Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
ktamask 2023. 09. 22. 14:31
Előzmény: #53279  EURHUF_goes_to_haven
#53280

Vártam tegnap a 389-et, meg az USD HUF 365.. Meg is volt...
ordítottam, hogy "elpattant egy húr", na most ütjük át...persze.. már megszokhattam volna, hogy soha nincs világvége, vagy még messze van...
aztán őrjöngtem,h én barom állat....:D miért nem zártam időben.
meg se tudom számolni, mennyiszer jártam már így,h 50-60-70k, emelkedik a "nem realizált nyereség", aztán a végén potom összeggel zárok....
tanulófélben vagyok.
nem vagyok TL eurhuf/usdhuf poziban jelenleg.
Jövőhéten csendes lesz "tőlem" a fórum. Balcsira megyek. Nektek sok sikert kívánok, főleg a TL poziban ragadtaknak! Kívánom,h üssétek át a 390-át, ilyen hírekre..
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 14:13
Előzmény: #53276  ktamask
#53279
Ne légy móhó, ne keresd a tetőket-aljakat, az a biztos ami már a hasitasiban van ;)
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 14:13
Előzmény: #53274  Boby
#53278
Te is tudod, hogy ez nem így fog történni, vagy pocak megmurdel és a koncon összevesznek a többiek, vagy belső hatalmi harc alakul ki. (szerintem jelenleg ez a valószínűbb)
Eléggé zártak a soraik, de azért bontják azt belülről is . Pl Vargát ahogy most kikezdték, meglátjuk mikor talál gerincet, hogy bele álljon. Matolcsy és Nagy Marci csere is várható, akkor aztán elszabadul a óvodásgigatoka.
Ez a nép számára nem túl kedvező jövőképet jelent. 5-10 éven belül változást és fellendülést én nagyon nem várnék.. még teljes kormányváltás esetén se. Ahhoz minimum a hatalmi ágat szétválasztását és teljes elszámoltatást kéne eszközölni azt meg tapasztalatból tudjuk, hogy nem fognak, mert túl sokan hullanának... 
ktamask 2023. 09. 22. 14:05
#53276

Kicsit eltértem a "portfoliomtól".
OTP TL certiztem egyet, a nagy zuhé után.
Mai fagyipénz megvan.
Tegnap usd huf tl 285vételemet eladtam 300-étr, pedig 330-ért is elment volna..így utólag már bánom...
mindig tanul az ember!
geza77
geza77 2023. 09. 22. 13:35
#53275
Máma:
FO$rint    387.139     -0.651     -0.17%      14%
zlotyi           4.5935   -0.0202    -0.44%       6%
korona      24.3813   -0.0716    -0.29%     ~7%
unortodox gazdaságpolitika! aHUN a 6% -nak és 7%-nak több az értéke, mint a 14%-nak!  
Hejj hejj rutyutyutty... rotty-rotty-roootttyyyy a vége inkább.
Boby
Boby 2023. 09. 22. 13:23
Előzmény: #53273  ktamask
#53274
Ezeknek a világ összes pénze kevés lenne. Mióta ők vannak, minden adóként beszedhető összeget kimaxoltak, az állam valódi, a lakosság érdekében végzett szolgáltatásainak működtetésre szánt kifizetéseket pedig a minimumra vágták. A kettő különbözetét meg lenyúlták, felélték,haveroknak kifizették stb. Az egyik oldalon már nem nagyon van lehetőség adóemelésre ( ettől függetlenül lesz), a másik oldalon meg nincs tér a további kiadások csökkentésére. Most hozzá kellene nyúlni a haverokhoz.
ktamask 2023. 09. 22. 09:48
Előzmény: #53271  filter
#53272
eddig mindig az ma50w-ről pofozták vissza, majd elengedik...péntek van.
filter 2023. 09. 22. 09:46
#53271
nemtom ki hogy van vele úgy mondom a következőket, hogy forint erőre spekizek DE:
olaj az egekben , dizel hiány várható, infla emelkedés kódolva van kövi hónapokra, gáz ár emelkedés téli hónapokra, alattunk MA50 és 200 ami támasz. 
Ergo nem várok nagy forint erőt ezért nem is nyitottam még semmit innen! 
HuTi 2023. 09. 22. 09:44
Előzmény: #53269  EURHUF_goes_to_haven
#53270
Szerintem a HUF és a BÉT között ez az összefüggés csak akkor áll fenn ha természetes folyamatok mozgatják valamelyiket. Ha pl a HUF erősödik akkor abba megy a tőke a kockázatosabb részvénypiac helyett. Ha a tőzsdét szétverik akkor szerintem nem valószínű, hogy a HUF erősödni fog, mert a külföldi befektető is el fog adni, az viszont nem HUF-ba menekül hanem inkább elhagyja a piacot. Ha az esés oka bizalomvesztés, mint ebben az esetben, akkor az egyszerre teszi lejtőre a Forintot és a részvénypiacot is. De ez a személyes véleményem (akárcsak Vargának :D ).
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 09:30
Előzmény: #53268  HuTi
#53269
Tőzsde és a Ft árfolyam közötti "laza" kapcsolat, hogyan van ? Valmi olyan rémlik, hogyha a tőzsdék zuhannak akkor a Ft erősödik és ha a tőzsdék erősödnek akkor a Ft gyengül, de javítsatok ki ha hülyeséget beszélek, ezzel is lehet akkor picit a Ft ot akarják fogpiszkálóval támasztani ?
Vargáról én is pontosan ezt gondolom, eddig is másod hegedűs volt, de mostmár csak a sarokban áll egy triangulummal, ami olyan keveset ad hozzá a produktumhoz, hogy az szinte semmi.
Szerintem az lenne Ft számára egy hatalmas gyomros, ha idén lenne leminősítés ÉS ezzel párhuzamossan meg a Románokat feljebb hoznánk (kvázi helycsere). Szerintem ha ez bekövetkezik az nagyot lökne a Ft on.
EU-s pénzek idén nem lesznek és valami határidő is lejár, hogy szept 31 el bukjuk a pénz egy részét talán .
Nem jók a kilátások, de drága kormánytól tudjuk, hogy ennél is mindig lehet rosszab.
HuTi 2023. 09. 22. 09:17
Előzmény: #53265  EURHUF_goes_to_haven
#53268
Érthetetlen. Ahogy az is, hogy nincs következménye annak, hogy egy nap alatt szétverték egy meggondolatlan (?) nyilatkozat miatt az ország legnagyobb bankját a tőzsdén.
 
Két dolgot tudok elképzelni:
 
-Az volt a terv, hogy lesz bankadó, csak túl nagy volt az ellenállás a bankszektor részéről és azonnal meghátráltak. Ez a kevésbé valószínű.
 
-Kezdi belátni a kormány, hogy végig az MNB-nek volt igaza, de valakinek el kell vinni a balhét. Úgy tűnik Varga lesz. Szerintem átverték, hülyét csináltak belőle, lenullázták a hitelességét. Ezek után bármit nyilatkozik, meg kell majd kérdezni Kocsist, hogy a pénzügyminiszter csak a saját véleményét mondta vagy nem…
 
Gondolom az sem hátrány nekik ha a tőzsdébe vetett bizalom rombolása az állampapír felé tereli a hazai befektetőket. 
Boby
Boby 2023. 09. 22. 08:27
Előzmény: #53265  EURHUF_goes_to_haven
#53266
A patkány is olyan állat, hogy amíg van mit dézsmálnia, addig szaporodik, nő a populáció. Aztán mikor nincs más kaja,a saját kölkeit is megzabálja.
EURHUF_goes_to_haven 2023. 09. 22. 08:23
#53265
https://www.portfolio.hu/gazdasag/20230921/maris-reagalt-a-fidesz-varga-mihaly-bankadoval-es-kamattamogatott-hitelekkel-kapcsolatos-kijelentesere-641143
Most ez már megint mi ?
Matolcsy szidja a kormányt mint a bokrot, csak a jegybank csinált mindent is jól.
Varga kijelenti, hogy bankadó , farpofákat feszíteni..
Kormány:
NIX BANKADÓ!!! 
Megint összeveszett a kormány (jobb láb), jegybank-MNB (ball láb), hogy gáz, vagy fék, de összevissza nyomják mind a kettőt, és valami hülye még a kormányt is rángatja.. (így előzzük Ausztriát) és így fog össze a Jegybank-MNB és a kormány... ez a magyar virtus... vicc az egész
Boby
Boby 2023. 09. 22. 08:07
Előzmény: #53263  Boby
#53264
Sapkát,korlátot imádják. Egy esetben nem szeretik,ha rájuk vonatkozik.
Boby
Boby 2023. 09. 22. 08:06
Előzmény: #53261  tom6210
#53263
"Nem marad más csak a forint gyengítése , ahhoz ért a Fidesz."
Nehogy a kötött devizagazdálkodás valamilyen esete jöjjön!
tom6210 2023. 09. 22. 06:45
Előzmény: #53260  Bandi_ujonc
#53261
Még lehet hasonló eset itt, azért ez a vagdalkózás a bankadóval meg éppen kinek mi jut aznap eszébe a fityiszben nem túl pozitív a jövőre nézve .
Látszik, hogy nincs zseton es valószínűleg Csányi szólt, hogy ezt nagyon nem kéne...
Még a MOL- t lehet fejni ott úgyis Hernádi szabadsága a tét, bármire hajlandó a Fidesz kedvéért.
Uniós pénz meg nem lesz , egyre több üzlet áll át euro alapú elszámolásra stb...
Nem marad más csak a forint gyengítése , ahhoz ért a Fidesz.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek