Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2023. 12. 21. 16:29
Előzmény: #101998  poreci
#102000
Bár János nem írta, de szerintem befektetés , vagy spekuláció szempontjából célszerű likvid vagyonnal számolni.
https://ofdollarsanddata.com/liquid-net-worth/
pomperj
pomperj 2023. 12. 21. 15:31
#101999
SPY daytrade
Nyilvan elindult fel a charton vart wave(B) hullam, eddig +50 pontot lattam a futuresben.
Igy a kerdes mai nyitasban az, hogy ezzel kesz-e a (B) hullam, vagy meg for emelkedni?
Esetleg mar a tegnapi alj volt az egesz (iv) hullam? Es akkor ma mar wave(v) tart felfele?
.
A legjobb tipp a fibo62,  az 4748 szinten van. Ha attor fole, akkor onnantol annak van nagyobb eselye, 
hogy wave(v) tart felfele.
poreci 2023. 12. 21. 15:05
Előzmény: #101992  pomperj
#101998
milyen vagyonos szavazás? Én nem is láttam...
Nehéz számolni a vagyont, mert valaki Budán él egy önmagában többszázmilliót érő ingatlanban, de azt nem tudja mozgatni, nem lehet befektetni.
Más meg él egy 40 milliós lakásban és van mellette 40 milliója és azt forgatja. 
A harmadiknak meg vállalkozásai vannak és el van adósodva, de a vállalkozásai 5 év alatt kitermelik az összes adósságát , képes magának egy normálisabb 7 számjegyű fizut kivenni és 5 év múlva a vállalkozásai elkezdik termelni az osztalékokat a hitel törlesztés helyett.
Meg figyelembe lehet venni a nyaralókat (holt vagyon) vagy épp az ingatlanon lévő jelzálogokat is, a luxus járműveket (yacht, autó repülő) stb stb.
Kinek mennyi a vagyona ezekben az esetekben?
HuTi 2023. 12. 21. 14:52
Előzmény: #101992  pomperj
#101997
Szóval csináljon a FF topic “lakossága” egy RIG short squeeze-t év elején? :)
Tibor1977 2023. 12. 21. 14:32
Előzmény: #101994  szieszta
#101996
Lehet aznap jobban ment a tözsde és elmult a szivfájdalom :)
Boole 2023. 12. 21. 13:08
Előzmény: #101992  pomperj
#101995
Én is kellemes karácsonyi ünnepeket és boldog új évet kívánok! Egy tippet majd azért még beírok...:)
szieszta 2023. 12. 21. 11:45
Előzmény: #101992  pomperj
#101994
A statisztika nagyon érdekes tudomány. Elmentem a szívorvoshoz.,hogy nem jól érzem magam. Kivizsgált és mondta, semmi bajom, jobb mint az átlag. Azóta nincs bajom. Vagy ez inkább már pszichológiai? 
Boole 2023. 12. 21. 11:14
Előzmény: #101991  NUKE
#101993
Én 3-nál vettem.
pomperj
pomperj 2023. 12. 21. 10:35
Előzmény: #101989  szieszta
#101992
Par gondolat a vagyonrol.
1)Vilagszerte okolszabaly, hogy az emberek "atlagvagyona" az eves kereset tiz-szerese.
Mo-on az atlag kereset 320kFt/ho, evesen 3.8mFt, tehat az atlagvagyon jo kozelitessel 38mFt.
.
2)A mi kis statisztikank eredmenye total mas. Ha a 72 szavazatbol 43-nak van 190mFt-nal kisebb,
es 29-nek van nagyobb vagyona (minden beleszamitva), akkor az itt olvasok 60% resze "kozeposztaly",
es 40% resze "vagyonos". Ez arra utal, itt az atlagvagyon 5x-szeresevel rendelkezik a "FF" temaban
erdeklodo es befekteto itteni invesztor. Ez magas, europai eletszinvonalrol, vagyonrol bizonyitek,
sot, az atlagvagyon tobb mint az atlagos nemet haztartasban (320k EUR).
.
3)Az is nyilvanvalo: az itt olvaso mar tudja, hiszen azert nezelodik itt, mert vilagos: a meglevo
vagyonanak jobb menedzselesevel annyit vagy tobbet kereshet evente mint menedzseles nelkul.
SOt, a 40% valoszinuleg joval tobbet keres a vagyona jobb menedzselessel, mint a foallasban.
Ezert keres jobb menedzselesi ideakat, okosabb portfoliot akar, a vagyont stabilan tartani,
sot inkabb novelni szandekozik.
.
4)A 190mFt atlagvagyon azt is jelenti: ebbol atlagosan 50-100mFt mozgathato eszkozokben van,
vagy legalabbis ennyit barmikor tud  mozgatni. Ez "privatbanki" minoseg, es 72 enbernel mar 
4-7MrdFt osszevagyon-mozgatasi kepesseg. Tehat a mi kis FF topikunk ekkora mandineres 
"befolyassal" bir a penzpiacokra, es egyeni portfoliokra.  Ez bizony kezd  erdekes, sot 
"toloeros" hatassal birni. Persze az itt targyalt vilagpiacokon ez elenyeszo,  kis hatas. 
.
De az egyen szamara a mi tevenysegunk hozhat evente 1-2%-al tobb profitot, es 1% mar 40-70mFt,
szoval a topik erteke onmagaban, PE=4 szorzoval (a wealth-manager cegek PE=10)
mar kezd komoly ertek lenni. Megprobaljuk tovabb vinni, talan meg jobban sikerul 2024-ben. 
.
Ezzel a kis jokivansaggal, minden invesztor kolleganak Boldog Karacsonyt.
NUKE 2023. 12. 21. 10:06
#101991
CDE-ről mi a véleményetek? Egész bullossá kezd válni.
Ishar
Ishar 2023. 12. 21. 08:04
Előzmény: #101989  szieszta
#101990
Ez ilyen, a hitelből vett dolgokra (ingatlan, autó, stb.) a hitel törlesztéséig fel kellene matricázni, hogy XY bank tulajdona, és sokan egyből visszább vennének.
szieszta 2023. 12. 21. 08:01
Előzmény: #101987  szieszta
#101989

Az, hogy a vagyon mennyire látszik meg az emberen, az egyik bankban dolgozó ismerősöm szokott ódákat zengeni. Például van egy nyugdíjas kliense, aki minden hónapban viszi be hozzá a  pénzecskéjét. Sovány, mindene kopott, kicsit lepusztult. Úgy indult az együttműködésük, hogy egy táskában vitt be hozzá 150 millió forintot, a megtakarításait.  Ismerősöm szerint még éhezik is és úgy tudja, nincs örököse. 
A másik oldal, mikor a bank előtt a tilosban, keresztben megáll a nagyhangú "gazdag" a luxuskocsijával, azután könyörög, hogy még egy kis hitel kéne. Akiről azt hittem, hogy neki 10 millió csak zsebpénz, kiderült, hogy nyakig ül az adósságban és a végrehajtót várja. Igaz, ezt nem az ismerősöm mondta, mert a banktitok nála szent, ha mesél, nagyon vigyáz rá, hogy ne lehessen beazonosítani, ki az.
Van olyan, akinek a számláján egy vagyon hentereg és nem érdekli, hogy fialtassa, más meg hetente bejár, hogy egy két tízezer forintját megforgassa.
Természetesen ez a két véglet, de nagyon sokszor kívülről más a kép, mint valóságban.
Bandi_ujonc 2023. 12. 21. 07:45
Előzmény: #101984  eurocent
#101988
De amúgy mire utaltál, hogy nem véletlenül?
Mi volt a gondolatod ezzel kapcsolatban?
szieszta 2023. 12. 21. 07:29
#101987

Mióta volt az a "vagyonos" szavazás, nem hagy nyugodni a végeredmény.
Többször beszélgettem már másokkal is  a nagy jólétről és sokszor megkaptam, hogy "hol élsz te"!
Lehet csak azért vannak tömve az üzletek, mert melegedni járnak oda? Vagy keresgetik az olcsó árut?
Az tény, hogy a kis üzletek sorra zárnak be, de ami meglep, a "barberhez" alig lehet bejutni szakállat igazíttatni. Négy fitnesz centrumunk van, de sokan járnak közös tornára  a szomszédos településekre.
A szavazással kapcsolatban nem egyértelmű, hogy ki milyen vagyonát számolta, mert ha egy budai örökölt házban lakik, ő már a felső kategóriába sorolhatja magát, másnak meg lehet óriási villája egy pusztán, egy teslával a garázsban és mégsem éri el azt az 500k eurós kategóriát.
Nem akarok senkinek a zsebében turkálni, meg ugye névtelen fórumba mindenki azt ír be amit akar, de szerintem a jólétet nem a teljes vagyon határozza meg, hanem a szabad költőpénz. 
Például a nagynéném a családi házukban lakik, aminek elég nagy értéke van, de én fizetem a fenntartási költségeket, mert még arra sem futja  a nyugdíjából.
Úriemberek között nem szokás a pénzről beszélni, de arra kíváncsi lennék, hogy ki milyen összeget forgat a tőzsdén és ez mekkora hányada a vagyonának. Van egy osztálytársam, akit brókernek becéznek, közel 30 éve tőzsdézik, de nem látszik rajta. Olyan pici tételekkel játszogat, neki ez csak egy szenvedély, szórakozás. Egyértelműen az alsó kategóriába tartozik, pedig mindig azt gondoltuk, óriási vagyonnal rendelkezik. Alkalmazottként jár munkába, nem a befektetéseiből él.
pomperj
pomperj 2023. 12. 21. 07:28
#101986
SPY daytrade
A zarasban meredeken esett. Jogos azt gondolni hogy wave(iii) keszen van, elkezdodott wave(iv).
Az eses majdnem a varhato maximumig, az elozo wave(iv)-ig tartott. Azt gondolom, ezzel wave(A)
van keszen (vagy majdnem kesz), es a kovetkezo lenyegi mozgas  egy felpattanos (B) hullam.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20231221v00yjyoj4.jpeg
.
folyt. kov.
Bandi_ujonc 2023. 12. 21. 07:28
Előzmény: #101984  eurocent
#101985
Tényleg nem véletlen, kamatfizetés lesz arra, amit írtak 3 napon belül:)
eurocent 2023. 12. 21. 07:13
#101984
US500 futures a várakozásnak megfelelően emelkedik. Jó eséllyel hamarosan a 4.92x szintet is eléri.
WTI-t nagyon támasztják, de 70 alatt már kockázatos a long tartás.
Nagyobb olajos cégeknél (HAL, SLB) középtávon 20-30% emelkedést várok. Érdemes figyelni a leszúrásokat és mérlegelni a helyzetet egy esetleges beszállóra.
Valóságos devizaháború zajlik a chartokon. DX-et nem engedik esni, de ami késik, nem múlik, továbbra is 98-as szintre várom.
USDHUF mintha már megadta volna magát, EURHUF is mintha esni készülne. Másik topikban írták, hogy nem kapható az EMÁP, talán nem véletlenül. ec23
SirDMR
SirDMR 2023. 12. 20. 21:16
#101983
Így év végén szeretném megköszönni pomperj, Boole, szarvasvadász és mások munkásságát itt a fórumon. Rövid és hosszútávú ábráik sokakat segítenek. Kellemes karácsonyi ünnepeket!
Sharkbait 2023. 12. 20. 21:10
Előzmény: #101980  Boole
#101982
Ugy legyen tobbet nem shortolom

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek