Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 04. 23. 15:49

Arany-Ezüst  

Ki mire tippel? Meddig eshet az ezüst/arany árfolyama mostanában?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
emerald 2014. 03. 20. 07:15
Előzmény: #636  szarvasvadasz
#640
Köszönöm a szemléletes elemzést!
Igen emlékszem a flat ábrára....:)))
Most figyelek h ezek a szintek hol, mikor teljesülnek és ez alapján veszek bányászokat.
emerald 2014. 03. 20. 07:03
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#639
Nem hiszem h csak erre építene bárki is......azért kerül ide beírásra a TA része, mert ez segítség olyanoknak mint pl:én mert nekem igencsak hiányosak ezen a téren az ismereteim. Nem vagyok teljesen kezdő, de mindössze egy éve kezdtem tanulni és fél éve van éles számlám....abból a 10.000órából amit írtak h kell h profi légy, talán 1200-1500 nál tartok.

Én konkrétan aranybánya részvényekkel foglalkozom, aminek a trendje, követi az arany trendjét.
Arannyal csak ritkán...., most pl. vettem pici longot, az elmult napok korrekciójára alapozva, 1330-nál. 15-20dollár emelkedés hasznát szeretném realizálni.
seri2 2014. 03. 20. 04:55
Előzmény: #637  Törölt felhasználó
#638
Szia. Osszál meg erről néhány gondolatot,akár itt,vagy a dax-topikban,én azt jobban követem.
Törölt felhasználó 2014. 03. 19. 23:11
#637
Érdekes számomra, hogy mennyire (kizárólag) a technikai elemzésekre építetek. Az is beszámít, de amikor helyzet van, akkor a reálpolitika a mérvadó, mint most. Nem tudom, hogy mivel "játszotok".Én FOREX-ezem.A reál dolgokat figyelem és persze a technikai elemzéseket is. Nekem szokatlan, hogy csak a tech. elemzésekről írtok itt, ebben a fórumban.
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 19. 20:08
Előzmény: #628  szarvasvadasz
#636
A várt 12345 zöld hullám valószínűleg kifejlődött a várt tartományban való tetőzéssel, két képet rakok föl hozzá:

12345:
link

Flat (emlékszel, Emerald?):
link

Első megerősítés a kék vonal letörése, amely egyúttal azt valószínűsíti, hogy új zöld (1)-es hullám épül lefelé -> amikor kész, jó hozam/kockázatú short set-up kialakulása várható majd a feltételezett zöld (1) hosszára vetített 50-62% retrace környékén, legalább 1275 körüli célárral.
pomperj
pomperj 2014. 03. 19. 17:35
Előzmény: #634  pomperj
#635
Ha jol sejtem, itt cash-ben varunk mind, amig lesz nemi jele a fordulatnak. Csenden shortolni persze van ertelme;-)

-Egyenlore Ezustbanyasz Index (SLV) bezarta a gap-et, amit multhonap kozepen otthagyott. Nem gondolnam, hogy ezzel vege az esesenek.

-GDX a 4 nappal ezelotti csucsrol lassan csuszik lefele, a volumen csokkent a felere, az erdeklodes elhalt. A 25.8 support letorese utan a 24-23 sav talan megtartja, ha marad a bull. Ha nem, tovabb csuszik le. Meg nem igazan latszik, mi lesz belole.

-GLD is kb. azt csinalja, amit a banyaszok. Ma nyitaskor otthagyott egy gap-et, oda visszatolteni fel kellene mennie, ami egesz jo daytrade lehet innen.

Good luck.
pomperj
pomperj 2014. 03. 16. 08:43
Előzmény: #633  emerald
#634
"Az indexek álltalános esése, arany ár emelkedést hozhat.....ha jól gondolom. "

Nem. Szerintem nem gondolod jol. Ez a legismertebb es legaltalanosabb tevhit, ami arannyal kapcsolatban kozszajon forog.

1)Egy 20-30 eves chaton egeszen vilagos, hogy vannak 2-5 eves idoszakok, amikor Sp500-al parallel, maskor meg ellentetes arany mozgasa. Rovidebb idoszakokra is boven elofordul mindketto. Ez a tetel egeszen teves, hamis. Ne epits ra soha, inkabb onmagaban elemezd a helyzetet.

2)Ha likviditas hiany van a piacokon (=kozponti bankok "szorittanak") akkor jellemzoen minden esik, SP500, arany es olaj is. Mostanaban nem volt ilyesmi;-)

3)A CRB commodity index mar jobban szokott parallel futni az arannyal. A 2014-15 evre en CRB 10-20%os eseset varom inkabb. Ezzel arany mehet szembe, egy ideig plane, de azert nem sokaig. A jelek CRB-re egyre rosszabbak, ide teszek egy kis tablat, hogy nagyjabol mit varok az egyes elemeire:
-Kave: le 87 fele
-Cukor: le 13 fele
-Buza: le 330 fele
-Olaj: ha mostanaban leszakad 90 ala, akkor le 65 fele; (altern: ha attor fel 110 fole, akkor 1140 fele)
-Nat. gaz: felfele

4)Szoval, GLD ar-rol azt gondolom, nagyjabol vege a visszalendulesnek. Es hamarosan megint elkezd esni, es utana iden gyorsulo tempoban esik, nagyjabol az 1050-1100 savba.

Valoszinuleg nem lepek GLD-ben shortba. Miert? Mert SP kepe egyre vilagosabbra alakul, szinte naprol napra tisztabb a monetaris elenkites kudarca tovabb, es vegul katasztrofaba futasa, es ennek megfeleloen a chart is egyre kiszamithatobb: ott sokkal biztosabb short alkalmak lesznek 1-2 honapon belul.

Egyebkentt pedig, nagyon orulok, hogy ebben a forumban a jozan es nyitott elemzesek jellemzoek. Mikozben mas temakban es forumokban (p. OTP) a “fundamentalis optimizmus” meg csak most kezd leepulni, pedig 10 honapja ott a nagybetus iras a falon.

Good luck.
emerald 2014. 03. 15. 17:17
Előzmény: #632  emerald
#633
Sziasztok!
Jó kis hetünk volt....long-long....persze, ez a már 10-20dolláros korrekció nélküli emelkedésnek, ugye 1360-at is átvitte, gondolom már köze van geoplitikai helyzethez. Egy mini szerény short próbálkozást csináltam a héten 1360-nál, de gyorsan beláttam(nagyon kicsi minuszban)h nem jött még el az idő.(ukrajna)

Technikai megközelítést nem tudok vázolni, de abban azért biztos vagyok hogy ez az emelkedés nem marad korrekció nélkül. Most viszont kivárok, ki tudja meddig megy fel, egy esetleges politikai nyugalmi helyzetben meg honnan indul vissza. Aztán esik mint a kő....
Nincs már túl messze ez a dupla csúcs sem, hacsak nem tör ki a háború, onnan valamicskét kéne azért visszajönnie.

El tudom képzelni hogy nyár közepére megint 12xx lessz az arany ára, de azt is hogy megyünk 1500-600-ig.

Ciprus az én tőzsdei ismeretszerzésem kezdetén volt.
Ezért erre erősen emlékszem. Akkor az arany ára nem rögtön reagált(emelkedett), viszont amíg nem volt megnyugtató helyzet addig forintálisan csúcson volt(dollárban nem) svájci frankban számolva is csúcson volt.
A lényeg h kedélyek lenyugvása után első körben 200dollárt esett.

Szóval nálam kivárás van....vasárnap után meglátjuk mi lessz a jövő héten ukrajnával kapcsolatban. Addig nem veszek fel poziciót, se arany, se bányászok.

Ja annyit h persze most már a bányászok is emelkedtek, de nem tudom h ez mennyire tartós, vagy csak kérész életű lessz......
Mindegy is, most kivárok és a "kezemre ülök"......:))))))))

Pomperj!
Olvastam az ázsiai indexekről írtakat, ha jól értettem már most is egymást erősítik az esésben. Az indexek álltalános esése, arany ár emelkedést hozhat.....ha jól gondolom.
Evvel kapcsolatban kíváncsi lennék a véleményedre.
Vagy ha az s&p500 is beszakad az mégse?!
emerald 2014. 03. 12. 19:38
Előzmény: #627  pomperj
#632
Kedves Pomperj!
Megelőztél szombaton, válaszoltál a még le sem írt kérdéseimre....:))))

Igazad van, nem kell a rizikó!
Ez a tőzsde olyan nekem, mint kezdő sofőrnek a nagy forgalomban..:))
Ezen mai nap zártam is azt pici tételt. Mert az arany igaz akár mehet tovább, de a bányászok korrekciót várnak, a legutóbbi emelkedés óta.
Bányászok és az arany nem teljesen mozognak eggyütt.
Nem is értem, tavaly oktoberben 1360-as arany ár mellett, az IAMGOLD részvénye 6 dollár volt most 1370-es árnál 3,95 az eddigi napi max.
A multkori shortot 4,27-ről indítottam akkor 1310 körül volt az arany ár.....

A bányászok, ennyire az arany korrekciót várják....?!
Mindenesetre most én is kivárok....

Szeretnék egy nagyobb adag longot venni több bányász társaságnál, meg az idexet is megvenném, de ha kell ezzel várok június-júliusig.
Mert extrém módon alulértékeltek.-még mindig!

Addig is igyekszem flexibilis maradni....:)))
a kritikáért meg meg külön köszönet!

Kraccer 2014. 03. 12. 18:42
Előzmény: #630  szarvasvadasz
#631
Én indítottam egy shortot. H1-en fordulós gyertyaformáció formálódik
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 12. 08:53
Előzmény: #629  emerald
#630
Nincs mit, Emerald.

Aranyban érdekes szitu formálódik. Hullámos alapon nem lenne meglepő, ha a jelenlegi szintről csinálna egy gyors le kört 1318 körülig (stopkiütés) úgy, hogy ott fordulva végül narrow spread gyertyával zárulna a hét. Longban levők számítsanak rá (ettől még továbbra is long marad jelen állás szerint).

Nem elfeledni, soha senki sem tudja előre, merre megy majd az árfolyam, csupán valószínűségekben gondolkodva mérlegelünk, összességében hová tartunk.
emerald 2014. 03. 10. 19:34
Előzmény: #628  szarvasvadasz
#629
Kedves tőled hogy veszed a fáradtságot és segítesz engem/minket és megosztod az elemzésed.....:)))
Köszönöm szépen!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 08. 16:30
Előzmény: #618  szarvasvadasz
#628
Nincs lényeges változás az aranyban, jelenleg valószínű, hogy egy hete zajló korrekciót látunk, továbbra is a formálódó zöld (4)-es hullámot látjuk fejlődni.

Felrajzoltam egy lehetséges lefutást pirossal. Célár a halványpiros zóna, ezen belül ideális célár 1311 környéke. Itt bullish set-up kialakulása várható (shortzárás mellett, akit érint), erős forgalom az aljaknál M5-ön és alatta a halványpiros célár területen erősíti ezt a scenariót. Az innen induló feltételezett zöld (5) célára jelenleg 1390-1400 környékére mutat.

link

Komolyabb esés - és a bullish forgatókönyv elvetésének - egyik szükséges feltétele, hogy hetesen zárjon a zöld csatornám alá. Addig minden esés korrekciónak tekintendő részemről.
pomperj
pomperj 2014. 03. 08. 13:56
Előzmény: #622  emerald
#627
En bizony egyetertek azzal, ha elbizonytalanodsz, akkor jobb zarni; am, azzal mar nagyon nem, hogy egybol longba mentel at.
A jo kover rizikot kedveled?;-)
Szokj le rola;-)

Dec.20 ota millio magyarazat van, miert ment fel, a kinai/indiai fizkial kereslettol az Ukran crizisig. Egyikbe se bizzal nagyon, ezekt utolagos es semmitero racionalizalgatasok.

A teny az, hogy minor (C) fennt volt 1355 szinten. Es lefele tart. Hasonlitsd csak ossze a mostansag rajzolt csucs formajat az 2013 apilis, majus, szeptemberivel.

Figyelmedbe ajanlom azt is, hogy a 2013 evi csucsnal 82% volt a bull aranya. A 2013 melyponton, dec. kozpen meg 5%-ra esett.
Es most? Pontosan annyi, mint 2013 csucsan, 82%.

Szerintem most oldalazo haromszog, wave (4) van, es abban kesz a (c) csucs es indul le a (d) fele. Es, ennek ellenere sem zarom ki, hogy akar 1400-ra is felmehet; csak eppen nem valoszinu.

Az sokkal valoszinubb, hogy leteszteli a decemberi melypontot iden, sot, meg ala is megy.

Szerenyen hadd javasoljam, maradj flexibils, es pucolj, ha nem jo a long.
En November ota vagyok goldban midterm bull, de mar 2 hete nincs poziciom. Szepen kivarom (..nem kell sokat aludni addig...) amig egy "biztos" shortra tudok allni.

Good luck.

emerald 2014. 03. 08. 09:43
Előzmény: #617  Törölt felhasználó
#626
Szia!
Bocsánat h csak igen megkésve reagálok, de minden reggel egy kapkodás volt, a hétfői is.....igen igazad lett....ukrajna meghatározta a napot.
Hétvégén írok majd h én hogy látom meg mit tervezek.....örülök h írtál, ne szokj le róla....:)))
emerald 2014. 03. 08. 09:36
Előzmény: #616  Törölt felhasználó
#625
Szia!
Köszönöm, kedves Tőled, hát majd azért próbálkozok.
Sajnálom h így alakult.....azért van olyan oldal amit ezek után is olvasok, azt felrakom. Meg leírom leginkább a bányászokkal kapcsolatbani ténykedésem....

Remélem nem lessz "ujra kihalt" a fórum, lessz aki ír más is....
Én szivesen olvasnám Ti mit mikor milyen sikerrel vettetek-adtatok...
A nem sikeres tréd se szégyen, tapasztaltabbakkal is megesik...meg a sikert is meg lehet osztani....örülök én is, a mások sikereinek!
emerald 2014. 03. 05. 07:08
Előzmény: #623  szarvasvadasz
#624
Kedves Szarvasvadász!
Igen igazad van, nem kereskedik aki készíti.
Amikor előfizettem, gondoltam a technikai hiányosságaimat majd pótolja, illetve én még a Dénes álltal linkelt oldalt, vagy más elemzői oldalt sem ismertem.
De igaz ez az előfizetés nem túl jól használható.

Értem mit szeretnél mondani, így inkább nem teszem fel.
Igazat is kell adnom, nem akarok én "segítségképp félreinformálni"
senkit se!

Azon viszont megdöbbentem h ingyen is elérhető.....
Tudomásom szerint, két hetente felrak egy ingyenes elemzést....
De mindeggy is, mert egy jól használható információ megéri az árát, egy nem túl jól meg semmit!
szarvasvadasz
szarvasvadasz 2014. 03. 04. 10:56
Előzmény: #622  emerald
#623
Emerald, H4-D1 alatt nem érdemes az arannyal foglalkozni - szerintem. Az általad linkelt előfizetéses elemzéssel is sajna ugyanaz a baj, hogy láthatóan olyan ember készíti, aki nem kereskedik az arannyal, csak lehetséges forgatókönyveket ír le -> hiányzik mögüle a "hogyan lesz ebből trade?" szemlélet, pedig az elmélet megadja hozzá az objektív feltételrendszert -> a könnyebbik utat járva az előfizetésből él az emberünk.

Azért különösen kártékonyak ezek a próféciák, mert így tisztán azt a tévhitet erősíti az "elliottul nem beszélők" számára, hogy az Elliott elmélet a jóslásról szól, megmutatja a tuti jövőt. Pedig messze nem erről van szó, de hát írtam már erről eleget az elmúlt pár évben.

Ui.: halkan mondom, hogy az általad linkelt képek előfizetés nélkül is hozzáférhetők.
emerald 2014. 03. 04. 07:24
Előzmény: #619  szarvasvadasz
#622
Kedves szarvasvadász!
Én bizony megfontoltam a tanácsaidat és az első adandó alkalommal zártam az arany shortjaim....:)))
Utánna meg nem nyitottam arany pozit, de bányász longot vettem pénteken, tegnap már plusszban nyitott....:)))
Köszönöm!
(Régebben is a Dénesnek írt véleményeidre is figyeltem, csak nem írtam, mert eléggé elfoglaltnak tűntél, sőt gondololm az is vagy a mai napig!- Mackó úrtól is néha-néha kértem véleményt és segítőkész és kedves volt, de nem "fárasztottam" napi szinten, mert hát neki is van munkája....)
Még ha nem is ír mindenki, személyes beszélgetésből tudom hogy olvasták a beírásaid.
És bevallom, nem túl régóta van nekem egy "segítőm" aki tapasztalt elliottos és bizony nagy tisztelettel beszélt rólad!
Nem hízelgésnek írtam, amit írtam....csak tudd h bizony figyelek/figyelünk és nagyon hálásak vagyunk Neked!

Ma már az előfizetéses elemzőnél is ujratervezés van....:))
Talán már jobban hasznosítható....meg megigértem h rakom amíg van...tehát a mai grafikonok:
link
link
link
link
link

seri2 2014. 03. 03. 09:04
Előzmény: #620  Törölt felhasználó
#621
mi van neki senki nem szólt!!! :D

Topik gazda

giuseppe007
4 3 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek