Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Commodore64
Commodore64 2014. 04. 23. 16:35
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#800
Az 1300 elérhetelennek látszik. Szvsz jó időre el lehet tőle búcsúzni.
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 15:57
Előzmény: #797  Törölt felhasználó
#799
gyere vissza!
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 12:09
Előzmény: #793  pomperj
#798
Üdv pomperj!

Néztem az oldaladon a Dax elemzést. Kérdésem miért azon az indexen elemzed? a rendes indexeken nem háromszög van, inkább Flat-nek néz ki.

Kérlek, ha tudsz a dax fórumba válaszoljál!
előre is köszönöm!
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 10:45
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#797
koszi, a linket.

link

gondolom hallottal mar Kyle Bass-rol, neki vannak erdekes videoi....
akar Japanra ill. Japan Yenre.....
aranyra....
es nehany erdekes informacioja peldaul az europai bankrendszerre....
;)

arannyal kapcsolatban szerintem nem kellene elveszni a grafikonba....
1180 alatt ha zar es par napig marad alatta akkor down trend(szerintem erre kisebb az esely, de ez csak az en szereny velemenyem)....
nem szeretnem tul egyszerusiteni a dolgot, de nekem ugy tunik smart money kezdi elhagyni a rezvenyeket es mintha kezdene aramlani a nyersanyagokba.....

szoval a kerdes mibe tegyem a penzem reszvenyekbe vagy nyersanyagokba????

Starbucks-ba vagy Coffee-ba?
;)
esetleg Nickel-be?
;)
vagy UBS commodity indexbe????

link

ne haragudjatok nem tudok kepet feltenni...

Mindenkinek szep napot!
emerald 2014. 04. 23. 10:05
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#796
Köszönöm a linkeket!
Bizony én még nem láttam ezt a videót....
emerald 2014. 04. 23. 09:52
Előzmény: #793  pomperj
#795
Akad kontraindikátor is...
link
:DDD
emerald 2014. 04. 23. 09:49
Előzmény: #792  pomperj
#794
Nagyon figyeltem tegnap, a bányászokat, és csodák csodája, amint arany leszúrt 1280-alá....és picit is elkezdett emelkedni, úgy emelkedtek. Ami minusz2%-on volt, az is plusszban zárt.
Négy céget figyelek, ill. a GDX-et(ennyi van a szolgáltatónál)
Valóban fordulat látszik, mert álltalánosságban véve nem így reagálnak az arany mozgására, tovább kellett volna esniük....
Viszont, kivétel nélkül mind megfordult, nagyon gyorsan.

Idén ilyen nyomott árak egyébként csak 1220-30 közötti aranyár mellett voltak. Tehát jó beszállási pontnak igérkezik....:))

Köszönöm a részletes elemzésed!
Jó szerencsét! /ugye így mondják a bányászok:))
pomperj
pomperj 2014. 04. 23. 09:44
Előzmény: #791  Törölt felhasználó
#793
A rambus elemzes Penteki adatokkal keszult; es azok alapjan en egyet is ertettem volna a konkluziok nagy reszevel.

Mara, az ABX-NEM fuzio utan, hirtelen minden megvaltozott; azok a nyakvonalak nem tortek le, hanem mar supportnak neznek ki, szerintem. Plane, mivelhogy SPY is ujjhosszra van a top-hoz.

Most kellenenek meg a cikkek az arany csufos zuhanasrol, es az SPY csodalatos szarnyalasrol, es maris megvan minden kontraindikator is. Bizhatsz a sajtoban;-)

good luck.
pomperj
pomperj 2014. 04. 23. 09:25
Előzmény: #789  emerald
#792
1)SPY napi 11-13 pont atlagsebesseggel emelkedik, mar 6 napja, es az utolso top pontok osszekotesebeol az jon ki, hogy max. 2 napnyi emelkedes van meg benne, mire eleri a diagonal felso vonalat. Akkor, az 1900-1905 szinten lesz, azonnal nagy unneples indul a sajtoban, " a csodalatos bull market!" stilussal es cimlap storival,

es masnap persze papirforma szerint lefordul a diagonalban, a (iv) fele.

(persze, lehet overthrow, de az akkor azt jelenti, hogy nem (iii) csucs jon, hanem (v)!!)

2)Az arany ezzel parallel arra keszul, hogy az SPY-bol kiaramlo penz egy reszet fogadja, es ujra felfele forduljon;
tobb technikai tenyezo is erositi ezt azokon tul, amik tegnap mar latszottak:

-a normal 10.3 napos stochastic GDX-nel "majdnem" atmetszett 19.8-nal, tehat eppenhogy icipicire van a bull jel 20-tol. A vezeto allapotu banyaszok, AU, GSS, HMY MGN, NGD, SA eseteben mar 23 fele jarunk a tegnapi emelkedes miatt.

-Az emelkedes GDX-ben dec23.-marc14 kozott 13 het volt; a korrekcio azota 5 het. Mindketto Fibo szam. Es az aranyuk eppen Fibo 38%. Idoben tehat epp kijonne a fordulat, klasszikus aranyok vannak.

-Melysegre a korrekcio a tegnapi leszurassal eppen Fibo 61.8% volt. Es a hosszu labat hatrahagyva, azonnal visszafordult. Tessek ellenorizni.

-Felfele divergencia van mindenutt.

-McClellan oscillator tegnap elkezdett masodszor zarni, ami szokasosan bull jel.

3)Nos, szerintem, itt az ido: celra tarts, tuz!

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 04. 23. 08:27
Előzmény: #789  emerald
#791
aki még nem látta,
link
persze a tréd szempontjából ez mindegy

egyebek
Crisis vs. the REAL Crisis: Keep Your Eye on the Debt Ball link

Gold and Silver Stocks Sitting Tight
link
Cosinusrider 2014. 04. 22. 21:07
#790
Néhány évekkel ezelőtti cikkből kiollóztam az aranyra vonatkozó, akkori általános várakozásokat. Azóta tudjuk, mi történt.

2009.10.05, hétfő, 10:59

"Az infláció kivédéséről mindenkinek egyből az arany jut eszébe, ami jogos, hiszen az arany értékálló, mennyisége nem nagyon változik. Sokan 1500-2000 dolláros aranyárat vizionálnak, ami a jelenlegi 1000 dollár/uncia árfolyamhoz képest ez 50-100%-os emelkedés lenne. Azonban ezekkel a becslésekkel érdemes óvatosan bánni."

Két éven belül elérte az 1920 dolláros csúcsot.

2012. január 06., 15:59

"...a tanulmány szerzői ezért arra a következtetésre jutnak, hogy „az arany, mint megalapozó befektetés mellett szóló érvek lehengerlőek”."

Ezt a cikket már nem követte emelkedés, sőt, nem sokkal ezután alakult ki egy 30%-os árfolyamesés.

2012. április 13. péntek 12:45

"Amennyiben a pénzkínálat az elkövetkezendőkben hasonló dinamikával bővül még tovább, akkor elég kézenfekvő, hogy az ugyanebben a pénzben kifejezett aranyár is csak egyre magasabbra kerülhet."

Az amerikai FED , a Japán BOJ sosem látott pénznyomtatásba kezdett ezek után, mire az arany ára 30%-os esést szenvedett el a programok futása alatt.

emerald 2014. 04. 22. 12:00
Előzmény: #788  pomperj
#789
Köszönöm!
Barick-ot én is figyeltem, így már érthető ez a tegnapi -4,5%.....de erről a fúzióról nem volt tudomásom.
Nekem sajnos nem elérhető az összes bányász részvény, így lehet GDX-et fogok venni. Persze figyelek(a "célzásra")és a mennyiséget is korlátozom.

Találtam egy érdekes elemzést, persze hosszabb távra, kíváncsi lennék a véleményedre:link

Az egyik grafikon pont ezt az oldalazó háromszöget mutatja, amit Te is említettél a múltkoriban. Érdekes számomra hogy mindkét variáció hordozza magában a 1050-es szintet.
pomperj
pomperj 2014. 04. 22. 11:21
Előzmény: #783  emerald
#788
Kis pozitiv diverganciakat velek latni ma az arany aranak, es a banyaszok mozgasanak alakulasaban is.

1)ELoszor is, oriasi az egyes banyaszok kozott a kulonbseg, mert pl. Barrick, Kinross, CoerDAlene, AlliedNevada, es Yamana a GDX Indexhez kepest nagyon gyenge. De a korabban is erosek, mint AngloGold, Goldfield, Harmony

2)A Barrick-Newmont felvasarlas hire hatasara persze ezek a kiszamithato modon mozognak, ABX le, NEM fel. De a konszolidacio puszta tenye azert nagy feszultsegeket sejtet az arany piacon, plane ha a 2 legnagyobb vasarolja fel egymast. A tapasztalatok a felvasarlasok utan nem jok, ezt a kettot egy ideig en elfelejteni javaslom.

3)Par kicsi, MGN, NSU meg mintha mar keszulne felfele fordulni.

4)Ezust ujra teszteli a dec. aztan febr. ban megallt, 18.5 support savot.
Ha most is felpattan, akkor az vilagos jel lehet: tessek venni, egy par hetre jo lehet a long.

5)Ezt megerositi, hogy arany nem torte le az 1280 savban levo supportot, es az egyebkent is 50% koruli Fibo arany.

Ha meg egyszer letesztelne es felpattan, (kene meg egy drop, szebben nezne ki!)
akkor ideje elovenni a musketat, es celozni.
pomperj
pomperj 2014. 04. 22. 11:21
Előzmény: #783  emerald
#787
Kis pozitiv diverganciakat velek latni ma az arany aranak, es a banyaszok mozgasanak alakulasaban is.

1)ELoszor is, oriasi az egyes banyaszok kozott a kulonbseg, mert pl. Barrick, Kinross, CoerDAlene, AlliedNevada, es Yamana a GDX Indexhez kepest nagyon gyenge. De a korabban is erosek, mint AngloGold, Goldfield, Harmony

2)A Barrick-Newmont felvasarlas hire hatasara persze ezek a kiszamithato modon mozognak, ABX le, NEM fel. De a konszolidacio puszta tenye azert nagy feszultsegeket sejtet az arany piacon, plane ha a 2 legnagyobb vasarolja fel egymast. A tapasztalatok a felvasarlasok utan nem jok, ezt a kettot egy ideig en elfelejteni javaslom.

3)Par kicsi, MGN, NSU meg mintha mar keszulne felfele fordulni.

4)Ezust ujra teszteli a dec. aztan febr. ban megallt, 18.5 support savot.
Ha most is felpattan, akkor az vilagos jel lehet: tessek venni, egy par hetre jo lehet a long.

5)Ezt megerositi, hogy arany nem torte le az 1280 savban levo supportot, es az egyebkent is 50% koruli Fibo arany.

Ha meg egyszer letesztelne es felpattan, (kene meg egy drop, szebben nezne ki!)
akkor ideje elovenni a musketat, es celozni.
pomperj
pomperj 2014. 04. 21. 10:41
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#786
Szia,
1)"halálpontosan kiszerkesztett" dolgokban en se. De Elliott theory ennek a forditottjarol szol: azt probalja a fraktalok alapjan megtalalni, hogy mi az, ami nem lehet?
Ugyanis, mar ez is nagy eredmeny.

Es gyakran sokkal jobban hasznalhato, mint egy fundamentalista elemzes 20 oldal szoveggel. Igaz, pl. en azokbol rendszeresen 3-at is megveszek es elolvasok, mielott strategiai pozicioba lepek. Es ezzel egyutt, sokat tevedek.

2)"ahány elliott szakember annyi számozás".
Igen, vannak alternativak. De azokrol tobbnyire a guideline-ok alapjan eldontheto, melyik a preferalt.
Szerintem, ha a klasszikus Elliott szabalyokat betartod, akkor 2-nel tobb alternate nagyon ritkan csinalhato. En a blogomban eleg sokszor csinalok alternate-et.

link

Ha valaki athagja oket, akkor persze abszolut igazad van. Itt sok olyannal lehet talalkozni, aki a csatornakat se raajzolja be helyesen; aztan ha joszandekkal segitesz neki, alaposan letol.

3)Bob Prechter, az Elliott kiralya, 50 eve csinalja. Azt irja valahol, eddig csak egyet talalt, ami nem szamozhato be szabalyosan.
Törölt felhasználó 2014. 04. 19. 21:36
#785
Áldott békés ünnepeket kívánok minden aranyosnak:) Esetleg Goldstein Brokersékről tud valaki valami infót,hogy milyen tapasztalatok vagy hallomások vannak velük kapcsolatban?Kösz előre is hátha...
luxemburg 2014. 04. 18. 20:02
Előzmény: #783  emerald
#784
Csatlakozom én is hozzád,köszönöm az észrevételeiteket és remélem továbbiakban is számithatok Rátok!Üdv.!
emerald 2014. 04. 18. 09:33
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#783
Kellemes Húsvéti Ünnepeket kívánok Minden kedves fórumtársnak!
Törölt felhasználó 2014. 04. 17. 20:32
Előzmény: #781  Törölt felhasználó
#782
hogy viselted az utobbi 2 evet?
Törölt felhasználó 2014. 04. 17. 13:19
Előzmény: #780  pomperj
#781
1) én nem "hiszek" ezekben a matematikailag halálpontosan kiszerkesztett dolgokban NEM így működik
aki ezt állítja az menjen el orvoshoz

2) ahány elliott szakember annyi számozás, de mindegyik szerint az övé a jó. aztán egyiké se lett az.

3 a-b-c-d akármi, rendben / utólag be lehet számozni/ de mi van a nem szabályos elliott ciklusokkal, mert olyan is van - nem kevés.

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek