Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Pista1966 ma, 20:22
#78831
2025 Viktorunk bejelenti, hogy a népesség növekedés okán szükségszerű a családok plussz támogatása amit a családi pótlék emelésével teszünk lehetővé. Gyermekenként 65000ft . :) csak vicc :) 
BAGOLY ma, 19:57
Előzmény: #78829  BAGOLY
#78830
elkezd a HUF erősödni majd szép lassan jövő héten a kamatemelésig mivel Virág Barnabás azt mondta nem lesz kamatcsökkentés.
BAGOLY ma, 19:56
Előzmény: #78811  geza77
#78829
A külker mérleg pluszos per pillanat nem is kicsit az MNB-nek van 48 milliard EURO tartaleka igy rovid tavon biztos nem lesz 500 HUF az EURO.
Meg most úgy tűnik csak cyber támadás lett a vége az irániakon az izraelieknek így nem val. hétfőtől elkezd majd szép lassan megnyugodni a Forint...
sztanil ma, 19:33
Előzmény: #78813  TitusPullo
#78828

Most rákerestem, hogy mi ez a hiszti Kamala körül.
Ha jól látom, a holdblog-on jött le most egy cikk egy 2 hónappal ezelőtti nyilatkozatával kapcsolatban.
És semmi konkrétumot nem mondott arról, hogy ársapka lenne.
Az is tény, hogy Amerikában sok mindenen marha nagy nyerészkedés megy (ld. inzulin), nem lehet összehasonlítani a közép-európai piaccal. Az más kérdés, hogy nem hiszem, hogy beleállnak az ottani nagytőkébe, de a blogbejegyzés nekem felesleges hangulatkeltésnek tűnik, olyan stílusban, mintha Kamalának akarna üzengetni, ami nyilván nevetséges ilyen távolból.
Előzmény: #78820  FR73
#78827
Igen jelenleg nagyon errefelé halad... Nagyon kíváncsi leszek, hogy mikor kapnak észbe a németek és mit reagálnak majd. Most itt is kapkodás megy
FR73 ma, 19:17
Előzmény: #78822  Boby
#78826
A tömegtermékeknél a volumennel lehet árversenyt nyerni.
Az EV sokkal egyszerűbb termék, mint a hagyományos autók, ebben Európának nincs igazi technológiai előnye.
A munkaigényes feladatok a nyugati bérszínvonalat nem fogják elbírni. Kína is ki fog szervezni, mint ahogy USA már régóta. Mexikó, India, Fülöp-szgk, Kelet-Eu, Vietnam, Brazilia lesznek a gyártó helyek.
Pista1966 ma, 19:04
Előzmény: #78822  Boby
#78825
Hosszútávon azért olcsóbbak a kínai termékek mert modern technológiával fejlett kereskedelemmel 5000 éves üzleti kultúrával rendelkeznek. Stb. Sorolhatnám. A piactéren cseperedik az újszülött. 6 éves korában kiszolgálja a vevőket és onnan hordja az anyja az iskolába. Mi pedig a szocializmus árnyékában tőlük vásárolunk többek között  Magyar terméket.
nyuszibroker ma, 18:54
Előzmény: #78820  FR73
#78824
Nem eszik olyan forron a kását! Nagy divat most temetni a szar németeket, pláne vw,t. tény hogy gondok vannak, de szerintem (még) nem a kinai olcso szar autok miatt. Hanem a kereslet komplett csökkenése miatt. Félek hogy ez egy olyan spirál amiből nehéz lesz kijönni. És a politikusok gerjesztették egyrészt, az eröltetett elektromos átállással, majd az emögül valo kilépéssel. Össze vissza hozzák az önsorsronto szabályokat. kina is és usa is erősen tolja a z autoiparát, eu meg tolja a kinait... 
Ha az autoipar megrogyik, azt mindenki meg fogja érezni, éttermek, szállodák,  boltok, repülés stb. Stb.. 
aki kinai autót vesz, hova fogja vinni szervizre, nincs olajcsere ok, de a szélvédö kitörhet, karambolozhat, elromolhat... ? lesz e alkatrész? Mekkora lesz sz érzékvesztése? Milyen élettartamra tervezte kicsi kinai ezeket? birják e a sózott utakat? biztonságosak? 
Boby
Boby ma, 18:47
Előzmény: #78821  nyuszibroker
#78823
Nem az a fontos mi kerül a zsebbe,hanem hogy mit ír majd tóni a plakátokra!
Boby
Boby ma, 18:44
Előzmény: #78820  FR73
#78822
"Az egyszerű és olcsó kínai EV-k el fognak terjedni. "Az egyszerű és olcsó kínai áru ma már csak mítosz. Nem más mint  a kínai állam különböző közvetlen és közvetett támogatásainak – például adókedvezmények, túlárazott közbeszerzések – a fizikai megnyilvánulása. Már évekkel ezelőtt arról szóltak hírek, hogy jelentősen megugrottak a kínai bérek, a nagyvárosokban már keresnek annyit, mint Kelet-Európában. Ha pedig ez igaz, akkor hosszabb távon mitől lenne olcsóbb termék a kínai,mint az európai? 
nyuszibroker ma, 18:41
Előzmény: #78819  EURHUF_goes_to_haven
#78821
Ez megint csak egy figyelmet elterelő gumicsont. Egyrészt s kormány nem fog adni magasabb fizetéseket lásd tanárok, igy is leépítéeket csinálnak pl apeh . a verseny szféra cégek nagyrészt már leállitották az új emberek felvételét, aki elmegy, nem potolják, eszük ágában sincs emelni, söt több helyen pl. nálunk!  áthelyeznek embereket alacsonyabb fizetésü munkára, ha felmond, nyernek. Az emberek örülnek ha egyáltalán megmarad a fizu. 
Nem versenyszféra: Vagyis lölö/haver cégek: elfogyott a melo, nincsenek állami beruházások, ami maradt, pl m1 szélesités- összevesznek rajta a neresek ki kapja a melot... 
loszart lesz itt fizuemelés... az is csalás szerintem hogy folyamatosan nö az átlagbér. Legjobb esetben is stagnál pár honapja...
FR73 ma, 17:43
Előzmény: #78818  EURHUF_goes_to_haven
#78820
Az egyszerű és olcsó kínai EV-k el fognak terjedni. A széles tömegeknek jó lesz az is. A németek eddigi előnye, hogy hazavitték az autóipar globális profitjának egy jelentős részét, ez meg fog szűnni. 20 év múlva a drága német népautó egy rétegtermék lesz, kis szelet a globális piacon.
A német bérszint kb semmilyen tömeggyártásnál nem lesz versenyképes.
#78819
https://www.economx.hu/magyar-gazdasag/mennyit-fog-erni-egymillios-ber-forintarfolyam-atlagkereset-bernovekedes.797836.html
Eszerint ha eléjük a fejlett országok átlag bérének a felét akkor megáll sőt vissza fordul az elvándorlás.... Meg persze addig ott se lesz minimum egy inflációt követő emelés... Viccek az ilyen cikkek 
Előzmény: #78813  TitusPullo
#78818
Usa nagyon érdekes. De ha ott is elkezdebej sapkázni akkor sok jót nem várok. Nem tudom de ez alapján még mindig úgy gondolom hogy Trump a világnak hosszabb távon rosszabb lenne mint Kamala.... De lehet tévedek. Kína jön fel mint a talajvíz EU beszart, hogy a szavazóknak tetszenek az olcsó kínai autók így az adó meg a tiltás máris nem úgy van.... Ha befektetnek EU ban (pl egy kis gyár ami az utolsó csavart behajtja) akkot jöhetnek kvázi adó nélkül vagy minimálissal. Ez hogy ott 0 hozzáadott érték lesz 100%kínai melóssal az nem baj.... Van baj a fejekben
Előzmény: #78813  TitusPullo
#78817
Usa nagyon érdekes. De ha ott is elkezdebej sapkázni akkor sok jót nem várok. Nem tudom de ez alapján még mindig úgy gondolom hogy Trump a világnak hosszabb távon rosszabb lenne mint Kamala.... De lehet tévedek. Kína jön fel mint a talajvíz EU beszart, hogy a szavazóknak tetszenek az olcsó kínai autók így az adó meg a tiltás máris nem úgy van.... Ha befektetnek EU ban (pl egy kis gyár ami az utolsó csavart behajtja) akkot jöhetnek kvázi adó nélkül vagy minimálissal. Ez hogy ott 0 hozzáadott érték lesz 100%kínai melóssal az nem baj.... Van baj a fejekben
Előzmény: #78813  TitusPullo
#78816
Usa nagyon érdekes. De ha ott is elkezdebej sapkázni akkor sok jót nem várok. Nem tudom de ez alapján még mindig úgy gondolom hogy Trump a világnak hosszabb távon rosszabb lenne mint Kamala.... De lehet tévedek. Kína jön fel mint a talajvíz EU beszart, hogy a szavazóknak tetszenek az olcsó kínai autók így az adó meg a tiltás máris nem úgy van.... Ha befektetnek EU ban (pl egy kis gyár ami az utolsó csavart behajtja) akkot jöhetnek kvázi adó nélkül vagy minimálissal. Ez hogy ott 0 hozzáadott érték lesz 100%kínai melóssal az nem baj.... Van baj a fejekben
Előzmény: #78813  TitusPullo
#78815
Usa nagyon érdekes. De ha ott is elkezdebej sapkázni akkor sok jót nem várok. Nem tudom de ez alapján még mindig úgy gondolom hogy Trump a világnak hosszabb távon rosszabb lenne mint Kamala.... De lehet tévedek. Kína jön fel mint a talajvíz EU beszart, hogy a szavazóknak tetszenek az olcsó kínai autók így az adó meg a tiltás máris nem úgy van.... Ha befektetnek EU ban (pl egy kis gyár ami az utolsó csavart behajtja) akkot jöhetnek kvázi adó nélkül vagy minimálissal. Ez hogy ott 0 hozzáadott érték lesz 100%kínai melóssal az nem baj.... Van baj a fejekvwn
Pista1966 ma, 13:39
Előzmény: #78798  Bandita
#78814
Én el is hiszem amit mondott, mert minden eszköze adott a tervezői asztal mögött és az eddigi tervei valóra váltak. Gazdagodott a kör amit gazdagítani akart, mindez mellett őrzi a hatalmat. A problémát csak abban látom, hogy most olyan célokat próbál megvalósítani amit még eddig nem próbált. Tudom, hogy ez is csak egy projekt épp úgy mint az előző projektek , bár én nagyra becsülöm a projekt cégek működését de ott ellen érdekeltségű ügyfelekkel dolgozunk .....egy ország vezetése során nem lehet ellen érdekeltségű fél ez egész más feladat amit ez idáig nem tapasztalt és sajnos mi sem láttunk tőle. Itt csak széthúzás és ellentétes érdekek valósultak meg idáig.
TitusPullo
TitusPullo ma, 13:02
#78813
“Kamala Harris, a következő potenciális amerikai elnök megtalálta az infláció okozóit: ők a kényük, s kedvük szerint áremelgető gonosz kapitalisták. Azaz a republikánusok. Vagy, ahogy más országokban hívják őket: a „multik”. De szerencsére megvan az ellenszer: az áremelés betiltása, vagyis az ársapkák bevezetese”
Na unortodox modszerek ott is?
TitusPullo
TitusPullo ma, 11:45
#78812
“Kamala Harris, az Egyesült Államok alelnöke a CBS News adásában több külföldi vezetőről – köztük Orbán Viktorról is – azt mondta: Diktátorok, autokraták és olyan emberek, akiket joggal lehet gyilkosnak nevezni”
Buszkeseg
geza77
geza77 ma, 08:16
Előzmény: #78807  bronz
#78811

Nem csodálom, szinte 500, hogy így lesz!  500 %  v500 eurhuf? 
    az alábbi videó is elég jó :
"Ha ez így megy tovább, az euró bevezeti önmagát Magyarországon"
Járművásárlás, redőny, építőipar már eurós árakat adnak sok helyen!!   ha elugrik az árfolyam 10-15 egységet, az nem az ő bukójuk lesz! Majd a NépNEMZETTHY ómAGYAR  mélyKERESZtény szavazó, annyival többet fog fizetni max a megvásárolandó dologért! Egy átlag autónál 35e eur   350-525e FO$rint árfolyam felár pár nap miatt, mert nem tudott dönteni az esés előtt.  De, ha hitelre veszi, akkor mindegy mennyi, hiszen nem neki kell ott többet fizetnie érte! Mivel nem dolgozott meg még érte, így nem is tudja értékelni a pénzt igazán, így le is sz@rja! bár átlagbéres 1-1,5 havi teljes fizetése ez az ugrás. De ereszeseknek mindegy, hiszen nem költenek luxuscikkekre pl: banán, ruha, új autó. vesznek majd autót használtan! dévót  azelőtt a szomszédévót :)
15 hónap alatt 33 egység esés volt   *35e eur = 1155000   nem számít, hogy ennyivel lett több egy ilyen értékű új autó!
https://www.youtube.com/watch?v=bvUJcbltjiU
Boby
Boby ma, 08:13
Előzmény: #78806  bronz
#78810
Ez nézőpont kérdése. Nézhetjük úgy is, hogy eddig a nyugati cégek longolták a magyar brandeket, most meg shortolják. Eddig láttak bennük értéket, most meg már nem. Nem szólnám le a Cerbonát, de nézd meg a székely-magyar Csíki sört! Öntik bele a pénzünket, drága és mégis életképtelen. Melba, Párizsi kocka réteg termék. Nekünk idősebbeknek mond valamit, de a fiatalok le sem sz@rják. Amúgy meg kicsi és a magyar fogyasztónak drága. Ha lennének Magyarországon bonbon boltok, ott el tudnám képzelni a létjogosultságát, de szupermarketek nem fognak tételt eladni belőle, még akkor sem ha a kormány előírja majd a kötelező tartását.
geza77
geza77 ma, 08:03
Előzmény: #78808  geza77
#78809

'Majd valamikor gyengülni fog, persze. Előbb-utóbb a magyar nemzetgazdaság arra kényszerül, hogy gyengülni engedi a forintot, hagyni fogja, hogy leértékelődjön. Mert az ilyen kamatszint megfojtja a nemzetgazdaságot, és ha elengedi, akkor ott van a forint leértékelődése. És kész. Ez volt a helyzet.'
Játszhatják a f@szságaikat, ha nem lesz 1 olyan kamatszint, ahun FO$rint szintet tart éveken át és a gazdaság is elműködik, akkor marad ami volt csak 1re nagyobb amplitúdóval. És ilyen szint nem lesz.
geza77
geza77 ma, 07:58
#78808
'Mi a véleménye a Matolcsy György-vezette jegybank monetáris politikájáról? Matolcsy György monetáris politikáját támogattam, egészen 2018 végéig. Az történt a '18-as választások előtt, hogy a nemzeti bank, mint a nemzeti bankok világszerte, hajlamosak, nem feltétlenül teszik meg, de hajlamosak a kormánynak, a hatalmon lévő kurzusnak besegíteni azzal, hogy fűtik a gazdaságot. 
Én azt mondtam egészen 2018-ig, hogy teljesen rendben van, amit csinálnak, egy kicsit túlzottnak tartottam, amit a választás előtt csinálnak, de vártam, mi történik majd a választás után. Nem húztak vissza semmit, és akkor azt mondták nekem, hogy nem húznak vissza, mert ősszel jönnek az önkormányzati választások, majd utána. Hát jó, mondtam, de akkor már kezdtem egy kicsit prüszkölni, mert láttam a jeleit az inflációnak. Kezd kialakulni egy inflációs helyzet, és ezzel illene foglalkozni és nem hátradőlni, és azt mondani, hogy majd, majd. Lement az önkormányzati választás is, és sehol semmi. Nem húzzák vissza, továbbra is tüzelik a gazdaságot. Akkor azt mondtam, ebből baj lesz, ebből infláció lesz, ebből komoly forintleértékelődés lesz. Lett is. Ez a kialakult helyzet szerintem nagyon nehezen orvosolható és gondokat vet fel.'  
https://index.hu/gazdasag/2020/11/19/rona_peter_interju_devizahitel_monetaris_politika/
bronz ma, 07:56
Előzmény: #78804  geza77
#78807
Én már minden friss lóvét váltok át devizára, készülök idióta Marci hatalomátvételére, mert attól, hogy esetleg mégis Varga Mihály KISZ titkár kerül az MNB elnöki székébe, még ugyanazt az őrültséget fogják végig vinni, amit idióta Marci akar.
bronz ma, 07:54
Előzmény: #78799  EURHUF_goes_to_haven
#78806
Azért van jó dolog is.
A másik nyomorulttól (Nestlé) újra magyar tulajdonba került a Cerbánához a Boci, Melba, Párizsi kocka.
Most jöhet az, hogy a BOCI-t visszateszik a régi receptre, mert egyáltalán nem hasonlít már az se a régi BOCI csokira, teljesen más íze lett.
N0MAD ma, 07:54
Előzmény: #78804  geza77
#78805
Nem mintha nem ezzel a recepttel nyernének már sorozatban évtizede…
geza77
geza77 ma, 07:51
#78804

"❗️Ha a Nagy Márton nevével fémjelzett politika útján megyünk tovább, akkor Matolcsy György jegybankelnök távozása után borítékolható az 500 forintos euró – jelentette ki Kompország című műsorunkban Róna Péter közgazdász. Hozzátette: ma a veszélyes mértékű forintromlás egyetlen gátja a jegybank felelős monetáris politikája, ha azonban jövő márciusban lejár Matolcsy György megbízatása, és a jegybank nem áll tovább ellen a kormány növekedéspárti politikájának, komoly pénzromlásnak nézhetünk elébe. Róna Péter ugyanakkor kijelentette, mivel a nagymértékű pénzromlás osztogatásra ad lehetőséget, azt is látni kell, hogy akár 500 forintos euróval is lehet választást nyerni."
https://www.youtube.com/watch?v=18-FqWkjdFE
geza77
geza77 ma, 07:45
Előzmény: #78786  Bandita
#78803
Sajnos nem leszünk jobbak árakban. A sajtokat tekintettem tih@nyi, milfin@ francia f@dobozos cam. sajt a magyar iszonyat árban csúcsidőben kb *2  volt a kilós ára.
De veheted a magyart, hiszen olcsóbb a boltban FO$rintálisan, mint a külföldiek jelenleg is ;) csak a fránya kiszerelés... asszem 
jómAGYAR                 fadobozos talán
 125g a                             ~ 250g
~ 7000/kg                          ~4000/kg 
~875                                         ~  990
Na ugye, hogy a magyar olcsóbb!  Fejből ilyesmire emlékszem. A magyar termékek ára nagyon elszaladt, de felismerték és egyesek korrekcióztak. Ahhoz, hogy a magyar valóban olcsóbb legyen kell mennie az árfolyamnak nem kicsit. De annak lesz inflációs hatása, ahogy volt is és megy fel a magyar termék ára ismét, ezzel teret nyitva a további FO$rintromlásnak. Nem néz vidáman ki a népNEMZETTHY jövő!
Pista1966 péntek, 22:16
#78801
Valamikor a gimibe úgy tanították , hogy minden ország küld " kémeket" más országokba , hogy beárazza az adott ország valutáját . Mit mennyit tud venni az ottani javakból. A mai világ is így működik csak a technológia és a módszerek változnak. A szuverenitás alapja a saját pénznem amit mások elfogadnak beáraznak. 

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek