Topiknyitó: Hathor 2022. 12. 08. 14:35

Magyar Állampapír tulajok  

Magyar Állampapír tagoknak
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
N0MAD 2026. 06. 17. 10:50
Előzmény: #43999  ktamask
#44000
"Németországban a zöldségekre általánosan 7%-os kedvezményes forgalmi adó (hivatalos nevén Mehrwertsteuer vagy Umsatzsteuer) vonatkozik, mivel a zöldségek az alapvető élelmiszerek körébe tartoznak."
Magyarország 27% áfa.
Gondolkozom mi lehet az oka hogy nálunk drágább, de még csak sektésem van.
ktamask 2026. 06. 17. 10:38
Előzmény: #43998  ktamask
#43999

Az a baj, hogy amint eltörlik, jön a pofátlan árrés ismét rá.
De miért is? Ha Németben olcsóbb, mint nálunk, akkor itt miért kell felvinni 600-ra pl. a répát, ha máshol olcsóbb, mint nálunk? főleg erősödő forint mellett.
ez valamelyest Magyarország hibája.
ktamask 2026. 06. 17. 10:31
Előzmény: #43995  greenman76
#43998

Mert árrésstop van ezeken a termékeken.
Tej 420 volt, most LIDL 295Ft.
3,5%-ös tej 499,most 419, bár ugye a tej ára eleve csökkent.
Tehát a legtöbb termék azért Ennyire olcsó, mert ez az árrésstop hatása.
Ha eltörlik (nem hiába halogatják), akkor az infla alsóhangon ugrik 2%-ot.
Rögtön már lesz a fekvése az inflációs mutatónak.
tej 295>400? 30% míg most 329 > 295 még mínuszos is.
FR73 2026. 06. 17. 09:59
Előzmény: #43995  greenman76
#43997
Utazgatok, mert utazni élvezet.
Tegnap foglaltam egy kiruccanós szállást egyik Eu turista desztinációba, 3fő, 2 éj, kellemes környék, 286 euro (akcióztak ők is 400 euróról).
Az EUR-HUF árfolyam az én nagy barátom.
Uhura 2026. 06. 17. 09:42
Előzmény: #43993  slash2
#43996
Igen a nevem megtevesztő se fekete, se nő, se kommunikaciós tiszt nem vagyok. A többieknél nem tom.  De ladyboy senem vagyok mert velük ellentétben fent nincs de lent van. 
greenman76
greenman76 2026. 06. 17. 09:39
Előzmény: #43992  bronz
#43995
Nekem meg pont az ellenkezője tűnt fel: hogy a francba lehet most pl a Flóra margarin 450-550 között, amikor majd egy ezres volt nem is túl régen úgy, hogy még a mennyiséget is lecsökkentették 450 grammra.
A Rama (500 g) sem volt ezres alatt ma nagy átlagban 650 körül van.
Répa 600 körül volt kilója, ma 2-300 ért is kapható. (nem spar)
A Spar aránytalanul drága, és kínálat is szar.
Nem szeretem a Lidl -ket, de a Csalogány útcai fullosan felszerelt és sokkal olcsóbb, hétvégén pedig ott van az Auchan.
Márkás outdoor üzletek állandó 40 -60 % akcióban futnak.
slash2 2026. 06. 17. 09:34
Előzmény: #43992  bronz
#43994
Soha semmi nem fog kajában csökkenni. Hiába veszi el a kormány a különadót a multi besöpri magának a különbözetet azonnal.  
slash2 2026. 06. 17. 09:32
Előzmény: #43991  Uhura
#43993
Tetszik ez az irányvonal! :-)  Az a sok ladyboy elvette a Fater eszét! Mind a kamatra hajt! :-)
bronz 2026. 06. 17. 06:51
Előzmény: #43990  slash2
#43992
Én se látok nagy árcsökkenéseket.
Ez az eredménye az eszetlen túladóztatásnak, különadóknak. Amikor csökkenhetnének az árak, nem vagy nem annyira csökkennek, mert vissza kell szedni a piactorzítás miatti bukót.
Uhura 2026. 06. 17. 06:45
Előzmény: #43986  Hathor
#43991
Mindketten nők vagytok vagy legalábbis nick alapján mindenki a női princiumot hordozza, és már meg is van az egyik ok. 
slash2 2026. 06. 17. 06:27
Előzmény: #43985  Senda
#43990
Itt Pesten (Spar) semmit nem esnek a kajaárak stagnálás van. Mindig szinte ugyanazt veszem. Annyiból jó hogy egy -két éve elmentem két hétre hazajöttem és mindenre +10% volt már. Ez évekig ment. 
slash2 2026. 06. 17. 06:23
Előzmény: #43986  Hathor
#43989
Fater! Nem kell a színjáték: Ti titokban jártok! :-) Csak mindkettőtőknek van egy dolgozó párja hogy a biztos munkajövedelem meglegyen a egyre fogyó kamatjöveldem mellett. Ezért nem lehettek soha egymásé! Afféle mai Rómeó és Júlia.. 
bronz 2026. 06. 17. 05:30
Előzmény: #43987  Spiller
#43988
Nem én vergődök,miután szembesítve lettél a múltaddal.
Elhiszem, hogy nem vagy büszke arra, hogy más betegsége mögé bújva próbáltad mosdatni magad, az egy kienelkedő mêlypont volt az EUR/HUF topicban 2024 novemberêben, de hogy ezek után másik nicken még itt vagy ês ugyanúgy osztod az észt nindenkinek, mintha mi sem történt volna, arra már nincsenek szavak...
További jó Tisza rettegést! 
Vigyázz, nemsokára átműtenek és 1000 Ft-os üzemanyaggal visznek az ukrán frontra! :)))
Spiller 2026. 06. 17. 01:00
Előzmény: #43983  bronz
#43987
Egyetlen masodperc idő is kar beletek  ebből a gyönyörű eletből.  További jo vergodest.
Hathor
Hathor 2026. 06. 17. 00:51
Előzmény: #43984  Kata726
#43986
Nagyon bogaras lettél mióta eladtad a házat.
Nem tudom ni stimmel nálatok, de valami megváltozott, az tuti
Senda 2026. 06. 16. 23:17
Előzmény: #43968  Hathor
#43985
Esnek az árak több helyen is látni! 
Forrás áruház oda járunk, fuze tea 599-447-369 volt tegnap 
Kaiser tarja vagy sonka mar nem 75 g hanem 100 340-440 között 
Gyulai parasztkolbász párban 1790-1143
Euró 349 
Az ebéd az nálam mindig ugyanaz Kórházi étterem napi 4 menü a-900 b-1100 c-1100 d-1250
Ingatlanárak Nyíregyházán mi abba utazunk főként. 1.200.000 újépítésű jelenleg minden utcában épül van olyan utca ahol 9 db Tarsaház! Jelenleg 1.000.000 körül vannak de 900-850 is lehet találni főleg tervrajzol, van 890-es hirdetés ajándék garázzsal ősszel kezdik az építést! Üzemanyag lassan a hatósági ár alatt 
Használatautok esnek tesom Kereskedo soha nem csinált olyat mint a héten összesen 9 millió forinttal írta le a hirdetett kocsik áràt kb 35 db kocsi Uj autók esnek. Vasárnap Parndorf voltunk vásárolni és kellett a számológép mert a 400-al könnyű volt számolni de most mar csak 350 és így sokkal jobban megérte ott is vásárolni de nem volt annyival olcsóbb mint itthon akcióba kifogni! Dirham 81 fél éve 92 volt egy 40 milliós lakásnál Dubaiba kb 13% az ár előny! Nem annyira rossz a helyzet és nézd mennyi idő telt el
Kata726
Kata726 2026. 06. 16. 22:38
Előzmény: #43969  Hathor
#43984
Például te a helyesírást, de azt nagyon!
bronz 2026. 06. 16. 21:23
Előzmény: #43982  Spiller
#43983
Ibiza Nudli zajec Spiller!
Most tényleg ez a legújabb, hogy tagadod, hogy tiéd volt a másik 3 nick? :)))
Most nem a Stocklandayard.hu volt tulajdonosa mögé bújsz, hogy mosdasd magad, amit ő maga cáfolt meg 2024 novemberében az EUR/HUF topicban?
Senki nem felejtette el, hogy mekkora egy undorító, gerinctelen, legalja húzás volt az tőled és azok után új nicken (miután a PF modi mindent kitiltotta) továbbra is itt vagy és osztod az észt mindenkinek, mintha semmi sem történt volna.
Legalja hu
Dossziét meg a felcsúti kommunista bálványod vezet:
"Semmi nem lesz elfelejtve, minden fel lesz jegyezve és minden el lesz rendezve."
Spiller 2026. 06. 16. 20:46
Előzmény: #43943  bronz
#43982
Elég hazudós vagy. Hol van  ott a Spiller név.  Na kamuzz, dossziékat vezetsz emberekről,  Hangfelvételek is mint  polinak? 
Spiller 2026. 06. 16. 20:35
Előzmény: #43942  Fsociety
#43981
szedd össze magad papa, esel kelsz. próbálj hozzátenni a dolgokhoz. 

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek