Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 02. 20. 15:09

EUR/HUF  

Sziasztok!



Sokszor foglalkozunk vele, gondoltam legyen egy ilyen topic is.



Szóval EUR/HUF.



308 átütésével szépen feljött már többször 314ig, de úgy fest itt mindig elakad, pedig a következő ellenállás 318 környéke lenne csak, mint történelmi csúcs.



Real:313 (ma volt 314,7 is)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
masseduction
masseduction 2021. 05. 17. 15:16
Előzmény: #6616  totoro
#6620
masseduction
masseduction 2021. 05. 17. 15:14
#6619
Semmilyen alapkamat emelés nem lesz, sőt épp ezzel ellentétben készüljetek fel, hogy az utolsó filléreteket is el fogják inflálni. Egyébként is vegyétek már észre... nem a forint erősödik, hanem az eurót és a dollárt inflálják nagyobb mértékben az ottani jegybankok. Ja igen... el lehet játszani pl azt, hogy megemelik az alapkamatot valamikor a nyár folyamán 0,75-re, majd leszállítják nullára. Talán ezt a szcenáriót jobban el tudom képzelni.
Drian875
Drian875 2021. 05. 17. 14:53
Előzmény: #6616  totoro
#6618

Kanyarban előztünk...
.
A múlt héten szerdától a pletyka szerint Virág elvtárs körbeturnézta a londoni bankházakat, hogy kamatot fogunk emelni, ma egy interjúban ezt hivatalosan a nagyvilág előtt is megerősítette, azaz júniusban kamatot emel a jegybank.
Monetáris politikai fordulat, nem csak egyszerű kamatemelés.
Nem kell túlgondolni és alul sem szabad értékelni, de a kamatot kell majd emelnünk és a kamatot emelünk között van egy nagy különbség és változott a gondolkodás mód is. Short zárások már szerda óta, esetleg lehetnek, akik nem zárnak, pozíciót építenek. Ha már funda, külker mérleg rekordon, nyitás, oltottság, van pozítiv hír bőven, egy támasz szint elesett. Erős szóbeli intervenció, meglátjuk milyen módon lesz  a kamatemelés.
.
Technikailag: lehet egy C hullám. Emellett csodálkozom, hogy a fej-vállat (TP 336), még senki nem vette észre, pedig ezt általában hamar felfedezik a rajongói.
fudge
fudge 2021. 05. 17. 14:53
Előzmény: #6613  DAXHU
#6617
A forint erőt vághatja gallyra? Igen, én csak egy lehetőséget vázoltam, aminek véleményem szerint megnőttek az esélyei. 
totoro
totoro 2021. 05. 17. 14:34
#6616
Tud valaki fundamentális okot az erősödésre? Az olyan komolytalanokon kívül, hogy nálunk vannak a legtöbben oltva. A kamatemelés is kb. mindenhol napirenden van, azzal sem lógunk ki a sorból, fogalmam sincs mi lehet a fundás alapja.
gyula1971
gyula1971 2021. 05. 17. 12:44
Előzmény: #6614  TheSnake2020
#6615
Kamatemelést ígér az MNB: erősödik a forint Kilenchavi csúcson jár a forint árfolyama az euróval szemben. A háttérben Virág Barnabás MNB-alelnök nyilatkozata áll.
Szerintem 343 ft a következő szint,ami majd meglehet a nyáron.
https://www.napi.hu/tozsdek-piacok/forint-arfolyam-kilenc-havi-csucson-erosodes-mnb-kamatemeles-euro-devizapiac.729233.html?fbclid=IwAR1zzpSZgLjbLWqkWK6CGFWRGLQJcQ7nysGlp57W0W1UUItbLFEJk1G9Qbc
TheSnake2020 2021. 05. 17. 12:38
Előzmény: #6609  fudge
#6614
Én egyenlőre longgal nem próbálkoznék még. Várom 343-346 között szeretettel. Utána egy sávos kereskedést 343-346 és 353-356 között háromszor megjáratva a sávban kiépítve egy hónapos fej vállat szeptemberig. Utána meglátjuk. Aztán persze lehet nagyon más is.
DAXHU 2021. 05. 17. 12:36
Előzmény: #6611  fudge
#6613
Az egészet gallyra vághatja, ha elmarad a prognosztizált kamatemelés.
KB58 2021. 05. 17. 12:33
Előzmény: #6611  fudge
#6612
Egy rövid, néhány forintos fel korrekcióra nyitnál itt 352,5 körül longot?
fudge
fudge 2021. 05. 17. 12:18
Előzmény: #6610  Dectum
#6611
Jól látod, de most van kritikus szinten, pár nap múlva többet tudunk majd. De nagy esélyt látok egy komolyabb forint erőre, akkor pedig érdemes várni (én most biztos nem váltanék, ki kell várni, mit akar, most van a kritikus szinten).
Dectum 2021. 05. 17. 12:03
Előzmény: #6609  fudge
#6610
Köszi a linket. Nekem van még tőkém amit forintban tárolok, és szívesen váltanám át dolcsiba és euroba. Reménykedtem hasonlón, de nem tudom meddig mehetünk le. Jól látom, hogy ha ráülök a kezemre, akár 250-es dolcsi, és esetleg 300 pár forintos eurot is kaphatok? Az időtáv fél év 1 év lenne max ameddig ezzel várnék.
fudge
fudge 2021. 05. 17. 11:48
#6609
gyula1971
gyula1971 2021. 05. 17. 11:40
Előzmény: #6607  kimpaa
#6608

Ezt vártam én is 2-3 hete már.
Határozott erősödéssel kezdte a hetet a forint annak hírére, hogy a Magyar Nemzeti Bank már a júniusi ülésén alapkamatot emelhet az erősödő inflációs kockázatok hatására. Virág Barnabás jegybanki alelnök azt mondta, hogy új fejezet kezdődik júniustól a monetáris politikában és megelőző jellegű monetáris szigorítást is mérlegelni kell az eszközvásárlási program fenntartása mellett, így ezek az üzenetek még meggyőzőbbé tették, amire már pénteken felhívtuk a figyelmet, miszerint letört a forint 3 éve kezdődött gyengülő trendje.
kimpaa
kimpaa 2021. 05. 17. 11:35
#6607
csak úgy pukkannak a forint shortra felvett pozik ahogy látom, már 351
labdaszedo 2021. 05. 17. 10:53
#6606
Ez az elliott mégis tud valamit.
geza77
geza77 2021. 05. 17. 08:56
#6605
hetiben nézve az rsi nem járt ilyen mélyen 2019.03. hava óta az árfolyam akkor 317 környékén volt..
totoro
totoro 2021. 05. 17. 08:38
Előzmény: #6603  Törölt felhasználó
#6604
Köszönöm az infókat! Érdekes, utánanézek.
Törölt felhasználó 2021. 05. 17. 08:13
Előzmény: #6601  totoro
#6603
Törölt felhasználó 2021. 05. 17. 02:52
Előzmény: #6601  totoro
#6602

Üdv!
A kamatot mindig a lekötött coinban kapod, ha ez mondjuk Bitcoin, akkor a kamatott Bitcoinban kapod.
Jelenleg 1 hétre (lekötés esetén) 1.2% kamatot kapsz Bitcoinban, de ez mindig változik a kereslet és kínálat függvényében van olyan időszak amikor nem is tudsz lekötni rövid futamidőre mert a felkínált leköthető mennyiség elfogyott.
A Binance-n is kereskednek sokan tőkeáttételesen, így ők jóval nagyobb jutalékot is fizetnek a Binance meg ebből a jutalékból fizeti neked a kamatot, attól függően, hogy mekkora a kereslet az adott kriptora, ha mondjuk a Bitcoint sokan kereskedik tőkeáttételesen akkor jelentős a kereslet rá és így nagyobb a kamat is.
Tether: Jelenleg több mint 58 milliárd dollárnyi Tether van kibocsájtva, ez annak függvényében változik, hogy mennyi Tethert akarnak venni és eladni, minden bevitt dollárra bocsájtanak ki egy új Tethert, minden kivont dollár után, bevonnak egy Tethert is ez miatt változatlan a dollárhoz az árfolyama, pontosabban kb-1%on belül lebeg.
Tőkeáttételesen nem kereskedem ezt a piacot csak saját tőkével, így bármeddig tudom tartani a beragadt pozikat, ezekre 0,1% a jutalék, de Binance coinjában kereskedve 25% kedvezményt kapsz a jutalékból. Tartásért nem kell fizetni, bármeddig tarthatod, nem vonnak semmit, ha nem tőkeáttételes. A számla vezetése is ingyenes.
Tarthatod itt is a kriptokat, de ki is utalhatod Hardware Wallet-ra, ezekre a Ledger vagy a Trezor a legjobban felkapott, nagy mennyiséget ezekben tárolhatsz biztonságosan és rejtve a világ elöl. Ezeknek a hideg tárcáknak a lényege, hogy bekerülsz a világ számítógépes rendszerébe és csak te férsz a számládhoz és senki nincs mögötted, ráadásul bárhová könnyedén viheted magaddal az összes vagyonod láthatatlanul.
(néhány hete éppen a Binance-ról utaltak ki ilyen hideg tárcába 600 millió dollár értékű bitcoint,  onnantól kezdve már láthatatlan, hogy ki van mögötte. Ezért írtam azt, hogy leginkább a politikusoknak van szükségük a kriptokra ők szeretik ellopni és elrejteni a vagyonukat leginkább.
Leírni nem lehet mindent mert nagyon hosszú lenne, de a youtube-on rengeteg jó videó van arról, hogyan kell számlát nyitni, kereskedni stb. minden megtalálható ott.
Akik erre időt szentelnek és eljutnak oda, hogy kriptokat tartanak a wallet-jukba, azok hamar ráébrednek, hogy mekkora balek voltam, hogy nem vettem komolyan ezt a piacot....
(és még valami. Ha mondjuk a teljes magyar bankrendszer valami oknál fogva eltűnik, megsemmisül, akkor a vagyonod is eltűnik vele együtt, de ha ezt a vagyont te hideg tárcán tartod kriptoban, akkor egészen addig megmarad ameddig a világ számítógépes rendszere működik. A trezort elveszíted vagy használhatatlanná válik valami oknál fogva, akkor sincs problémád mert senki nem tudja leszedni róla az adatokat csak te a privát kulcsoddal, amivel bármikor újra visszaállíthatod a számládat a neten keresztül)
totoro
totoro 2021. 05. 16. 20:35
Előzmény: #6583  Törölt felhasználó
#6601
"Van pl. a Tether aminek az árfolyama a dollárhoz kötött 1-usd=1Theter. Ezt a szolgáltatóknál (de más kriptokat is Bitcoint, Ethereum stb. ) pl. Coinbase, Binance le lehet kötni napi-heti-havi kamatra, jelenleg a Theter 7% de volt ez 10-fölött is és még lesz is.
Lényeg, hogy olyan ez mint amikor 7-10% vagy ez feletti kamatot kapnál a dollárra.."
Jól hangzik, de ki fizeti nekem a kamatot és miből? A dollárhoz kötés mennyire garantált sztori, nem borulhat egyik napról a másikra? Komolyan, mint teljesen fogalmatlan örülnék ha egy kicsit kifejtenéd.

Topik gazda

Karterab
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek