Te is tudod, hogy nem volt pánik hétfőn a kinai tőzsdén. Egyszerűen "behozta" az egyhetes szünet miatti lemaradást. Én is tévedtem amúgy, mert azt hittem, hogy 20%-ot megközelitően is fog egy jókorát esni tegnap, de a körülményekhez képest ez enyhe esés lett. Te viszont teljes fronton tévedtél, mert vasárnap egész nap harsogtad, hogy innen már minden szakadni fog. Hidd el, jót tenne a renomédnak ha néha beismernéd, ha melléfogsz. Nem nagy dolog hiszen nap mint nap megpróbáljuk a jövőt kifürkészni és természetszerűen sokszor tévedünk.
Olyan pletykak vannak, hogy a mai "State of the Union" Trump beszedben nagy pofont akar adni a gyogyszer gyaraknak. Az szivargott ki, hogy az USAban hozzakotik az arakat a tengerentuli atlag arakhoz. Az koztudott, hogy az USA arak magasak, tobbszorose pl. a Mexikoiaknak. . Igy aztan Tijuanaban, hataron tul 100 meterre ott all 200 szamar meg hozza egy-egy gyerek (nem buntetheto), nagy kosarakkal a hatukon, es abbol aruljak toredek arakon a Californiaban tul draga gyogyszereket Indiabol, Kinabol, stb. Es ha ellenorzes jon, felugranak ra, es elfutnak a sikatorban, autoval nem lehet kovetni oket. . Ha az allam nem fizet tobbet, akkor muszaja az arakat levinni. Ebbol nagy profit-zuhanas lehet, MRK, TEVA, AMGN es tarsainal.
Úgy döntöttem, hogy pálinkával örülök együtt a FED áldásos tevékenységének. Azért az érdekes, hogy a beavatott alapkezelők valamiért nem adnak el, Soros is ua. a portfóliót tartja, ráadásul semmi put opciója nincs SP500-ra, pedig elég gyakran tart. Az is érdekes, hogy M. Burrynek nem szóltak előre, mert ő meg alig tart már pozíciókat, szépen leépítette őket. Az is meglepne, ha a TLRD-t még tartaná, amikor február 14-én közzéteszik az új portfóliókat. Összefoglalva: a DOW korábbi várakozásomnak egyre nagyobb esélye van, pedig csak poénnak szántam. https://s3.eu-central-1.amazonaws.com/xstation5screens/143/147/3bf9aa6795e9dc979b460084f11701e62d0c4bce.png
a "man made global warming" hype a zőődre mázolt internacionalista szocialisták csatakiáltása:) ami pedig a technokrata szemléletet illeti: beszéltem én egy szóval arról, hogy vmi központi politbürónak kéne megtervezni a szebb jövőt? NEM az "eltartóképesség a technológiai fejlődés tükrében változik" gondolat mindössze a valóság lenne azaz az "eltartóképességnek" nincs elméleti felső határa ennyi...
Amit leírtál, az a technokrata arisztokrácia szemlélete. "A technológia és a piac mindent megold." A 60-as évekig kb. ez volt a közfelfogás. A globális felmelegedés pont azt mutatja, hogy nem old meg mindent, pláne nem erőforrás nélkül és nem azonnal. A technológiai alapú növekedés pontosan ugyanolyan erőforrásigényes, mint az extenzív növekedés, csak más erőforrások szükségesek hozzá (humán tőke, idő, anyagi erőforrás, energia) Mindenki eldönti, hogy melyik narratíva elfogadható számára, én mindenesetre egy korlátos világot látok magam körül.
Törölt felhasználó2020. 02. 04. 15:22
#15183
Tesla pre-ban 4,5 millió vételen. Készek teljesen.
Egy kis labujj-poziciot vettem LAKE-ben. Ha nagy Oroszorszagnak 2 heti keszlete van szajmaszkbol es vedoruhabol? amint azt ez a cikk irja az orosz helyzetrol? Akkor a tobbinek se lehet sokkal tobb. https://www.portfolio.hu/gazdasag/20200204/koronavirus-egyre-tobb-a-kulfoldi-megbetegedes-414627 Akkor LAKE csodas palyat futhat be, mert akkor ..felteve hogy a virus-fertozes a szokasos jarvany felfutas es 4-6 honapig tart... akkor 8-12x annyit kell rendelni, mint amennyi van. Az oriasi rendelesallomany-felfutas, hatalmas profitnovekedes akkor is, ha nem emelnenek arat. Es nem kell hozza korrupcio se. Lasd tegnapi chartok a korabbi LAKE tuskek tanulsagairol. . http://keptarhely.eu/view.php?file=20200204v00r3314.jpeg
Véleményem szerint,aki tőzsdei vagy ingatlanár összeomlást vár,az teljesen széllel szembe p...l.Semmi alapja nincs ennek.Amíg a jegybankok kamatpolitikája nem fog változni,és ráadásul alacsony energiaárak vannak addig az irány egyértelmű fel.Jelen piaci körülmények között amit el tudok képzelni az egy megugró infláció,ebben az esetben az index és az ingatlan is jó befektetés még a jelenleg magasnak gondolt árazások mellett is.(Amik inkább csak nominálisan tűnnek magasnak,a pénzromlás miatt).Szerintem a lehető legrosszabb megoldás jelenleg ha valaki cash-ben ül és a csodára vár.
Financial Forecasts
cimu topic folytatasa. Minden fenti temaba vago hozzaszolast szivesen latunk.