Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 23. 15:36
Előzmény: #659  szarvasvadasz
#660
Az alábbi kép áttekintő jelleggel bemutatja, hogy az egyes hullámmintázatok mely hullámfázisokban milyen gyakorisággal fordulnak elő:
link

Ez a kép pedig a korrekciós minták váltakozásához ad útmutatót:
link

Mindkét ábrán pirossal jelöltem a leggyakrabban előforduló eseteket.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 23. 14:59
Előzmény: #658  Kraccer
#659
Felrajzoltam két lehetséges korrekciós alakzatot, mindkettő lehetséges jelenleg még. Lehet abc zigzag, vagy majdnem kész wxy -> szinte mindegy, mert az a lényeg csak, hogy tudj kijelölni olyan szintet, amelynek a törése az adott hullámszinten valószínűbbé teszi a trend folytatását. Ezt jelenleg a kék vonalam jelzi a rajzon.

Miért fontos szint a kék vonal által jelölt szint?

Azért, mert azt feltételezzük, hogy az emelkedés csak korrekció -> jelenleg van egy kialakult hármas szerkezetünk -> hármas korrekció esetén a B vagy X letörése a trend folytatását valószínűsíti (jelen esetben az esést). Komplex korrekciós szerkezet is kialakulhat úgy, hogy törik a kék vonal, de ekkor az esés lendület nélkül alatta kifullad (alacsony TF-en növekvő forgalommal az árfolyam nem megy sehová).

link
Kraccer 2014. 03. 23. 13:01
Előzmény: #657  szarvasvadasz
#658
Köszi!
Még annyi,hogy a 4 hullám az milyen korrekciós hullám? Egyenlőre én nem tudtam beazonosítani...Esetleg abcde?

szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 23. 12:46
Előzmény: #655  Kraccer
#657
Igen.
Törölt felhasználó 2014. 03. 23. 12:43
Előzmény: #654  Törölt felhasználó
#656
- Anno, amikor még technikai elemzéssel foglalkoztam, én úgy tanultam, hogy akkor működik jól, amikor nincsenek erősen piacmozgató hírek, amik a tömegpszichológián alapuló kereskedést felülírhatnák. Pl.: ha megjelenik egy erősen jó vagy rossz makroadat, azt előre nem lehet megjósolni. Emiatt jobb a nagy bejelentések idejére felfüggeszteni a kereskedést.
- Az aranyra sok hír lehet hatással (pl.: link Lehet hogy emiatt kevesebb olyan idősáv van, amikor nem jelenik meg semmilyen befolyásoló hír, amitől nem érdemes technikai alapon kereskedni?
Kraccer 2014. 03. 22. 20:40
Előzmény: #653  szarvasvadasz
#655
Kedves Szarvasvadász!

Ilyen 5-ös szerkezetre gondoltál?

link

Törölt felhasználó 2014. 03. 21. 18:33
Előzmény: #643  szarvasvadasz
#654
Értem és köszönöm válaszaitokat. Pont egy olyan időszakban olvastam naponta többször is hozzászólásaitokat, amikor a politika és vele a fundamentumok nagyon adták az irányt és az arany piaca fittyet hányt minden technikai akadálynak amiről itt olvastam. És ez másnap is így volt és harmad nap is :) Előtte is olvastalak titeket. Nagyon tanulságos és sokszor tényleg pontos előrejelzések voltak. Gratulálok hozzá! Csak jött az az időszak amikor azt éreztem, hogy ragaszkodtok feltétlen a TA-hoz még akkor is, amikor az borult más tényezők miatt. Azóta helyreállt a kép bennem (segítségetekkel is) és vágom a törzs csapat gondolatmenetét.
Mégegyszer köszönöm a türelmes magyarázatokat és sikeres kereskedést kívánok Nektek (is) :D
Én e héten családi okok miatt nem aktiválódtam a piacon. Jövő héten viszont szeretnék újra keresni.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 21. 18:00
Előzmény: #642  szarvasvadasz
#653
Frissítés: H4-en 1329 alá zárás esetén jelentősen megnő a valószínűsége, hogy az árfolyam menni készül majd tovább 1300 környékére (valószínűleg már csak a jövő hét elején).

Ebben az esetben 5-ös szerkezetűvé válik az esés -> az ezt követő emelkedés az esés korrekciója lesz, hármas szerkezettel (ideális esetben max. az esés 50-62%-áig).
emerald 2014. 03. 20. 21:27
Előzmény: #647  pomperj
#652
De jó nekem....:))
Köszönöm a tanácsokat és igyekszem betartani!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 20. 20:09
Előzmény: #647  pomperj
#651
2-3 bölcs ajánlás bezony-bezony.
seri2 2014. 03. 20. 19:29
Előzmény: #646  Törölt felhasználó
#650
hát nem.
seri2 2014. 03. 20. 16:45
Előzmény: #648  Törölt felhasználó
#649
megbízható.
Törölt felhasználó 2014. 03. 20. 10:32
Előzmény: #647  pomperj
#648
Melyik brókercégen keresztül kereskedtek XAU/USD-vel? Az Admiral Markets megbízható, vagy jó választás az XTB is?
pomperj
pomperj 2014. 03. 20. 10:02
Előzmény: #641  emerald
#647
" kivárok, csak arany longot vettem"

Hadd ajanljak 2 gondolatot megfontolasra.

1)Az emelkedo idoszak es az eso idoszak kozott mindig van egy atmeneti, erosebben csapkodo idoszak. Ennek a hossza nagyjabol a piac meretetol fugg, kis piacokon (pl. cocoa) ez lehet rovid par nap, oriasi piacokon pedig, (pl. NYSE, vagy olaj) tobb het, vagy akar honapok.

Az arany piac kozepes nagysagu, es a ciklus-szintu fordulatok ideje 2-3 het. Nezd csak meg az elmult 5 ev fordulo idoszakait: mennyi ideig tartottak, mig kialakult az uj irany?

Ez nagyjabol azt jelenti, hogy a long es short kozotti ido, amikor okosabb egeszen kimaradni, nagyjabol ennyi ido, aranynal par het.

Tehat, ha egyszer kilepsz longbol mert vegefele jaronak latod az emelkedest, akkor masnap nem lepunk ujra se longba, se shortba. NEVER.

2)Mindig a piac fo iranya fele tradelj, soha ne a korrekcio iranyaba.
Ugyanis minden meglepetes a fo iranyokba tortenik, es mindig abba az iranyba tart hosszabb ideig a napos szintu trend.

Meg fokepp, mert ha nem sikerulne jol belepni de a fo iranyba alltal, akkor a piac magatol kihuz a bajbol.
Ha rossz (=korrekcios) iranyba tradelsz, akkor sokkal tobb bajod lesz apro hibabol is.

3)Szoval, ha most GDX es GLD szerinted is inkabb lefele fordult,
akkor a kis long-okkal sem ertek egyet.

Vard meg, amig a korrekcios felfele mutato par napos mozgas kifullad. Es amikor mar nem kepes emelkedni 1-2 napja, akkor allj shortra. Persze, ez akkor igaz, ha a mozgas fo iranya lefele mutat.

4)Ezer pelda van, pl. most OTP-nel, hogy bar mar majus ota nyilvanvaloan lefele mutat a fo trend, megis rengetegen allnak longra, aztan jol beragadnak egy "meglepetes" eses miatt.
Ha azota a short oldalon tradelnenek, akkor a piac minden bajbol kihuzta volna oket.

Good luck.
Törölt felhasználó 2014. 03. 20. 09:22
Előzmény: #644  szarvasvadasz
#646
meg megjegyzem minél jobban elterjedt az otthoni online tőzsdézés, annál jobban beteljesülnek az előzetes várakozások.

Törölt felhasználó 2014. 03. 20. 09:19
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#645
Érdekes, mert az aranynál magam is így vagyok, magasabb százalékban veszem figyelemben a külső környezet történésit.
De nézem a TA-t is.
De a kettő nem zárja ki egymást.
Itt azért ír mindenki a elemzésekről, mert a külső történéseket tudjuk, látjuk, magunk ítéljük meg annak hatásait.
Szerintem érdemes figyelned a Vadász által írtakra, Azok közé tartozik, nem sokan vannak, akikre nagyon érdemes figyelni. Lehet tanulni.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 20. 09:12
Előzmény: #643  szarvasvadasz
#644
Elöljáróban annyit, hogy a kereskedéshez minden olyan megközelítés jó, amely a tömegpsziché vizsgálatára épül. Hívhatjuk ezt a TA egy speciális formájának, de nem klasszikus TA. Ami a többség számára valószínűleg ettől is meglepőbb állítás az az, hogy a psziché formálja a fundamentumokat és nem fordítva -> akkor tanuld meg olvasni a pszichét ;-)

Visszatérünk rá, ez érdekes téma.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 20. 08:41
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#643
A felvetésed messzire vezet, az igazság pedig nem egyféle. A rövid válaszom - avagy az én utam, az én "igazságom" - az, hogy a kereskedéshez nincs szükség fundamentális megközelítésre.

A hosszabb válasz órákba telne, amíg kifejtem, de mindenképp megér valamikor egy beszélgetést a téma.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 20. 08:34
Előzmény: #636  szarvasvadasz
#642
Kiegészítés: ennek a le körnek (feltételezett (1) hullám) az ideális célára 1310-1300 környékén van -> onnan az 50-62% retrace 1350 körülre esik -> innen indított short minimális célára 1-2 hetes távon ~1270 körüli (ideális esetben ~1220 környéke), a teljesen kifejlődött kész hullám célára pedig 1000 környékére mutat jelenleg.

A fenti feltételezett scenario alapfeltétele, hogy ez a lefelé kör 5-ös szerkezetű legyen (most még nem az, ehhez kell legalább az 1310), valamint a kész (1) utáni retrace nem mehet majd új csúcsra.
emerald 2014. 03. 20. 07:35
Előzmény: #635  pomperj
#641
Jól sejted!
Vettem ugyan multhéten a nagy felpattanásban egy kis shortot, de még a tegnapot se érte meg...:)))
Hamarjában kis haszonnal zártam is. Ukrajna miatt féltem ki tudja mi lessz. Hétvégére nem akartam nyitott tételt hagyni.

Igen kivárok, csak arany longot vettem 1330-ról (kicsit) azt se akarom sokáig tartogatni...:)))
Ha meg biztosan látszik h short akkor shortba szállok a bányászoknál, de addig nem.

Indexekkel dolgozgattam. Bevallom megfogott a multkori írásod nagyon, mármint h vársz egy jó short belépőt sp-be.....de jó lenne!
Egyre jobban fáradnak az indexek, remélem sikerül alaposan beszakadniuk.
A dax fórumon(ott írok napközben) nagyon sokan várják-remélik az esést, szinte eufórikus hangulat van ha sikerül 100-200pontot szakadni a daxnak......:))))))

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek