2014. január 10. | 11:23

A Fidesz rendbeteszi az országot  

A korábbi évekhez hasonlóan 2013-ban is nagyon jól teljesített a Fidesz-közeli Közgép: több mint 90 közbeszerzésen nyertek, de a leányvállalatai sem panaszkodhatnak. A cégek, illetve azok a konzorciumok, amelyeknek tagjai voltak, több mint 380 milliárd forintot nyertek 2013-ban különböző tendereken. A Közgép nemcsak vasutat és autópályát épít, hanem radioaktív hulladéktárolókat, de megjelent az energia- és távközlési szektorban is. A cég minden évben megnövelte az árbevételét, és milliárdos osztalékot fizet ki a tulajdonosainak.

link
Rendezés
Hozzászólások oldalanként
ma, 17:34
előzmény: #7503  EnemyOfThePeople
"Nem beszéltünk Orbanról, hanem egy konkrét intézkedésről, ami emberileg vállalhatatlan, de te még ezt is véded, aztán behazudod, hogy pártsemleges vagy. "
erről szó sincs!
csak te értelmezed úgy , hogy én védem a kormány intézkedését!
ehhez képest: arról van szó hogy én azt mondom, adjunk egy esélyt ennek az intézkedésnek és majd az idő megmutatja hogy "vállalhatatlan", vagy vállalható és eredményes lesz, ok?! vagyis se azt nem állítom hogy ez jó intézkedés, sem pedig azt, hogy rossz!
csak annyit állítok: megpróbálnak tenni vmit - ahogy pampa is írta, megpróbálják az utca meg a bvk járat helyett fedett, meleg szállókra bevinni és ottartani őket, ez úgy értendő hogy legalább éjjel ott tartani hogy ne fagyjanak meg és ne ott végezzék el a dolgukat - és majd az idő meg a tapasztalatok eldöntik, bizonyítják, hogy ez a megoldás irányában hat, vagy sem! no ezért vagyok full pártsemleges ebben az ügyben, ok? te viszont : prejudikálsz, és botrányt kiáltasz vmiről már előre - pedig ami még csak tegnap lépett életbe törvényileg, és minimum kell majd hozzá legalább 1,5 hónap hogy kiderüljön, jó intézkedés volt, vagy sem!
érted?
ma, 16:50
jól van trollgyökér menj pihenni ,fizetem a napidíjadat
ma, 16:41
ibiza b+ a hüleségeidet
előzmény: #7537  qwrtzq
Ez mire érv?
előzmény: #7538  qwrtzq
Ja  még mindig nem tudsz válaszolni a kérdésemre? Még egyszer:
Kikre gondoltál, akik nem hajléktalanok, de nincs lakcímkártyájuk?
(Nyilván van ilyen, nem állítottam, hogy nincs, de neked kellene alátámasztanod ezen emberek tömeges jelenlétét, hiszen te érveltél ezzel.)
ma, 16:39
előzmény: #7536  EnemyOfThePeople
nem tehetek róla, hogy alapjaiban nem vagy tisztában a kérdéssel
ma, 16:38
előzmény: #7535  EnemyOfThePeople
alapból nem egy helyiségbe kerülnek az utcáról begyűjtöttek és a rendszeres visszajárók
na látod megint felsültél a nemlétező tudásoddal
ma, 16:37
előzmény: #7533  qwrtzq
Te állítottál valamit, te magyarázd meg mire gondoltál. Ja, hogy csak a személyeskedés megy?
ma, 16:36
előzmény: #7534  pampa
Nyáron lehet, hogy nem, de télen kevés a hely.
A megoldás? Beszélhetünk megoldásról, ha egyszer törekvés sincs rá, csak az hogy szőnyeg alá söpörjék. Az alkoholistákat mindenesetre kezelni kellene. A mi érdekünkből is.
ma, 16:34
előzmény: #7530  EnemyOfThePeople
Akkor mi legyen?
.
A többség alkalmazkodjon ehhez a nagyon szűk kisebbséghez?
.
Esetleg ennek a kisebbségnek kellene alkalmazkodni a többség által biztosított INGYENES ellátáshoz?
.
Aki IGÉNYBE akarja venni az ALKALMAZKODJON!
Amennyiben ez nem megfelelő számára menjen szállodába! Lehetőség.
.
Remélem érted ezt a helyzetet.....
.
és a végére :
akkor építsünk hajléktalan szállókat?
tartsuk készenlétben drága pénzen?
.
a mostani kapacitás sem üzemel telt házzal.....

ma, 16:34
előzmény: #7531  EnemyOfThePeople
tényleg ennyire ostoba vagy? gondolkozz kicsit...
ma, 16:30
előzmény: #7531  EnemyOfThePeople
A környéken pl. látok egy csávót, aki egy lakókocsiban lakik egy telken, meg van egy karámja 2 birkával. Meg egy másikat, aki kis viskóban  és összehordott mellé egy fél roncstelepet, meg van 2 kecskéje. Nem hiszem, hogy lakóingatlannak minősítenék a lakhelyüket, de nem tudom így lehet-e az bejelentett lakcímük. Mondjuk utóbbi elég közel áll a hajléktalanokhoz, előbbi mondjuk nem, látszik hogy elég jó lakókocsija van, 100 centis TV is kivilagít este.
ma, 16:27
előzmény: #7529  qwrtzq
Hanem pl.?
ma, 16:27
előzmény: #7527  pampa
De ha egyszer felülreprezentáltak a súlyosan alkoholista hajléktalanok, amilyen fokú alkoholistáknál gyakorlatilag nem megvalósítható, hogy holnaptól nem iszik  és befekszik a szállóba, ezért amit írsz, az önellentmondásos. Gyakorlatilag a halálos ítéletüket kívánod aláírni.
ma, 16:26
előzmény: #7526  EnemyOfThePeople
az, hogy valakinek nincs lakcímkártyája akkor még nem az utca és a tömegszállás között kell választania
ezt hányszor kell elmondani?
ma, 16:25
előzmény: #7524  EnemyOfThePeople
a hajléktalanszállóra vezet az alkohol és nem fordítva
ma, 16:24
előzmény: #7524  EnemyOfThePeople
Nem.
.
Ellenben te sem gondolhatod, hogy egy intézmény működési szabályzatát az igénybe vevőkhöz kell igaíztani....
.
Te, én és mások betartják a szabályokat.... ők nem így igazítsuk hozzájuk.....
.
Tényleg ezt szeretnéd?
ma, 16:23
előzmény: #7522  qwrtzq
Valami forrás erre? A létező felmérések szerint 70 ezer orszagosan, de konkrétan több mint 10 ezer résztvett egy nagyobb felmérésben is.
Ha jól tudom, pl. csak Sopronban is 200 körül van  Pécsen kb. 1000. Legalábbis ilyen számokat írtak a helyi lapok, mikor ezen városokban laktam.
ma, 16:22
előzmény: #7518  -pny
Akkor a stat . adatod alapján BP-re 14000 jut és ebben szereplenek azok is akiknek van hol lakni csak a kártyán nincsen cím feltüntetve.
.
Talán a hivatalos állami és önkormányzati férőhely 9800 (?) ágy.
Ebben szerintem nem szerepel az egyházi és más alapítványi férőhely.
Akkor miért nincsen elég ágy?
ma, 16:21
előzmény: #7523  pampa
Mivel aki hajléktalan lesz, az alkoholista is lesz nagy eséllyel, ezért alacsony.
Akkor ezek szerint nyugodtan dögöljenek meg?
ma, 16:18
előzmény: #7516  EnemyOfThePeople
Ez az első számú szabály!
Belépéskor szondát fúj!
Amennyiben mutat nem veheti igénybe!
A következő egy sima drogteszt, ha pozitív megint letiltva!
Ahogyan a szálló területén még az UDVARON is tilos a dohányzás! Mint az EÜ intézmények esetében.
.
Akkor mekkora kihasználtsággal üzemelnének a szállók?
ma, 16:15
előzmény: #7517  EnemyOfThePeople
sokszorosa a bp-i hajléktalan a vidéki átlagban és pesten is maximum 3000 db van
ma, 16:15
előzmény: #7517  EnemyOfThePeople
sokszorosa a bp-i hajléktalan a vidéki átlagban és pesten is maximum 3000 db van
ma, 16:14
előzmény: #7519  -pny
először ez a pofátlan 70 ezeres hazugság, aztán meg leosztod simán :DD te vagy nem érted vagy nem akarod érteni
ma, 16:10
előzmény: #7511  qwrtzq
Tehát arányosan Bp-re 14e hajléktalan jut! Te ezzel szemben azt kamuztad, hogy 200e-t állítottam. Origo szint...
ma, 16:08
1. Budapest lakosságának 10%-a 200e. Én 70e-t írtam. 
.
2. És ez ORSZÁGOS szám, nem Bp-i.
.
“Csak” ennyit kamuztál...
ma, 16:08
előzmény: #7515  qwrtzq
Ez baromság, nézz körbe a vidéki városokban.
ma, 16:07
előzmény: #7513  pampa
Sokan eleve a lopások miatt nem mentek be.
De az ittasság az azért nem úgy van ám, hogy csak úgy varázsütésre nem iszik. Még tehetős, felső-középosztálybeli alkoholistáknál is szükséges a kezelés, aki csak úgy hopp abbahagyja, az bele is halhat, egy legyengült hajléktalannak erre nagyobb az esélye.
ma, 16:07
előzmény: #7514  EnemyOfThePeople
a csövelés nem vidéki műfaj
ma, 16:05
Országos szám a 70 ezer, nem budapesti.
ma, 16:04
előzmény: #7507  EnemyOfThePeople
tegyük elvi síkra ezt a vitát.
épít a kormány 250 db 280 férőhelyes szállót.
.
Ittasan és drogosan NEM lehet igénybe venni.
Azonkívül az előírt viselkedési normákat be kell tartani a többiekkel szemben.
A lopás VÉGLEGES kitiltással jár!
.stb... első körben.
.
Szerinted hányan fogják igénybe venni a feltételezett 70000 -ből?
ma, 16:02
előzmény: #7509  EnemyOfThePeople
ja el is felejtettük, hogy emberi jog közterületen csövezni :DD a helsinki bizottságnak emerbiség ellenes bűncselekményért kéne felelnie ezért
ma, 16:01
előzmény: #7501  -pny
azért a 70ezeres pofátlan hazugságodhoz mégiscsak közelebb van, mint a reális 3000-res számhoz
ma, 16:00
előzmény: #7505  -pny
Számomra felfoghatatlan ,hogy jelen pillanatban olyan emberek aggódnak a hajléktalanok miatt, akik szerint a bankok teljesen jogosan vették el a családoktól az otthonukat.
Holott mint köztudott utána olyan áron árverezték el ,hogyha azon az áron újra számolják az adósságot nagyon sok ember nem kerül utcára.
ma, 16:00
előzmény: #7505  -pny
Az egyik blog.hu-s blogon az egyik Fideszes véglény azt írta, hogy korrekt a törvény, mert ő maga sem aludhat az aluljáróban, tehát nem diszkriminálja a hajléltalanokat, hiszen mindenkire vonatkozik a törvény...
ma, 15:58
előzmény: #7506  pampa
"Az, hogy nem hagyják az utcán megfagyni az embereket hanem "bekényszerítik" hajléktalanszállókra?"
A kérdésed is hazugság.

Topik gazda

aktív fórumozók

friss hírek

AZ OLDAL TETEJÉRE