Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 14:39
Előzmény: #51257  pancserlama.
#51260
"a stílus a számítás, tőrvénytelenség"

Ebbol a stilust es torvenytelenseget ossze tudnad roviden foglalni? Vagy ezeket is csak "idebofogted"? Parszor leirtam a tenyekbol logikusan levonhato kovetkezteteseket, Te ezt persze folyton ignoraltad, es ujbol mondod a magadet. :(
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 14:36
Előzmény: #51238  Törölt felhasználó
#51259
signal2
signal2 2011. 11. 25. 14:34
Előzmény: #51255  Noir
#51258
Akkor nem értem mi a probléma! Te is és a részvényesek is ugyanazt akarják: az állam ne vegye meg.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 25. 14:33
Előzmény: #51255  Noir
#51257
Segítek!
Miért óbégatnak?!
Mert át vannak @aszva semmi köze ennek a tőzsdei árfolyamhoz, az üzleti kockázat kategória !!
A gond a stílus a számítás, tőrvénytelenség……
Érted?
Kicsit próbáld elvonatkoztatni az anyagiaktól.
Persze nem lehet teljesen, de azt hiszem az óbégatásnak ez az alapja.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 25. 14:25
Előzmény: #51250  oldrider
#51256
Államosítás 2011

Mama, ki örségi, mondtavala, ha van kár, akkor van felelős is.
A telek ott van !
Az árban nincs !
Tehát valaki sumákol!
Vevő?
Felügyelet?
Könyvvizsgáló?
A hülyék pedig a másik oldalon !
Lehet, hogy ez egy mélytorok technika lesz és letolják a torkomon,talán egyszer meg is bocsátom, de nem felejtek !
Noir 2011. 11. 25. 14:18
Előzmény: #51252  Törölt felhasználó
#51255
Na látom elgurult a gyógyszer egy pár embernél. A telek/nem telek magasröptű vitába nem folynék bele, maga a vita valószínűleg okafogyott, hiszen az ajánlattétel megtörtént, sokan már el is fogadták. A helyzetet elemezve néhány tény;
1) a Rába árfolyama ajánlattétel nélkül most valahol 500- környékén lenne.
2) Még a jelenlegi 815-ös áron is drága vétel az államnak, hiszen még ha hozza is a Q4-es EBITDAt (és szerintem normál üzemi alapon nem fogja) ennél olcsóbban is lehetne járműipari céget venni (és nem bóvli kategóriás országban).
3)Valószínűnek tartom hogy az állam nem szerez 90% körüli tulajdonrészt, reálisan nézve sztem 50-60% körül, annak az esélye pedig hogy kiszorítás és tőzsdei kivezetés legyen szerintem nulla.

Namost ezek alapján nem értem azokat a (sztem retardált) részvénytulajdonosokat akik óbégatnak. Adott egy rendkívül jó lehetőség hogy megszabaduljon a piacinál magasabb áron a részvényeitől. Ha mindezt mégse teszi meg, adott egy részvény aminek a közkézhányada jelentősen csökken, ergo ha a cég tényleg tudja hozni a számait az árfolyam javulását nem fogja gátolni az előnytelen tulajdonosi struktúra.

Ha valaki óbégathat az az adófizető -pl. én-, amiért a megkeresett és befizetett adóforintjait ilyen "unortodox" módon költi el a kormánya.

Az egy más -és sokkal jobb- kérdés hogy mi lesz a Rábával állami tulajdonban, én inkább ezen gondolkodnék.

Egyébként némi ingyen tanács a fent említett részvénytulajdonosoknak, a képlet egyszerű; senki nem fog a fejünkhöz pisztolyt hogy eladjunk, el lehet adni a részvényt 815-ért, majd ha az ajánlat kifutott lehet visszavásárolni, jó eséllyel kevesebbért.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 14:03
Előzmény: #51253  Törölt felhasználó
#51254
…hmm…!
…tudod, azért is, számoltam így ki, hogy így már, - rövid KÉRDÉSKÉNT is -, fel lehessen tenni, akár a parlamentben is, ezt…!
…de ha „több lesz kettőnél”, akár kis „csoportként” is, VILÁGOS ÜZENETEKKEL, - akár mondjuk a PSZÁF székház előtti -, tüntetésre is módunk lehessen, - még időben -, hogy EREDMÉNYE is lehessen, eddigi munkánknak és a befektetéseinknek…!
…ugyanis, keveseknek „esik le ám a tantusz”, hogy bizony itt, olyan „ellenajánlat” is összejöhet, amikor a magyar állam már „köpni, nyelni sem fog tudni”, a „lila ándungja” után…!
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 13:34
Előzmény: #51252  Törölt felhasználó
#51253
Tudod Magyarországon csak bazinagyot szabad lopni mert abból baj nem lehet!
Most sem lesz.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 12:41
Előzmény: #51249  Törölt felhasználó
#51252
…NA, MOST…! …számoljunk egy „kicsit”…!
…az ALAP részvényének a darabszáma: 2 084 729 db x 815 Ft/rv = 1.699.054.135 Ft
…ugyanennek a részvény mennyiségnek, 1.142 Ft/rv VALÓS ÉRTÉKE = 2.380.760.518 Ft
…a két érték különbözete = 2.380.760.518 – 1.699.054.135 = 681.706.382 Ft…!!!
…azaz, 681,7 mFt ÉRTÉK – valószínű -, „elsíbolásának” ÍRT ALÁ, 2011. november 05.-én VAKI, vagy VALAKIK…!
…vélelmem szerint, - ez messze kimerítheti -, a szervezett bűnelkövetés, Btk-beli definícióját (lásd Sukoró ügy!!!)…!
…Ti hogyan látjátok…?
jlight 2011. 11. 25. 12:20
Előzmény: #51246  cree1
#51251
Kedves cree1!

Anélkül, hogy a vitába belefolynék a kieg melléklet a beszámoló része és a könyvvizsgáló arról is véleményt mond. Tehát ami a kiegben van, az auditált.
oldrider 2011. 11. 25. 12:06
Előzmény: #51248  oldrider
#51250
Előszök a nyugdíjra félretett pénzünket tulajdonították el, most meg eistandolják a Rába részvényeinket. Közben már a fél világ rajtunk röhög.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 11:51
Előzmény: #51239  Törölt felhasználó
#51249
…továbbá, a csak, PDF-ben rendelkezésre álló AJÁNLAT, „vord”-be „áttett”, – vonatkozó -, részletei:
ÉRTELMEZŐ RENDELKEZÉSEK
Alap: A Nyugdíjreform és Adósságcsökkentő Alap (székhely: 1027 Budapest, Csalogány u. 9-11.
MFB Invest: MFB Invest Zrt., (székhely: 1138 Budapest, Népfürdő u. 22., Duna Tower B/12. em.)
DRB: DRB-Hicom Berhad (Leve! 5, Wisma DRB-HICOM, No. 2 Jalan Usahawan U1/8, Seksyen Ui, 40150 Shah Alam, Selangor Darul Ehsan, Malaysia), mint a Társaság részvényese

„…A jelen Ajánlat nem közös ajánlat. Az Ajánlattevő értelmezése alapján az Ajánlattevővel összehangoltan eljáró személynek minősül az Alap és az MFB Invest, melyek befolyását részletesen az 1.2 és az 1.4 pontokban foglalt táblázat tartalmazza. Az 1.7 pont tartalmazza továbbá az Alap Irányító Testülete által a jelen Ajánlattal kapcsolatban tett kötelezettségvállaló nyilatkozatra vonatkozó információkat. Ezen túlmenően azonban nincsen semmilyen megállapodás az Ajánlattevő és az Alap, az MFB Invest vagy más személy között arra nézve, hogy a Társasággal kapcsolatosan összehangoltan járnak el…”

„…A Magyar Állam az Ajánlat felügyeleti jóváhagyás céljából történő benyújtása időpontjában különböző társaságain, alapjain, szervein vagy egyéb szervezetein keresztül az alábbiak szerint rendelkezik részesedéssel a Társaságban:
Tulajdonos Részvénytípus Darabszám (db) Tulajdoni hányad

Alap névre szóló törzsrészvény 2 084 729 15,47%
MFB Invest névre szóló törzsrészvény 91.464 0.68%
Összes befolyás: 2 176 193 16,15%...”

„…1.7 Az Ajánlatot befolyásoló egyéb lényeges körülmények
Az Alap Irányító Testülete 2011. november 5-én kelt nyilatkozatában kötelezettséget vállalt, hogy az Ajánlat keretében értékesíteni fogja az Ajánlattevő számára az Alap tulajdonában levő összes Részvényt.
Az Ajánlattevő és a DRB között 2011. november 5-én létrejött szerződésben a DRB kötelezettséget vállalt arra, hogy az Ajánlat keretében értékesíteni fogja az Ajánlattevő számára a tulajdonában levő összes Részvényt…”
oldrider 2011. 11. 25. 11:44
Előzmény: #51246  cree1
#51248
Persze, teljes a szabadság: választhatunk a kötél és a golyó között. Meddig hagyjuk, hogy élősködjön rajtunk és kiforgasson a kis pénzünkből is ez a nyomoronc idegbajos csavez meg Matolcskay?
watson
watson 2011. 11. 25. 10:43
Előzmény: #51246  cree1
#51247
A vitához egy érdekes felvetés, hogy a hatóságnak (Pszáf) ha jól tudom a határozataihoz feltett kérdésekre, értelmezésekre válaszolt kell adnia hivatalból (persze gondolom erre is 15 vagy 30 napos kötöttséget képzelnek). E kötelezettség keretében viszont jó esetben választ kaphatunk arra hogy miként értelmezik a Tpt 72 beli kötöttséget, szerintük az mit szolgál, mi van auditálva mi nincs...

Persze ki is térhetnek hogy ők csak jogalkalmazók, a törvény meg szar, illetve olyan amilyen.
A Pszáfos bűnözőket úgyis csak a beszedett bírságokig érdekel bármi is szerintem. A kisbefektetők védelméhez eddig sem volt semmi közük, szóval ők is csak koloncok a nép nyakán.
cree1 2011. 11. 25. 10:21
Előzmény: #51240  tigus7313
#51246
Kedves Tigus és Nantal!

Ninsc köztünk vita abban, hogy a könyvvizsgálónak mit és hogyan kellett beletennie, pusztán abban, hogy abban vitatkozom, hogy a() auditáltnak minősíthető-e egy kieg mellékletben szereplő érték, szerintem NEM, hogy b)2008-as szakvélemény alpján 2011 novemberében egy ingatlan értékbecslése a VALÓS, értéket tükrözi egy ajánlatban, c) és pontosan ennek alapján a PSZÁF-nak újra kell-e, értékelnie, a cég auditált saját vagyon értékét van-e egyátalán joga erre. És ha igen, akkor miért csak egyetlen vagyonelem újraértékelését kell figyelembe vennie...
Továbbra is állítom, hogy nincs. De persze a vélemény szabadsága teljes, és mindenki maga dönt, hogy elfogadja-e a törvényesen beterjesztett és elfogadott ajánlatot.
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 25. 10:17
Előzmény: #51244  pancserlama.
#51245
Ui.:
Persze igazolni kell az okozott kárt.
De a felajánlást követöen ez nem lesz nagy gond !
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 25. 10:16
Előzmény: #51243  madridista_
#51244
Igen
Tulajdonosnak már nemegyszer!!

Anygi hátránytokozott a tulajdonosoknak,…
A jelenlegi álláspontok azt igazolják, hogy valótlan cégértéket közölt…..!
madridista_
madridista_ 2011. 11. 25. 10:11
Előzmény: #51242  pancserlama.
#51243
Tudsz rá példát,hogy egy könyvvizsgáló kártérítést fizetett a kisrészvényeseknek? :-)
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 25. 10:07
Előzmény: #51241  Törölt felhasználó
#51242
Nyugalom uraim.
Ha a felajánlásokból nem jön össze az 50% akkor piacon beszerzik a többit!
És akkor már a második kör árfolyamán !
Q4 miatt szorítani fog az idő!
Nem hiszem, hogy Pintér megmerné kockáztatni a telek mérlegbe rakását, de a könyvvizsgálónak innentől anyagi felellősége is lesz!
Csak kósza gondolatként a felajánlók későbbiekben perelhetik a valótlan adatszolgáltatás miatt!
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 09:59
#51241
A RABA-t gondolom megtartjak a leminosites ellenere is, vagy esetleg elesik a 780?

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek