Abban teljesen igazad van, hogy a cég brutálisan hígult, és abban is, hogy ha jön egy óriási megrendelés, a forgótőke-igény miatt kénytelenek lesznek újra hígítani vagy eladósodni. Ahol viszont tévedsz, az a jelenlegi cash szint. A pénzt nem „eltapsolták” a múltban: a Q1-es záráskor még 222,9 millió dollár tiszta készpénzük volt a bankban a márciusi 150 milliós tőkeemelés után. Az Upgrade Energy felvásárlása nem viszi el a cash-t, mert az 52 millió dolláros ügylet szinte teljesen részvénycserével (stock swap) valósul meg, a záráskor mindössze 1 millió dollár készpénzt fizetnek ki. Ami a készpénzt valójában csökkenti jelenleg, az a 30 millió dolláros készpénzes Powerus-befektetés, a negyedéves működési cash-burn, valamint az áprilisban elindított 75 millió dolláros anyagrendelés (ami viszont nem egyszerre esik le a számláról, hanem ütemezve, és készletté alakul). Összességében a szabad likviditásuk most inkább 130-170 millió dollár között lehet, nem 50 milliónál. De a lényegi következtetésed ül: a hígítási kockázat hosszú távon abszolút valós.
Benéztem egy napot:-) holnap lesz a közgyűlés. De a mai nap megerősített(raaq 10,8 raaqw 3,5) hogy sztm 0 lesz a redemption. Nem lennék meglepve egy 15 dolláros árban sem első nap. UMAC-ot 19,2-től elkezdem visszaveszegetni.
Kicsit pontosítottam a tőzsdei adatok alapján. A cég nem veszi el a warrantokat, és nem tiltja meg a tartást. A 18 dolláros szabály egy biztonsági gát a cégnek: ha a részvény nagyon sikeres lesz és tartósan 18 dollár felett forog, a cég felszólíthat, hogy váltsd át a warrantjainkat részvényre 11,50 dollárért. Erre 30 nap lesz, szóval nem kell kapkodni,.Az IPO (fúzió) után azonnal nem éri meg és nem is lehet egyből lehívni őket. Amíg a cég nem kényszerít minket a 18 dolláros szabállyal, addig a legjobb taktika, ha simán tartod a warrantokat (akár évekig), mert a tőzsdén az értékük együtt fog emelkedni a részvényével, és bármikor eladhatjuk őket közvetlenül a piacon is a lehívási hercehurca nélkül.
Sztm minden attól függ hogy mennyi lesz a redemption-> visszaváltás kessre. Ezt elvileg a raaq részvényesei a közgyűlésen ajánlhatják fel. Az mindenképpen jó jel sztm hogy a tőzsdei ár a visszaváltási ár felett van most is ergó aki akarja visszaváltani az most a tőzsdén jobb árat kap. Ami szintén jó jel hogy a raaqw warrantjai 3,4-en forognak. A warrantokat 11,5ért számítják és ha erre rátesszük a 3,4-et akkor a piac többre értékeli a részvényt mint 11,5 egész pontosan 14,9 dollárra. Szintén pozitivnak ítélem hogy az elmúlt másfél hétben kb. 8-9 miiló átkötés volt raaq-nál sztm ezek mentek biztos alapkezelőkhöz. Maradt kb. 6-7 millió részvény amiről egyenlőre nem tudunk semmit. Ha a visszaváltás 0-15% akkor sztm bulli, ha 15-30% akkor semleges, ha e feletti akkor csalódás. Erre holnap magyar idő szerint kb. 19-kor választ kapunk. Stratégiám: rászánt pénz fele most fele mikor nasdaqon kereskedhető már mint IQMX.
Én is biztos vagyok hogy nem lesz, de forgalom generáló tényező a jövőben, ami egy papírnak plusz tényező. A mostani le lesz tudva azzal hogy a pénteki zárás előtt 1-2 percel lesz egy 1-2 milliós átkötés szerű rész. Umacnál most sok új tényező játszik, ami alapján számomra egyértelmű hogy az irány észak lesz. Kérdés hogy a rés töltésre kerül előtte, vagy nem. Két apróság:
Az aktív alapoknak (pl. egy hagyományos növekedési alap) valóban igaz hogy ők maguk döntik el, tartanak-e UMAC-ot, vagy teljesen kihagyják.
A passzív alapoknak (ETF-eknek) (mint az iShares Russell 2000 ETF - IWM) viszont szigorú, algoritmikus kötelezettségük van. Nekik másodpercre pontosan le kell követniük az indexet a tőzsdezárás pillanatában, különben megbuknak a transzparenciateszteken. Tehát fizikai vételi erő lesz a piacon jövő pénteken, de ez nem feltétlenül jelent áremelkedést.
UMAC (Unusual Machines) hivatalosan is szerepel a FTSE Russell által tegnap este (június 18-án) közzétett legfrissebb előzetes listán, amely a Russell 2000 indexbe újonnan bekerülő (additions) részvényeket tartalmazza. A kényszerű intézményi vételi erő: Mivel az előzetes listán való szereplés szinte 100%-ossá teszi a bekerülést, a Russell 2000-et lekövető (tracking) passzív indexalapoknak és ETF-eknek kötelezően meg kell vásárolniuk a UMAC részvényeit. Ez a hatalmas, mechanikus intézményi vételi hullám a határidő napján, június 26-án (jövő pénteken) a tőzsdezárás előtti utolsó percekben fog lecsapódni a piacon, ami drasztikus forgalmat és komoly árfolyam-volatilitást hozhat a papírnak. Alakul hogy kitörjön....
kizártnak tartom(bár tőzsdén ilyen nincs:-)), de ha addig lemegy akkor az államkötvényt is idetolom:-).A Quantinuum Inc. (QNT) a tőzsdére lépése (IPO) után összesen 259,29 millió kibocsátott részvénnyel rendelkezik -> hasonlítsd össze ezzel pl...
Igen. Ha megveszed RAAQ ez lesz IQMX 1:1, de lehet egy-két napig brókerednél zárolva lesz az átvezetésig, átnevezésig. Ha egy-két napra játszanád előtte érdeklődd meg. Beker árad nem változik de nyilván ha megveszed csütörtökön pl. 10.5-ért és nem tudsz kereskedni a nasdaq debütálásnál mert az átvezetés miatt nem lesz elérhető 1-2 napig és a részvény leesik 8-9 ig majd amikor újra elérhetővé válik és akkor is ennyin forog a piacon akkor a tied is ennyit fog érni. Összehasonlítottam más quantumos cégekkel részvény szám warrantok egyebek alapján és az jött ki számomra hogy az amerikai társaihoz képest alulértékelt (de lásd BABA-t sem szeretik, lehet IQM-et sem fogják) Ez jó anyag pörgesd át: chrome-extension://efaidnbmnnnibpcajpcglclefindmkaj/https://iqm.tech/ir/IQM-CapitalMarketDay-2026.pdf
Elmúlt 3 nap RAAQ-nál szép átkötések voltak 10,5-10,6-on valószínű mennek a RAAQ részvényei intézményiekhez -> csökken a nyitás után a likviditás. RAAQW ára jelenleg 14,34-es IQMX árat áraz. Persze még van hátra 1,5 hét.
Én kicsit agresszívabb értéket várok. Meglátjuk hogyan öregszik az idő múlásával. 2027 évvégére 5x árfolyamot várok. EU defense megrendelés 2-300 millio EUR ill. közelkelet egyesült arab emírség v. szaud arábia új piaci megjelenés, japánban további terjeszkedés. Ez anélkül hogy bejönne az NVDIA-val való fejlesztése ill. a BARBEL kódos megvalósítás. Ha az is, akkor 20-30x....szvsz
Összességében a szabad likviditásuk most inkább 130-170 millió dollár között lehet, nem 50 milliónál. De a lényegi következtetésed ül: a hígítási kockázat hosszú távon abszolút valós.