Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mpagnes 2020. 09. 23. 13:39
Előzmény: #819  PusztaPutyin
#820
A külföldi deviza kockázatot is fut. Így helyes. Elég nagy kockázat. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 23. 13:36
Előzmény: #818  mpagnes
#819
Ha nem emelkedett az ingatlan ára azóta akkor ez így pontos.. De ez a forint sara, nem a piacé.
mpagnes 2020. 09. 23. 13:31
Előzmény: #816  PusztaPutyin
#818
Ja , aki meg vett 320-as eurónál , az meg vesztett euróban. Így pontos. 
StandardnSpoor 2020. 09. 23. 13:29
#817
A 40 millió forintos  liliom utcai két szobásnál már csak egy rosszabb dolog van.
40 millió forint.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 23. 13:27
Előzmény: #815  LJG
#816
Hát nagyjából. Szerintem például a citrom nevetségesen drága, de mivel senki nem adta annyiért amennyit szerintem kérniük szabadna, tegnap végül vettem annyiért amennyiért adták.
 
A kivárás azért még most is működhet, mert közben matolcsi szorgalmasan bassza el a forintot és ami nem ment el 340- nél, az most már 6 százalékkal olcsóbb devizában és 420 forintos euró mellett el fogja vinni valami holland nyugdíjas végül. Sokat úgyse kell várni arra se.
LJG 2020. 09. 23. 10:18
Előzmény: #811  Murdoch
#815
Nem tudom ezek a statisztikák milyenek voltak 2008 után. Ennyire nem ástam bele magamat. Tippem szerint minimum hasonlóak, ha nem rosszabbak. Pont ezért sem várok további áremelkedést a következő pár évben. Inkább hiszek egy nominál vagy reál stagnálásban, a gazdaság állapota, és az állami ösztönzők függvényében. 
Ez a hirdetési árak szintjén akár simán jelenthet komolyabb esést is. Rengeteg eladó úgy árazza a lakását, mint 2017-2018-ban volt szokás, és működött is akkor. Felrakom egy jó magas áron, aztán ha nem is megy el azonnal, majd a piac beéri magát. Ez egy elég jó stratégia volt akkor, mert nem tudtál vele mellényúlni. Nem volt ott a kockázat, hogy túl olcsón adod. Ha meg nagyon fölé lőttél, maximum megnyúlt az értékesítési idő, de a magasabb ár ezt behozta. Na ez már nem működik, el lehet felejteni. Le kell szállnia ezeknek az eladóknak is a földre, ha tényleg értékesíteni akarnak, nem csak hirdetgetni. Nyilván ezeket én meg sem nézem, képek alapján leszűrhető az ilyen típusú túlárazás. Viszont vannak a piacon értelmes áron hirdetett ingatlanok, bár lehet ebből van a kevesebb. Ezekre van kereslet most is a személyes tapasztalatom alapján. Többet is elvittek előlem egy szempillantás alatt. 
Viszont van egy árszint, ami alatt az eladók 99%-a nem fog megválni a lakásától, akkor inkább vár, ha kell éveket. Leírhatja impu napi negyvenszer, hogy a felét sem éri, de az ő árain nem lesz tranzakció. Nem tudom ahhoz minek kellene bekövetkeznie. Persze ki lehet fogni - főleg kp-s vevőként - sürgős értékesítéseket, esetleg összejöhet valamilyen minimális nominál lecsorgás. Kérdés sikerül-e eltalálni a piac alját. 
Ezért javaslom mindig azt, hogy aki saját célra venne, és van lehetősége, az ne várja a sültgalambot ölbe tett kézzel. Kezdje nézegetni a reálisabbnak tűnő árazásokat, illetve alkudjon. Simán el fog tudni érni olyan árat, aminél 2-3 év múlva sem talál majd jobbat. Egyszerűen az ingatlanpiac nem úgy működik mint a részvénypiac. Jóval kisebbek a hullámok, lassabbak a mozgások és sokkal nagyobb a szerepe az egyedi tranzakcióknak, alkuknak. Kétségtelen, hogy ez most egy vevői piac, ami jó lehetőség lehet sokaknak. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 23. 10:04
Előzmény: #810  LJG
#814
Ha első lakást veszel magadnak, hitelképes vagy, megvan az önerő, akkor vedd meg. Ez egyértelmű. Arra figyelj, hogy úgymond piacképes legyen az ingatlan. Lokáció, méret, beosztás fontos, mert az első ingatlant szinte biztosan el fogod adni, amikor megveszed a másodikat.
MethYou 2020. 09. 23. 10:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#813

Ha laktál északi tájolású panelban és az rossz volt, akkor a földszinti tűzfalra néző, sötét, 18 m2-es lukban milyennek képzeled az életet?
Én a helyedben várnék még pár évet. Addig lehet gyűjtögetni, tanulni, melót váltani, meg kiseggelni a válságot. De te tudod.
mpagnes 2020. 09. 23. 10:01
Előzmény: #810  LJG
#812
Valós tranzakció. Hirdetés 11 helyett már 9 , de a konkrétan, aki fizet is, az 7. 5 hónap alatt 4 nézegető, 1 vevő. Jó állapot, jó hely, 1. emelet, 4 emeletes panel. 
Murdoch 2020. 09. 23. 09:59
Előzmény: #810  LJG
#811
Azt ne felejtsd, hogy igencsak nő a kínálat Budapesten, egyre több a sürgősen eladó ingatlan. Az újak egy részét majd az otthonteremtésivel el tudják sütni, de utána nem tudom mi lesz a haditerv, lesz még vagy 40e eladó használt lakás (ennek a tizede volt a 2019Q4-es tranzakciószám).
LJG 2020. 09. 23. 09:47
Előzmény: #803  mpagnes
#810
Ezek konkrét tranzakciós adatok? Mert én átlagos valós nominál eladási árakról beszélek. Ez esetben Budapesten a teteje és az alja (2008 vs. 2013) között nominálisan volt egy kb. -10%. Ez persze reálértékben már brutális bukta, befektetői szemmel főleg. Nem is mondom, hogy befektetőként most ingatlanba raknám feltétlenül a pénzem. Viszont azt látni kell, hogy ezt a - nevezzük így - nominális stagnálást egy brutális gazdasági válság, borzasztó hitelezési környezet és egekbe szökött hitelkamatok hozták el. Aki most az árcsökkenésre vár saját célra vásárlóként, az úgy gondolja, hogy egy ilyen környezetben könnyebben jutna lakáshoz 10%-os nominál lecsorgás mellett? Nem akarok senkit elkeseríteni, de ezek hiú ábrándok. 
Ráadásul ez is csak Budapestre igaz. Az ország nyugati felében vagyok még részben érdekelt, ha az itteni statisztikákat nézed, itt már nominálisan nem is volt semmilyen visszaesés a tényleges értékesítési árakban. Ez persze reálértelemben még mindig bukta. Kérdés ez mennyire érdekli a saját célra vásárlót, mivel a kamatok most olcsók. Vajon akkor is azok lesznek, ha esnek reálértelemben az ingatlan árak? 
Többször leírtam, nincs ingatlanom, befektetési célra főleg nincs. Vásárlás előtt állok (saját célra), és próbálom az elérhető infókat elemezni. Amit leírok, az a véleményem illetve tények, és nem tudom felfogni, miért veszik ezt többen itt személyes sértésnek. Értem, hogy akik kiárazódtak a piacról, azok borzasztóan frusztráltak, de attól nem változik a helyzet, hogy ezt azon vezetik le, akinek más a véleménye. 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 23. 09:10
Előzmény: #806  Murdoch
#809
Konkrétan le lett bontva az élőhelyük, átmenekültek a nyolcba vagy vissza vidékre.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 23. 09:07
Előzmény: törölt hozzászólás
#808
Gyerekeket nekem még 20 évig nem kell lakással támogatni, mert meg se születtek, de szerintem nem is fogok nekik venni. Ebben a világban már nem evidens, hogy Budapesten fognak tanulni, vagy élni, szóval kidobott pénz. Bérlőkkel is csak kényszer miatt szarakodok, soha többé nem veszek lakást kiadásra. Ezt se akartam kiadni, csak így alakult az élet. 
Murdoch 2020. 09. 23. 08:56
Előzmény: #803  mpagnes
#807
Budai új építésű 32M-ról 24,5M-ra ugrott (saját példa). Ez egyébként egy év alatt...  Amúgy akkor nominál árban is volt csökkenés pedig messze nem volt ilyen rakétázás, most majd meglátjuk, nagyon nő a kínálat, csak éppen nincs vevő.
https://www.origo.hu/gazdasag/20200309-van-ahol-mar-csokkennek-az-ingatlanarak.html ;
Murdoch 2020. 09. 23. 08:49
Előzmény: #802  PusztaPutyin
#806
Mondjuk én inkább a nyolcvanas években laktam ott és nem a Mester, hanem a Corvin környékén. Akkor az Üllői lehetett a vízválasztó. Mindenesetre az bizonyos, hogy jelen árak mellett sokan elköltözhettek, de ettől függetlenül még mindig sok a zűrős figura.
impudent 2020. 09. 23. 08:13
Előzmény: #798  Murdoch
#805
Aki nem volt ott az nem tudja mi volt és mi van ma.
És ez nem nosztalgia hanem realitás.
A IX ker az ma mán teljesen élhetetlen lett.
Aki ott vesz lakást szerintem azt se tudja hun van.
Egy osszegányolt tomegszallas a melygarazs az élettere.
Törölt felhasználó 2020. 09. 23. 06:55
Törölt hozzászólás
#804
mpagnes 2020. 09. 23. 03:12
Előzmény: #771  LJG
#803
2008 után 10,5-11 millióról 9 millióra esett az ár. Vevő nem volt nagyon, illetve 7 millióért volt azonnal készpénzes.Ez kb. 4-5 év alatt történt. Nyugaton, megyeszékhely, átlagon felüli állapotú lakás. 
Ez volt a lecsorgás? 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 23:44
Előzmény: #800  Murdoch
#802
Érdekes, én laktam a Mesterben a kilencvenes években, hát akkor elég gáz volt a környék. Most öt nagyságrenddel jobb. Nem is értem hogy hogy tehettünk szert ennyire eltérő tapasztalatokra a környék minőségének változását tekintve. Akkoriban minden a Gát utca környékén lakó cigány ott vonult a Mester utcán és ha egy kocsiban ott maradt egy fél doboz cigi akkor feltörték és kivették belőle. Párszor az én kocsimat is felnyomták kacatokért. Ma már tök más világ van.
fogpaszta
fogpaszta 2020. 09. 22. 23:36
Előzmény: #795  impudent
#801
“ 40 millió ?????? -  Ennyi pinzt egy élet munkájával nem lehet sporulni hacsak nem lop az illetű ”
-
Saját elmondásod alapján Te egy olyan lakásban laksz ami kb. annyit vagy többet ér mint 40 mft, ezen kívül van ki tudja mennyi nap+-od...
-
Te loptad a pénzt?

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek