos, hogy kb. 1,5 ev kivetelevel 2000 ota iskolapadban ultem, nem veletlenul nincs kesz meg mindig a szakdogam, mert mar nem csinalnam ezt a szabadidomben.
Az ilyen kulon kepzes mas de ha valaki suliba irat az nono.
A nyelvet pedig ahogy irtam tudom, mivel kell kommunikalni kulfoldi kollegaval es abba a helyzetbe kerultem amit el nem tudtam kepzelni, hogy szoban rosszabb vagyok, ez annak koszonheto, hogy nem beszelek. Mindennek az alapja a nyelv, ezert is szeretnek a jovoben alacsonyabb munkakort betolteni, mint amit most itt csinalok, hogy ne a language barrier miatt bukjak el.
Törölt felhasználó 2023. 08. 17. 20:17
Előzmény: #332  Vodafonelive
#339

Nyugaton így megy: 
  Csak abba a szakmába invesztálj saját tőkét, melyet valamennyire értesz vagy szeretsz. Később a kinti munkaadód felhoz arra a szintre az ő pénzéből, amit ő szeretne.
  
A célnyelvet bővített alapfokon tudnod kell, különben elhajtanak. Ez alap! Itt németben pld az idemenekült négerek közül csak az kap munkát, akin látják, hogy fejleszthető.
  
Legyél hát fejleszthető!!! :)
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 17. 18:17
Előzmény: #337  FeherTibi
#338
Köszönöm, amúgy nem IT, én gépész vagyok nem informatikás. Ezek a p r o p e r t y big4-k, itt a portfolion is szoktak róluk híreket kinyomni meg az ilyen nagyobb rendezvényeken is ott vannak. Ugyan olyanok, mint a pénzügyesek csak más köntösben, talán hajnalig tartó meló nincs de minden másban megegyezik.
Fire, szerintem nem éri meg maximum annak aki workaholic, mert az a személy élvezni tudja (abból 1 személyt tudok aki élvezi ezt az egészet), télen egyik interjún nagyon jól megmondta az egyik ilyen interjún az interjúztató, hogy milyenek ezek a cégek, én persze mondtam hogy nem (nyilván hárítani kellett) de tökéletesen igaza volt (amúgy oda is felvettek csak máshol írtam pont az ajánlatot). Ja meg annyi, hogy fizuemelés + szintlépésnél sem tudtak annyit fizetni, mint ahova most mentem... egy biztos, big4-os (és hasonló) cégeken keresztül van lehetőség cégen belül mozogni.
FeherTibi 2023. 08. 17. 17:52
Előzmény: #333  Vodafonelive
#337
rendben. Gondolom a big4 alatt a FANG csoportot, azaz 4 konkrét nagy IT céget értesz.. Mindenesetre aki dolgozna informatikában külföldön bizonyos országokban, itt megtalál...
FR73 2023. 08. 17. 17:31
Előzmény: #333  Vodafonelive
#336
A big4 az egy nagyon jó belépő a következő szakmai és fizetési szintre. Eléggé kizsigerelnek, de fiatalon egy-két évig vállalható, a haszna pedig később van. Önéletrajzban pedig bárhol bármikor jól fog mutatni.
sityaki 2023. 08. 17. 17:27
Előzmény: #333  Vodafonelive
#335
Bocs, de túl sok szabadidőd van szerintem.
sityaki 2023. 08. 17. 17:21
Előzmény: #313  EURHUF_goes_to_haven
#334
 Bizonyitani kell, hogy nem vagy ágrólszakadt, és nem fogsz első naptól koldulni.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 17. 16:57
Előzmény: #331  FeherTibi
#333
Koszonom de en orulok ameddig kerulhetem az informatikat de tudom, hogy a szakresz amiben vagyok a python nyelvet kellene csak elsajatitanom (mast nem), mert abban irodnak az add-inok meg tarsaik tobbsegei.
Kanadat elvetettem es nem is gondolkodom, Amerika azert necces, mert elvileg ha minden igaz rokonomnak en meg testvereim vagyunk az egyetlen verszerinti orokosei, ott lehetne egy hávái kistelek meg egy hjúsztoni lakas de ez azert keplekeny, mert hat lehet van vegrendelete masra de verszerint csak mi vagyunk a legkozelebbi csaladja. AMERIKA amugy sem tetszik, most jottem el kicsit tobb, mint egy ev munkaval big4 cegtol (csak nem penzugyi big4 hanem masik nagy negyes), koszonom de azt hiszem kihagyom aki valaha hallott mar itt a gazdasagi forumon egy big4-rol szerintem tudja mirol beszelek.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 17. 16:49
#332
Ahelyett, hogy mindenkinek valaszolnek kulon leirom, mert szerintem itt sokan nem biztos, hogy tisztaban vagytok angolszasz teruletek permanent resident vizumainak kervenyenel.
Kanada, Uj-Zeland, Ausztralia, (azt hiszem Amerika is) egy dologban kozos munkavallalasi vizum teren.
Kell egy minimum IELTS 6.0 nyelvvizsga (ami az itthoni B2 es C1 kozott van), fel kell mutatni a relevans szakmai tapasztalataidat, fordittatnod/honosittatnod kell a dokumentumaidat mindegyik orszagba. Kell a bankszamladrol egy szamlaigazolas, hogy rendelkezel X millio forinttal ami elegendo 3-6 honapig, hogy ne eloskodj az adott orszag segelyen.
Nincs jo nyelverzekem, kulonosen szenvedek a nyelvtannal, hatalmas nehezseg volt megcsinalni a B2-t is 12 eve. Azota egyik oldalrol fejlodott az angolom masik oldalrol romlott. Ahhoz, hogy labdaba rugjak az elore kalkulalhato pontok ertelmeben kellene a felsofok szintje, ha meg is csinalom mondjuk jovo ev vegere akkor is meg van ido javitani rajta, a nyelvvizsganak az osszege is mar lassan a 100e forintot karcolja, jovore sem tudni mi lesz de valoszinu enelnek az osszegeken. Erre is ameddig nincs meg a szakdolgozatom (amihez lusta voltam, mert ez mar a 4. es kiegtem az irasa kozben) addig nem is kezdek ilyenekbe.
Relevans munkatapasztalatot, projektmunka amirol 3 darabot kell irni a mostani melohely lesz a nyero temak teren.
Maga a vizumszerzes miutan elojele tkezesnel behivtak meg 2-8 honap is lehet. Minel nagyobb a pontod annal tobb az eselyed csak nekem orulok ha meglesz a minimum, igy biztos tovabb fog tartani. A pontozas pedig minden orszagban mashogy van, ide pl. nem erdekli oket, hogy van-e mesterdiplomam, csak a bsc es az onnantol levo relevans tapasztalat szamit.
Plusz nagyon regen voltam nyaralni (2015 Amerika, illetve volt egy teleleses nyaralas), most mar kijarna vegre, mert 2017 ota kb. minden szabim 90%-ban a sulira ment el…
FeherTibi 2023. 08. 17. 15:45
Előzmény: #319  Vodafonelive
#331
Ha esetleg átnyergelnél az informatikába (akár tágabb értelemben gondolkodva, nem feltétlen a weblapszerkesztésre gondolok, hanem mondjuk ipari informatika), vagy elgondolkodnál rajta, akkor megpróbálhatok segiteni munkát találni az Egyesült Államokban és Kanadában. Vannak kapcsolataim, de igérni nem tudok.
mpagnes 2023. 08. 17. 14:59
#330
A nyugati munkavégzést nem kell megtervezni.. Nekünk csütörtökön szóltak és 5 nap múlva itt voltunk.. 10.000 km.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 17. 13:25
Előzmény: #326  Törölt felhasználó
#329
Ez jó ezt megjegyzem nálunk mondjuk nem kellet 3 év alatt még egyikükre se rászólni, aki nem sudribunkó hegyi paraszt egyből vált :). De azért megjegyzem... Kicsi olyan mintha nagymama mondná, hogy szépen beszíljé velem te büdös mihaszna :D
Törölt felhasználó 2023. 08. 17. 13:23
Előzmény: #324  Freszelés
#328
Igen, ez sajnos ilyen magyar becsípődés, hogy kint fontos a nyelvvizsga. Kint a munkáltató max. fél órán belül leteszteli személyesen a nyelvi és a szakmai tudást. Persze pld. orvosok, pilóták stb. esetében a kvalifikációs papírok is kellenek, de köznapi szakmáknál a készségek számítanak és nem a papír.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 08. 17. 13:22
Előzmény: #321  Vodafonelive
#327
Én Németben élek és nem jelentkeztem ki csak a TB-t szüneteltettem kékre állítják vagy mi. (akkor ha van külföldi betegbiztosíás, EU-n belül egyszerű, Ausztráliával passz hogy megy.
A lakás kiadás része engem is érdekel, hamár van otthon kecó, hogy azt hogy / ki intézi, ki ellenőrzi stb.stb
Törölt felhasználó 2023. 08. 17. 13:04
Előzmény: #323  retektoni
#326
Haha, ez ismerős! 👍 Néha még én is bevetem itt a bőrgatyás bajoroknál a varázsmondatomat: "Rede schön mit mir sonst kann ich dir nicht helfen"... ez hatni szokott és egyből átváltanak müncheni "hochdeutsch"-ra.
Freszelés 2023. 08. 17. 13:02
Előzmény: #321  Vodafonelive
#325
Egyébként anélkül hogy belemerültem volna azt látom, hogy nagyon sokat agyalsz-tervezel-problémázol.
Van jól összerakott CV-d? Hány helyre adtad be? Hány első-második körös interjúd volt? Nyomjad, vágj bele... ne habozz.
Freszelés 2023. 08. 17. 13:00
Előzmény: #321  Vodafonelive
#324
+1
Nem érdekelt külföldön senkit se a nyelvvizsga. Meg mersz szólalni? Megérted amit mondanak? Ki tudod fejteni a gondolataidat?
retektoni
retektoni 2023. 08. 17. 12:57
Előzmény: #321  Vodafonelive
#323
Szintén több mint 20 év külföld után mondhatom, hogy soha semmilyen körülmények közt nem kértek tőlem nyelvvizsgát. Vagy beszéled folyamatosan a nyelvet vagy nem, de egy magyar nyelvvizsgás papír maximum neked adhat valamennyi önbizalmat, mást nem. Nekem anno adott és egészen addig tartott, míg le nem ültem a tirolból származó főnökömmel beszélgetni.
Benzedrine
Benzedrine 2023. 08. 17. 12:45
Előzmény: #321  Vodafonelive
#322
Több mint 20 év külföld után nekem még mindig nincs nyelvvizsgám és még mindig nem jelentkeztem ki.
Vodafonelive
Vodafonelive 2023. 08. 17. 12:42
Előzmény: #320  Benzedrine
#321
5 honap olyan kulfold van ami nincs es nem lesz az oneletrajzomban, mert az diploma elotti(Hollandia es Amerika), diploma utan fel ev kulfold persze benne van es szerepel is meg kotelezo szerepeltetni.
Viszont ami hianyzik az a nyelvvizsga (ez a legfontosabb) aztan a penz, majd a szakmai tapasztalat, idom pedig 2 ev 10 honap meg van, ez egy nagyon jo kis keret amire batran felkeszulhetek, tovabb nem is tudnam huzni, mert 33 eves kor elott jar a legtobb pont, akkor vagy a legnagyobb hasznara a kontinensnek.🙂
Tapasztalattal pedig van eselye , hogy behivjanak iinterjura! 
pl a lakast sem szeretnem elpasszolni, mert mar nem annyira nagy a torlesztoreszlet es kintrol is tudnam fizetni (kiadas az nem tudom hogyan van abban az esetben ha itthon kijelentkezem es megszuntetek de erre jo ez az idoszak, hogy szepen komotosan kideritsem).

Topik gazda

FeherTibi
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek