Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
TheSnake2020 péntek, 12:18
Előzmény: #75579  TheSnake2020
#75580
Amit nem értek még,  hogy bár igen a topic neve EURHUF,  de azért ha valaki egy deviza kosarat néz és belevesz,  mondjuk, NOK, SEK, JPY az EUR val szemben azért csak kicsit máskép látja a világot. Nem vitatva ezzel a magyar gazdaság politika bal lépéseit. 
TheSnake2020 péntek, 12:12
Előzmény: #75570  BKKT
#75579
Nézz rá a deviza tartalékokra....Nem ezek a kritikus szintek..Akinek nincs devizája az folyamatosan vehet a forint kamatokból, mindegy, hogy milyen árfolyamon vesz.  Nyertesnek erezheti magát az utóbbi 20 hónapban. Ezeken a szinteken tokebol venni nem érdemes. Ha komoly risk off lesz a világban, amire vannak jelek, hiszen jó néhány nagy név már a Covid para alatt a tőzsdén stb. és én az indexeket is alá varom. De azt ugy is latni fogjuk. Na akkor lesz bajba a forint.
TheSnake2020 péntek, 12:07
Előzmény: #75569  geza77
#75578
Semmi. A politika hosszú távon meghatározta a fő sodort. A forint irányított leértékelése a gazdaság politika része. Ezzel semmi újat nem mondtál. Para pedig nincs. Azzal, hogy beírod az árfolyamot semmi olyat nem csinálsz, ami szakmai. 
EURHUF_goes_to_haven péntek, 11:49
Előzmény: #75576  Rincewind2
#75577
Erre céloztam én is de ennyire nem mentem előre. 
Az hogy a kínaiak nagyon tudnak lopni az tény. (másolni) .
Ha már innováció kell akkor jóval nehezebben megy, nehezzen gondolkodnak out-of-the-box. Lásd pl chipgyártásuk Tajvanhoz képest. 
Az hogy ez jó ötlet volt e vagy nem majd az idő eldönti. Ha kína be akarja dönteni az egész piacot mint tette azt a telekommunikációval (drogos esete, első pár gen- kb ingyen, aztán tönkretéve, megvéve a konkurenseket mindjárt más lett...).
Ha autóiparban is erre készülnek (minden jel erre mutat) akkor több autóipari EU és USA cég lehúzza a rólót. Nagyon nagy ember tömeg kerül az utcára. Onnan meg lehet továbbgondolni. Én nem szívesen élnék olyan jövőben ahol csak a kínai van, mert a többit tönkre tették legyen az akár USA, akár olasz, akár német. 
És itt nem a minőség, inkább a verseny hiánya zavar. 
Kína ehhez ért nagyon. A kapitalizmust csúcsra járatva előnyt kovácsolni. 
Rincewind2 péntek, 11:37
Előzmény: #75572  EURHUF_goes_to_haven
#75576

Európai autóipar fő problémája, hogy kezdetben jó ötletnek tűnt Kínában gyártani olcsón autót és elhozni európába eladni nagy haszonnal. Egy apróság maradt ki, hogy a meglévő technológiát a kínaiak ellopták és a gyár is ott marad ha nagy gubanc van.
Ezen szerintem több európai autógyár nagyon nagyot fog bukni.
geza77
geza77 péntek, 11:21
#75575
A FO$rint nem vette észre a fordulós jeleket, ha beszéltek vele szólnátok neki?? Többiek rendben vannak köszönjük.
FO$rint           397.034  +0.785   +0.20%
usdeur               0.9243  -0.0024  -0.26%
zlotyi                 4.2911   -0.0101  -0.23%
román lej          4.9752   -0.0013  -0.03%
cseh korona    25.2981  -0.0189  -0.07%
szerb dínár   117.059     +0.011  +0.01% 
https://imgur.com/a/o2ht8KZ
geza77
geza77 péntek, 10:53
Előzmény: #75570  BKKT
#75574
Megvédték, hiszen a rándzséjában van! Megvédték nem csak a felfelé, hanem a lefelé kilépéstől is! Nem volt olcsó, de megvédték! Igaz még nem fizette ki senki a cehhet, de az nem számít!  Érdekes az mnb FO$rint rontáson elért nyereséget kiszervezték alapítványokba rögvest, de a mínuszt, azt bennhagyták....  Még csak az alapítványi pénzeket sem tették vissza, hogy csökkentsék a bukót!
https://imgur.com/a/BRuj8fk
geza77
geza77 péntek, 10:35
Előzmény: #75570  BKKT
#75573
Meg van védve!  Mit szeretnél, ha kiírnák nagy kék plakátokra, az összes plakáthelyre? ;) Háború van sokan meghalnak, mi meg nem vagyunk elégedettek az árfolyammal, meg a klíma nélküli műtőkkel, meg a családi támogatások külföldre történő kiterjesztésével? Meg sok mással??? Lehetne sokkal rosszabb!
Az alábbi ábrán  jól kivehetően láthatod, hogy jól meg lett védve a csüngőhasú deviza! Hiszen pár ezer milliárd kifizetett pénzből vissza tudták hozni az árfolyamot, bár kérész életűen, ami azóta csak araszolgat a nemrég látott ATH irányába és már csak 5% ra van onnan! Ez siker!
https://imgur.com/a/XY3Kjn2
EURHUF_goes_to_haven péntek, 10:33
Előzmény: #75565  N0MAD
#75572
Autóipar pont, hogy nem, kína ott hatalmas konkurencia, de több autóipari OEM től hallom, hogy ha olyan termék van ami csak EU-ban lett gyártva az fancy. 
Pont, hogy a beszállítási láncokban akarnak kína nélkül. Persze olyan áron amit kína ajánl... 
Németország ezt csúnyán benézte, ebből elég nagy reccs lesz és még nagyon nem látszik a vége, ez nem megtisztulás lesz, mert a versenyképességet nagyon sok oldalról lötték lábon. Energia (elérhetőség és ár) , munkaerő, innováció de legfőképp az ár. Mert támogatás nélkül nagyon szépen látszik, hogy a kutyának sem kell....
Ez az EU-t nagyon sok évvel vissza foglya vetni és akkor még optimisták vagyunk, hogy valahogy ki tud belőle lábalni. (A hogyan lesz a legnagyobb kérdés én erre lennék kíváncsi.) politika még csak tapogatózik, a nagyok meg húzzák a nadrágszíjjat... GM, Ford nem akar kínai beszállítót. Németek még eltűrik, de legyen alternatíva (tier 2 szinten minimum).
TitusPullo
TitusPullo péntek, 10:26
Előzmény: #75566  TheSnake2020
#75571
En vettem 149en dollart yen ellen elfer a carryvel meg
BKKT péntek, 10:24
Előzmény: #75566  TheSnake2020
#75570

"Simán megtudja védeni a forintot."
Ezt kifejthetnéd, hogy mire gondolsz amikor azt mondod, hogy simán megtudja védeni...
geza77
geza77 péntek, 10:24
Előzmény: #75566  TheSnake2020
#75569
Mi a riogatás abban, ha leírom, amit mondott orv bán akkor?   és beteszem a videót bizonyítéknak??????     ?????   ???? ?????
Amit ezek írnak, annak van hozzáadott értéke?
FR73 péntek, 10:22
Előzmény: #75566  TheSnake2020
#75568
Ki az itt a fórumon aki most 397 környékén eurot vesz, mert fél a nagy gyengüléstől?
Esetleg ki ad el ezen a szinten eurót?
geza77
geza77 péntek, 10:20
Előzmény: #75551  Cicamisi
#75567
orv bán azt mondta, hogy gyúcsány az oka a fo$rint gyengülésnek (akkor ő volt a miniszterelnök) ezek alapján most is a miniszterelnök a hibás a jelenlegi gyengeségért!
vagy csak :" életre-üzletre alkalmatlan emberek nyavalyognak, hibáztatnak másokat" https://www.youtube.com/watch?v=iOu4j89p1rM&t=147s
TheSnake2020 péntek, 10:17
Előzmény: #75564  geza77
#75566
Ez nem igaz. Simán megtudja védeni a forintot. Charton ismét inkább fordulós jelek naposon. Ne riogass. Kicsit hozzáadhatnak a topic szakmai részéhez is. Dollárt adtam forint ellen. JPY valószínűleg megpihen.
N0MAD péntek, 10:14
Előzmény: #75561  EURHUF_goes_to_haven
#75565
Tisztulási folyamat elkélne, attól csak erősödik a csorda, csak kerdés ez történik e egyáltalán. Vagy a nagyok vonulnak télire ázsia kontinensre mert az atomerőművek leállítása meg egyéb okosságok miatt gyéren terem a legelő.
Utólag tok vilagos lesz mi történik és visszamenőleg is érteni fogjuk :)
geza77
geza77 péntek, 10:12
Előzmény: #75551  Cicamisi
#75564

"A FO$rint zuhanórepülésben van!  
A magyar állami vezetésnek fogalma sincsen, hogyan kéne megállítani, Nem is érti mitől van a zuhanórepülés!
Nem ismeri föl, hogy ő az oka a zuhanórepülésnek!
Elveszett a külföld és Magyarország bizalma egyszerre!
Az a probléma, hogy ettől a kormánytól senki nem hiszi el, hogy meg tudja védeni a FO$rintot! 
Senki nem akar  a FO$rintért devizát v eurót adni nekünk a piacon, mivel nem ad a FOintért eurót AMIRE PEDIG SZÜKSÉGÜNK VAN, így egyre magasabb FO$rint összeget kínálunk 1 euróért és így a FO$rint szépen emelkedik fölfelé, illetve veszít az értékéből, Beszakad..."
https://www.facebook.com/watch/?v=401825104609067
FR73 péntek, 10:07
Előzmény: #75561  EURHUF_goes_to_haven
#75563
2022-ben ellátási lánc miatt nem tudtak eleget termelni (egy évet kellett várni egy Skodára) most pedig már visszaesett a kereslet, mert az inflácó után kevesebb pénze van a népnek. Mindkettő csökkenti a bevételeket, emiatt költséget kell csökkenteni. Egyén szintjén szerencse dolga.
EURHUF_goes_to_haven péntek, 09:59
Előzmény: #75557  tanrek
#75562
Ellenben Nudlival én nem óbégattam, hogy mindenki hülye, csak én vagyok helikopter, én elmondom és kikérem a többiek véleményét. (és elfogadom, attól hogy nem egyezik, vagy vitázunk egymással egy kicsit).
személyeskedésért soha nem voltam tiltva, a kormány szidásáért már annál inkább.
És igen büszkén vállalom, hogy tudja honnan jött a pofon, nem vagyok az a hátba szúrós fajta... 
EURHUF_goes_to_haven péntek, 09:57
Előzmény: #75558  filter
#75561
Igen ez kezd elég durva lenni.
Intel 15% (15-19k ember).
ZF 14k ember.
Recaro csődbe ment.
VW is költségcsökkent.
Miele, BASF, Daimler, Turk.... és ezek a cégek nem kicsik... Ha valaki nem tudná Turk lézerek vannak Zeis optikával a TSMC litogárfiai gépeiben... 
Most szerintem kap a világ egy tisztességes pofont... még 1-2 hónap és örülhet ahol nem lesz rövidített idő vagy elbocsátás.. Vagy ti hogy látjátok ezt ? csak egy kis megtisztulás a kapitalizmus jegyében ?

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek