Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
tanrek 2024. 05. 15. 15:32
Előzmény: #71797  FR73
#71800
Te most ezzel arra céloztál, amire gondolom, hogy céloztál???
FR73 2024. 05. 15. 15:24
Előzmény: #71794  EURHUF_goes_to_haven
#71799
Helyedben én se jönnék haza.
Boby
Boby 2024. 05. 15. 15:22
Előzmény: #71795  FR73
#71798
Ne, fújd orbán h*lye dumáját!
FR73 2024. 05. 15. 15:22
Előzmény: #71793  EURHUF_goes_to_haven
#71797
Kapizsgálod. Mindenki egy szavazat, nincs IQ teszthez kötve. Kivéve persze a gyerek, az a nagy demokráciában nulla szavazat, a szülő sem szavazhat helyette.
Boby
Boby 2024. 05. 15. 15:21
Előzmény: #71794  EURHUF_goes_to_haven
#71796
"a szakértők többsége szerint a helyzet rosszabb, mint a korábbi, piaci alapon működő rendszer alatt. Pedig a Mohu harmincszor annyi bevételből gazdálkodik, mint a piaci szereplők tették, az elszállított hulladék mennyisége mégis csökkent"
Szerintem ez zseniális!:-))))
FR73 2024. 05. 15. 15:19
Előzmény: #71792  Boby
#71795
Most akkor álljak be az itteni mainstreambe?
EURHUF_goes_to_haven 2024. 05. 15. 15:16
Előzmény: #71793  EURHUF_goes_to_haven
#71794
És pontossan az ilyen történetek azok amik miatt örülök, hogy nem élek otthon:
https://hvg.hu/gazdasag/20240515_hetilap-lapszemle-mohu-hulladekgazdalkodas-koncesszio
szekunder szégyen érzetem van, hogy ide jutott ez az ország (hogy ÉN SEM tettem eleget). De ahogy már írtam a kör szerintem már bezárult a kárt amit okoztak évtizedek árán lehetNE helyre hozni, de erre ugyebár igény nem lesz.
Én innen azt látom, hogy ~3-5 éven belül kivonom a maradék tőkémet is, met nem lesz opció, hogy haza költözzünk. (Az elmúét 3 évben nem tudnék 1 olyan dolgot mondani ami pozitív irányba változott volna...)
EURHUF_goes_to_haven 2024. 05. 15. 15:09
Előzmény: #71787  FR73
#71793
Ismerek olyan embert a környezetemben sajnos túl sokat is akik középiskolában kitünő volt most meg a sor mellett dolgozik, mert kisiklott valahol az élete... Több olyat is aki vitte valmire , de mára egy idegroncs és egészségügyi problémái vannak. 
El tudom képzelni azt, hogy ezt sok ember beveszi (mert nem is számol még csak fejben nagy kerekítésekkel se utána és fingja sincsen róla mik azok a mértékegységek MJ meg kWh... 
Ennek ellenére ezt nem tartom bocsánatos bűnnek, hogy ennyire a semmibe élnek, hogy ennyire leszarják azt hogy mi történik velük, hogy nem tudja mit jelentenek a fend említett mértékegységek, és még csak a fáradtságot sem veszi, hogy 1x utána nézzen. 
Mert ez azt jelenti nekem, hogy a választások előtt se néz utána, se programoknak, sem annak, hogy a múltban az az 1-2  ember mit tett , és mit lehet tőle várni. Az ilyen embertől ELVENNÉM a szavazati jogot. Lehet vinni keresztrefeszíteni, de aki az informálódának a legkisebb energiaigényű cselekedetét sem teszi meg az se az én se a családom sorsáról NE döntsön. 
Boby
Boby 2024. 05. 15. 15:06
Előzmény: #71789  FR73
#71792
Amúgy a kommenteket olvasva, nekem úgy tűnik, hogy a tiéd az amelyik kilóg a sorból, nem az enyém.
Boby
Boby 2024. 05. 15. 15:05
Előzmény: #71789  FR73
#71791
Ha az hőzöngés, hogy én a hazugságot hazugságnak hívom, akkor szerintem a te szuperlatívuszi megfogalmazásaidat nyugodtan hívhatjuk orbán iránti rajongásnak.
tanrek 2024. 05. 15. 15:02
Előzmény: #71784  FR73
#71790

Ok, egyezzünk meg abban, hogy neked valami egész mást jelent okosnak lenni, mint nekem. Csak mert amit itt felsoroltál, azokból egyikből sem következik az számomra... Mondhatod, hogy lebecsülöm őket (és valószínű van az a szög, ahonnan igazad is van), de ettől még nem sikerült egyetlen példáddal sem cáfolnod azt, amit állítottam...
Amúgy ha már zsenialitás.... hol van ez attól, hogy eladták gombokért a Mátrai erőművet az egyik zsenijüknek, majd elkezdték pumpálni bele a vissza nem térítendő állami támogatás milliárdokat a korszerűsítéséhez.... aztán rájöttek (amire ha olyan zsenik lennének, korábban is rá kellett volna), hogy akármit is csinálnak, az nem lesz nekik olyan jó buli.... ellenben a villamos energia szolgáltatás.....
Tehát a gombokért eladott és milliárdokkal megsegített erőművet ezek után visszavette (!!!!) az állam, az eredeti ár sokszorosáért..... És inkább kiszervezték maguknak a szolgáltatást. Szóval ha figyeltél, Mari néni számlájának végösszege ettől nem változott, csak az összeget alkotó egyes tagok aránya. Az áram olcsó lett, a szolgáltatás meg kurvadrága....
Btw... azt tudod, hogy az angol elitegyetemre hogyan (miért, kiért...) jutott ki ő annó?
FR73 2024. 05. 15. 14:59
Előzmény: #71786  Boby
#71789
Beragadt nálad a lemez. Ha nem ismered az ellenfeled erősségeit, akkor nem fogod tudni legyőzni.
Azzal, hogy csak nyilvánosan hőzöngsz, azzal nem mégy semmire, Orbán kiröhög, mert te vagy az, akivel tudja bizonyítani, hogy demokrácia van, mert jogod van nyilvánosan hőzöngeni.
net91 2024. 05. 15. 14:56
Előzmény: #71783  FR73
#71788
"Nem ismerem a pontos önéletrajzát, de vagy Oxfordban, vagy Cambridge-ben tanult. "
Azt ugye tudod, hogy nem a tudása miatt tanult ott. És azt is tudod, hogy Soros választotta ki és fizette az ösztöndíjas tanulmányait. 
FR73 2024. 05. 15. 14:55
Előzmény: #71785  EURHUF_goes_to_haven
#71787
Magadból indulsz ki. Most menj vissza az általános iskolai osztályodba, és keress egy olyan osztálytársat, aki kb medián teljesítményt nyújtott, ő volt az átlag ember (bár ez sem igaz, mert te Sopronban valószínűleg átlag feltt voltál). És gondold át, hogy ő hogyan közelít egy ilyen számlához.
Én vissza tudok menni, mert munkás környéken laktam, hát simán benne van, hogy az átlagos osztálytársam ezt vita nélkül elhiszi.
Boby
Boby 2024. 05. 15. 14:53
Előzmény: #71785  EURHUF_goes_to_haven
#71786
Ami neked Észak-Korea, az neki zseniális, amúgy meg félreérti aki ezt pozitív megközelítésnek tartja. 
EURHUF_goes_to_haven 2024. 05. 15. 14:45
Előzmény: #71784  FR73
#71785
Aki ezt elhiszi az szerintem nem érdemli meg a szavazati jogot.
Nézzd meg az EU-ban mennyibe kerülnek az áramszámlák, és a fűtésszámlák... Köszönő viszonyban nincsenek akkora számokkal mint amit a rezsi számlán látsz, pedig ott aztán tényleg piaci árasak a dolgok.
Hogy ne kelljen messzier menned : Check24.de ..... Itt találsz villany, áram , hitel , mobilelőfizetés, internettől , megtakarításon át, biztosításig mindent. 
Ami otthon megy az észak kóreai szintű szabad rablás. Amiért minimum nyilvános akasztás járna a politikai elitnek és néhány gazdasági szereplőnek (nevezzük őkert biopénztárcának)
FR73 2024. 05. 15. 14:38
Előzmény: #71783  FR73
#71784
A propaganda zsenialitás egyik részlete: éves elszámoló energia számla. 2022.04-2023.04.
"Magyarország kormánya az átlagfogyasztásig rezsicsökkentett díj alkalmazását írta elő.
Rezsicsökkentett díj nélkül az ön fizetési kötelezettsége az elszámolt időszakban a következő összeg lett volna: 260.195 Ft.
Így az elszámolt időszakban az Ön megtakarítása: 216.717 Ft".
Érted? Magyarország kormánya elintézte, hogy 260 ezer helyett csak 44 ezret fizessek.
Kinek jutna eszébe ilyen propaganda hadművelet? Na nekik eszükbe jutott, és rezsiszilárd már a múltté, tovább fejlesztették a dolgot.
És Mari néni mehet majd ixelni.
FR73 2024. 05. 15. 14:23
Előzmény: #71780  tanrek
#71783
Nem ismerem a pontos önéletrajzát, de vagy Oxfordban, vagy Cambridge-ben tanult. Jogászkodni iszonyatosan tud, meg a politikai sakknak is feketeöves nagymestere. 
Ő úgy döntött, hogy ezt a képességét arra fordítja, hogy megmutatja, demokráciában hogyan lehet királlyá válni. És az a helyzet, hogy borzalmasan jól halad benne. Nem semmisíti meg teljesen az ellenfeleit, hanem a maga szolgálatába állítja. Neki elég a 2/3, de az legyen meg, nem célja, hogy 99,9% rá szavazzon. Még itt is teljesen szabadon lehet őt szidni, mert az, hogy itt szidjuk, az egyáltalán nem gyengíti meg az ő pozícióját, azzal teljesen tisztában is van (ha nem így lenne, nem engedné).
Közben szép lassan bekebelez minden fontos stratégiai területet a gazdaságban is. De nem teljesen, hagyja, hogy a végeken az alvállalkozók viaskodjanak a koncért, mint az éhezők viadalában, és végezzék csak el a munkát rendesen. 
A propagandáról, marketingről nem feledkezik meg, részleteiben és átfogóan kapjuk a nyakunkba, a havi rezsiszámlától a kék plakátokon át az indexig és az equilorig ér a paletta, mindenkit megtalálnak vele.
A fiatalokat is próbálja bevonni, az utánpótlásra ott az mcc, a közszolgálati egyetem, és a lehetőség, hogy a ner részeivé váljanak.
Nem lesz ezt könnyű eltörölni, és visszaállni valami más útra, akkor sem, ha esetleg MP mostanában jobban szerepelne.
tanrek 2024. 05. 15. 14:14
Előzmény: #71779  FR73
#71782
A kérdést úgy is feltehettem volna, hogy akkor szerinted, amikor a nyilatkozataikban retardáltnak tűnnek, akkor az csak színjáték? Akkor tényleg nagyon jók, mert még sosem estek ki a szerepükből...
Boby
Boby 2024. 05. 15. 14:12
Előzmény: #71778  FR73
#71781
Szerintem pont az az egyik baj a mai világgal, hogy nem nevezünk semmit a nevén, ezért aztán sokan a hallott szöveg után teljesen másként értenek,értékelnek dolgokat. Én pl. nem látom parraghot stan-uposnak. Én egy bűnbanda tagjának látom, aki előre megfontoltan és anyagi haszon reményében teszi a ráosztott feladatokat.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek