Topiknyitó: Tésztavirág 2020. 08. 18. 15:55

Saját használatra ingatlant vásárlók topicja  

Ez egy egyszerű topic saját használatra ingatlant vásárlók részére élményeik, tapasztalataik megosztására, területek árszínvonalának megvitatására. Befektetői ingatlanvásárlókat várja a

Lakás/Ingatlan árak topik
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Murdoch 2020. 09. 22. 23:34
Előzmény: #799  PusztaPutyin
#800
Az lehet, de a nyolcvanas években még kuss volt, még az ajtók sem voltak zárva. Hogy javult-e a helyzet? Lehet, de én annyire nem látok szignifikáns különbséget, pedig most is nap, mint nap járok arra. Zűrös alak továbbra is van, bőven, csak a Corvinból átkerültek a Mester utca környékére.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 23:24
Előzmény: #798  Murdoch
#799
Harminc éve az egy cigány putri volt. A 90-es években a Gegessy kezdte a kilencedikben a tömbrehabilitációt amivel nagyjából ki lett tisztázva a kerület, ezt vette át a nyolcadik kerület és vágott bele a Corvin negyeddel a környék kitisztázásába. A különbség ott van hogy a nyolcadik kerületben még csak az új területek határára szorultak vissza a romák. Ők viszont azóta szoros szimbiózisba kerültek a kerület új és gyorsan asszimilálódó lakóival, a kínaiakkal. Ezzel együtt ma már a nyócker is nagyságrenddel jobb lett mint a múlt század végi kurváktól és az utcán napozó striciktől terhes romhalmaz.
Murdoch 2020. 09. 22. 23:10
Előzmény: #797  impudent
#798
Bizony nem. Írtam korábban, hogy szinte a Futó utca - Práter utca - Üllői út környékén nőttem fel, de akkor a legnagyobb gondunk az volt, hogy a Corvin, a Balaton, vagy az Alfa moziba menjünk. Most nagyon furcsa lett az egész környék, annak ellenére, hogy ott a Corvin negyed. Ahol eddig kétemeletes régi házak voltak, most részben 6-7 emeletes újépítésűek vannak, fojtogató utcákkal, de sokkal jobban érezhetően lepusztult  a környék, mint 30-40 éve. Akkor még ugye a házmesterek is rendet tartottak, féltünk is tőlük... Kár ezekért, jó dolgok voltak...
impudent 2020. 09. 22. 22:53
Előzmény: #796  Murdoch
#797
Romlik a ft Tolcsyék pénzrontása miatt mégis egyre inkább azt érzem ,hogy ezek a 30-40 millius lakások jó ha 20 at érnek még az is szép pénz ezekért.
Ha van 20 millio kp a zsebedben odaadnád egy Liliom 2 szobásért ?
Haaaáaaaaaaaat nem igazán
Murdoch 2020. 09. 22. 22:46
Előzmény: #795  impudent
#796
Ez má' azért van, mert ha vki megkapja a 40 milliós hitelt, már rögtön azt hiszi, hogy van ennyi pénze, őrület, ami megy... A Mestert hagyjuk is, örülök, ha éppen nem ténfereg az autó elé vmi tébolyult (sajnos gyakori, naponta arra járok)
impudent 2020. 09. 22. 22:29
#795
Főraknak Liliomot Kucsmát meg a többi futottak még lakást 40 milcsi körül .
Minek ?
Ennyi pinzt egy élet munkájával nem lehet sporulni hacsak nem lop az illetű vagy nem valami menő de akko nem illen szar helyekre megy.
40 millió ??????
Ennyi pinz nincs is  és mit kap érte egy Liliomot nézheti a parasztot a tomegszállásban és kimegy a Mesterre vagy Üllőire és élhányja magát.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 22. 20:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#794
Én sohase végeztem agyatlan munkát, se Magyarországon, se külföldön. Szerintem ha szakmában vagy, jobbak a feltételek, jobb a pénz és nem érzed magad betanított juhászkutyának. Az előbb linkelt csepeli panel nagyon korrekt, be lehet költözni. A lokációt nem ismerem, a közlekedés lehet necces.
Portfoliooo 2020. 09. 22. 18:08
Előzmény: törölt hozzászólás
#793
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 17:52
Törölt hozzászólás
#792
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 17:37
Törölt hozzászólás
#791
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 17:33
Törölt hozzászólás
#790
OlafGrof 2020. 09. 22. 17:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#789
Ha mindenkepp kell most vegyel 15ert, akkor se ezt vegyed, inkabb felujitandot es abbol lealkudod a felujitas arat, mondom legalabb magasfoldszint 30+nm mert nagyon rafazhatsz uzletileg, hiaba vagy introvertalt nem eleg a 18nm ebben biztos lehetsz,  en ugy erzem a legjobb az lenne ha albiban maradnal. 
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:47
Törölt hozzászólás
#788
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 15:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#787

Iszonyat karcsú ez a pénz, bár annak idején én is szó szerint lenulláztam magam az első lakásnál, de akkor mégiscsak 85% önerőt toltam be, nem 20-at.Ezekkel a paraméterekkel kb egy ilyen tatabányai panel lehet a megoldás, közel a vasúthoz, és napi ingázás, ha már mindenáron venni szeretnél. Kb 1óra 15 perc egy irányban az ingázás, és félóránként van vonat.
https://ingatlan.com/tatabanya-ujvaros/elado+lakas/panel-lakas/31766446
Törölt felhasználó 2020. 09. 22. 13:49
Előzmény: törölt hozzászólás
#786
Mekkora pénzt vennél fel diákhitelként, 300e-ret?
Ne viccelj már, amiatt nem fognak elutasítani, max kevesebbet adnak, amit meg legfeljebb kompenzálsz egy kicsit hosszabb futamidővel.
LJG 2020. 09. 22. 13:44
Előzmény: törölt hozzászólás
#785
Ebben talán egyetértek a kollégákkal, hogy ha ennyire ki van centizve, lehetséges, hogy én sem kapkodnék. Az újabb árrakétázáson legalább annyira meglepődnék, mint azon, ha hirtelen 30-40%-ot beszakadna a piac. Átérzem egyébként a helyzetedet, 2016-ban hajszálra pontosan így álltam mint te, több szempontból is. Ha mindent összekapartam volna, lett volna 3 millió önerőm, és valamibe belevághattam volna. Akkoriban ebből hitellel még egy VII. kerületi 30-as garzon is elérhetőnek tűnt. Aztán lebeszéltek róla, illetve magamat is lebeszéltem, mondván ki tudja mikor szakadnak be ezek a lufi árak. Sajnos a további eseményeket ismerjük :) Viszont úgy gondolom, hogy most azért más a helyzet. Mindenképp aludj még rá egyet. Érdemes esetleg fejben lefuttatni egy worst case scenariot. Mit csinálnál, ha mondjuk 3 hónapig nem lenne munkád? Valahogy megoldanád, hogy kiüld a vihart, vagy belekényszerülnél egy veszteséges értékesítésbe? 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 09. 22. 13:32
Előzmény: törölt hozzászólás
#784
Rendes embernek tűnsz, tudsz normálisan írni,szerintem nem tragédia, ha 27 évesen nincs sajátod. Még tanulsz, alakul az életed, karrier elején vagy. Lehet jót tenne neked 3-5 év külföld, ha már szereztél pár év tapasztalatot és nem köt ide beteg rokon, vagy gyerek, feleség. Ez a lakás, amit linkeltél, katasztrófa. Megnéztem és azóta szar a kedvem, mert elképzeltem, hogy nekem kell beköltözni. Ha ez minden vágyad, elfogadom, lelked rajta, de szerintem pár éven belül nagyon megbánod, ha nem azonnal. Szerintem jobb kivárni most, hogy mi lesz. Katalin asszony lehet rajtad is segíteni tud majd, várjuk ki mit eszelt ki. 
Murdoch 2020. 09. 22. 13:19
Előzmény: törölt hozzászólás
#783
Én értelek, de öt másodperc alatt bukod el az önerődet, ha bukik a lakáspiac és/vagy a munkahely. Erősen körbenéznék a helyedben külföldön...
yossarian78
yossarian78 2020. 09. 22. 13:16
Előzmény: törölt hozzászólás
#782
3 misiből tudsz nyitni 60 konti bux hatit, aztán hajrá! :)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2020. 09. 22. 13:12
Előzmény: #770  impudent
#781
És így fordul át a passzív agressziód aktív tahóságba. Az én paraszt mohóságom. Elmehetsz a faxomba. Amúgy a te bajod, nekem meg van egy évi 10% hozamra képes ingatlanom, puszilom azt a nagy mosogatólével töltött fejedet.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek