Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 04. 26. 19:48
Előzmény: #115313  upgrayeddAKS
#115320
Értem én, hogy szeretnél tisztán látni.
nekem már sikerült. :)
berlini
berlini 2021. 04. 26. 19:47
Előzmény: #115312  Murdoch
#115319
Most azért lebuktál.
Amikor rosszul adtam meg a lokációt azonnal irtad, hogy arra szoktál kocsival járni.
Most hogy megirtam a helyes cimet (ami jelentősen odébb van), kiderült hogy ott is naponta szoktál járni.
Most két verzió van:
1. Az egész kerületet bejárod zikkcakkban naponta, vagy
2. valószinűleg egyik hozzászólásban sem az igazat irtad.
Melyik tettszik jobban :)
Murdoch 2021. 04. 26. 19:46
Előzmény: #115313  upgrayeddAKS
#115318
Nem érted. Rokon ott lakik, jó harminc éve ismerem a környékét (pár évet laktam is ott), rendszeresen járok arra, mi kell még? 
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 19:44
Előzmény: #115311  berlini
#115317
Egyébként választás előtt egy-egy konkrét jelöltre mennyi időtök jutott? Mit néztetek meg először? Mit másodjára? (Mármint mik voltak a legfontosabb szempontok?) Hogy napsütés legyen? Kis forgalom?
berlini
berlini 2021. 04. 26. 19:43
Előzmény: #115304  Törölt felhasználó
#115316
A fickónak érdemes megnézni a tavalyi videit is. Különösen az őszieket.
Akkor világos lesz, hogy halvány gőze sincsen az ingatlanpiacról.
De meg kell hagyni olyan dumája van, hogy még én is azonnal egy egyetemi professzori katedrát adnék neki.
lohran 2021. 04. 26. 19:42
Előzmény: #115312  Murdoch
#115315
Ez jó !
Este ne is menj.
De minek is oda menni ez már nem az a békebeli korszak ,ez a kupecek és a félbűnöző elemek korszaka.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 19:42
Előzmény: #115309  Murdoch
#115314
Leírnál egy ilyen zűrös arcot? Tényleg érdekel, nem kötözködök, én még szerintem soha nem jártam arra, majdnem mindig bentebb kerestem Budán és Pesten is... Ja, és mit jelent, hogy "nagyon sok"? Óránként mennyi ilyet látsz kb.?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 19:38
Előzmény: #115312  Murdoch
#115313
Értem. Mennyire ÚGY nézed a körnéyket, hogy lakni miylen lenne arrafelé? Eddig 11:1 arányt írtál, egy kiragadott példát. Ha valaki a FORGALMAT nézi, amikor valamerre jár, akkor nem ÚGY nézi, ahogy írtam. De azt elhiszem, hogy többször is jártál arra, és az alapján nem szimpatikus. Azt vedd csak észre, hogy ez hatványozottan szubjektív.
Murdoch 2021. 04. 26. 19:33
Előzmény: #115303  upgrayeddAKS
#115312
Nem csupán arra jártam, hanem hétköznaponta ott vágom le az utat autóval, szombaton sokxor beugrok a rokonhoz. Messze reprezentatív már a mintám, nagyon szívesen adok virtuális idegenvezetést, de elég ha napközben végigsétálsz. Este, hogy milyen nem tudom, akkor nem merek arra menni.
berlini
berlini 2021. 04. 26. 19:27
Előzmény: #115303  upgrayeddAKS
#115311
Én 2 évvel ezeőtt kb egy órát mászkáltam a környéken, hogy javasoljam-e a vételt.
Megnéztem, hogy mekkora és milyen hosszú ideig kap a szoba direkt napsütést. (Annak köszönhetően, hogy a Gimnázium mellett is van egy kis kert és a fa felett összejön délután.)
Volt időm nézelődni. Kocsiforgalom nagyon kevés, gyalogos kicsit több, de az se sok. Többnyire diákok.
Murdoch 2021. 04. 26. 19:26
Előzmény: #115290  Törölt felhasználó
#115310
Ne is szabadkozz, ő nem vásárol, csak agitál. Valami túlárazott romba meg értelmetlen beszállni, inkább rakd be vhova az önerőd és bérelj valami vidám lakást. 
Murdoch 2021. 04. 26. 19:14
Előzmény: #115295  berlini
#115309
Azt elhiszem, kiadás ok, lakhatás/ár szempontjából még egyelőre értelmezhetetlen terület. Egyik rokon még mindig arrafelé lakik, jól ismerem a környéket. Én viszont semmi pénzért nem költöznék oda, nagyon sok a zűrös arc.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 19:14
Előzmény: #115304  Törölt felhasználó
#115308
a Metrodom, a Cordia, a Biggeorge, stb. fejesei talán jobban tudják, hogy mi lesz, de még ők sem nagyon... ez nem egy elveszett ember, de sok dolgot nem lát át ő sem... (ráadásul pont a tanácstalanok nem fogják tudni ezt jól megmondani: ki ért hozzá, ki nem) Egy évtizedek óta a piacból élő cégcsoport azonban biztosan jobban látja, mint az átlag... egyébként a spórolt pénzed TALÁN rakd REIT-be vagy vmi ingatlanos alapba, de csakis jófélébe, és akkor nem nagyon fog érdekelni, hogy merre mozdulnak el az ingatlan-árak... a hitelkamatok még egy pár évig lent lesznek, hacsak matolcsicska nem kapcsol kamikáze-üzemmódba, így az árakban különösebben NAGY elmozdulás nem várható... egyébként aki lufiról beszél úgy, hogy a fizetőképes kereslet oldaláról egyértelműen nincs lufi, akkor azzal nem nagyon érdemes túl sokat foglalkozni...
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 26. 19:11
Előzmény: #115305  lohran
#115307
gyermekem, nem "köll" semmit, csak enni, inni, LAKNI! 🤣🤣🤣🤣🤣
ncseed!
ncseed! 2021. 04. 26. 19:10
Előzmény: #115304  Törölt felhasználó
#115306
"Kilenc szempontot vizsgáltunk... mindössze három helyre tudtunk x-et tenni"
Ne zavarja hogy a képen négy X van...
Amúgy szimpi a csávó.
****
Konklúzió:
"Ha van is buborék nemigen fog kidurranni"
"Itthon nem befektetők hanem végfelhasználók vannak" (reflekálnék a korábbi kommentemre hogy kik vesznek drágán...)
stb. lásd a végén!
lohran 2021. 04. 26. 18:59
Előzmény: #115304  Törölt felhasználó
#115305
Hallod a nagyoktól ,haladni köll a birkákkal kerül amibe kerül
Törölt felhasználó 2021. 04. 26. 18:49
#115304
https://www.youtube.com/watch?v=nBEXBczCo3o
"Tehát akkor most mi lesz, összeomlik-e végül a lakáspiac, vagy sem? Az "Ingatlanbuborék" sorozat 3. (befejező)részében folytatom az Ingatlanbuborék-indikátorok bemutatását, és végül levonom a következtetésemet. (Hasonlóan a többi anyagomhoz, ez sem tekintendő üzleti tanácsadásnak, pusztán a véleményemet mondtam el, a rendelkezésre álló információim alapján.)"
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 18:30
Előzmény: #115301  berlini
#115303
Na jó, de amikor kocsival arra járt, épp 11-ből csak 1 volt normális... az meg tutira reprezentatív minta volt... (amúgy a tekintetben nem írt hüyleséget, hogy érdemes a megtekintésre olyan időpontot választani, amikor jó fényben tűnik fel az adott ingatlan... engem már hagytak ott külföldiek úgy, hogy még a kauciót is bebukták, csak mert féltek a házban... este volt :) mondjuk ha belegondolok, akkor előre fizetés esetén ezt jól ki lehet használni... óóóó, de gonosz tudok lenni :) viccet félretéve: azt is bele kell kalkulálni, hogy MÁSOK hogyan látják nem csak az ingatlant, hanem a környéket... mi az első benyomásuk... az emberek nem racionálisak, nem fognak még egyszer visszamenni más napszakban, ha valami rossz érzésük van... eladásnál ez főként sokat számít, mondjuk ezt eddig is tudtam volna, csak kiadásnál is oda kell erre figyelni...)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2021. 04. 26. 18:24
Előzmény: #115299  Törölt felhasználó
#115302
Nem értem, ezt honnan veszed? :)  Ilyet kitalálni... :) Norton Commander ilyet nem tenne :)
berlini
berlini 2021. 04. 26. 18:20
Előzmény: #115276  Murdoch
#115301
...amúgy megnyitottam a hivatkozott google map-et.
Eléggé elavult, régi fotó. 
A lokáció:
lenhossek/ Balázs Béla sarok (Bocs, az előbb rosszul irtam.)
A térképen a kereszteződés kb a 2-3 évvel ezelőtti állapotot tükrözi, (azóta bontották le az emlitett omladozó bérházakat és épült a sarok két átellenes pontján a két társasház.)
De a kerekerdő park, ami 100m távolságban van, a gimnázium szemben, az a térképen is ugyanúgy néz ki mint a valóságban.

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek