Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2023. 08. 05. 22:24
Előzmény: #95538  KrisztinaI
#95540

Nekem van egy gazda ismerősöm, már kínos, amennyit panaszkodik. Már nem ül gépbe, munkásai vannak, 400 hektár saját föld, luxus géppark, luxus feleség, luxus kocsik, luxus villa.  De ez nem elég, kell még több föld, több gép.....
Már kétszer volt az intenzíven, mert nem tudott megszerezni 1-2 hektárt. Bíróságra jár, mert mindenkit beperel. Mondom megéri?  Ha nem lenne ennyire kapzsi, üldögélhetne a villája udvarán és elvezhetné az életet. Ezt ő nem tudja. Szerintem a temetésén is azért lesz boldog, mert sikerült még 2 négyzetmétert szerezni. :-)
szieszta 2023. 08. 05. 22:12
Előzmény: #95534  Törölt felhasználó
#95539

Amúgy ezt már nagyon sokszor hallottam. 
Ilyenkor 2 forgatókönyv van, vagy még nem érzi magát eléggé gazdagnak,
vagy nem is gazdag.
Szerintem mindenki gazdag akar lenni, mert valamilyen szinten az a függetlenség alapja. A kérdés a gazdagság szintje.
Szerintem János már nagyon "független",mégsem áll le. Kitől is függ?
KrisztinaI 2023. 08. 05. 21:45
Előzmény: #95529  pomperj
#95538
Értem, amit mondasz, de nem hiszek abban a rózsaszínű Amerikában (egy kicsit az Örömapa jutott eszembe róla), amiről mesélni szoktál. 
Neked van egy jó egzisztenciád, ez véd, de valószínűleg sosem jártál a fal másik oldalán, nem is láttad az ottani embereket. (Dél-Afrikában laktam gated community-ben,  abból sejtem, hogy hogyan folyik az élet)
Neked ott nem kellett építeni semmit, itthon az életkorod alapján szabadságot kaptál, bankvezető voltál, ez ad neked egy mentális szabadságot mert mindkét világból a jó részét kaptad.....az emberek agyát ott szerintem jól átmossák ezzel a dologgal, hogy a Hello, how are you?-t mosolyogva tudják a McDonald'-sban prezentálni és még az éves masszív 10 napos szabijukat se vegyék ki, mert ők a csodás Amerikáért,  a szabadságért, vagy ki tudja, hogy miért dolgoznak....Annyira sem szabadok, mint te vagy én, a fejükbe feltöltik a Fogyasztás/Elon Musk akárki nevű Istentől jövő hülyeséget (mást ugye nem is ismernek, mert a kultúra csak annyi, kivéve a felső rétegnek, mert a többi nem fog Európába utazni, az a kiváltságosok szórakozása), és egész életükben azt fizetik, és azt hiszik, hogy boldogok.  Hogy nem akarnak gazdagok lenni? Dehogynem, erről olvastam egy felmérést, hogy a legtöbb ember erről álmodik, szerintem kezdenek rájönni, hogy a  kellemes  middle class elégedettség egyre kevesebb ember luxusa lesz ott is szerintem. Csak nézd meg.... kezdik őket megint szorongatni: a Zoom és a többiek elkezdték visszazavarni az embereket az irodába. Bocsánat a kicsit sarkosabb megfogalmazásért.
Törölt felhasználó 2023. 08. 05. 21:33
#95537
tovabbi szep estet
Törölt felhasználó 2023. 08. 05. 21:31
#95536
https://www.ingatlanmuhely.com/ingatlan-szenvedely-betegek/
A befektetők:
– racionálisabbak
– kockázatkezelők
– tudatosabbak
– szakmailag nem ritkán nagyon felkészültek
– a piaccal kelnek és fekszenek
– a vérükben is ingatlan folyik
– minden nap a lakáspiaccal foglalkoznak
– ez a szenvedélyük
Ha ilyen embernek állnak a milliók a számláján, ő nem dől be mindenféle ostoba médiahírnek. Olvas a sorok között, keresi a valódi információkat, kutatja az összefüggéseket.Hogy manapság mit lát, mire figyel fel egy lakásbefektető?Mivel rajta tartják a szemüket a piacon, figyelnek, akár még nyíltan beszélgetnek is róla, így minden furcsa piaci mozgást megéreznek, olyat is, ami nem mindenkinek jelent valódi információt. Tájékozódnak, képben akarnak lenni és persze lecsapni egy adandó alkalommal, ha van mit megvenni. Ők biztosan nem vesznek meg valamit, mert befektetőknek vagy befektetésre ajánlják.
Törölt felhasználó 2023. 08. 05. 21:28
Előzmény: #95534  Törölt felhasználó
#95535
" ha munkad a hobbid sose kell dolgoznod "
https://www.ingatlanmuhely.com/ismeri-a-lakasbefektetoket/
3. A spekuláns
A spekulánsok azok a befektetők, akik rövid távon a pénzüket úgy teszik be lakóingatlanba, hogy azt onnan minél hamarabb ki is vegyék. A spekulánsok imádják a kockázatot és keresik az alkalmi lehetőségeket, amikre azonnal lecsaphatnak. Az ilyen vásárló rafinált, taktikus, pókerarc, vagy legalábbis annak hiszi magát. 
Három fő típust érdemes megkülönböztetni ebben az esetben is:
3A
A vállalkozó:  Az életvitelszerűen vásárló, tudatosan felújító és a kész terméket azonnal eladó vásárlók. Ők nem reklámozzák, hogy hány milliót akarnak vagy tudnak keresni ezzel. Fedősztorikat találnak ki, hogy a gyereküknek vették és csinálták meg ilyen szépen, de időközben minden máshogyan alakult, stb. Az ilyen spekulánsok egy éven belül akár több lakást is vásárolhatnak és adhatnak el, a tőkéjük forgási sebességétől függően. A lényeg, hogy a lakás minél rosszabb állapotban lehet, csak legyenek olyan rejtett adottságai, amit egy felújítással jól ki lehet hangsúlyozni. Már egy fajta építőipari fővállalkozónak kell felfogni őket, akik alvállalkozóikkal készítik fel a lakásokat eladásra. Budapesten nem nehéz ilyen eladók lakásaival találkozni. A sok nagyon szépen felújított és azonnal eladásra kínált lakás mögött általában ilyen „vállalkozók” állnak, még ha magánszemély is az ingatlan tulajdonosa. Kisebb családi vállalkozások ezek, amiből jól meg lehet élni, ha valakinek van ehhez érzéke. Egy kész lakásért tényleg hajlandóak felárat fizetni a vevők. Aki költséghatékonyan tud felújítani, de minőségi munkát végez, az egy lakással már komoly éves fizetéseket tud megkeresni tisztán.Az ilyen vásárlók egyedi tulajdonsága, hogy a bérbeadás hidegen hagyja őket. Ők csak felújítják a lakást és azonnal eladják.
--
szinten No.1
---
ti csak reszvenyezzetek :)
Törölt felhasználó 2023. 08. 05. 21:00
#95534
" Mi itt tobbnyire nem gazdagok akarunk am lenni. Hanem fuggetlenek.
Nem akarunk masoktol fuggeni, se fonoktol, se cegtol, se  allamtol. Azt akarjuk csinalmi, 
amit szeretunk "
---
 No.1 Hsz.
Placi82 2023. 08. 05. 20:53
Előzmény: #95529  pomperj
#95533
1. Teljesen igaz!
2. Teljesen igaz! Annyit tennek, hozza, hogy csak tippelem, de igazad lesz, abban amit gondoltál,  csak elteritodott a vilag egy kicsit a , de kis kanyarral , visszakerul minden oda  ahova, 1-2  eve kisakkoztad, amit akkoriban olvastam toled. ( megjegyeztem )De ez csak a szerény  véleményem.
3. Ha nem tudnam biztosan, hogy nem ismersz  azt hinnem ismersz:). Ez az eletfilozofiam tűpontosan.  Es igy is élek, es fogok elni legalabbis torekedni ra,es a multban 20 eve pedig ez volt a célom, es erre  torekedtem.  Volt par lehetoseg, amit azert utasitottam vissza, mert pont ezt dobni kellett volna a kukaba, es hétrétgörnyedni. De mivel csaladom van, ezert ezt  csak addig tehetem meg, mig van erre anyagi fedezetem. Felek is sokszor, hogy nehogy hibazzak, es ezt elcsesszem.😀. Mert akkor mehetek  vissza a balettba ugralni:)
Karvalytokes
Karvalytokes 2023. 08. 05. 20:50
Előzmény: #95530  Placi82
#95532
A 90,években olvastam egy könyvet az volt a címe:' Amerika àlom maradt'
A szerző megszólaltatott egy New Orleans I tanàr embert nos ő is hasonló gondolatokat osztott meg az elitképzésről,agyelszivàsról.
todi 2023. 08. 05. 20:48
Előzmény: #95522  Placi82
#95531
Ezeknek a konteóknak amiket te és himihumi írkodtok semmi köze a részvényekhez és nem visznek előre senkit. Ilyeneket a fodrászomtól szoktam hallani de tőle elviselem mert jól megnyírja a hajam. Úgyhogy ha választhatok akkor én mégiscsak a János és a hozzá hasonlók elmzéseire lennék kiváncsi.
Placi82 2023. 08. 05. 20:28
Előzmény: #95525  himihumi
#95530
Humi,hisz ismersz! Nezd meg azt a  mostani videot, a gamer inluenszer miatt keletkezett, az beigert ajándék kütyük miatt!!! Az USA ban olyan szinten megszerveztek es iranyitjak az emberek eletet  amit mi el se tudunk kepzelni. Kovetkezmeny, hogy teljesen elbutultak,  elhulyultek az emberek mondjuk egy 60'as evekhez kepest!  Hat persze hogy igaz, hogy evente 380 milliobol kivalasztjak azt a keves kb 5000  ertelmeset/ev . Hisz a piramis csucsa utan nem kovetkezhet egybol a 300  millios  sotet talapzat! :) Az ugy nem iranyithato, es mukodeskepes! :) Pont, hogy ékes peldaja,es támaszt alá téged szvsz, hogy jo felé kapirgalsz, es ez nem  alusisakossag !!
pomperj
pomperj 2023. 08. 05. 20:25
Előzmény: #95522  Placi82
#95529
ES kiegeszitenem 3 gondolattal.
1)Az invesztalas nem matek. Ott ketto meg ketto kerdesre mindig ugyanaz a valasz, es mindegy
hany eves vagy, honnan jottel es mennyi penzed van. Csak egy helyes valasz van, fekete/feher.
De az invesztalasban nagyon is szamit egy csomo szemelyes tenyezo: rizikotures, mentalis helyzet,
konkret celkituzes, idokorlatok, stb. 
Ezert itt sok helyes valasz lehet ugyanarra a kerdesre, Es epp ezert nem kell egyeterteni nekunk. 
De atadni a gondolatokat es erveket, az nagyon is hasznos lehet mas hatteru invesztornak is.
.
2)A legnagyobb penzugyi rizikot nem vagyunk kepesek kitalalni.
Az amit ki tudunk spekulalni, mint pl. a FED kamat, az ha tevedunk, sem tud nagy bajt okozni.
DE, ki a frasz gondolta, hogy a 2. svajci bank, CS tavaly csodbe tud menni, mert elszurtak egyetlen 
riziko kalkulaciot (Archegos osszeomlas), es keptelenek voltak kikompenzalni 3 ev alatt se?
.
Ki gondolta, hogy 2001. szept. 11. reggel 8 orakor ki kell lepni minden poziciobol, mert osszeomlik a
 WorldTradeCenter? Ki gondolta, hogy egy ismeretlen kinai COVID virus 50% SPY esest okoz majd?
Ki gondolta PearlHarbor-t? Vagy jon Putin hadsereggel Ukrajna ellen es menekulni kell Gazprom-bol?
Szoval, igazabol ezekre kellene felkeszulni tudni, csakhogy ez a "black swan" kategoria, es nem lehet.
pedig ezek sokkal nagyobb bajokat tudnak csinalni az invesztornak, mint akarmi mas.
.
3)Mi itt tobbnyire nem gazdagok akarunk am lenni. Hanem fuggetlenek.
Nem akarunk masoktol fuggeni, se fonoktol, se cegtol, se  allamtol. Azt akarjuk csinalmi, 
amit szeretunk, elvezetet okoz.  Es johet arviz, foldrenges, akarmi, elveszthetek rajta sokat,
de megis fuggetlen akarok maradni. Ez a cel, es nem az hogy gazdag legyek es megvehessek
nagy csomo felesleges cuccot.
pomperj
pomperj 2023. 08. 05. 19:56
Előzmény: #95519  Zedisdead
#95528
Shale.
Azt gondolom, felreertes van.
A shale elsosorban a meglevo, mar megfurt olajkutak utohasznositasarol szol,
mert miutan a kut hozama a hagyomanyos technologoaval mar  kimerult, akkor jon a shale csapat.
Es speci 15.000LE teljesitmenyu szivattyukkal belepumpalnak oriasi nyomason vizet+homokot, azzal
megrepesztik lennt a kozetet, es igy meg 1-2 evig felhoznak viz+homok+olaj kevereket.
Pont az a lenyeg, hogy nem kell furni. Ha kellene, akkor a shale egyaltalan nem lenne gazdasagos.
Es a shale problemaja eppen az,. hogy lassan elfogytak a regi olajkutak, amikkel lehet fracking-olni,
evrol evre kevesebb regi kutat lehet leasingelni a regi tulajdonosoktol. 
Törölt felhasználó 2023. 08. 05. 19:45
Előzmény: #95518  szieszta
#95527

"Tudod ott a fekete péntek nem arról szól,"
Apró probléma, hogy amiről te írsz, az nem az, amiről meg én beszéltem.
Hanem egy teljesen más dolog a témával kapcsolatban.
szieszta 2023. 08. 05. 19:43
Előzmény: #95523  bankos
#95526

Nem kell ehhez külföldre menni.
Az irigység az egyik legnagyobb betegsége  a magyarnak, mikor csak azt lesi, a másiknak mije van és miből.
A másik, hogy semmi tolerancia nincs, mindenkinek el kell látni  a baját.
Imádom, mikor valaki vörös fejjel nyomja  a dudát, mert valaki esetleg befért elé, de van  a másik, mikor tolakodik, a másikon bármikor átgázolna egy picike előny megszerzéséért.
Legutóbbi színházi élményem volt, mikor a ruhatárnál mindent megtesznek egy két helyet elnyerni, hogy aztán a kijáratnál az ajtó előtt állva legyen idő duncsizni.
himihumi 2023. 08. 05. 19:31
Előzmény: #95521  Placi82
#95525
Az a nagy helyzet, hogy nem nagyon érdemes egy fórumban ilyesmiről beszélni, mert legtöbbször pusztán népszerű narratívák csapnak össze a felszínen.
Én általában kerülni szoktam, hogy egy uralkodó narratíva, vagy ellennarratíva alapján érveljek. Amíg így teszek nem az üléspont határozza meg az álláspontot, és gyakran megkapom az alusisakos, meg konteós jelzőket. Ez mély nyugalommal tölt el :) 
KrisztinaI 2023. 08. 05. 19:01
Előzmény: #95513  himihumi
#95524
De van.... Nyugaton modern, problémaorientált, a piaci kereslethez igazodó oktatás van, amihez innovációs kutatás kapcsolódik, az állam támogatja, mert az ország szintjén versenyelőnyt ad, az embereket vezetőnek képzik startégiai gondolkodással. Egyszer legyen nyugati főnököd viszonylag jó rankinggel rendelkező egyetemről, és meglátod.
Lsd Data scientist-eket keresnek, de Mo-on csak a CEU-n volt ilyen képzés és az elköltözött....
A magyar diploma kb egy középiskolai papírnak felel meg, annál tovább nem, arra jó , hogy végrehajtóként el tudj lenni egy multi cég irodájában és jó minőségű munkát csinálj, de semmilyen stratégiai vagy problémamegoldó képességed nem lesz, tulajdonképpen nincs is rá szükség, mert itt stratégiai állás nincs is, csak végrehajtás, az állam pedig szisztematikusan rombolja (ponthatárok menne le, nyelvvizsgakötelezettséget eltörölték- az emberek az AI csoportban, hangsúlyozom, az AI csoportban (!) már most sem olvasnak el semmilyen cikket angolul, maximum 3-4 ember, promptot magyarul írnak, és csodálkoznak, ha nem olyan jó minőségű a válasz...)
És még valami, a nyugati egyetem fizetős, és a networking színhelye, itt az oktatás tömegoktatás, ezért nem ad igazi előnyt, nem, a networking színhelye, az a politikában van, a szocializmusból.
Ami a tanárokat illeti: A kedvenc történetem, a minap egy tanár, aki az AI csoportban a saját könyvét reklámozza, amiből AI-al segítségével lehet angol nyelvvizsgára felkészülni,  leleményesen odaírja egy ipari AI témájú poszt alá, (amit a vezető azért tett ki, hogy arra hívja fel a figyelmet, hogy sok cég még nem digitalizálta magát eléggé, és így nem fogja tudni adatokkal feltölteni) hogy az oktatáshoz nem  kell adatokkal feltölteni ChatGPT.....és egy :) jelecskét tesz hozzá, mert ő ugye ebből írta a könyvét. Mondtam neki, hogy dehogynem ő csak a más adatát használja.Erre zavartam válaszolt, hogy az mit jelent? Gondolom, hogy attól kezdett félni, hogy plágiummal fogom én vagy mások gyanusítani, erre elmagyaráztam neki, hogy ChatGPT azért válaszol neki, vagy a diákjainak, mert valaki MÁR feltöltötte  adatokkal.....
bankos
bankos 2023. 08. 05. 19:00
Előzmény: #95520  szieszta
#95523
Az összefogáshoz....nem tudom láttam e már külföldön élő magyarokon kívül olyanokat akik Egymással olyan kutyán tudnak viselkedni , tisztelet a kivètel
Placi82 2023. 08. 05. 18:47
Előzmény: #95514  todi
#95522
Pedig, ha tudnád, hogy per pillanat, és 2019 óta ennek több értelme, van mint a cég elemzésének, és cégek értékelésnek fundasan, vagy Elliottnak, a chartra analízisnek.  Ahogy elfigyelem, János is  egy elemzéssel, vagy mikor korrigált, akkor ő is figyelembe veszi a geopolitikai, és egyéb változásokat, próbálja, a jövőbeli környezetet, és eroviszonyokat is bevenni az elemezesebe, vizioiba, legfeljebb nincs odairva kék betuvel:)) 
Placi82 2023. 08. 05. 18:39
Előzmény: #95511  himihumi
#95521
Remélem, nem haragszol, de én értem, amit a János mond és megint vele értek egyet. Mert a kiválasztás folyamata, az is tökéletes szervezest igényel, hogy mi annak a semaja, és metódusa. Ezt valakinek meg kellett szerveznie. Pont az, hogy nálunk, vagy az EU ban sincs meg annak a lassan évszázados metódusa, hogy kell kivalsztani a  nagy tehetségeket, vagy másként gondolkodokat, akik jó szervezők, és pont, hogy atlatnak mások feje feje felett, látják a fától az erdőt :), legyen az tudomány, közgazdaságtan, politika területe. Nézd meg egy Kissinger fele tehetség  életútját, de sok ilyen van még. Mit gondolsz, egy Rhodes ösztöndíj mi végre van, mi miatt jött létre, ki hozta létre. Olyan mint az amerikai futballisták kiválasztása, már a gimi vége felé. Csak ott mást néznek. Nálunk urambattyam világ van évszázadok óta, a rokoni kapcsolatok emelnek pozícióba, ez már a Horthy rendszer előtt is így volt. És ez probléma gyökere mindennek. USA ban a hiába vagy egy bankár dinasztia gyereke, ha nem vagy tehetséges, akkor is az 5000 bol választanak managert a cég vagy az alapítvány elere, te meg a karibi szigeteken élvezed, a havi milliós  eletjaradekot. Lehet ha USA ba születsz te is bele kerültél volna egy ilyen osztondij programba, ahol végig követnek és terelgetnek a helyes irányba. És máshogy alakul az életed. Én esetemben is, egy jó gimi híres töri tanara attól félt, hogy elkalodom, és igaza lett. Mérnöknek mentem, mert ott volt magas ösztöndíj, és ingyen koli, szegény gyerekként ez volt a fő szempont. De sose voltam egy tipikus mérnök fajta. Végül is a szervező kepessegemet kamatoztattam az életben. Sose dolgoztam tipikus mérnokent.  Cégeknek a termelesi hatekonysagat javítottam, optimalizaltam, mert hamar átláttam a problémákat,  pazarlást, és a szervezetlensegbol származó veszteséget, meg a mutyit is hamar kiszurom. Azt a hihetelen szervilisseget, ami van a cégeknél, ahol, senki se mer változtatni, vagy szót emelni a cég vezető, vagy a tulaj felé az valami hihetetlen. Sok bólogató vezetés miatt, hatekonytalanok a KKV szektor cégei, de amúgy a nagyobb gazdaságok is. És azt is jól mondja János, hogy Kínában az utóbbi 30 évben, és USA ban az elmúlt 150 évben, a nagy tehetségek vannak döntési, és irányítási pozícióban akár cégrol akár országról beszélünk.  Csak radar alatt vannak, nincsenek a kirakatban. Amúgy ezt is lekkopintottak itthon is a fiúk a amcsi elittől, és ezt helyesen tettek, az MCC valami ilyesmi célra jöhetett létre. Nem tudom, csak  egy megérzésem , de elég valószínű, aztán, hogy működik-e , azt nem tudom. 

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek