Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 11:14
Előzmény: #74939  impudent
#74940

Jó lenne, ha te áraid lennének a piacon, de nem azok vannak.
Az értékbecsléseid az első 100 alkalommal még szórakoztatóak voltak, most már annyira nem.
impudent 2020. 06. 08. 11:11
Előzmény: #74938  StandardnSpoor
#74939

2012 ben egy illen lakás 15 milliót ért max
StandardnSpoor 2020. 06. 08. 11:05
Előzmény: #74933  impudent
#74938
Te eladnád 20ért ha a tiéd lenne?
2012-ben vett egy ilyesmit a tesóm 19M körül. (Elég nagy válság volt, devizahitelesek, kevés vevő.)
Ebbe a zsákutcáva érkeztél:
1. Már akkor lufiban voltak ezek a lakások. :)
2. Azóta ennyi volt az infláció. :)
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 11:03
Előzmény: #74916  Placi82
#74937

"2010 ben 100% volt a fidesz tamogatottsag koreinkben, most mar a töredéke, és mind azert, mert nem tudtak vagy akartak 2015 ig venni, es utana kiarazodtak a piacrol"
Nagy észkombájnok az ismerőseid. Úgy gondolják, hogy a Kari Geri majd épít nekik lakásokat vagy mi a mesterterv? Vagy egyszerűen csak bosszút akartak állni a Tarlóson.
Budapest de pest megye is kicsit más kávéház, de egy vidéki városban az összes fiatal lakással, de ha szülök kicsit meg tudják nyomni pár millióval, akkor egyből családi házzal kezdi az életet a fiatal pár. Felmarják a babavárót, hozzá a csókot is, ha olyan a lakás meg szülői segíccség meg bankhitel (ha a fizetés megengedi) és 26-27 éves emberek saját lakásban kezdik az életet.
A bűnös város Budapest más kicsit, itt sikerült a fijjúknak valóban olyan magasra feltolni a lakásárakat, hogy a babaváró önerőrénel nem sokkal többre elég, a csókkal meg az a gond, hogy előírja a kötelező területet és azok a kéglik még drágábbak. Úgyhogy bűvészkedni kell mellé egy nagyobb hitelt is.
Ez a része igaz, de az nem tudom mit képzelt, aki azt hitte, hogy majd a Kari Geri mególdja neki a lakásválságot.
2 év múlva meg a ballibákra szavaz, mert azt képzeli, hogy akkor majd tud lakást venni? Első intézkedése a ballibáknak az lesz, hogy a luxus fizetésekre luxus adót vezet be az igazságosság és a világbéke nevében. Érthetőbben az átlag fizetések felett bejönnek a 32-36%-os adósávok és közben kivezetik a családi adót is, mert az nem igazságos és ők csak igazságos adókat szeretik.
A szocik idejében lehet, hogy olcsóbbak lesznek a kéglik, de cserébe jönnek az igazságos adók, amik a jól kereső réteget fogják érinteni a leginkább és akkor mit fognak mondani?
Ja, hát ők csak lakást akartak venni azért szavaztak a ballibákra? Késő bánat lesz.
Nem komálom a fijjúkat, de inkább eltűröm a lölőt meg a döbrögit, mint hogy megint ezek az ál-liberális baloldal jöjjön vissza az "igazságos" adóival.
Mollly 2020. 06. 08. 10:11
#74936
CyrusTheGreat 2020. 06. 08. 09:10
Előzmény: #74933  impudent
#74935
Viccnek is gyenge, Albertfalván 1M-es négyzetméter-ár, klíma nélkül. 
impudent 2020. 06. 08. 08:54
Előzmény: #74933  impudent
#74934
Én az unokának fütyihosszabítot vennék 1 milcsiért és még maradna 45 milliója és megörülnének érte a csajok lakásra se lenne szüksége mert a nők befogadnák örömmel
impudent 2020. 06. 08. 08:51
Előzmény: #74932  MarosánnéErzsike
#74933

megéri max 20 millióért ha valaki illet akar venni.
de nem az Én ízlésem de aki akar vegye.
az értéke max 20 millió
MarosánnéErzsike
MarosánnéErzsike 2020. 06. 08. 08:43
#74932
Jó reggelt aranyoskám! Unokám érdeklődik lakás iránt és én tikteket, magukat szeretném megkérdezni, hogy ezt megéri-e megvenni? Nagyon szép, tetszik minekönk, néki is, ideális volna. Kicsit drága a nyögdíjas pénztárcának, de unokám tudna hitelt felvenni. Szakértő szemmel mit mondanak Önök? Onokám 24 éves, a kerületben dolgozik, 25 perc alatt bent lenne airodában. Nagyon köszönettel! Erzsike
https://ingatlan.com/31540877
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 01:55
Előzmény: #74928  Törölt felhasználó
#74931
látom nem érted amit a kollega ír... vidékről Bp-est megjárható és nem kell felköltözni... a szakiság amúgy is úgy néz ki hogy környező városokba megyékbe utazol ha kisvárosi vagy... azért 2órát pestre utazni vagy ausztriába 8at nem ugyanaz...
BesenyoVegigLakokValahol 2020. 06. 08. 01:41
Törölt hozzászólás
#74930
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 01:17
Előzmény: #74928  Törölt felhasználó
#74929
Szokták is mondani viccesen a munkásruha lett a modern kor öltönye  , az a ménkű sok gagyi diplomás kint húzza az igát gyárakban szállodákban minimálbérért , a szakik ott is jól keresnek akárcsak itt Pesten. Hogy ez egy kérész életű vagy egy hosszútávú trend lesz e  majd meglátjuk.
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 00:59
#74928
Pesten drága a szaki mert egy részük kiment külföldre , utánpótlás meg kevés a pályán ,aki végez is irány külföld. Vidéki nem tud felköltözni és venni mert a nagyobb megyeszékhelyeknél 2szer kisvárosok falvaknál 3-6szor drágább az ingatlan itt. Vidéki személy vagy brigád minek jöjjön fel a horror arú albérletbe ide dupla pénzért ,ha + 3-4 óra utazással 4szer annyit kereshet pl Ausztriában. Ha már egyszer elhagyja a szülővárosát és bevállalja a munkásszállók világát akkor már keresni is akar. Ezeket hallom ismerőseimtől , és vannak páran Svédországtól Ausztriáig sokfelé . 
Swixx 2020. 06. 08. 00:05
Előzmény: #74912  Bandi_ujonc
#74927

Ez Szolnok megyében volt 18-ban. Bementem eonhoz, hogy mi a teendő. Adtak egy listát a regisztrált szerelőkről, kihívtam róla kettőt. Azok mondták a horror árat, egy időre el is engedtem. Aztán panaszkodtam ismerősöknek, hogy irreálisan drága, erre mondták, hogy keressem XY nevűt, szokott hirdetni az újságban.
Kiderült, hogy ő is meg tudja csinálni, meg mondott olyan árat, amit el sem akartam hinni. Szóval szerintem annyi a trükk, hogy aki hirdet, annak jól jön a kicsi pénz is, a többi meg már annyira népszerű, hogy vagy teljesen elszállt vagy már tényleg többet ér neki a szabad szombat, mint 50ezer.
-
De másik településről ismertem olyan villanyszerelőt, aki szintén Szolnok megye széléről járt el akár Balaton mellé is dolgozni néha. Szóval szerintem ha nézel akár országos szuperinfót és hirdetnek, akkor találsz olyat, akinek a BPi munkadíjak fele is nagy pénz, ezért inkább felutazik. Pláne, ha egy útból kijön a dolog és 100%, hogy övé a meló, nem csak árajánlat kell.
-
Egyébként én őszintén nem értem a BP-i embereket, miért fizetik ki a horror árakat, mikor 1-1 vidéki vállalkozó vagy brigád a feléért megcsinálná. (Ha lenne is konkrét ember, akkor sem ajánlanám, mert engem ne utáljon senki, ha pont ott hibázik vagy nem megy el, stb.)
Placi82 2020. 06. 08. 00:03
Előzmény: törölt hozzászólás
#74926
Komolyan, ne igyál többet :)  mindannyian a társaságbol MSc műszaki egyetemet végeztünk, mind Pesten vagyunk. Hogy mire költött azt nem tudom, nem is érdekel.
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 07. 23:53
Előzmény: törölt hozzászólás
#74925
Az összes komcsi a fideszben ül drága barátom. Úgy látom fiatalságod okán ez elkerülte a figyelmedet. Igen, igen, igazad van, néhányan jutottak a maradék mszp-be és DK-ba is. Apró Antal veje, a tudjukki péládul. 
BesenyoVegigLakokValahol 2020. 06. 07. 23:38
Törölt hozzászólás
#74924
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 07. 23:09
Előzmény: #74922  Placi82
#74923
Mint a dagadt kisgyerek a homokozóban, mindig neki van igaza :D Igaz, hogy közben kiröhögik, de legyen ez most neki egy kis győzelem. Egyébként nem is értem min akadt ki. 
Placi82 2020. 06. 07. 22:51
Előzmény: törölt hozzászólás
#74922
Na jó feladom :). Tisztára teglagercegre emlékeztet engem, ő csinálta ezt :). Példa.    1 ik srác 14 év munka, spórolás után a feleségével vett kőbánya "Jobbik részén" 2szobas panelt majd 30 millióért, és még bevalallt 12 milliós kedvezményes hitelt is. Hát nem ezt képzelte mikor fiatal egyetemista volt, na érted. És a többi aki bérletbe lakik is be van jelentve, ha már 150 e ft ot felett fizetnek + rezsi. De szerintem ezt a storyt engedjük el. 
JeGeMeLOV
JeGeMeLOV 2020. 06. 07. 22:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#74921
Értettem! Ez ma a te napod, nem vitatom ;-)

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek