Topiknyitó: Törölt felhasználó 2003. 02. 23. 12:07

Rába és a láma  

Vasárnapi ebéd előtt a korcsmában.
Egy tisztességes spekuláns mivel is kezdi vasárnapi programját?
Míg élete párja a vasárnapi ebédet kotyvasztja, menekülésre adja fejét.
A boszorkány üstben rotyogó, ebédnek nevezett főzet felajzó illata elöl, kénytelen a közeli intézmény, barackpálinka és a savanyú sör illatával átitatott intézménybe menekülni.
Felüdítő érzés a boszorkánykonyha légköre (Ne egyél bele, mert pofán váglak…..!!! Mondtam már cigivel kifelé…..!!! Lehet, hogy anyád úgy csinálja de…….!!!) után a hím egyedektől enyhén izzadságszagú helyiség zsivaja.
Mivel a társasába láma későn érkezvén, a jelenléti ív aláírását követően beáll a söntéspunt előtt kígyózó két ember mögé és Béla harsány kiáltásának eleget téve, előveszi pénztárcáját.
Megért ő mosollyal figyeli Ica (Ő a csapos) dekoltázsát, himbálózó kebleit és zsonglőröket meghazudtoló kacsóját.
Fantasztik us, ahogy az üvegre szerelt fém mütyürrel önti a mérőpohárba a sárgán csillogó párlatot.
Kimérve a mennyiséget egy ügyes mozdulattal, még profi brókert is meghazudtoló póker arccal (fapofával), felét a vendég poharába önti, míg másik felét a kocsma nyereség alapjában hagyja.
Lámát a révedezésből, Ica (Ő a csapos) turbékoló hangja zavarja meg.
-Mi és mennyi pancserkám?
Láma az erotikus hangnemtől zavarba esve, tévesen értelmezi a kérdést, a hatalmas keblekre szegezi tekintettét, majd elrévedezve válaszol.
-RÁBÁt és sokat!!
Ica (Ő a csapos) hatalmas kék szemeit tágra nyitja és őszinte áhítattal bele ordít lámánk képébe.
-Mi van!!??
Majd rövid, rokoni és egyéb anatómiai színfoltokkal tarkított szópárbajt követően, tisztázódik a rendelés tárgya, és végre láma megindulhat a baracknak nevezett gyümölcs párlatával megpakolt tálcával (ÁNTSZ által előirt rozsdamentes) tőzsdei spekulációkban megedződőt társasága felé.
Béla falkavezérhez híven, maga elé húzza a tálcát és egy feles lehörpintését követően, felvállalja az előkóstoló szerepét, majd a leosztás felelősségteljes feladatát.
Lámában a (egy nekem, egy neked, majd ismét egy nekem) teátrális leosztás, némi gyanakvást kelt a testvéries megosztás elvében, de hát egy jó barátban és a brókerében csak megbízik az ember.
B.Béla a benyelt maligánfok a megspórolt fizetőeszköz okozta jóérzés jeléül, egy nagyot csettintett nyelvével, miközben Jenö (Barátai közt Nyuszika) cigarettájából egy szálat lenyúlt.
Miközben a füstszűrőt akkurátusan letörte, elgondolkodva az asztalon üresen lévő „feles” poharakat számolta.
A meztelen cigarettát szája szélébe rakva, láma felé fordult, miközben a mozdulatban benne volt TŰZET!! , feltette szokásos kérdését.
-Na mit vettél??
Láma csodálattal teli félelemmel figyelte Bélát.
A várható szemrehányástól, halkan, suttogva válaszolt.
-Rábát.
N éma csend lett a műintézményben.
Csak egy eltévedt tekegolyóként ide-oda pattogó vendég a mosdó ajtót elfelejtvén kinyitni zavarta meg a csendet.
De az ajtó mellet erre az esetekre rendszeresítet székre leülve ö is elcsendesedett.
Béla elgondolkodva szögezte tekintetét a tálcán szaporodási céllal ügyködő, két légyre, majd egy határozott mozdulattal megzavarva ténykedésüket.
Csend esen megszólalt.
Helyes.
A higgadt helyeslés, a társaságban nyomasztóan uralkodó félelmet, karmesteri pálca intését felelevenítően elhessegette és újra helyreállt a békés zsibongás.
Egy darabig még egyesek szemén látszott a bizonytalanság és óvatosan sandítottak Béla felé.
De lassan mindenki meggyőződött arról, hogy Béla elméje nem háborodott meg és a helyeslése az egy szokványostól eltérő de őszinte.
Rövidesen mindenkiben tudatosodott, és lassan pletykaként terjengeni kezdett hogy az aktuális napi csoda, miszerint Béla igazat adott el ült.
Már csak azért is, mert a „minden csoda három napig tart” Ica (Ő a csapos) által vezette intézményben csak három perc.
Ezt követően már semmi érdemleges nem történt.
Mivel kakukkos órát meghazudtoló pontossággal megjelent Matildka, Jenö (Nyuszika) felesége és házi fodrászuk kreatívságát a fején hordozva jelezte, hogy cselédként foglalkoztatott anyósa elkészült az ebéddel.
Miáltal az ékes társaságot feloszlatja.
Egyesek szerint Matildka híd és egyéb blokádokban hatékony szerepet vállalhatna a rendfenntartó erők költséges bevetése helyett, de ennek hangzatosabb jelét nem merték adni.
Így hát a Rába befektetés bővebb kitárgyalása Bélával, vélhetően a következő szabadfoglalkozásra tolódik.
Béla engedvén az erőszaknak kihörpintette a maradék maligánokat az asztalon lévő poharakból és belegyező bólintással fel állt és hallgatólagos beleegyezését adta a társaság távozásához.
lama
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 22:35
Előzmény: #51279  tigus7313
#51280
...:)))...!
tigus7313 2011. 11. 25. 22:21
Előzmény: #51270  Noir
#51279
"Megjegyzem ha én csináltam volna és ki akarok cseszni a kisrészvényesekkel tőkét emelek több lépcsőben mondjuk 6-7 milliárddal,"

anélkül, hogy beleszólnék,erre meg kell azért jegyeznem,ez miért is lett volna rosszabb?
a tőkeemelés minimum névértéken történhet, vagyis 1000 Ft-on.....
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 21:02
Előzmény: #51277  Törölt felhasználó
#51278
...bocsánat a túl hosszú kommentemért, DE MUSZÁJ VOLT, a bizonyítás szükségessége okán...!
...egyébként ÉRDEMES végig olvasni, mert PDF-ből "aprikáltam" át "word"-be, így másolható tovább is...!
...a VÉGÉRE került a LÉNYEG...!!!
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 20:44
Előzmény: #51273  Noir
#51277
„…A MAGYAR NEMZETI VAGYONKEZELŐ ZRT. (a továbbiakban: az „Ajánlattevő”)
NYILVÁNOS VÉTELI AJÁNLATA, A RÁBA JÁRMŰIPARI HOLDING NYILVÁN0SAN MŰKÖDŐ RÉSZVÉNYTÁRSASÁG (a továbbiakban: „Társaság”) ÁLTAL KIBOCSÁTOTT VALAMENNYI RÉSZVÉNYÉRE
Jelen Ajánlat a Tpt. 68-78 §-ai szerinti kötelező, nyilvános vételi ajánlat a Társaság valamennyi Részvényese számára.
Jelen Ajánlat kelte: 2011. november 7.
Ajánlati Ár: 815,- Ft…”

„…1.2 A Társaság
Cégnév: RÁBA Járműipari Holding Nyilvánosan Működő Részvénytársaság
Székhely: 9027 Győr, Martin út. 1.
Cégjegyzékszám: 08-10-001532
Adószám: 11120133-2-08
A Társaság jegyzett tőkéje 13.473.446.000 Ft, azaz Tizenhárommilliárdnégyszázhetvenhárommillió-négyszáznegyven hatezer forint, amely teljes egészében befizetésre került. Egy Részvény (1.000,- Ft névérték) egy szavazatra jogosít, a Részvények szabadon átruházhatóak.
A Társaságban az Ajánlattevő az Ajánlat időpontjában az 1.4 pontban meghatározottak szerinti közvetlen (micsoda/?/szerintem közvetett!) befolyással rendelkezik. A nyilvánosság számára elérhető információk alapján a Társaság részvényesi struktúráját az alábbi, 2011. november 5-i állapotot tükröző táblázat ismerteti.
részvényes mennyiség (db) tul. arány
DRB 1 462 446 10,85%
Alap 2 084 729 15,47%
Közkézhányad 8 891 714 66,00%
Saját részvény 1 034 557 7,68%
Összesen 13 473 446 100,00%...”
„…1.4 Az Ajánlattevőnek a Társaságban fennálló közvetlen és közvetett befolyásának mértéke, a tulajdonában álló részvények darabszáma
A Magyar Állam az Ajánlat felügyeleti jóváhagyás céljából történő benyújtása időpontjában különböző társaságain, alapjain, szervein vagy egyéb szervezetein keresztül az alábbiak szerint rendelkezik részesedéssel a Társaságban:
Tulajdonos Részvénytípus Darabszám (db) Tulajdoni hányad

Alap névre szóló törzsrészvény 2 084 729 15,47%
MFB Invest névre szóló törzsrészvény 91 464 0,68%
Összes befolyás: 2 176 193 16,15%...”

„…Az Ajánlati Ár Részvényenként 815 Ft, azaz nyolcszáztizenöt forint, amely teljes egészében pénzben (magyar Forintban) kerül kifizetésre. Az Ajánlattevő a MÁK és az Ajánlattevő vezér igazgatója által kiállított igazolást/nyilatkozatot nyújtott be a Felügyelethez arról, hogy az Ajánlati Ár fedezete az Ajánlattevő MÁK-nál vezetett kincstári számláján teljes egészében a rendelkezésére áll és az Ajánlati Ar teljesítéséhez teljes körűen felhasználható…”

„…(g) Az Ajánlat, illetve a létrejött Részvény-átruházási Szerződés megszűnése
Az Ajánlat és valamennyi Elfogadó Nyilatkozat, illetve a már létrejött Részvény átruházási Szerződés hatályát veszti vagy megszűnik:
(i) a Felügyelet által jóváhagyott ellenajánlatnak a Tpt. 70. (4) bekezdésében meghatározott legkésőbb megjelenő közzétételének időpontjában;
(ii) azon a napon, amelyen az illetékes versenyhivatal(ok bármelyike) az Ajánlattal kapcsolatos Versenyhivatali Engedély megadását bármely okból megtagadja;…”

„…A kormány egy júliusi határozatában a költségvetés rendkívüli kormányzati intézkedésekre szánt forrásai terhére 13,4 milliárd forintot csoportosított át az MNV Zrt.-hez az állami vagyon gyarapítása érdekében - emlékeztet a közlemény. A várható összes felmerülő költséget ez a keret teljes egészében fedezi…” link
…nos, számoljunk újra egy keveset…!
…az AJÁNLAT szerint, meg KELL vásárolnia az MNV-nek, az alábbi mennyiségű rv-ket:
1.) Alaptól: 2 084 729 db x 815 = 1.699.054.135 Ft x 1.142 = 2.380.760.518 Ft
2.) MFB investől: 91 464 db x 815 = 74.543.160 Ft x 1.142 = 104.451.888 Ft
3.) DRB-től: 1 462 446 db x 815 = 1.191.893.490 Ft x 1.142 = 1.670.113.332 Ft
4.) Közkéz-től: 8 800 250 db x 815 = 7.172.203.750 Ft x 1.142 =10.049.885.000 Ft
Összesen: 12 530 353 db 10.137.694.535 Ft 14.205.210.738 Ft

…tehát, az MNV-nek egyszerűen NEM VOLNA JOGA „vételi ajánlatot” tenni, ha a TÖRVÉNYES (auditált) beszámolóban, IFRS 40 szerinti – BEFEKTETÉSI INGATLAN – VALÓS értékét beszámítanák az 1 rv-re jutó, saját tőkeértékbe…!!!
…merthogy, ahhoz 14,2 mrdFt + lebonyolítási költség, stb. letéti fedezetre lenne szüksége és csak 13,4 mrdFt letétet TUD IGAZOLNI…!
…ezért lett volna szükséges a PSZÁF-nak ELUTASÍTANIA, a kérelmet…!!!
ambrika 2011. 11. 25. 19:21
Előzmény: #51275  pancserlama.
#51276
Nem fogja érteni!

Ő mondta saját magáról: éj fekete sötétség - mint a döglött hintaló...
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 25. 19:02
Előzmény: #51270  Noir
#51275
Morfondíroztam)
Leírjam? Ne írjam?
Leírom!
Vazze koma ne húzz fel !
A vevő nem a törvényben előirt módon járt el !
A törvény azt mondja a beszámoló szerint kell árazni, a vevő viszont „csak” a mérleget vette figyelembe!
Mit nem lehet ezen érteni ? Az ajánlata nem a törvényszerinti!
Lényegtelen a telek piaci lehetősége….. a te 0 értékelésed……….. úgy viszi el a „telkemet” hogy nem a törvény szellemét követi.
Ha a mérlegben 6 mrd lenne és a beszámolóban értéktelen elhanyagolt szántó miatt 300 m. Akkor is így járna el?!
Nem érdekel, hogy a részvény árfolyama 800 vagy 1800 ebben az esetben csak az érdekel, hogy nem úgy járt el, ahogy én számíthattam!
No tehát így már vágod?!
ambrika 2011. 11. 25. 18:59
Előzmény: #51271  Noir
#51274
Nem úgy tűnik, hogy értesz hozzá, mert értelmeset még nem szóltál, csak "óbégatsz..."! (idézet tőled)

Noir 2011. 11. 25. 18:56
Előzmény: #51272  bigyula
#51273
Többféle 0 van. Például ha van egy 6 milliárdos telked, de azt a következő 5 évben nem tudod eladni még 1 milliárdért sem, és feltételezzük hogy nem csökkented jelentősen az árelvárásodat az nálam 0, mert pont ennyi pénzt látsz belőle. Hozzáteszem, szerintem 1mrdért sem tudnák jelenleg eladni.

Lehet hogy a törvény szerint kérdéses az ajánlati ár (nekem nincs annyi fölös időm ezen kombinálni, ezért őszintén nem olvastam kellően utána); azt viszont fenntartom hogy ez esetben a törvény elavult és rossz.
bigyula 2011. 11. 25. 18:49
Előzmény: #51270  Noir
#51272
"A jelenlegi értéke 0, és addig az is
marad amíg nem lesz rá vevőd."

Ajánlok érte 1 millió forintot (kp). Ha a jelenlegi piaci értéke 0 Ft, akkor még túl is fizetem. Szerinted odaadják?
Noir 2011. 11. 25. 18:49
Előzmény: #51267  ambrika
#51271
Fekete és nem sötét:D De a többi stimmel. Buta, ostoba és sötét vagyok. Viszont veled ellentétben értek hozzá.
Noir 2011. 11. 25. 18:44
Előzmény: #51262  pancserlama.
#51270
Kedves lámám, a telek nem gyárt futóművet, sem alkatrészt, és jelenleg ingatlant sem fejlesztenek rajta. A jelenlegi értéke 0, és addig az is marad amíg nem lesz rá vevőd. Az pedig nem mostanában lesz az ingatlan piacot elnézve. Céget nem telekár vagy asset value alapon veszel, hanem cash-flow alapon. És ilyen alapon az állami ajánlat a Rábáért jelen pillanatban nem alacsonyabb hanem magasabb mint a benchmark (Nantal hány példát szeretnéd hogy hozzak?) Nekem sem tetszik ez a fejlemény, de még egyszer mondom nem a megfelelő kérdéssel foglalkoztok, és az szerintem nem releváns motiváció hogy néhány műkedvelő befektető szerint azért rossz az ár, mert így bukik/nem keres eleget. Utóbbi rég rossz, előbbire van megoldás, nem muszáj eladni. Megjegyzem ha én csináltam volna és ki akarok cseszni a kisrészvényesekkel tőkét emelek több lépcsőben mondjuk 6-7 milliárddal, vagy nem megyek 30% fölé (amivel egy ilyen tulajdonosi struktúra mellett vígan azt csinál a tulajdonos amit akar) szóval szerintem örüljetek hogy amatőr módon csinálták, és feleslegesen ne hergeljétek egymást.
Noir 2011. 11. 25. 18:36
Előzmény: #51258  signal2
#51269
Igen de én azért nem örülök, mert nem tudom hogy mit szándékozik az állam tenni. Pusztán pénzügyi szempontból sztem elég előnyös.
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 18:28
Előzmény: #51267  ambrika
#51268
...Köszi...!
...a folytatás készül, ám nagyon "aprólékos" meló...!
...itt BIZONYÍTANI KELL...!
...és megy is, egyre jobban, olyan "bődületes" hiba halmaz, mint itt található, majdnem példa nélküli...!
...még nem értem az ügyféli jogok területére, - kevés a "segítségem" -, de igencsak segít valaki...!
...van más ötletem is, de ez még nem teljesen kiforrott...!
...stb. stb. stb...!
ambrika 2011. 11. 25. 17:16
Előzmény: #51264  Törölt felhasználó
#51267

Minden tiszteletre méltó igyekezeted, részletes magyarázataid ellenére sem értik meg a traki körüli állami "szabadság harcot". Mert buták, ostobák, sötétek. (ennek a nevében is benne van) Ráadásul arrogánsok, sértőek. Persze, ha visszaszól nekik az ember, akkor teljes erővel megsértődnek, mert azt hiszik magukról, hogy ők az igazság, a törvényesség, az udvariasság, az illem lovagjai.
Én támogatlak! Gondolom van itt még néhány Rábás így.

ambrika 2011. 11. 25. 17:02
Előzmény: #51262  pancserlama.
#51266


:))
bopposits 2011. 11. 25. 15:50
#51265
Sziasztok!
Tud valaki egy könyvet adni?
Törölt felhasználó 2011. 11. 25. 15:26
Előzmény: #51255  Noir
#51264
…hmm…!
…azt állítod, hogy „…ennél olcsóbban is lehetne járműipari céget venni (és nem bóvli kategóriás országban…” önmagában az állításod, akár igaz is lehetne, ám piaci oldalról, óriási „mellé fogás”…! …ugyanis, a RÁBA, - a futómű üzemágával -, egy igen speciális járműipari „kategória”, - ami bizony „nem minden bokorban terem” -, pláne meg, – egyelőre -, kifejezetten „rációs” GLOBÁLIS piaci lehetőségekkel…! …ráadásul, egy valójában (kis „savanyítással”!) 10 mrdFt forgalmi értékű, BEFEKTETÉSI IGATLANNAL együttesen „álmodozik”, a VÉTELI AJÁNLATTAL megvásárolni az MNV, „össze vissza” kb. 8 – 10 mrdFt befektetésével…! …azaz, - a VALÓSÁGBAN -, INGYEN…! …még egyszer leírom, a közérthetőség céljából, hogy INGYEN kívánja megvásárolni…!!!
…na, MOST…! …azt hiszed, hogy tapasztaltabb, - meg talán nem hülye -, piaci szereplőknek, nem megéri megduplázni az ajánlatot…??? …az én kis „naiv” számításaim szerint, 5 év alatt „simán” megtérülő befektetés lenne…! …hogy nehogy meg kérdezd feleslegesen, azért jelzem, - hogy én -, csak és kizárólag, azért nem élek az „ellen ajánlat” lehetőségével, mert messze nincs ennyi likvid tőkém erre a célra és összeszervezni sem látom ennek esélyét, a hátra lévő időszakban…! …de azonnal meglépném, ha valaki felkérne arra, legyek ebben a társa, a részvényeimmel…!
…na, MOST…! …”állam apu”, ott szorult sarokba, hogy nincs is több pénze, csak annyi, hogy INGYEN vásárolja meg…! …na MOST…! …az ügyes „spekuláns” – akinek van több pénze, meg esze, az utolsó pillanatban megteheti az ellenajánlatát úgy, hogy „állam apu”, már csak a szívéhez fog tudni kapni…!
…ráadásul, még erkölcsi alapja sem maradna arra, hogy méltányosságot várhasson el a lojális részvényesektől, hiszen SZÁNDÉKOSAN KÍVÁNTA, – szerintem -, BECSAPNI, a RÁBA részvényeseit…!
…na, erre a vélelmemre „kössél csomót”…!
zolaaa 2011. 11. 25. 15:09
Előzmény: #51257  pancserlama.
#51263
abszolút egyetértek pancserlámával....

Az is riasztó, hogy ezt egyáltalán itt magyarázgatni kell....

A cinikus hangnemet meg külön köszönjük

valószínű a 980-tól 500-ig tartó mélyrepülésben nem voltak itt jópáran a hozzászólók közül...........

miközben jöttek azért jó bejelentések....

telek / nem telek..... ugye
pancserlama.
pancserlama. 2011. 11. 25. 15:06
Előzmény: #51260  Törölt felhasználó
#51262
Nem a törvényben megfelelően számították ki az ajánlati árat!
PSZÁF a benyújtót, panaszokat pimaszul nem találta, kezelte, iktatta, továbbította stb.
De ez már nagyon lerágott csont nem szívesen győzködnélek.
Szubjektív pedig az állam úgy és olyat lépet, amit nem értek, de nem is vár tőle az ember.
Államosít, hatalmat demonstrál… és bóvlit csinál az életteremből!!
Szóval barátom rombol az állam jelenleg nem épít hanem rombol.
Igaz ezt szabadságharcnak hívja és így kicsit megzavar mert nem tudom ki ellen harcol.
Azt álmodtam az éjjel, hogy Matolcsy lézerkardal Győr környéki szélkerekek ellen hadakozik miközben a vetésen, veteményeken,virágos kerten átgázol.
Valaki szólhatna már nekik ez másik színdarab !!
zolaaa 2011. 11. 25. 15:05
Előzmény: #51255  Noir
#51261
Ok Noir, szerinted ki fogja a 780-800-as szint alatt eladni, ha most nem adja el / vagy az ajánlatban nem adja oda ?

persze néhányan megszorulhatnak a jövő évben, de nagyrészt

senki.

Topik gazda

pancserlama
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek