Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
BKKT 2024. 07. 28. 17:31
Előzmény: #109239  elrow
#109240

Csak, hogy mindenki képben legyen...
"BKKT úr" Arra gondol, hogy az emelkedés a Dow elmélet szerint, (én mindig erre az figyelek) évtizedekig tart és három fő szakaszra bontható...
Ennek az első, több mint egy évtizedig tartó szakasza ért véget 69000.nél...
Erről jött le a második aminek az egyik fő jellemzője, hogy egy nagyon mély korrekciót ad vissza, általában bőven bejön 61.8 alá is.... (a korrekciós hullámok 1-3 évig tartanak a fő trenden belül)
Így történt, hogy lejött a BTC árfolyama 69000-ről 15476-ra.... (ez volt a második fő hullám, amit a mélysége miatt tartok másodiknak és bő 1-évig tartott...)
15476-ról újabb évtizedes, vagy tovább is eltartó trend indult, ami szintén három fő szakaszra bontható...
Ennek a fő szakasznak még az első hulláma sem készült el...
73777-nél még csak ennek a fő szakasznak a harmadik hulláma ért véget....
A negyedik hullám jöhetett le 53486-ra....
Amennyiben a számításaim pontosak, akkor már elkezdődhetett az ötödik befejező hullám a harmadik fő trenden belül, aminek a vége, még mindig csak a harmadik fő hullám első hullámának a befejezését jelenti...
Tudom kicsit bonyolult ez azok számára, akik még csak néhány éve figyelnek a piacokra....
De bízom benne, hogy többen vannak azok, akik értik az általam leírtakat....
(Ehhez persze ismerni kell a főbb elméleteket Elliott, Dow, Livermore gondolatait, kereskedési elméleteit....)
elrow 2024. 07. 28. 16:48
Előzmény: #109234  BKKT
#109239
Csak, hogy mindenki képbe legyen:
BKKT úr először azt állította, hogy 2021 novemberében véget ért az első fő hullám BTC-be és ezt a 12 évig tartó felfutást mindössze egy 1 évig (2022 novemberig) tartó hullám korrigálja, aztán megyünk a végtelenbe.
Aztán idén május 1.én az volt a mondása, hogy "Még csak az A jön le... A C-hullám be fog nézni 30000 alá is.... Ezután fog 110-ezer fölé menni...."
A legújabb pedig az iménti: "Az ötödik hullámban lehetünk most, ami az első fő-hullámot fejezi be...."
Így állunk most.
maxhell 2024. 07. 28. 15:33
Előzmény: #109225  pomperj
#109238
Többszörös 22-es csapdája ez a papír... Mondom ezt BABA fanként. :D Természetesen túlméretezett pozikkal rendelkezem benne, a 3 korábbi években felvett poziból egyet kereskedtem eddig ki, de a 136-os és 167-es beszállóim még élnek. Nyilván egy általában véve nagyon jó cégről beszélünk, ami, ha nem Kínában lenne 2-3-4x-es árakon futna már. Egyrészt nyilván iszonyatosan kockázatos a geopolitika miatt, (utólag már én is okos vagyok:D), de ha ott borul a Tajvani statusquo, akkor nagyobb bajunk is lesz, mint a kínai papírok árfolyamai, ezért a józan ész érveinek is erősnek kell lennie. Ha Kína háborúzni akar, akkor a gazdasága porba hull. De akarja Tajvant is. Ez a 22-es csapdája. Ha viszont a józan ész győzelmét várjuk, ami azt jelentené, hogy valamilyen megegyezéssel, ki tudna jönni az USA-Kína rivalizálás, legalább látszólag és átmenetileg, aminek a megoldását most még egyáltalán nem látni, nos akkor, ezek a papírok duplázni, triplázni, többszörözni fognak legalább. Mert akkor átveszi az uralmat a tőzsdei törvény, a hogy pénz még nagyobb pénzre tör és itt és most benne van a lehetősége. A nagy pénz lehetősége itt van, mert hol lenne máshol? A 100x-osan túlárazott usa tőzsdén, a vergődő nyugat európain, a vészterhes egyéb európai piacokon, a túlhájpolt indiain?. Nyílt Kína -  USA konfliktus esetén az usa gazdasága is megrendítő csapást fog szenvedni, amit szintúgy ők sem akarhatnak. Ez a róka fogta csuka, csuka fogta róka esete, vagy valami hasonló. Amúgy most meg osztalékot is elkezdett fizetni a BABA, idén már 2x küldött pénzt, legalább kis fájdalomdíj gyanánt, sajnos elég jelentős összegeket kapok ezen a jogcímen... :D
BKKT 2024. 07. 28. 14:58
Előzmény: #109231  pomperj
#109237

Orbán szerint is olyan változás lesz a világban ami 500 éve nem volt...
(OV. agyával komoly bajok vannak ez tény...)
Változásra viszont én is számítok....
A nép mindenhol ki van zsákmányolva, politikusok a bankokkal karöltve egyre jobban lehúzzák az embereket...
A tisztességes munkából, ma már nem mindenki tud megélni, hiába dolgoznak/teljesítenek a polgárok erőn felül...
Zavargások, tüntetések egyre sokasodnak szerte a fejlett és fejletlen világban is, ezek miatt...
Vagyon újra elosztásra számítok én is....
Azok az értékek, amiket ma értékesnek tartunk átalakulhatnak és értéktelenné válhatnak...
A Bitcoinon kívül, nem látok egyetlen eszközt sem amiben nagyobb értéket tudnák megőrizni...
Ezért fontos nekem a BTC. és szerintem másoknak is érdemes beismerni, hogy tévedtem és beállni a BTC. mellé....
(neked is ezt javasolom....)
KrisztinaI 2024. 07. 28. 14:54
Előzmény: #109231  pomperj
#109236
Ezt én sem hittem el, amikor olvastam.... az a baj vele, hogy ha rájön, hogy nem hangzik jól, vagy valami nem OK, akkor fordít egyet a sztorin, hogy írod és sosem lehet tudni, hogy merre.... (természetesen mindig neki kell jól járnia).... erre szokták mondani, hogy "you cannot make this up".
kukker 2024. 07. 28. 14:38
Előzmény: #109231  pomperj
#109235

Ez olyan és úgy néz ki ebből a szösszenetből, hogy Trump nem orosz, hanem kínai ügynök....
:)
BKKT 2024. 07. 28. 14:36
Előzmény: #109233  kajli_man
#109234

Az ötödik hullámban lehetünk most, ami az első fő-hullámot fejezi be....
A második hullámnak egy mély korrekciót kell vissza adni, ami az eddigi emelkedés 70-80%-át is vissza adhatja....
Csupán technikailag van képben a mély korrekció lehetősége...  Ezzel én számolok is és ha valóban teljesül, akkor ismét egy nagyobb összeg kerülne bele...
Bitcoint venni kell mert ez a jövő... 
Teljesen mindegy, hogy éppen hol vesszük, ha hosszú távra tartjuk...
Folyamatosan venni venni és venni...
kajli_man
kajli_man 2024. 07. 28. 14:20
Előzmény: #109226  BKKT
#109233
Továbbra is 30 ezer dollár alá várod, ahogyan azt május elsején írtad?
kajli_man
kajli_man 2024. 07. 28. 14:17
Előzmény: #109231  pomperj
#109232
pomperj
pomperj 2024. 07. 28. 14:11
Előzmény: #109226  BKKT
#109231
Ohhh,  yes  !!!
megkaptuk a cipopucolo tanacsot, most vegyunk BTC-t  ;-)           (ne vedd szemelyeskedesnek )
.
Elkepzelem, mit ert majd meg abbol a konferenciabol az oreg. 
.
Amugy elkepzelem, amint Trump majd elnok-kent hivatja a FED fonokot:
.
-Jerry, vegyunk sok Bitcoint, az lesz az USA tartaleka.
-OK   Donald, de honnan vegyuk a penzt, mert mar most -6% a deficit? Adot akarsz emelni?
Mar most olyan nagyon felfutott bitcoin, hogy az egesz merlegfoosszegunk nem eleg ra.
-Nem gond. Add el az aranytartalekor FortKnow-bol. Ha keves, add el az osszes Treasury papirt is.
.
-OK  Donald. Es ki veszi meg a treasury papirokat, ha mar az osszes aranyat eladtuk a kinaiaknak?
-Nem gond. Azt is add el a kinaiaknak. Kapsz erte sok Yuant, azon is vegyel meeg tobb  Bitcoint.
-OK. Es mit csinaljuk kurva sok yuan-al, meg egy computerrel tele bitcoinnal,  Arany es Dollar helyett?
-Hat betesszuk  FortKnoxba. Es elunk a Yuanbol, mint Marci Hevesen. Azzal fizetunk a kinai arukert.
Amikre mar kivetettem  ujabb   100% vamot, ugyhogy abbol meggazdagszunk.
.
-OK Donald. De ha nem lesz se Arany, se Dollar az amerikai nepnek, se a vilagkereskedelemnek, akkor?
-Majd megbeszelem XI-vel, tegyen partra Californiaban 30m kinai nyelvtanart, ok atkepezik a nepet.
Ezzel megoldjuk az illegalis migraciot is. Ettol majd nem akar tobbe idejonni egy mexicoi se. 
Erted a tervet?
pomperj 2024. 07. 28. 13:56
Törölt hozzászólás
#109230
pomperj 2024. 07. 28. 13:54
Törölt hozzászólás
#109229
pomperj
pomperj 2024. 07. 28. 12:55
Előzmény: #109224  magnezium
#109228
NDX daytrade
A penteki nap  fel-le utan elkepzelheto egy oldalazo haromszoges alternativa is, SPYban is, NDX-ben is.
Hetfon bizonytalannak latszik hogy merre indul, jobb kivarni, melyik iranyban tori az ellenallast.
.
https://imgur.com/a/OQZnukP
.
DAX egy oldalazo ABCDE alakzat vegen jar es innen felfele torhet ki. FTSE is felfele probal kitorni.
yooio 2024. 07. 28. 12:52
Előzmény: #109225  pomperj
#109227
Vagy ha Tajvannal balhe lesz nulla lesz, ahogy az osszes kinai. 
Nem befektetesre valo sztem Kina, csak jatekpenzzel , pf 3/6 % nalam
BKKT 2024. 07. 28. 12:49
Előzmény: #109218  Placi82
#109226

Szcenario 
1. Kilépünk EU ból.
2. Oroszország szép lassan elfoglalja Ukrajnat.
3. Több 100 ezres orosz hadsereg lesz a szomszédunkban. Kicsit elkezdünk félni-rettegni. 
4. Magyarországot szép lassan kiléptetik közös akarattal a Nato-ból is 
5. Oroszország úgy dönt bekebelezi a magyar földeket. A korábbi ukránok is oroszok már...
6. OV könyörög az EU nak és Kínának segítségért...
7. Románia, Szlovákia Ausztria is igényt tart a magyar területre....
8. Magyarországról tömeges migráció indul Európába.
9. EU nem fogadja be a magyar migránsokat 
10. Mindenki könyörög az EU nak....---- Magyarországon, mindenki...
11. A magyar történelem vége....
Más téma:
Jövő héten lesz egy kripto konferencia amin Trump is részt vesz... 
Trump bejelentheti, hogy amennyiben megválasztják, stratégiai tartalékot építenek Bitcoinból is kb. 4-millió darabot vásárolna az usa....
Ezt a bejelentést várják Trumptól és amennyiben ez meg is történik.... Akkor....... a többit a fantáziátokra bízom....
pomperj
pomperj 2024. 07. 28. 10:52
#109225
1)BABA
Szinte hihetetlen.
10 evvel ezelott BABA ugyanilyen arfolyamon  volt mint most,
de kozben az arbevetele 5$/sh-->65$/sh,  profitja  1.5-->10.5$/sh, Book 9-->64$/sh   emelkedett.
.
https://imgur.com/a/1cxA0OJ
.
Lassan egy eve tart BABA atszervezese, kulon leanyvallalatokba a kulon uzletagak, de en most se
latom at az egesz komplikaltsagot. Viszont most mar remelheto, hogy nekik letisztul es vegre jobb
lesz a mukodesuk, es folytatodik a profit novekedes.
A legnagyobb novekedesi potencial az icloud bovulese, es persze az AI fejlesztesek.
,
Az idei eloremutato  profit varakozasok  negyedevente   2.15    2.65    3.10     2.65$/sh, EPS=10.5$/sh
es kozeptavra is +10%  novekedes realisnak latszik. 
Ehhez kepest 76$ az arfolyam.
.
Adossag 20Mrd$, ami 155Mrd arbevetel es net 25Mrd$ profitnal kimondottan alacsony.
 Penzugyileg B++.    PE=7,  ami  1/5 annyi mint a hasonlo USA cegeke.
A minimalis varakozasom duplazas 140$-ra 3 even belul. 
Ha meg normalizalodna a vilagpolitika, netan jon valahol uj Gorbacsov (?)  akkor 200$ ara lesz. 
.
magnezium
magnezium 2024. 07. 28. 09:57
Előzmény: #109214  pomperj
#109224
Keszitesz majd kerlek egy uj grafikont Janos? Koszonom! 
Cinderella74 2024. 07. 27. 20:55
#109223
DXCM-et esetleg követi vki? 
Karvalytokes
Karvalytokes 2024. 07. 27. 19:17
#109222
Tegnap hallottam hogy Ónodi Henrietta súlyos szívműtéten esett àt az USA ban.
Az USA ban az egészségügy olyan magas színvonalú hogy még amúgy egy biztosítással rendelkező,diplomàs,olimpikon sem engedheti meg magànak a gondtalan gyógyulàst.
Még a végén Orbànnak igaza lesz és tényleg Mo.a vilàg egyik legjobb helye .
Karvalytokes
Karvalytokes 2024. 07. 27. 19:05
Előzmény: #109218  Placi82
#109221
A neoliberalizmus ől,butit és nyomorba dönt.

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók