Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 08. 05. 09:17
#95500
Give it gas
 🛢️Profits at Western oil and gas majors are beginning to return to levels seen before the war in Ukraine, but energy companies are expected to face renewed scrutiny from environmentalists over their energy transition plans. Last week, ExxonMobil (NYSE: XOM), Chevron (NYSE: CVX), Shell (NYSE: SHEL), TotalEnergies (NYSE: TTE), Equinor (NYSE: EQNR), and Eni (NYSE: E) each reported second-quarter earnings falling by around 50% compared with the record levels set in the same period last year. On Tuesday, British oil giant BP (NYSE: BP) also reported a steep drop in profits compared to the same quarter last year.
Last year’s supercharged profits were driven initially by a rebound in demand following the pandemic. Following Russia's invasion of Ukraine in February 2022, oil and gas prices surged further, leading to record-level industry profits. In recent months, the war has shifted the focus to the security of supply rather than decarbonisation efforts, with shareholders pressuring energy companies to maximise profits and voting down climate change proposals.
Meanwhile, British Prime Minister Rishi Sunak announced hundreds of new licences for North Sea oil and gas extraction this week, angering campaigners who are seeking an end to all new licensing in the UK. At the same time, BP’s CEO Bernard Looney warned that the company will not invest in green energy schemes until they become more profitable, as rising costs, shrinking subsidies, and bureaucracy threatens the offshore wind industry.
The numbers$238 billion - Profits collectively made by the five supermajors — Exxon, Chevron, Shell, TotalEnergies and BP — in the five quarters from January 2022 to March 2023$2.5 billion - BP’s profits for Q2 2023, compared to $8.4 billion in the same quarter last year25% - The amount BP aims to reduce oil output by 2030. It had originally set a 40% goal back in 2019
mereszZenesz 2023. 08. 05. 09:13
Előzmény: #95495  pomperj
#95499
Ennyi emelkedés után illenne kicsit megpihennie annak a grafikonnak
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 08. 05. 08:48
Előzmény: #95497  szieszta
#95498
én is azt tapasztalom, a nagyon gazdag országoknak mindenre van lehetőségük, mindenre van statisztikájuk, mindent elemeznek is, csak egy példa: a német választások eredményét 1%-on belül eltalálják a választás napján urnazáráskor...az azért 7-8 pártot jelent.
szieszta 2023. 08. 05. 08:37
Előzmény: #95488  Placi82
#95497

Egy kicsit mosolygok, mert én is sokáig így tekintettem az amcsikra, hogy buták és  a reklámok irányítják a tömeget. Aztán ha megnézzük, sokkal jobban élnek, mint mi és emögött azért kell lenni valaminek.
Ez egy magyar mentalitás, hogy mindenki hülye, csak én tudok mindent. A FED is hülye, meg a bankárok is, meg az összes közgazdász. Mert nem látják, amit mi már tudunk.
Szerintem meg mindent látnak és mindent tudnak. Tiszában voltak az inflációval, az adóssággal meg mindennel. Mi azt gondoljuk, hogy  a részeges "szóvivő" egy személyben dönt például a kamatemelésről. Szerintem óriási team elemez mindent és keresi a megfelelő utat. Számtalan olyan adat áll a rendelkezésükre, amibe mi nem látunk bele. Elvégre nem babra megy a játék, valamilyen szinten a bőrüket viszik a vásárba.
A kis embereknél is van tudás, de ha nincs, vagy nincs mit befektetniük, vagy szakemberre bízzák. Az osztrák 80 éves nénike sem ül a gép előtt és nyomkálja  a gombokat. Van arra cég, akik kezelik a befektetéseit és ha nem sikeresen , akkor van másik. Én is azt gondoltam, nem számít neki ha bukik, beletörődik. A fenéket! Ha nincs az elvárt hozam, reklamál és már lép is tovább. Az nálunk van, hogy ejnyebejnye, így jártam.
Ez a kapitalizmus alappillére, hogy aki gyenge, az elbukik. Egy darabig el lehet adni a selejtet, de a vevő nem hülye.
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 08. 05. 08:04
Előzmény: #95490  Placi82
#95496
írtam portfolio.hu:
.https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230804/nagyon-kell-a-penz-putyinnak-a-haborura-extraprofitadot-vetett-ki-631885
pomperj
pomperj 2023. 08. 05. 06:56
Előzmény: #95494  dniel
#95495
SPY daytrade
Igen, ez a riziko nagyon is eletben van.
HA a juli.27-i gap-up utani csucs, 4606, volt a wave(v) csucsa?
Akkor az a helyzet, hogy a tegnapi failed rally utani eses, nos, mar a wave(iii of 3) zuhanas eleje volt. 
,
Ezt a nezopontot alatamasztja, hogy a tegnapi napon a nyitasi rally semmikepp nem nezheto 
5 subhullamos impulzusnak, csakis korrekcionak. 
Ha igy van, akkor megallithatatlanul folytatodni fog jovo heten az eses.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230805v01xuvaq3.jpeg
.
Egyelore ezt a kilatast eros Alternativakent tekintem.
De talan van esely meg egy uj csucsra 4606 fole, de nehez vitazni, mert 51/49 a ket folytatas esellye.  
dniel
dniel 2023. 08. 04. 23:36
Előzmény: #95487  pomperj
#95494
En mar kezdek kételkedni dddd nagyon necces nasdaq is apple gatya mar... tobbbi is kezdi... lehet ott volt fent egy kis 5 os es ennyi volt finito...  felfele korrekcioban orason a 100 as SMA lesz lehet a vip kiszallo dddd en mar 600 fole nem merem varni pedig 650 kornyekere szolt a jegyem dd
Placi82 2023. 08. 04. 22:44
Előzmény: #95492  kajli_man
#95493
Én is így tudtam. Aztán lehet, hogy mindketten rosszul emlékszünk. :) 
kajli_man
kajli_man 2023. 08. 04. 22:40
Előzmény: #95489  Boole
#95492
Én pont azt láttam, hogy az alapkezelők közel maximum részvényben vannak már, mert muszáj menniük az indexek után. Majd megpróbálom előkeresni a grafikont.
pomperj
pomperj 2023. 08. 04. 22:33
Előzmény: #95485  himihumi
#95491
Olaj
1)Inkabb ugy mondanam, hogy az olajnak a kereslete, a KERESLETE, az rendkivul rugalmatlan.
Nem a kinalata. Mert az OPEC vegulis 1 honap idoleptekben relative jol alkalmazkodik mostanaban.
Kepes valtoztatni annyira a kitermelest, hogy stabilizalja a piacot.
.
Ha viszont NINCS OLAJ, mindegy milyen, barmilyen okbol?  akkor barmekkora arat megadnak erte.
Mert nelkule leall a gazdasag,  es olaj nelkul minden megall.
Marpedig 10 eve nincs nagy uj olajmezo, es 10 eve nagyjabol dupla/tripla annyit pumpalnak ki, 
amennyi olajmezot osszesen talaltak. A Brazil es a Guayana tengeralatti mezokon kivul
szinte sehol nincs meretes uj olajmezo.
.
2)Nezd meg jol ezt az abrat. A szarazfoldi furasok szamat mutatja.
Mindent elmond, ami fontos a kilatasokrol.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230804v04xzdrz5.jpeg
Placi82 2023. 08. 04. 22:16
Előzmény: #95469  Feketefoton1
#95490
Erdemes ezen elgondolkodni. Usa katonai kiadasa 850 milliard usd. Az oroszoke meg volt kb 50 mrd usd . Hat mit mondjak a ruszkik akarki akarmit mind , hatekonyabban hasznaltak fel a penzt. Ha erre cégként,  tekintenek, akkor az elnok helyeben, en nagyon gyorsan hatekonysagi es kirrupcios vizsgalatot inditanek az Amerikai hadsereg adofizetoi penzeinek a felhasznalasarol. Mert valahol nagyon eresztik, folyatjak ki a pénzt, hatrkonytalanul.  Amugy ezt az osszes kiadas  harmadat honnan veszed az orosz koltsegvetesbol?? Inkabb 3-4-5%  lesz az !  Nem 33%.! :) 
Boole 2023. 08. 04. 22:11
Előzmény: #95487  pomperj
#95489
Nagyon alacsony a részvénykitettség. 2022. szeptember-októberben annyira kitáraztak, hogy azon sem lepődnék meg, ha az SP500 legalább 5200-ig elmenne, de az ideális magasság 5614 lenne. Első céláram 2023. december végéig egyelőre marad 5223 abban az esetben, ha korrektív lesz a mostani csorgás, esés. Fontos lesz a szerkezetét vizsgálni. Ha nem korrektív lesz az esés, akkor 3200-ig is lenézhet.
https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/250/066/f1cf327599d0e40950215373a6e266f658881597.png
Placi82 2023. 08. 04. 22:03
Előzmény: #95485  himihumi
#95488
1. Igazad van, tenyleg rugalmatlan az ar, nagy kilengesekre kepes.
2. Nincs igazad. Az atlag amcsi, EU  befektetok nem tudnak semmit se. Veszik a NDX nagyokat, Apple-t,  Google, AMZ, Tesla, Meta. Van par hype ceg, meg most az AI. Oszt jonapot. Mennek amerre terelik oket ,mint a birkakat a "kedvenceid." , a nagytőke . Pavlov sirva konyorogne a receptert. Az olaj csak szimplan nem sexy, trendy, es fancy. A masik ok, "ne menj szembe amerikaval" Pavlovi benevelt, refelexek miatt, Biden "adminisztracio" 😉nem baratja az olaj szektornak, es az olaj ar emelkedesnek. De mar egyre kevesebb a rahatasa.
pomperj
pomperj 2023. 08. 04. 22:00
#95487
SPy daytrade
A nap vegere eppen az lett, amire a nap elejen az indulasban szamitottam,  ez volt az,
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230804v03xj72bw.jpeg
de volt nehany meglepetes kozben.
.
Bar a vegen kisse ala ment a 4980 varakozasnak egy kicsivel, (most 4877), de vegulies megiscsak 
megcsinalta  az ABC korrekcioban a szabalyos (C) hullamot.
Valahol itt van a wave(iv) hullam vege. Es hetfon elindulhat az uj csucsra, 4606 eddigi csucs fole.
himihumi 2023. 08. 04. 21:52
#95486
Kicsit OFF, kicsit elsőre bizarr a felállás, de egy nagyon elgondolkodtató video.
https://www.youtube.com/watch?v=C-OcUssM9lo
.
himihumi 2023. 08. 04. 21:28
Előzmény: #95483  Placi82
#95485
Az olajos cégekkel konkrétan két gondom van, s a 15 év igencsak optimista becslés, inkább azt mondom, hogy 5-6 év van, amíg egyáltalán szabad velük foglalkozni.
1. Az olaj kínálata rendkívül rugalmatlan, vagyis ha a kereslet beesik, akkor az ár alkalmazkodik (WTI -36 $-on). De még hosszú távon is leeshet az ár a kitermelési költségek szintjére. Minél kisebb a kereslet, annál inkább. Tehát hosszútávon az EV-k terjedésével lesz egy erős nyomás az olajáron.
2. Olajos cégekben rosszabb a helyzet, mert a befektetők tudják, hogy az olaj vissza fog szorulni, és ezen cégek csak egy adott intervallumon fognak pénzt termelni. Ha ma EPS=10$ "x" olajos cégben, és még 5 évig fogja ezt a profitot hozni, utána semmit, maradványértéke 0, nos akkor erősen leegyszerűsítve (és szakmaiatlan profit diszkontáslással) kb 40$-t ér nekem befektetőnek a cég (nem 50-et, mert jelenértékre számoltam, de igazából számolás helyett nagyságrendileg hasra csaptam).
--> ez a két bajom van az iparággal, és ezért írtam, hogy rothadó iparág. Helyesebb leszálló iparágat írni...
emerald 2023. 08. 04. 21:17
Előzmény: #95481  Placi82
#95484
"Legtisztabb energia az atomenergia, amit a Franciakon, Oroszokon kivul mindenki csokkenteni akar. Érdekes:))"
Kicsit sem!
1) Ugyanis az óriási hőtermelést, ami ugye közvetlen üvegházhatást okoz, azt ne feledjük.
2) Az elhasznált reaktor és fűtőelem környezeti terhelése sem elhanyagolható.
------
Van már megoldás, csak ez még mindig ellen érdeke, bizonyos iparágaknak.
De majd az "utolsó óra" után talán majd elkezdenek evvel is foglalkozni.
Placi82 2023. 08. 04. 21:07
Előzmény: #95481  Placi82
#95483
Janos en az olajnal, sokkal.nagyobb problemanak latom, hogy az USA az olaj aranak leszoritasaban latja a jövőt  mert leterdeke. Nem kivegezni akarja, hanem olcson tartani hosszutavon. Ha erted mire celzok. ;) Ez nyilvanvo szandek es akarat, az inflaciora valo  hatasa ,es egyeb mas okok .... miatt.
Fuleee_Bear
Fuleee_Bear 2023. 08. 04. 21:06
Előzmény: #95480  Fuleee_Bear
#95482
Utánanéztem. 48 db-ot vett a Volánbusz. Szolnok, Eger, Zalaegerszeg, Szeged és Győr. Itt lehet velük találkozni.
Placi82 2023. 08. 04. 21:04
Előzmény: #95475  pomperj
#95481
Ebben egyetertunk. 30 ev mulva is kell majd az olaj., nem hogy 15 ev mulva. Max annyi lesz, hogy a volumen csokken, de a kitermelest majd osszefesulik, hogy szinkronban legyen 
 Ennyi. Amugy erdemes.lenne egy tisztesseges, oszinte tűpontos, mérnöki szamitast vegezni,  a zold energia  es az olaj hogy viszonyul egymashoz minden reszletet figyelembe veve az ökológiai labnyom szempontjabol egysegnyi energia eseten. Ismetlem mindent figyelembe venni, akkumlator eloallitasi koltsegek, lithium, ritka foldfemek banyaszata,  etc... abba  valo energia eloallitasa ( szen, olaj eromuvek,etc),
 a szeleromuvek alkatreszei, acel eloallitas, etc.  Legtisztabb energia az atomenergia, amit a Franciakon, Oroszokon kivul mindenki csokkenteni akar. Érdekes:))

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek