Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
400-fölött légüres tér van, nincsenek ellenállások ezért ott, gyakorlatilag csak a jó Isten segíthet. (félreértések elkerülése végett: Ez az Isten nem az az Isten, aki Istennek képzeli magát... Ez most a valódi Isten... a másik csak egy szélhámos.)
Az MNB sarokba szorította magát: a saját bevallásuk szerint 100-120 milliárd forint veszteséget generál nekik 1% pontnyi kamatemelés. Hivatalosan küzdeni kellene az infláció ellen, de egyszerűen nem engedhetik meg maguknak. Helyette majd megy a kamuzás (önmaguk győzködése) hogy nem kell semmit csinálni, az infláció csak egyszeri tételek miatt nő és jövőre majd magától lemegy a magasabb bázisról.
Torvenyszerűség h amit x-edszerre tamad az arfolyam azt at is viszi. Nincs annyi penzuk, eszuk es mar batorsaguk sem h ezzel az erovel szembe menjenek.
Törölt felhasználó2022. 06. 13. 14:03
#13471
A legérdekesebb kérdés hogy elengedik-e mostanában 400 fölé.
Többen írtátok korábban így csak kiemelném a hangsúly kedvéért. A MNB (s minden ilyen funkciót ellátó központi bank) technikai eszközei végesek az árstabilitás és az árfolyam stabilitás elérésére. Talán éppen ezért fontos-ha nem fontosabb, a hitelesség, bizalom es koherens kommunikáció-technikai lépések kérdése. Sajnos ezen a terén IS az MNB cefetül áll. S jól láthatóan nem is törekszik ennek javítására. Csak az elmúlt egy évben (kamatemelési ciklus elindulása), egy hitelesebb fellépéssel csökkenthető lett volna a kamatemelés szükséges szintje. De úgy ezt nem lehet, h pártunk és kormányunk politikai céljainak alárendelve cselekszünk. Pl.: múlt év ősze. Csak h meg legyen a rekord GDP amire hivatkozva SZJA-t lehet visszaszórni a jó népre, amelyet az most visszafizet… nagyon gyorsan. Az MNB múlt évben már veszteséges volt, így kétséges mennyi forrása lehet intervencióra (biztosan kevesebb mint amit a piac ne tudna órák alatt felszívni)-hitelessége, kommunikációja nem javult, makrókörnyezet és kilatasok szarabbak mint valaha. Ennek ellenére nem összeomlás szerű negatív jelenségekre számítanék, hanem folyamatos erodálodásra. Kormány 2023-as költségvetése egy rossz vicc jelen formájában, már amit egyáltalán ki lehet belőle olvasni.
Igazság szerint évek óta várom,hogy mikor és mitől fog sarokba szorulni az MNB (meg úgy egyben az egész unortodox politika), de azt gondolom,hogy eljött az idő,összeálltak a bolygók. Nagyjából minden,ami most szépen be lett ígérve (infla éves 5.5% átlag, a GDP növekedés, a "megvédjükacsaládokat",kifosztott kincstár), az most lép majd csak kínosan bullshit szakaszba. 1 éven belül 5-tel fog kezdődni a forint, és nagyon remélem,hogy nem hamarabb. Bár igazság szerint,a hogolyó elindult,és szerintem már nem nagyon lehet megállítani. A külső környezet is évekig tartó tartós inflációt tervez, akkor a gyengűlő forint ezt durván fel fogja erősíteni. Hamarosan már itt-ott meg fog jelenni az euró,mint párhuzamos fizető eszköz. (itt most nem a számlázásra gondolok,az már régóta megy sok helyen). Aztán ha majd Mari néni is felül a buszra, hogy elmenjen pénzt váltani,na akkor lesz igazán szű a kijárat.(kötvény visszaváltások,ha engedi az állam-lásd Argentina) És természetesen a kisember mindig későn reagál,mert az M1en ezt ugye nem mondják be,hogy "Houston,baj van".
A piac előtt már hiteltelen az MNB. átlát a piac már a "szitán." Azzal, hogy az MNB. 400-nál belevesz csak a devizatartalékot égetné el. Nincs elég tartalék ahhoz, hogy megállítsa az MNB. ezt esést és tudják ezt azok a piaci szereplők is akik adják a forintot. Nagyon oda fognak csapni a forintnak és csak az a kérdés, hogy ezt mikorra időzítették be. Drasztikusan emelni kell itt már a kamatot, kérdések és fenntartások nélkül, ha továbbra is tétlenkednek akkor a forint hatalmasat fog gyengülni és nem lesz könnyű stabilizálni az árfolyamot.
Ezért kérdeztem a nemrég hogy mikor lesz egy nagyobb korrekció amikor az MNB kirázza a shortosokat. A jelenlegi felállás nem túl egyszerű ? Ha elérjük a 400-at akkor MNB jön és belevesz. Nem túl kiszámítható ez? Nem túl könnyű így nagyobb short állománynak kialakulni hirtelen aki felismeri a mintát ?
Az MNB. itt nem sokat tud tenni, csak a kamatok emelésével tudná megállítani a további esést. Ezt meg nagyon nem akarja emelgetni a hitelek miatt. Szerencsés esetben 420-430 között megállhat, de olyan erővel fog átmenni a 400-on, hogy én egy CHF. szerű összeomlást is el tudok képzelni a forintban amikor ez elindul. Tehát, szerintem az 500-nak most több esélye van mint a 370-nek.
Jelenleg H1-n és H5-n is egy dupla csúcs formálódik. Lefordulás technikai lehetősége erősödött. Sávozás(?) Szvsz 400 fölé úgy megy majd ha impulzív mozgásban lesz és akkor nem kicsit hanem úgy rendesen megindul majd.
EUR/HUF
Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.
Szóval EUR/HUF.
308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.
Real:313 (ma volt 314,7 is)