Itt most nagyon be van árazva a a 25 bps csökkentés úgyhogy nem hiszem hogy egyből eséssel nyitnánk. A meglepő az 50 bps csökkentés és a 0 lenne. Utóbbira kíváncsi lennénk mit lépne a piac, de jelenleg minimálisra tartják az esélyét. (3%) Választási év után szeptember szokatlan korrekció nélkül. S&P500nál én csak azt látom kérdésesnek hogy korrekció nélkül megyünk fel 7000-ig vagy esetleg lesz egy minimál (-4-5%?) downtrend szeptember vége - október közepe körül és onnan irány neki az év végi 7000. A részvény pozíciókat tartom, AI bubble pukkanás majd jöjjön late 2026-ban vagy az után.
Én úgy emlékszem, hogy amikor recesszió idején vágott a Fed kamatot, akkor mindig beestünk. Amikor nem volt recesszió, akkor nem volt jelentős hatás lefelé, hanem inkább erősítette az indexeket. A kérdés, hogy most van-e recesszió vagy nem a gyakorlatban. Elméletben még nincs.
AZ furcsa ma, hogy a MAG7 mind gyenge, NVDA es AVGO, PLTR, AMZN minusz 2% korul, mikozben az SP500 tobbi cege szinte mindegyik kis pluszban. Mi a fenere szamitanak a hedge-fiuk? Ugy nez ki, mintha a kamatcsokkntes jot tenne mindenkinek, de kiveve a MAG7-et, amik persze nem kamat-erzekenyek egyik sem (mert nincs adossag-torlesztesuk, de van mindegyik MAG7-nek van sok cash a merlegben)
SPY daytrade Az overnight futures leszurt 13 SPY pontot, szoval igy a wave(c of 4) kicsit szebben nez ki mint ezen a tegnap zarasi charton, es kb. megfelel a varakozasnak. A tegnap delutani csucs, 6615 fole kitores azt jelzi, hogy elindult wave(5) felfele. Ez a csart jobboldalt a tegnap zaras allapot, es azota (c of 4) a leszurassal elkeszultnek gondolom. . https://imgur.com/a/NZRCoCg
Igen, ezert is gondolom most azt, hogy az iden mar nem fog beszakadni a piac. Ha most a FED elkezd vagni, akkor jo esellyel ezzel "meghosszabbitja" a bull eletet, es ha mondjuk a most vart 3 vagas meglesz? Eloszor most plusz oktoberben es decemberben is 0.25%, akkor lejonnek a kamattal 3.5%-ra, akkor a piac nem fog osszeomlani, hanem kitart az utolso vagasig. Es leallnak a QT-vel is. . Es majdd csak januar-februarban fogy el a likviditas es a tovabbi vasarlashoz a municio; akkorra a ma meg 20-50k uj munkahelyet azert letrehozo job-market karacsonyi felugras utan atmegy minuszba, es nem lehet tovabb kamatot se csokkenteni. Viszont az egy eve tarto Trump gazd.pol kaosz meghozza a recessziohoz a felteteleket. De addig? Addig tancolni kell, amig szol a zene.
3)SPY daytrade Ovatos oldalazas volt tegnap a 15min daytrade charton, es nyilvan egy wave(iv) hullamot csinal. Ugyhogy a tegnapi daytrade chart ervenyben van, igy nezett ki. NDX es DOW is oldalazasban van, azoknal is bizonytalanabb a helyzet, hogy hol is tart pontosan. MA FED bejelentes, nyilvan heves mozgasra lehet szamitani este. Sok SP500 ceg chartja nez ki sokkal gyengebbnek mint SPY, es kerdeses hogy "sok lud disznot gyoz-e? , 4)MAG7 chartok Talan erdemes egy pillantast vetni rajuk, mert a MAG7 most a piaci kapitalaizacionak tobb mint 40% resze, es kepesek paran dontoen befolyasolni az egesz iranyt. . NVDA, MSFT https://imgur.com/a/oscIrde https://imgur.com/a/v8QQ5tO . AAPL, TSLA https://imgur.com/a/olHiaED https://imgur.com/a/I2kTY9H , META, GOOG https://imgur.com/a/s7sACwd .
1)Kina Az Azsia tozsdek rally-jat Shangai, HongKong, Korea es Taiwan vezeti felfele. A Dollar az oldalazo mozgasbol lefele letoresben van, es az Azsia devizakkal szemben igy nez ki: . https://imgur.com/a/QNR8qZo , Igy a likviditasi kornyezet kedvezo, a YEN egyelore nem erosodott sokat, a deviza hatszel segit. A HUF-ot is ez segiti erosodni. . A HangSeng egy 20 eves (!) orasi wave(4)= ABCDE haromszog also E pontjabol indult meg felele, es Hetes chart szerint valoszinuen egy (3 of 3) hullamban van az (5) sokeves uj bull hullam kozepe tajan. A kinaiak most kezdik felfogni, hogy nagy bull van a tozsdeiken. . https://imgur.com/a/Qp3NjMp , A HK50 mar 27k kornyeken tart, es egyelore tovabbi, kb. 20-30% rallyra szamitok. BABA, BIDU es tarsai huzzak fel, es masok is mennek vele. KOSPI, TAIEX szorosan kovetik a kinai rallyt. Menetkozi kis (iv) oldalazo flag-ek lehetnek a kovetkezo 1-2 heten is. De a fo trend felfele van. . 2)Gold A gyengulo Dollar nyomja felfele a GOLD arat, es a banyasszok mennek vele. A kamat csokkentes egy atmeneti korrekciot hozhat magaval, mert az ovatosak itt konnyithetnek.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.