Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
egynapod 2022. 10. 25. 09:00
Előzmény: #182055  HPPapa
#182060
ha déli fekvésű  tényleg majdnem passzív a ház és napelemek vannak fenn akkor lehet 15 K a rezsije. a tv-t és a netet ne számold bele
lacikonyha 2022. 10. 25. 08:59
Előzmény: #182055  HPPapa
#182059

csak a szokásos
mondunk egy ütőset, aztán meg elmagyarázzuk, hogy nem úgy értettük
siemens 2022. 10. 25. 08:57
Előzmény: #182055  HPPapa
#182058
Csak maga a havi biztosítás több ennél....
lacikonyha 2022. 10. 25. 08:53
Előzmény: #182054  lacikonyha
#182057

félreértés ne legyen, nagyon szeretem az egónövelésre kihegyezett ingatlanügyleteket, több mint 10 évet töltöttem el főmunkaidőben ebben az iparágban, és a mai vagyonkám nagyobbik felét ennek köszönhetem
csupán a családi ház kategóriás egónövelés közvetlen költségeinek közvetlen anyagi megtérülésében nem nagyon van gyakorlatom
hogy a megnövelt egó máshol hogyan hasznosulhat alaposan, az rendben, azt ismerem részletesebben
Törölt felhasználó 2022. 10. 25. 08:48
Előzmény: #182055  HPPapa
#182056
Közös költség sincs, de fenntartási költségek talán vannak. 
HPPapa 2022. 10. 25. 08:45
Előzmény: #182050  bpmcwap
#182055
12-15 ezer/hó a villany, víz, csatorna, gáz, hulladékszállítás, tv+net? Nehezen hihető.
lacikonyha 2022. 10. 25. 08:34
Előzmény: #182050  bpmcwap
#182054

anyagi szempontot szerettem volna látni
hogy az egódnak nagyon jól jött,  nem volt kérdéses fél pillanatra sem
egynapod 2022. 10. 25. 08:23
Előzmény: #182052  egynapod
#182053
el ne add
egynapod 2022. 10. 25. 08:22
Előzmény: #182050  bpmcwap
#182052
gratulálok. azt hittem csak én vagyok ennyire menő, hogy még nem kellett bekapcsolnom a fűtést, de látom sokan vagyunk még így ezzel. a déli fekvés zseniális az enyémet is körbe süti a nap ahogy nézem az időjárást ezen a héten sem kell még fűteni. el ne ad lehet még itt piaci ár a teljes energiafelhasználásra
lacikonyha 2022. 10. 25. 08:21
Előzmény: #182049  mr_bob
#182051

ez olyan melos kategoriás megnyilatkozás volt
csak nem te is abból élsz hogy este elfáradsz és nagyon koszos leszel?
.
na ezt a szöveged betűjéből vagy szelleméből adódik?
bpmcwap
bpmcwap 2022. 10. 25. 08:15
Előzmény: #182047  lacikonyha
#182050
röhögve megérte és ma is belevágnék. Azt a biztonságérzetet, kényelmet amit egy ilyen ház ad, azt nem lehet pénzben kifejezni szvsz. Ráadásul a pénz jön és megy, hol sok van, hol még több, hol meg a kicsit be kell osztani, de az hogy havonta a rezsid kijön 12-15ezer forintból(ötöd magaddal!) és közben megvan mindened házon belül és a nagy kertben - medence, kalandpark a gyerekeknek, gyümölcsös, veteményes, stb -, az az érzés megfizethetetlen. :D Én ma is ilyen házat szeretnék - és ha minden igaz fogok is -, építeni, csak nem MO... 
mr_bob
mr_bob 2022. 10. 25. 08:14
Előzmény: #182048  lacikonyha
#182049
szokásos szófosás tények nélkül. nem is vártam mást. köszönöm a megerősítést.
lacikonyha 2022. 10. 25. 08:13
Előzmény: #182046  mr_bob
#182048

szeretem az egész jelenséget ami vagy,, külön öröm hogy olvasod az írásaimat
van ugyebár a szöveg és annak a szelleme ésazt már az ókorban is tudták egyesek, sőt írtakisróla
az orbán mint minden jogász pontosan tudja ezt, és azt is hogy a köznép kevésbé
ezért ha a szöveg szellemének hangsúlyozásából remélhető a haszon azt teszi, ha betűjének hangsúlyozásától akkor meg azt
namost akkor a szöveged betűjét idézzem vagy a szellemét? mert a kettőt együtt ugye nemszabad
orbán nagy tanító
lacikonyha 2022. 10. 25. 08:01
Előzmény: #182043  bpmcwap
#182047

ha ma mérlegre tennéf a projekt anyagi hasznát,mi lenne az eredmény?
illetve ha beülhetnél egy időgépbe és újra 2011-ben lennél ismerve a máig tartójövőt, belevágnál?
mr_bob
mr_bob 2022. 10. 25. 08:00
Előzmény: #182045  lacikonyha
#182046
soha nem írtam ilyet ,) de kérlek cáfolj meg azzal, hogy beidézed ezen hozzászólásom. annyi ferdítést építesz egymás tetejére, hogy már fényévekre sodródtál a valóságtól.
lacikonyha 2022. 10. 25. 07:41
Előzmény: #182041  berlini
#182045

szóval kellemetlen az származástörténeted a kiemelkedéstörténeteddel együtt, vagyis kettes típusú kádárvakarék vagy, az akinek ez kellemetlen szembenézés lenne
..
és inkább vádaskodással menekülnél, az orbán is így szokott
nem is minden esély nélkül, mivel  itt az átlagszínvonal a közelmúlt ismeretét tekintve a mr bob, akinek elég annyit tudnia a közelmúltról hogy minden megelőző generáció jobb helyzetben volt mint ma ő, és máris egyensúlyba kerül az aurája, lelki békéje kisimul
..
na ez az a közeg amiben az orbán könnyen lett istenkirályság
..
namost akkor írok egy kicsit arról amiről neked kellemetlen
az a gazdaember aki 1945-ben kb 20 kataszteri holddal rendelkezett, (kb a gazdálkodók felső 10%-a) annak az a földmennyiség annyi munkát adott hogy szezonálisan belegebedt, ezért ha volt fia 6 eleminél tovább nem hagyta iskolába járni, mert egy 12 éves egészséges fiúgyerek ha ugyan egyedül szántani vagy ekézni nem is tudott még, de számtalan egyéb fontos paraszti munkát el tudott látni, és erre a besegítésre nagy szüksége volt az apjának 
viszont ha a birtokméret közelebb volt a 10 kat holdhoz mint a 20-hoz, akkor a taníttatásban nem volt különbség az előzőhöz képest, viszont a legényke amellet hogy az apjának dolgozott, időnként kénytelen volt napszámba másnál is dolgozni 
..
és hogy mi köze ennek az ingatlanárakhoz?
az ingatlan árak kis részben objektívi kérdések, de nagyobb részben emberi sorsok, élethelyzetek, motivációk, vágyak, kényszerek alakítják, vagyis nagyon is emberi, szubjektív dologok
.
a te sorsod sem nagy titok, és azt is értem hogy ne beszéljünk arról hogyan is kerültünk ide ahol most tartunk
bpmcwap
bpmcwap 2022. 10. 25. 07:29
Előzmény: #182043  bpmcwap
#182044
ja ez természetesen nem teljesen passzív, de az akkora beruházás különbség lett volna ami számomra nem volt kifizetődő még azért a darab certifikátért sem.
bpmcwap
bpmcwap 2022. 10. 25. 07:26
Előzmény: #182025  Vodafonelive
#182043
Én terveztem, én is építtetem 2011-ben. Eleve déli telekre, a nyillászárók kb 80%-is délre néz. Gyakorlatilag novemberig nem kell fűteni - tető túlnyúlás miatt nyáron nem süt be és uv-s szúnyoghálók vannak. A légcserélőt én magam építettem - a hőcserélővel együtt. Kinti  -20fokban rásegítés nélkül, csupán a hőcserélőn keresztül, +17fokos friss levegő kerül a házba miközben az elhasználtat elszívja. A ház éves energiaigénye 50kwh/nm - (volt, a hőcserélő beépítése előtt, most biztos kevesebb) ha egy gyufával nem is de egy kb 100wattos "izzóval" be lehetne fűteni ha folyamatos lenne a légcsere, de azt nem szeretem - nem mintha tolná ezerrel, mert szabályozható a légmozgás is. Elején vettem egy elektromos fűtőszálat, de sok volt, ki-be kellett kapcsolgassam elektronikával, úgy hogy ki is kötöttem. A szűrő nem nagy cucc, mert a gyári szűrő fém. Ki kell mosni 3-4 havonta és kész. Viszont én tettem bele szénszűrőt, így az őszi füstöléseket is megszűrte - ez sem nagy kiadás, mert a páraelszívóhoz való szűrőt vágom méretre és azt teszem bele. Ablakot nyitogathatsz ha szeretnél, és nyáron éjszakánkánt szoktunk is - illetve én sokszor télen is nyitott ablaknál aludtam, mert  szeretek hidegben aludni -, viszont nem szükséges, hiszen folyamatosan friss a levegő. Nekünk napi főzéssel, három gyerek napi pancsolásával és fűtéssel (22-23fok éjjel nappal) kb 1000m3 gáz ment el. Csak a fűtés, heti egy főzéssel és 1 ember tisztálkodásával 650m3 - legalábbis az elmúlt egy évben ennyi ment el, ezt írta ki az MVM.(ki volt adva egy évre, mi elköltöztünk... ezért gondolkodom rajta, hogy eladjam, de nem bármi áron) Hogy mennyire drága egy ilyet építeni vagy mennyire nem azt mindenki döntse el. Én prokoncept elemeket használtam a főfalakra - kivül 20, belül 5 centi grafitos, közte beton. Tetőben 30-35 centi gyapot. Hőhidakra kifejezetten figyelni kell, így nem penészesedik. Szerintem ma 1,5 millió alatt nem nagyon lehet kihozni egy ilyen házat. Napelem nincs, pedig a délre néző 45 fokos tető adná, de nincs rá szükség, így a megtérülése 40 év, akkor meg minek... 
bpmcwap
bpmcwap 2022. 10. 25. 07:11
Előzmény: #182023  mr_bob
#182042
Gondolkozom rajta, de nem nagyon tudom mihez lőjem az árát. Egy ilyet most felépíteni minimum 1,5/nm + telek. Csak a telek ott ahol van 100.000.- euro (ennyiért árulják két házzal odébb az ugyanakkora telket. Nem is forintban) cakpakk legyen netto 220nm (terasz felével, kocsibeálló felével, vendégházzal, stb) legyen csak 1 millió/nm és a telket ne is számoljam. 220millióért nem tudom hányan tudnak ma házat venni... 
berlini
berlini 2022. 10. 24. 21:29
Előzmény: #182038  lacikonyha
#182041
Azt hiszem nem vagy komplett. Milyen jogon követelőzöl itt?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek