Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD ma, 10:49
Előzmény: #75353  geza77
#75356
nemolyan vég. az álmodozás vége :D
Fsociety
Fsociety ma, 10:38
#75354
Nagyon fontos,h egyetek rendesen,mert a slim.fit nem divat. Dagadt gecire hizzatok,az a nemzethy testalkat.
geza77
geza77 ma, 10:36
Előzmény: #75348  N0MAD
#75353
Végjátéééék???? A törököknél is boldog élet van pedig a líra 2020 óta nem is gyengült 450% sem!   Mi mög csak 18,19 %ot azonos idő alatt.  Hát tér még van bőven!
https://imgur.com/a/mxdn7XO
ugyanezen időtáv törökök nélkül. Vajon milyen lehet ott a hétköznapi élet, ha itt ez ilyen és ez elég sz@r környezetünkhöz képest!
https://imgur.com/a/4NEOQ5x
kisvasutas ma, 10:25
#75352
+ is van a magyarázat a vártnál is gyengébb adatokra :) - na kitalálod ? .........
(háború és az EU versenyképességi problémái)
FTZS ma, 10:22
Előzmény: #75343  EURHUF_goes_to_haven
#75351
Hat ez pont így volt, csak jó pár évvel ezelőtt. 
TheSnake2020 ma, 10:21
#75350
Meglátásom szerint nem engedik at 400on , legfeljebb felszúr felé.  Ha átmegy tartósan, hónaposon fölé zár,  akkor viszont inkább a 420-430 kerül képbe. Risk off esetén,  medve piac indulása eseten jó eccakat. Nem tudom, hogy a kinyomtatott pénzmennyiség hogyan fog eltűnni, infláció, haborucska, tőzsdei esegetes kombo hogy fogja eltüntetni, de még szól a muzsika, bár szerintem egyre halkabban. 
SeldonKuper ma, 09:45
Előzmény: #75340  N0MAD
#75349
Ajjajj! Na mi lesz már?
N0MAD ma, 09:40
Előzmény: #75342  geza77
#75348
V mint végjáték? :D
N0MAD ma, 09:40
Előzmény: #75346  EURHUF_goes_to_haven
#75347
Mégha csak 125 lenne...
Előzmény: #75345  geza77
#75346
Az  szerintem csak akkor segítene, ha maga a 125 bátor menne le a tárnákba... 
geza77
geza77 ma, 09:29
Előzmény: #75341  N0MAD
#75345
Börzsöny aranya narratívát nem kéne elővenni? Vagy az aranytartalékot? Vagy a devizatartalékot?
#75344
Remélem ma megnyalja a 400 at :) pont jókor a héten kell váltanom.
Előzmény: #75341  N0MAD
#75343
Lehet, hogy most még megtömik a zsebeket, aztán átadják az országot kiüresítve, lerágott költségvetéssel, az ellenzéknek, hogy : "hajrá... " aztán utánuk az özönvíz.
Nem tudom elképzelni, hogy van nekik hosszútávó (min 3 éves) tervük azon kívül , hogy hatalmon maradni úgy hogy lopni tudjanak, ha meg nem lehet akkor dobbantani.
geza77
geza77 ma, 09:25
#75342
indul a V kilábalás   https://imgur.com/a/sFDQmrs
N0MAD ma, 09:22
Előzmény: #75337  EURHUF_goes_to_haven
#75341
Kérdés mi lenne ami erősíti?
kiáll navra hogy most aztán becsszóra? 
Hát bakker már a kormány is a pánikot gerjeszti, hogy nem lesz olaj az országban mert névleg nem az egyik orosz társaságtól vesszük hanem a másiktól. Ha ez nem erősíti a bizalmat akkor nem tudom mi.
N0MAD ma, 09:18
Előzmény: #75338  Fsociety
#75340
hájra fidesz!
azt hiszem minden támogatásra szükségük lesz, már a nyáresti szellő is megbillentette a gránitszilárdságút. Mi lesz ha vihar is lesz...
geza77
geza77 ma, 09:04
#75339
ahogy a népNEMZETTHY érzelműek, megjelennek és előadják a csudát, akkor szabadulni kell a FO$rinttól azonnal!
https://imgur.com/a/K82Qsnz
Fsociety
Fsociety ma, 09:04
#75338
Jaj,hat mi tortent a pannon pumaval? Szemet nemetek,lehuzzak a duborgo gazdasagunkat. Halyra fidesz.
Előzmény: #75336  N0MAD
#75337
Nálam három hónapot ereszkedő tetőket most hagyta el felfelé... kérdés hogy kitör vagy visszatesztel... 
N0MAD ma, 09:00
Előzmény: #75335  N0MAD
#75336
Sok hülye meg a ksh gdp adat alapján kereskedik, 394+.
nem pedig a tusványosi szózat alapján. eh ki érti ezt
N0MAD ma, 08:57
Előzmény: #75333  EURHUF_goes_to_haven
#75335
"Micsoda egy savanyu szag. Szinvonaltalan gyerekes beirasok, ejjj dejo lenne ha csodbe menne a zországa a zorbannak. Mi lassuk a jovot ugye tobbiek? Zavart pislogasok, egymast hergelo kispalyak. Fel vannak keszulve de bronzok irtak anno milyen jol jartak mert kaptak 400 felett eurotot mett úgy is occaz lesz. Maig kotlanak rajta. Szanalom. "
Hát ha egyszer minden fasza akkor nem tudom mit nyafogtok itt. Gazdaság szarnyal, adósság rekordot dönt, csak a devizaadósság több mint a teljes volt fidesz kasszához kerülésekor, közszolgáltatások olyanok mint még soha nem voltak, erre itt megy ez a színvonaltalan gyerekes írkálás. 
Mindjárt itt a zajec-ciklus és 380 lesz euro, ti meg nézitek a makrogazdasági adatokat meg a hülye grafikonokat.És ha van eurótok akkor mi van? elköltitek? nem költitek? befektetitek? mibe? minek? eladjátok? mikor? miért pont akkor? miért nem? de? ugye.
 Szánalom.
kisvasutas ma, 08:50
Előzmény: #75328  EURHUF_goes_to_haven
#75334
Érzik hogy baj van, már szerveződik az orbánjugend.......
Előzmény: #75332  kisvasutas
#75333
A 2023 as ritka szarhoz képest ??? Értem én, hogy vicc, de azért na, még valaki elhiszi. Amit ez tükröz, hogy az egy évvel ezelőttihez képest továbbra is ritkaszar .... 
kisvasutas ma, 08:46
Előzmény: #75330  EURHUF_goes_to_haven
#75332
Ugyan már, ez csak a "bázis hatás" miatt van :) 
N0MAD ma, 08:44
Előzmény: #75330  EURHUF_goes_to_haven
#75331
Hát majd az államadósságot is ügyesen kell számolni hogy gdp arányosan jó legyen. 
#75330
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20240730/itt-a-friss-gdp-adat-visszaesett-a-magyar-gazdasag-701247
MARCIII!!! Hazudnak, azt mondják nem nőtt a szent GDP? de hisz ezért te vagy a felelős mond meg nekik, hogy nincs is igazuk, mond meg, hogy "lenövekedett"... Az utolsó kapcsolja le a villanyt.
#75329

Alátámasztandó... a költségvetési intézmények adóssághelyzete... 
https://hvg.hu/itthon/20240730_adossag-koltsegvetesi-intezmeny-magyar-allamkincstar
Előzmény: #75327  kisvasutas
#75328
A kérdés, hogy meddig lehet csorbítani az "alapellátást" ?? 
Mármint hogy oktatás már lassan nincs, mert a tanárod demotiváltak, alulfizetettek és még csak reményük sincs arra, hogy ez jobb lesz. Így dolgoznak egy elég stresszes környezetben. (Én tuti nem tudnám így minden tiszteletem).
Másik oldalról az egészségügy... A minősége és az elérhetősége kritikán aluli már most is, azaz a sürgős eseteket ellátják (úgy ahogy) amíg csak egy törött csont, vagy nyílt cseb addig ok, de már ott is vannak kacifántossak, de ha komolyabb akkor azért para.
Vagy mész magánba és fizetsz mint a katonatiszt.
A lakhatás mint "alapjog" látjuk milyen mértékben drágult (és még fog is a hülye támogatásoknak hála).
A közművek , mostmár 1 kézben vannak, több településen vízkorlátozással nyáron úgy hogy az ivóvíz minősége romlik és egy része el is szivárog...
Fűtés és villany mengintcsak.. van ez a kamu, hogy rezsicsökkentés... az kérlek alamizsna, röghözkötés. Ha alacsony a béred és kellően kicsiben laksz akkor segít az állam. Szeritnem jobb lenne piaci árakat, és azt fizetni képes fizetéseket adni (de ugye az meg nem megy csak úgy...). 
Ez így nekem a 22. csapdája... Mert aki alacsony jövedelmű és alacsonyan képzett az nyomorog, a közép osztály fogy, és felül van egy vérszívó réteg aki bármit is megengedhet magának. 
A gazdaságról meg már ne is beszéljünk... Haveri osztogatások,lezsírozott megbízások, túlárazott, de megvalósulás alatt tovább dráguló semmire nem jó befektetések... 
Aki azt hiszi, hogy ez a végetlenségig fog menni az naiv... 
Persze sokáig lehet a birkákat nyírni, de ha hideg lesz fellázadnak. 
"A proletároké a jövő, csak bennük reménykedhetünk". Orwell.
Orbán saját akaratából nem fog lemondani, vagy összeborul a rendszer (még pár év) vagy a nép fellázad ellene (én erre látok kisebb esélyt). 
Kívülről persze lehet elszigetelni, ez segít az elsőn, és ront a másodikon (kevesebb világlátott ember van aki tudja, hogy ezt lehetne nagyon máshogy is).
A kínai hitel is ilyen... 
kisvasutas ma, 08:14
Előzmény: #75322  slash
#75327
Orbánisztán ugyanez,, a segg kilóg a gatyából, hitelt hitelből fizetnek, de látványberuházásra meg látvány rendezvényre akkor is jut, ha alapszolgáltatások pénzhiány miatt nem működnek. 
geza77
geza77 ma, 07:55
Előzmény: #75316  Nudli
#75326

Majd nézd meg hányan fognak bezárni és abbahagyni a tevékenységet!  Nem ezek éhesek, hanem az agyonemelt mindennemű költségek mellett csökkenő forgalom mellett (mivel az emberek űbercsórók) nem éri meg már csinálni lassan semmit és ez nem csak Balatonra értendő! Én biztosan nem vagyok kopasztani való birka nekik, mert akkor sem mennék oda, ha ingyé lenne!  Hidd el megtalálom a kiváló ár érték arányú lehetőségeket és sajnos nem csak 1 hanem az összes környező országban ahová járok. Sajnos mindenhun olcsóbb, mint itthun.
++++++++++++++++++++++++++
A lényeg:
A nemzeti valuták több célt szolgálnak, az egyik, hogy jelzik a nemzeti gazdaság állapotát (erejét, produktivitását), a politikai rendszer stabilitását. 
++++++++++++++++++++
van mire büszkének lenni ! Nem érdekes? Ha nincs magas kamat nincs Fo$rinterő sem. Ha nincs "erős" FO$rint,mennek fel az árak is ;)  A sok köcsög beépíti az árakba a FO$rintromlást és nem nyeli be!  Mint ahogy senki semmit nem nyel be a köcsög bankok a váltási és tranzakciós illetékeket, a boltok az extraprofitadót!!! Ezekről nem az állam tehet! Mindenki belőlünk akar meggazdagodni :D 
forster0123 ma, 07:35
Előzmény: #75322  slash
#75325
Mondjuk BMW-ből sem mindegy hogy pl egy új 7-es vagy egy 3x visszatekert km-es, 4x törött bontószökevényről beszélünk.
forster0123 ma, 07:31
Előzmény: #75312  Nudli
#75324
Igen volt 370, sőt 368 is (emelkedtek, mert annyiért vettem).
Milyen kamat árán is volt annyi?
N0MAD ma, 07:21
Előzmény: #75322  slash
#75323
Gondolom fix időpontja van a szakszervízben a tízezres szervizekre.
slash ma, 07:07
Előzmény: #75321  N0MAD
#75322
De az BMW! :-)  Kollégámnak 3e Ftja van fizetésig de BMW az van. :-) Ej, Báttya, élni kell! :-) 
N0MAD ma, 05:55
Előzmény: #75320  bronz
#75321
Jö, de a húszéves autók vásárlása lehet világrekord szinten van.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek