Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2024. 05. 31. 19:22
Előzmény: #107512  pomperj
#107520
SPY daytrade
Nagyjabol egy oraja ugy tunik, megvan a vart fordulat: wave(iv)=WXY  keszen lehet.
Meg nincs megerosites, es meg nincs 5 percesen 5 subhullam sem.
Ovatosan, de meg lehet probalni.
Matthias_Fo_Rex 2024. 05. 31. 19:06
Előzmény: #107514  stolz
#107519
Meddig?
OnoB0215 2024. 05. 31. 17:32
#107518
Holonál van esély még egy felpattanásra? Valaki ül még benne?
mereszZenesz 2024. 05. 31. 17:32
#107517
Kávéba MOST vannak jó belépési pontok..... Hóvégi zárásba profitrealizálás közben kicsit le lett nyomva az ára..
pomperj
pomperj 2024. 05. 31. 17:24
Előzmény: #107512  pomperj
#107516
Placi82 2024. 05. 31. 16:53
Előzmény: #107510  pomperj
#107515
Nem az esküdt választás, és döntési folyamatra gondoltam.😉 Hanem arra hogy hogy száz, ezer hasonlonlo  per indulhatna Manhattanban khmm... De nem indul.... Valamiért.... így oda esküdtek se kellenek. Ennyi.... 😉.
Mindegy. 
Túl sokáig feszul a húr.... Nem tudják hol kellene megallni, túlzásba viszik..... Polgarhaborus hangulat lóg a levegőben... Vagy csak én érzem félre.? Meglatjuk......Ne karogjak. 
Én nem váltok stratégiát. Ősz óta van amim van. Nem változtatok. Olaj szektor nincs. És nem is lesz mostanában. 11-12 en PBR, esetleg. Ha nem akkor nem. Én várok valamire....
Bízzunk Istenben, de tartsuk szárazon a puskaport. 
stolz
stolz 2024. 05. 31. 16:46
Előzmény: #107513  stolz
#107514
Mivel Nasdaq látványosan elgyengült, így bízok a további lefelében...
stolz
stolz 2024. 05. 31. 16:45
Előzmény: #107509  ALANFED
#107513
Egyelőre nyitva hagytam a shortokat...remélem majd 17 30 eu zárás után feltépnek mindent, hogy ,,jó" hétvégém legyen. :D
pomperj
pomperj 2024. 05. 31. 16:45
#107512
DOW daytrade, NDX
MA nyitasban DOW szepet ment, ki tudtam lepni par kisebb DOW-tagban levo labujjhegy poziciobol,
de a mai kis rallyval se mondhato hogy DOW-ban tiszta 5 subhullamos emelkedes van. 
Talan  kis fokzatos wave(iv)-nek megfelel, de egyelore a 15min charton wave(iv of iii)-nek gondolom.
.
Viszont az SPY es NDX nagyjabol azt csinalta, amit a reggeli chartban vartam: meg egy esest.
De mar gyanus, hogy ennek az esenek a vege lehet wave(v of C of Y), 
lasd reggeli charton a komplika szerkezetet. 
(ha meg nem (iv) hanem (ii), az sem lenne rossz egy fibo62 merettel)
.
Ugyhogy nemsokara erdemi felpattanasra szamitok.
.
https://imgur.com/a/MTQB6h2
Placi82 2024. 05. 31. 16:25
Előzmény: #107506  kajli_man
#107511
A választás miatt? Ja, hogy lesznek választások?!! A szavazogepes választásokra teccik gondolni...Ja. Aha. Értem :) 
Igazán bevezethetnenek mar  egy Európaibb mondjuk egy Ausztriai tipusu szavazas számlálós technikát. Például. Lehet kicsitt drágább mint a gépes, de szólnak FED nek hogy printeljen már ki erre a költségre is pár Mrd dollárt nem oszt nem szoroz már a 34.782 Mrd usd adóssághoz képest. Csak  gondolom, mert én teljesen nem értek hozzá, igy nem is  lehet véleményem, de ottani ismerőseimnek nem tetszik ez a technológia......
Ez a Trump gyerek nagyon megzavarja az állóvizet. Az egyszer nagyon biztos. Mert anno hogy Clinton lett az elnök vagy egy ifjabb Bush, vagy egy Obama, teljesen tok mindegy volt..... 😉😉
pomperj
pomperj 2024. 05. 31. 16:22
Előzmény: #107502  Placi82
#107510
Megtisztelo, hogy azt gondolod, ertem mi folyik amerikai birosagokon.
 
Eddig 3 alkalommal hivtak be eskudtnek, szigoru levelben, hogy egyike legyek 12 "duhos" embernek. 
Semmi kedvem hetekig vagy honapokig ott idozni, mert elore nem tudhato se hogy milyen komplikalt
ugyben hivnak,  se hogy meddig tarthat. Nincs kedvem valakit bortonbe juttatatni.
Es egyaltalan nem biztos, hogy valamelyik jogasz ott kifogast talal rajtam, es mazlimra hazakuld. 
Ha nem, akkor rafaztam. 
.
Igy aztan mindent megtettem, es eddig sikerult megusznom,  Lehet beteget jelenteni (igazolassal),
lehet a koromra hivatkozni hogy rosszul hallok es latok, vagy eppen hogy nem amerikai szuletesu.
Nagyon pocsek dolog honapokig ottragadni. A szomszedomat egyszer egy halalos baleset
ugyben behivtak, es 6 hetig nem johetett haza.
.
Ennel fontosabb, hogy itt az uj honap. Ujra at kell nezni az osszes temat, es strategiat valtani 
ahol szuksegesnek latszik, vagy neutralba allnom.
Megprobalom majd a jovo heten attekinteni.
Most az olajosoknal vannak ketelyeim, hogy a bullos kilatas tarthato, gyengulonek tunnek egyes 
Azsia/Arab piacok is. Ujragondolando Kina, ami ugyan kozeptavon bullos lehet de alaposan at kell
tekinteni az ingatlan katasztrofa helyzetet. Az Azsia bond piacok egesz maskepp viselkednek mint 
az Ausztral es USA. A commoditykben a femek maskepp viselkednek mint az energia es az agri, stb.
Es persze a Gold bullos kilatasokat is ellenorizni kell.
ALANFED
ALANFED 2024. 05. 31. 16:19
Előzmény: #107508  stolz
#107509
USDChicago PMI35.4    41.1               37.9
stolz
stolz 2024. 05. 31. 16:05
Előzmény: #107503  kajli_man
#107508
én úgy látom, hogy nő a recesszió esélye...
kajli_man
kajli_man 2024. 05. 31. 15:43
Előzmény: #107384  kajli_man
#107507
Na, hátha mostani próbálkozással áttöri a falat júniusban (ami egyúttal utal is a piac hosszútávú növekedési és inflációs várakozásaira)
kajli_man
kajli_man 2024. 05. 31. 15:35
Előzmény: #107505  Placi82
#107506
Szerintem a határán vagyunk, de bizonyítani természetesen nem tudom. Az is lehet, hogy Q3-ig kitart a jó hangulat a választás miatt 🤷‍♂️
Placi82 2024. 05. 31. 15:30
Előzmény: #107503  kajli_man
#107505
Azt mondod most változik meg  narratíva amit a gazdasági mainstream idáig sulykolt?  Röviden összefoglalva (jó hír=jó hír, rossz hír=lehető legjobb hír). Nem tudom, csak kérdezem? Én örülnék neki. Ha végre lehetne már normálisan  kereskedni, és nem inverz módon totagast állva  kellene. 
Placi82 2024. 05. 31. 15:25
Előzmény: #107502  Placi82
#107504
Persze az én fejem se káptalan. Esetleg majd kereskedési időn túl, vagy hétvégén valaki elmagyarazhatna, ezt a 400 milliós??? (ennyire emlékszem) büntetés jogossagat. Mert tényleg érdekelne. Meg azt is hogy masok, más ingatlan fejlesztoknek, bankárok, etc... Akkor indulnak majd most perek százai /ezrei vagy hogyan lesz ez.?? Vagy ez csak egy egyedi ingatlanfejlesztői  precedens volt? 😉Nem megismetelheto?  Tényleg érdekelne. Ha valaki különösen aki jártas az USA belpolitikajaban, vagy ott él, az felvilágosítana, engem, aki csak itthonról olvassa a hireket. .(Lehet tevesen😉.) Akár gazdasági konzekvenciai  is hasznosak lennénk a számomra. Hogy akkor kevesebb  elrejtett mérleg problémák, aknák etc lesznek a USA cegekben innentől. USA cégek részvényeseinek  most jön el a Kánaán. Tiszta ,becsületes jelentesek lesznek ezentúl. Nulla kamu és kozmetika, és elrejtett aknák... .....juj de jo🤣🤣🤣
kajli_man
kajli_man 2024. 05. 31. 15:07
Előzmény: #107501  stolz
#107503
Szerintem ez nem az az inflációs adat, aminek annyira örülnie kellene a részvénypiacnak. Nekem úgy tűnik, hogy kiürült a vásárlók zsebe, innentől nehezebb lesz árakat emelni a vállalatoknak, mert az már most is egy jó ideje a volumen rovására megy. Ha meg alig van növekedés, akkor az rossz hír. Ezen az sem fog segíteni, ha nyisszant párat a FED a következő 6-12 hónapban, mert az kevés lesz újra bebikázni a profitokat, mert az elmúlt 2 évben az infláció kizsebelte a lakosság nagyrészét. Szerintem még az is benne van, hogy a nap végére pirosban zárnak a részvényindexek.
Placi82 2024. 05. 31. 15:02
Előzmény: #107486  pomperj
#107502
https://www.portfolio.hu/global/20240531/kimondtak-donald-trump-bunosseget-hogyan-tovabb-amerika-689367
János. Akkor beszéljünk egyenesen. Szerintem Te sejted, hogy működik a rendszer, hogy a  "Manhattani elit" sokkal de sokkal durvább dolgokat csinál(t):) (Természetesen ahh dehogy sose  csináltak volna ilyet, ..))
Ja csak azt megpiszkalni... Khm..... El se jutna odáig. Igaz ? :) 
Trump meg kívülálló..... Ráadásul mélyállam megbuktatasarol beszél meg ilyen hasonló butasagokrol😉😀.   
Múltkor 400 Millio usd re konkrétan az összes ingatlanvagyonara kicentizett büntetést kapott, ha jól olvastam egy olyan alapvetően a Manhattani iroda, és lakó épület fejlesztési üzleti  metodusert, sémaert, ami teljesen bevett szokás évtizedek óta állítólag arrafelé .... . Ezt gazdasági mainstream kommentekben olvastam. Állítólag nagyon sokszor kissé  túl vannak értékelve a fedezetül ajánlott ingatlanok a fejlesztési hitel penzert, de ha a hitelező visszakapja kamtostul a beruhazasok után  akkor nincs baj. Ismétlem bevett gyakorlat. Ha jól olvastam azt a  pert leíró cikket. A Trumpot hitelező adósok is azt mondták semmi azaz semmi kár nem érte őket. Vagy igen?? Kamatostul visszakaptak a pénzüket. Bárcsak ez másokról is  elmondhato lenne.... Akik erinthetelenek...... Khhhm
Zed és a hozzá hasonló tipus alapos,értelmezni képes, független nezopontu forumtarsak utána is olvashatnak ennek a storynak. És akkor ők is felháborodottak lesznek (majd magukban) ,nem csak az USA republikanusok, ettől szokasos kettosmercetol. 😉
stolz
stolz 2024. 05. 31. 14:50
#107501
megint zárni kell a shortot, hihetetlen...

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek