Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
szieszta 2023. 06. 18. 07:48
Előzmény: #93615  HuTi
#93620

Van egy ismerősöm, aki az önvezetéssel foglalkozik, ő tudja  a megoldást.
Az önvezetést csak úgy lehet megoldani, ha nem egy egy autógyár kísérletezik, hanem egy egységes rendszert kéne kialakítani. Mindent, ami (aki)  részt vesz a közlekedésben "becsippeltetni" , így kommunikálhatnának egymással. Az az autó, amelyik megcsúszik a jégen, már küldené is az adatokat a jegesedésről. Ha egy kutya elindul az út fele, már potenciális akadálynak minősíthetnék. Csak az lenne a baj, ha egy ifa betévedne csip nélkül, elég nagy káoszt okozva. :-)
szieszta 2023. 06. 18. 07:05
Előzmény: #93614  HuTi
#93619

Ezt én is így gondolom, hogy a legfontosabb a környezet az önvezetésnél, mivel ez már régen megvalósult a mezőgazdaságban. Persze nem nálunk, de van olyan, hogy a traktorban elmentik például  a vetést és azt a következő évben pontosan megismétli már vezető nélkül. Csak a vetőmagot kell feltölteni. Szántásnál még könnyebb, ott nincs fogyó anyag, csak az üzemanyag.
Nálunk már drón is permetezett, 25 kilót bír el. A permetező tartályát cserélgetik, amiben van akksi is, így míg feltöltik permetlével, töltik az akksit is. Gyerekjátéknak tűnt, mivel 3 méter széles sávot tudott csak permetezni (a traktoros permetezés 36 métert tud), de 24 órán át tud folyamatosan működni, ha nem fúj a szél. Szociban sokszor permeteztek helikopterrel, vagy repülővel, de  a környezetvédők keresztbe tettek, de  a drón alacsonyabban tud szállni, így szinte nincs elsodródás.
Még ifi koromban láttam a deltában olyan megoldást, hogy mikor a busz beérkezett a városba, egy külön sáv volt nekik kialakítva, magas szegélykővel, ami a kerékre szerelt szerkezettel irányította  a buszt, sokkal keskenyebb sávot használva, hasonlóan, mint a villamos.
Az autópályán is lehetne a szegélykorláthoz szerelni egy olyan huzalszerűséget, amire rácsatlakozva lehetne irányítani és egyben tölteni is a kamionokat. Hasonlóan, mint a robotfűnyírót.
matatakakiba 2023. 06. 18. 00:27
#93618
Kedves mindenki,
Kinai turizmus temakorben milyen reszvenyeket javasolnatok? TCOM-ot ismerem..
yooio 2023. 06. 17. 21:44
Előzmény: #93616  pomperj
#93617
Tuti nem vennek meg orszagot. Akkor mar pl ILF ha mar latin amerika, IEMG ha fejlodo orszagok. Nem mondom hogy dupla lesz de nem nullaz be ha Lula vagy a kinai aktualis fovezír megkattan. 
pomperj
pomperj 2023. 06. 17. 21:26
Előzmény: #93613  magnezium
#93616
Melyik 2-3 orszagban van esely 2 ev alatt duplazasra?
1)Brazil
Szerintem a legeselyesebb. 
Brazil nagy rallynak 50-60% eselyt adok duplazasra 2 even belul.
Az utolso 20 evben 3x volt 2 ev alatt duplazas. Hajlamos ra. Es epp idoszeru a kovetkezo.
Nemcsak mert hihetetlenul le van verve EWZ, tehat igen jo a kiindulo helyzet, 
hanem mert a NAPOS chart meredeken emelkedik, es mar kitort.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230612v00xd4lv3.jpeg
.
2)Kina
Ha nem mergesedik el a politikai helyzet, akkor SSEC indexet a masodik helyre teszem.
Az utolso 20 evben 2x volt duplazas, es most itt is jo a kiindulo helyzet: Kinaben nincs inflacio, 
a kormany elenkit, a nyersanyagok dragulnak, es dominans az EV, reztermeles, lithium-akku temakban.
Az SSEC-nek adok 30-40% eselyt a duplazasra.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230614v00x5vr5z.jpeg
.
3)Malaj, Indonez, DelAfrika, Szerbia, Mex, Chile(rez)
Ezek is le vannak verve (MWW kevesbe), mindegyik politikai okokbol,  lehet egy gyors javulas beloluk. 
Csak a hirtelen rezsimvaltas, es abbol a gyors recovery nem nagy esely, talan 15%.
De ezek kozul valamelyik meg fog duplazodni, csak figyelni kell oket. Talan ECH a legjobb eselyes.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230617v02xlo27o.jpeg
.
4)Tadawul
Igen a Szaudi Index. Ha TASI eleri a 2007 eves csucsat, az mar duplazas.
Es nem kell komplikalni, ugy tudom Aramco veheto. Ez a titkos favoritom, 60% eselyes..
Az mas kerdes, hogy EXXON, TOTAL, SHEL nagyjabol ugyanilyen jo proxy TASI-ra.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230617v02x3slzs.jpeg
HuTi 2023. 06. 17. 16:23
Előzmény: #93605  tom6210
#93615
A Tesla elment egy teljesen más irányba és megpróbálja csak kamera alapon az önvezetést. A radarral eladott autókban is deaktiválják majd a radart vagy ki is veszik ha épp szervizben van az autó. Annyiból tartom ésszerűnek, hogy az összes többi fejlettebbnek nevezett kísérleti járművön drágábbak a szenzorok, mint egy komplett Tesla. Annyiból meg hátrány, hogy jelenleg a HW3 (ami Musk szerint képes lenne a teljes önvezetésre) egész biztosan soha nem lesz 100% autonóm. Most jönnek a HW4 autók sokkal fejlettebb kamerákkal és computerrel, majd meglátjuk az mit tud.
HuTi 2023. 06. 17. 16:19
Előzmény: #93608  KrisztinaI
#93614
Az a helyzet, hogy a kamion leginkább olyan környezetben közlekedik amit a legkönnyebb megoldani, megkockáztatom, hogy a Tesla van kb azon a szinten ahol az már menne autonóm. Autópályán pl nincs gyalogos, keresztforgalom, hasonlók. Amíg be nem megy egy lakott területre addig sima ügy, szóval kamionos vonalon sokkal előbb lesz részleges önvezetés, pl vezető alszik az autópályás szakaszon, na nem úgy mint most, hanem legálisan.
magnezium
magnezium 2023. 06. 17. 11:26
Előzmény: #93611  pomperj
#93613
Janos, tudom uncsi mar, de Kina, Hong Kong, Szingapur, Japan es Ausztralia. Rovid, kozep es hosszutavon mik a meglatasok? Kina es Hong Kong duplazhat 1-1,5,2 even belul? 
Koszonom
Adam
kajli_man
kajli_man 2023. 06. 17. 10:04
Előzmény: #93603  szikbal
#93612
"The VIX Index is a calculation designed to produce a measure of constant, 30-day expected volatility of the U.S. stock market, derived from real-time, mid-quote prices of S&P 500 Index (SPX) call and put options. On a global basis, it is one of the most recognized measures of volatility -- widely reported by financial media and closely followed by a variety of market participants as a daily market indicator."
 
Fontos tudni, hogy a VIX a 30 nap, vagy azon túl lejáró opciók arányából számolódik. Tehát, ha mondjuk ma van egy kis esés, de 30 nap vagy azon túl továbbra sem látnak a befektetők félelmet, akkor a VIX csökkenhet (több a call, mint a put).
pomperj
pomperj 2023. 06. 17. 09:39
Előzmény: #93588  matatakakiba
#93611
Rez?   A jovo rezbol van. 
( mert elektronikabol van. )
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230429v02x48dx5.jpeg
Es ha rezbol van, ami duplazott,  akkor FCX a kiraly, ami 8x-et csinalt 2020 ota.
A banyaknak magas fix koltseguk van, akarmennyit adnak el, az alig valtozik. 
Ugyhogy kis volumen novekedes (mert az EV-be 3x annyi kell, az uj lakasokban 2x annyi kell) 
kellemesen meredek aremelkedest es profitnovekedest okoz.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230617v01xu260r.jpeg
RIO, SCCO, Teck  ugyanez a mufaj, de FCX-nek szebb a merlege.
KrisztinaI 2023. 06. 17. 08:44
#93610
Jarvis életre kel?
 https://youtu.be/r5JvhWpNbqM
pomperj
pomperj 2023. 06. 17. 08:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#93609
1)Igen, a VIX es az SPY ellentetes mozgasa a tegnapi nap rejtelyes   kerdese.
.
Praktikusan minden mas indikator, es a DSI=93 is csucsot jelez.  De VIX nem.
DSI annyi, mint a 2022.jan.2 csucs,  SPY=4817 csucspont idejen volt. Nagyon  tulvett a piac. 
,
DE, kivetel pont a legjobb top-indikator, a VIX. 
Ami nem csucsot, hanem a forditottjat jelez: tovabbi rally kovetkezik. 
(Es VIX ellentete,  SVIX is  extremen mozog: SVIX  meg tovabb emelkedett).
,
Az invesztorok spekulacios hajlama most feher-izzasban van, es ilyenkor akarmi van fel-mozgasban,
azt megveszik es toljak meg feljebbre. 
Az EV tema DRIV ETF  is, es Cathie Woods Fundjai  is kitoresben vannak.
.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230616v02xdz7am.jpeg
.
Hasonloan nagy divergencia van a JNK junkbond es az SPY kozott is.
,
http://keptarhely.eu/view.php?file=20230617v01xwhwz1.jpeg
.
Az NDX felkorrekcioja  most epp fibo78%-nal tart. Es ha itt attorne? 
Akkor a szokasos Elliott daytrade szabalyok szerint innen mar annak van nagyobb  valoszinusege, 
hogy uj csucsra megy.  Nem vitas, a jovo het kritikus lesz. 
KrisztinaI 2023. 06. 17. 08:37
Előzmény: #93604  HuTi
#93608
A minap posztoltam, hogy már VAN közúton hivatalosan engedélyezett önvezető kamion USA-ban, Svédo-ban,csak távolról felügyelik, gondolom, hogy hirverés nincse körülötte, mert nem Tesla.
pomperj 2023. 06. 17. 08:30
Törölt hozzászólás
#93607
Feketefoton1
Feketefoton1 2023. 06. 17. 07:53
Előzmény: #93603  szikbal
#93606
a tőzsdén +-0,5% nem releváns, főleg az előtte napi komoly emelkedés után.
tom6210 2023. 06. 17. 07:37
Előzmény: #93604  HuTi
#93605
https://www.sfgate.com/tech/article/cruise-waymo-driverless-cars-san-francisco-18132953.php
A waymo fejlett lidar rendszereket használ elég sután is néz ki az autó amire ráraggatják. Elég megbízhatóan teszi a dolgát, de még így is vannak problémák. Ez a gépi látás csúcsa teslaban nincs ennyi hw elem az önvezetésre kétlem , hogy a közeljövőben ezt miniatürizálják olyan szintre , hogy alig észrevehető. Másrészt komolyan emeli az autó árát egy waymohoz hasonló rendszer. Önvezetésben tehát van jobb a Teslánál csak ez a hardvermennyiség szükséges jelenleg hozzá.
HuTi 2023. 06. 17. 01:31
Előzmény: #93591  Baggio
#93604
Nekem Teslám van és jelenleg én is nagyon nehezen tudom elképzelni azt a fajta önvezetést amiről Musk beszél, tehát amikor a jármű teljesen autonóm, felügyelet nélküli önvezetésre képes. Tudom, az FSD európai változatának nem sok köze van ahhoz ami az USA-ban elérhető, de ennek ismeretében is fenntartom a véleményem. Odaát már egész meglepő amire az FSD képes, de ettől az állapottól az autonómiáig exponenciálisan megnő a feladat nehézsége. Szerintem erre a szintre 3-5 év alatt viszonylag zökkenőmentesen el fog jutni a többi gyártó is (bárki bármit mond, most még egyik sem tart ott) és aztán nagyon nehéz, illetve lassú lesz a továbblépés.
szikbal 2023. 06. 16. 23:07
#93603
Az miért van, hogy mialatt s&p esett 40 pontot, a vix nem fölfelé ment, ahogy illene, hanem ment le 3 %-ot? 
krida
krida 2023. 06. 16. 22:38
Előzmény: #93599  magnezium
#93602
Most én is inkább zártam a longokat, hetesre ránéztem, a 2.65 környéke egy eső trendvonalba ütközött, egyelőre kérdéses átüti-e. Napos csárton viszont 2.8 fölé mehet.
stolz
stolz 2023. 06. 16. 22:16
Előzmény: #93588  matatakakiba
#93601
Ugyanaz. Mint már múltkor is mondtam a réz nagyon finom indikátor...ha recesszió lesz, akkor a réz nem fog jól muzsikálni...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók