Topiknyitó: pomperj 2018. 02. 27. 07:28

Financial Forecasts  

 Azsia: mersekelt optimizmus
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
stolz
stolz 2023. 05. 18. 13:31
Előzmény: #91838  himihumi
#91840
Abból nem lehet keveset. :D
szieszta 2023. 05. 18. 13:28
Előzmény: #91834  kajli_man
#91839

Ez csak azért feltűnő Magyarországnál, mert most történik. Nyugaton ez már a világháború után le lett rendezve, mikor kialakult egy mindent uraló nagyon gazdag réteg. Most már működhetnek demokratikusan elosztva  a piacokat.
Nem védem a fideszt, mert én is úgy látom, hogy a legnagyobb rablás folyik, a csókosok mindent visznek.
Az egyik állattartó gazda is panaszkodott, hogy 4 havonta ellenőrizte az adóhivatal, mikor kiróttak rá 50 milliós bírságot, mert nem érte el az átlagos felhízást. Igaz, ez már több éve volt, de le is építette a sertéstenyészetét.
himihumi 2023. 05. 18. 13:20
Előzmény: #91836  stolz
#91838
Gondolom egy vajlingnyit főzöl. :P
Akkor zárom is a longot, mert ahányszor beírtad, annyiszor összefosta magát a tőzsde.
szieszta 2023. 05. 18. 13:17
Előzmény: #91832  szieszta
#91837

Az AI is jön fel újra, ott is nagyon hasonló  a helyzet mint anno a coinoknál. Szabályozzuk? Nem? Megengedjük? Betiltsuk? Tényleg veszélyezteti a világot? Vagy csak a háttérhatalmat? Átveheti az uralmat?
Nagyon sok a kérdőjel.
stolz
stolz 2023. 05. 18. 13:17
Előzmény: #91833  szieszta
#91836
Én most székelykáposztát főzök...egyébként ma is kiváló a piac! Hetesen hamarosan kitör az sp.  
kajli_man
kajli_man 2023. 05. 18. 13:10
Előzmény: #91833  szieszta
#91835
Nem tudnék így élni, de kinek mi jön be.
szieszta 2023. 05. 18. 13:09
Előzmény: #91831  kajli_man
#91833

Ezért lepődtem meg én is, mivel a konyhánk a legtöbbet (aktívan) használt helység.
Aki viszont pizzán él, annak talán felesleges. Napközben úgyis úton vannak, máshol kajálnak, 5 után hazaérve meg rendelnek valami gyorsat vacsorára. Hétvégén irány a pláza, ott mindenki megtalálja  a szórakozását.
szieszta 2023. 05. 18. 13:04
Előzmény: #91828  himihumi
#91832

Itt semmi mást nem látunk, mint az infláció hatását. A tőzsdén is érvényes, nagyon sok szabad pénz van még körforgásban. Ez nem tűnik el, csak egyik zsebből a másikba vándorol.
Gyakorlatilag  a bankmentő csomag is pénznyomda, mert a bankban lévő pénz valakinél ott van.
kajli_man
kajli_man 2023. 05. 18. 12:59
Előzmény: #91829  szieszta
#91831
Nekem hiányozna a konyha, szeretek főzni. Sőt, egy kicsivel nagyobb konyháért hajlandó lennék feláldozni a nappali méretéből is 😀
szieszta 2023. 05. 18. 12:58
Előzmény: #91826  himihumi
#91830

Elhiszem, egy egyedülálló emberkének elég egy lakókocsi is.
Nálunk nagyos sok óriási házban két nyugdíjas kerülgeti egymást, 3 helységet használva. Amikor építették, kicsi is volt, de nagyon hamar kiürül.
Én is egy kétszintes családi házban lakom, alig férünk el öten, 200 négyzetméteren, de már látom a jövőt, mikor a gyerekek kirepülnek..........
A 90 éves rokonom egy óriási kádárkockában lakik, egyedül. Csak úgy tud létezni, hogy én fizetem a költségeit a 120 ezres nyugdíja semmire sem lenne elég.
Elköltözése szóba sem jöhet, hallani sem akar róla....."inkább felkötöm magam"
szieszta 2023. 05. 18. 12:45
Előzmény: #91824  vaktyuk99
#91829

Változik a világ. Voltam olyan újépítésű lakásban, ahol nincs konyha. Nem kell, mert a kaját házhoz hozzák. Egy pici étkező a nappali  sarkában, kávéfőzővel. A háló éppen csak a dupla ágynak és éjjeli szekrénynek. Gardrób szoba, teli polccal. A fürdőszoba nagyobb, mint a háló. Egy gyerekszoba és egy óriási nappali.
Ami nagyon érdekes, a tetőszerkezet 3 centis deszkából volt összeállítva, előre gyártott elem, alulról gipszkarton felcsavarozva rá, amin kb 20 centis kőgyapot ráteregetve. Ennyi. Vezetékek a padláson, szabadon.
Csak arra költenek, amire tényleg szükség van, így aki megoldja autó nélkül, annak nem kell. A (nagy)városokba már sokszor nyűg az autó.
himihumi 2023. 05. 18. 12:40
#91828
DAX meg közben stikában csúcsközelben van.
Fundamentálisan azt mondanám hihetetlen, de mivel a fundamentumok csak felesleges zajok az elmúlt 15 évben, amik a neoliberalizmus kék egére úszva eltakarják a napot, ezért azt is mondhatom, hogy várható -már már törvényszerű volt :P
Kicsit sem zavar senkit sem a realitás délibábja.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 05. 18. 12:30
Előzmény: #91826  himihumi
#91827
nem reprezentatív percepcióm alapján a nem vidéken felnőtt esetében 10-ből 9-szer kudarc a vidéki élet, bár én a Balatont már ellepő jómódú fővárosiak miatt nem nevezném hagyományos vidéknek.
himihumi 2023. 05. 18. 12:24
Előzmény: #91812  jsamu
#91826
"Hidd el a videki elet realisan olcsobb es mukodik."
Az elejeben biztos vagyok. Epp a szabi alatt szamolgattam, hogy ha leoltozok a Balaton-partra (nekem az videk), egy csomo felesleges penzkidobastol megszabadulok, ami a varosi elettel "kotelezokent" jar.
Plane akkor, ha elindul a commodity piac, nos akkor a varosi elet radikalisan megdragul a falusihoz viszonyitva.
Az eletminoseg, nos -mondjuk orvos, korhaz, utazas nyilvan romlik, viszont van ami meg karpotol. Balatonpart, nyugalom, kedvenc horgaszvizem...
Szoval en tozsgyokeres varosi is elgondolkodtam, hogy nem lenne épp itt az ideje valtani, de ez egben korai nyugdijbavonulas is lenne.
MEglatjuk, meg egy kicsit varok.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 05. 18. 12:07
Előzmény: #91817  szieszta
#91825
Kínának is nagyobb érdeke ahogy olvasom, hogy nagyobb üzlet neki részt kapni Kelet-Ukrajna újraépítéssében és jófiúnak lenni, mint a szégyenteljesen szerepelt oroszország mellé állni kizárólag. És most a gondolatjáték kedvvéért képzeljük el ha kelet-Ukrajna ekkora biznisz, mekkora biznisz lenne az esetlegesen meggyengült oroszországból való koncszerzés. Kína leszondázta, hogy muzsikál Oroszország: látta nagyon gyenge, minden szempontból. Pl. Vett pár Armatát az oroszoktól és iszonyúan befürödtek velük, azaz nincs akkora szüksége Oroszországra, ellenben befolyást szívesen szerezne, ahogy mostanában szerez is befolyást közép-ázsiai FÁK országokban és Afrikában már 15 éve. Úgy látom jövőre már oroszország széteséséről fognak a hírek szólni (hogy csak politikailag gazdaságilag vagy máshogy is az más kérdés), a megváltó BRICS-törekvés, meg a V4-ek sorsára fog jutni.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 05. 18. 11:57
Előzmény: #91819  szieszta
#91824
Na igen, ez a szégyen. Én elvagyok a tömegközlekedéssel, nincs seggem alá nőve a kocsi. DE vásárláshoz, betegség esetén és sürgős esetekben megkerülhetetlen a kocsi, nyilván szokás és élethelyzet kérdése is. Valóban magas az autó fenntartásának implicit és explicit költsége és már az én esetemben is megfontolandó lenne a taxi hívása sürgős esetekben, nem véletlen, hogy a Z-generációnál hatalmasat esik a jogsi száma, ha meg nagyváros belvárosában él, teljesen felesleges is. Persze ezzel az erővel az automata mosógépet is le lehetne vezetni miért felesleges, nyaralásról nem is beszélve.
vaktyuk99
vaktyuk99 2023. 05. 18. 11:49
Előzmény: #91817  szieszta
#91823
Sőt oroszország prüszköl Indiára külker szempontból, részleteket el lehet olvasni, a lényeg nekem az jött le , hogy az orosz-kína-india hármas együttműködése már repedezik. És igen ahogy mondod, Kína is bejelentette, hogy nincs szüksége még egy vezetékre az oroszoktól, elég neki ami most van, arabokkal el van. Valójában azt látom, hogy a BRICS ahogy beszéltük nyugattól függ, akár import akár export szempontjából a nyersanyagokat leszámítva.
KrisztinaI 2023. 05. 18. 11:18
#91821

Topik gazda

pomperj
pomperj
3 5 5

aktív fórumozók