Topiknyitó: Hathor 2014. 04. 09. 17:46

Lakás/Ingatlan árak topik  

2014. április 9., szerda 15:07 Napi.hu

Lakásárrobbanást vár Magyarországon a guru.



Aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd - véli Zsiday Viktor.



Mind a kereslet, mind a kínálat oldaláról nagyon megalapozottnak tűnik egy többéves, komoly emelkedő trend, legalább 50 százalékos áremelkedéssel - állítja Zsiday Viktor az Mfor.hu-n megjelent írásában. (Amint arról beszámoltunk, egyes lakástípusok esetében már érzékelhető némi drágulás.)



Az ismert befektető szerint a következő tényezők indokolják az áremelkedést az ország központi régiójában és néhány nagyvárosban:



soha nem építettek ilyne kevést Magyarországon, mint mostanában,

bár az ország népessége csökken, a nagyvárosokba, ezen belül is különösen Budapestre továbbra is pozitív a migráció,

elindult a reálbérek növekedése, és várhatóan ez a következő években is így marad,

szinte soha nem volt még ilyen olcsó a forinthitel, mint most, több nagyobb bank is 6 százalék alatti szinten kínálja a jelzáloghiteleket,

az alacsony betéti kamatok miatt kényszerűségből a megtakarítók is az ingatlanpiac felé fordulhatnak.



Zsiday ugyanakkor megjegyzi: az újonnan érkező keresletnek először ki kell pucolnia a bedőlt hitelből visszamaradt lakásokat, az évek óta eladni kívánt ingatlanokat, stb. Ez a folyamat jó pár hónapig eltarthat, de utána hirtelen nem lesz kínálat, és a folyamatosan jelentkező kereslet hatására az árak egyszercsak fel fognak robbanni - véli a befektető. Úgy látja: aki akar, annak még van egy éve lakást venni, de később valószínűleg a mostani áraknál csak jóval drágábban tud majd.



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OlafGrof 2020. 05. 06. 14:42
Előzmény: #70756  hétszilvafás
#70760
Uhh azt hittem mar csaladi haz van ilyen kornyeken ennyiert... Viszont ezek a kertvarosi lakoparkok nagyon szepek lettek azt meg kell hagyni. Veletlen del-budai aglomeracioban, budai oldalon nem tudtok meg ilyen kornyekekrkl?
Ahol az aram foldvezetekben van 10even belul parcelazott ujepitesu hazas ovezet erdekel. (Budatetenyben a harangjatek lakopark ilyen de ott mar nincs telek, es hazat se arulnak, (nem mintha ha arulnanak lenne ra penzem))
Homoktövis 2020. 05. 06. 14:40
Előzmény: #70756  hétszilvafás
#70759
https://www.jofogas.hu/pest/2120__Hunyadi_utca__175_m2_es__csaladi_haz__6_szobas_97079639.htm
Mondjuk itt se nagy a telek, de ez új ház. Szerintem 80ert ezt simán odaadják, újepítesű ikerhazat is árulnak itt a szomszédomban már 59ert. Tavaly 70 volt, de nem kelt el. 
impudent 2020. 05. 06. 14:37
Előzmény: #70755  Murdoch
#70758

a recessió nem az júnijóban van hanem az embörök fejében.
növekedés, helikopterpénz,dajmikolás élsport mindenek felett ! örültek
hétszilvafás 2020. 05. 06. 14:36
Előzmény: #70755  Murdoch
#70757
Ahogy látom, ugyanazt a játékot játsszuk. Külső kerületek, ami 70 - 80 m volt pár 4 éve, 100 m szűk 2 éve, most 150 hirdet(get)ik. Igaz, Buda erősebb (még ha Dél-Buda is 22.), a másik csak Pest, de központ sokkal gyorsabban elérhető (Pest 4.). Tehát nagyjából egykutya a kettő.
De néha kikacsintok 15., 16. ker, utóbbit többen javasolták, milyen jó családi házas övezet. De 16. már közlekedésileg sokkal rosszabb, és már az is drága lett.
hétszilvafás 2020. 05. 06. 14:29
Előzmény: #70754  Homoktövis
#70756
Köszi. Ezt láttam pont comon. Sorház (még ha annak szélső tagja), kis telekkel. Nálam 500 m2 kis telek, a ház és elvesző terek miatt éppen egy kis kertnek felel meg. Erős a rálátás a sorház többi tagjáról. Tehát ezt én rögtön kizártam. És ugye ezt is 90-re tartják. Sztem sorház és ikerház van 80 - 90 m Keszin.
Amúgy utoljára itt Alag Tisza utca (elég forgalmas Fóti és Kossuth összekötése miatt) néztünk házat 90 m. Prémium volt, de elég kicsi (120 m2 ház garázzsal együtt, telek 500 m2). Aztán kiderült, osztatlan a telek a szomszéddal. Azóta elvitték, ingatlanos szerint. Érdekes, pont ez a tulaj mondta, hogy a közeli utcákban lakik Szijjártó és Gáspár Laci. Azt nem tudtam, hogy ez vmi Fenyő lakópark.
Murdoch 2020. 05. 06. 14:13
Előzmény: törölt hozzászólás
#70755
Nem tartom lehetetlennek az 50%-os árcsökkenést pl. a 22.-ben. Most itt 150m egy normálisabb ház, három-négy éve meg 70-80 volt. Elég durva idők jönnek.
https://magyarnemzet.hu/kulfold/tortenetenek-legsulyosabb-recesszioja-var-az-europai-uniora-8083121/
Homoktövis 2020. 05. 06. 14:09
Előzmény: #70743  hétszilvafás
#70754
https://www.jofogas.hu/pest/Dunakeszi_haz_aron_alul___268m2__3_szint__6_szoba__2_generacios_102927733.htm
Szerintem 80 millió körül simán találsz házat ezen a környéken. Ez a ház azt hiszem pont abban az utcában van, ahol a külügyminiszterünk lakik, nagyon jó helyen. 
buyandhold 2020. 05. 06. 13:49
Előzmény: #70748  Törölt felhasználó
#70753
sajnos nem tudok a temahoz erdemben hozzaszolni, nem tudom mennyit keres egy ovono, orvos, stb.
valoszinu ezert nem mentem egyiknek sem
Swixx 2020. 05. 06. 13:26
Előzmény: #70751  Swixx
#70752
A balekot arra értem, hogy messziről tűnhet jó befektetésnek, de aki tényleg rászánja a pénzt és az időt, az szerintem ugyanúgy csalódott volna a városban, mint én. Abszolút laikusként érkeztem (magánéleti okok miatt), hogy "az ország 2. legnépesebb településén" biztosan minden szép és jó, de amit ott tapasztaltam. Nem éppen befektetésre alkalmas város a tavalyi árakon már régen.
Swixx 2020. 05. 06. 13:19
Előzmény: #70731  CyrusTheGreat
#70751

Mivel én is adok ki X értékű lakást havi Y összegért (másik városban), így összevetettem azzal, hogy mekkora ötlet volt a tulajdonosnak azt a pénzt tavaly ősszel OTT elkölteni. Az jött ki, hogy tőkére átszámítva kb. 30%-kal magasabb a profitom máshol, mert a bérleti díj alig volt magasabb D-ben, de az ingatlan jóval többe kerül.
Igazán csak az eladók jártak jól D-ben a bejelentés óta mondjuk idén januárig. Az ő extra profitjukat állta az a párszáz balek, aki most pisloghat, hogy mit kezdjen az üres lakásával vagy a hitellel, ami hamarosan talán annyi lesz, mint az ingatlan tényleges piaci ára... szóval bukták kb. az önerőt.
Kíváncsiságból be is állítottam egy keresést ezekre a lakásokra. Nekem mindegy, de azért érdekel, hogy mennyi lakás lesz hirtelen felrakva, meg mennyire indul be az árcsökkentés.
impudent 2020. 05. 06. 13:07
#70750
a debreceni sunyi tahók nem fognak egy darabik BMW ni.
hétszilvafás 2020. 05. 06. 12:54
Előzmény: törölt hozzászólás
#70749
Köszi, tudom. Vételt megelőző 3 évben eladott számít (vagy vételt követő 1 évben eladott), azaz 21Q2-től illetékalap lesz a 40+ m is.
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 12:53
Előzmény: #70747  buyandhold
#70748
Lehet cél az állami oktatás/egészségügy felszámolása, de akkor ezt deklaráljuk is.
Esetleg nem merik?
De akkor azt az adók drasztikus visszavágásával kellene kezdeni, nem a kolléga más topikba irányításával.
buyandhold 2020. 05. 06. 12:49
Előzmény: #70744  AudreyDeak
#70747
szerintem gondolkozas nelkul raugrottal erre a mennyit keres egy ovono temara: nem tudom, es nem is erdekel, talan az ovono topikban meg tudjak valaszolni.
buyandhold 2020. 05. 06. 12:47
Előzmény: #70741  AudreyDeak
#70746
bevallom egy szavadat sem ertem:
-nem en irtam a 250et, hanem az elozo hozzaszolo a #70505 hozzaszolasban, en csak az o altala adott adattal szamoltam. miert rajtam kered szamon?????
-en annyit irtam, hogy a netto 250 nagyon gyenge fizetes, nem mentem bele, hogy apolo vagy barmi, csak minositettem, az alapjan, hogy en mennyit kerestem 10 vagy akar 20 evvel ezelott, vagy ahhoz viszonyitva, hogy VIDEKEN mennyiert vagjak nekem a fuvet, vagy mennyiert takaritanak. de ez mellekes mehjegyzes volt
-mi kozom hozza, hogy mennyit keres az ismerosod? es foleg az ingatlan araknak mi koze hozza. ha ismerek olyat, aki 0 ft-ot keres, akkor 0 ft-nak kellene lennie az ingatlannak????
-Hogy jon ide Del-Amerika, azon belul melyik orszag? vagy mos mi van?
-30-40%-a az embereknek meghatarozza az ingatlanarakat. szerintem meg az 5% is meghatarozza.
-ki igazitja szerinted az ingatlanarakat? ez nem uri szabosag, hogy valamihez igazitjak? De ha szerinted az ovono ismerosod, aki 300at keres, es mondjuk eladja a lakasat, akkor az eladasi arat is a sajat fizetesehez igaztja????
-neked van lakasod? szivesen megveszem, ha a kezdo ovonok fizetesehez igazitod az arat. Ja, gondolom te nem, te is fentebb igazitod...
Törölt felhasználó 2020. 05. 06. 12:47
Törölt hozzászólás
#70745
AudreyDeak 2020. 05. 06. 12:38
Előzmény: #70538  buyandhold
#70744
aha értem , miért mennyit keres mondjuk egy pl. pesti ápolónő? (most direkt olyan szakmát választottam amire mondjuk jó eséllyel tuti szükség van ott is -- bár elképzelhető, hogy az automatizálással idővel ők se kellenek de jelen helyzetben, magyar egészségügy mostani helyzetéből kiindulva tételezzük fel, hogy még igen és egy darabig kellenek) 
hétszilvafás 2020. 05. 06. 12:33
Előzmény: törölt hozzászólás
#70743
Hitel nélkül most 70, max 80. Mert ugye illeték, ügyvéd - egyebek, némi személyre szabás, berendezés. Ahogy említettem, elég sok gyűlik hozzá évről-évre (de bármikor vissza is ehet, ha válság hozzánk is elér). De nincsen 4 - 5 évem a gyerekek miatt. De igazad van, 150-ért (de még 125-ért is) a hajó elúszott. 150-ből inkább fire leszünk tanyán, soha nem fogok 100 fölé menni tégláért és habarcsért. Meg kell szólalnia annak a háznak, hogy megközelítsem a 100-at. E véleményt akkor is tartom, ha lenne 500 pénzem. De persze nincs.
hétszilvafás 2020. 05. 06. 12:25
Előzmény: #70736  johai
#70742
4. ker pont jól ismerem, hulladék kategória a családi házak. Rákospalota máv környéke számomra a Görgey - Szilágyi - Fóti határolta terület, lezárása meg Leiningen vagy Nádor. És ebben vannak erős utcák (külkerületi szinten), pl Vécsey, Mikszáth, Bajza. Pár példa innen (utolsó kép nélküli, ikerházas övezet UTE edzőpályánál):
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+4+kerulet+dessewffy+utca/29555780
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+4+kerulet/28820051
https://ingatlan.com/iv-ker/elado+haz/csaladi-haz/budapest+4+kerulet+szonyi+istvan+utca+4/30542074
AudreyDeak 2020. 05. 06. 12:25
Előzmény: #70508  buyandhold
#70741
Kicsit visszaolvasgattam ezért ez a régi poszt-ra a válasz. Hát nem tudom te hol élsz, melyik országban... lehet Pesten ez az átlag, de vidéken tanár, ápolónő, postai dolgozó biztos nem kapja meg a 250 nettót. (Szerintem Pesten se.) Ismerek olyan óvodai vezetőt, aki 40 év munka után a 320-t. 40 év bértábla növekedés után!) -- Olyan gyakran belefutok ezekbe  a kommentekbe, amikor egy az ország max. 30-40 %-t (magasra becsültem.) számszerűleg kitevő emberek átlagkereseteire alapozzák az ingatlanárakat. Normális ez? Mondják már meg Dél-Amerikában vagy más hasonló óriás társadalmi szakadékokat felmutató országokban jártas kommentelők. Ott is a felső rétegek bevételeihez igazítottak az ingatlanárak?

Topik gazda

Hathor
Hathor
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek