Topiknyitó: tigus7313 2012. 11. 12. 15:46

Alteo Nyrt.  

Most olvastgattam a féléves jelentésüket.



egész magas színvonalú, és meglehetősen informatív (Wallis jelenlét ellenére).

a menedzsment is jónak tűnik.

ez az év már komolyabb EBIDTA-t és eredményt sejtet.

A METÁR életbelépése mérföldkő lehet a cég életében.



ugyan még illikvid, de 3 befektető kapott kb. 160 ezer db-ot a Wallistól, lasssan kezdenek forgalmat és közkézt csinálni.

Ez persze kell is, hiszen tőkeemelést terveznek. (Magyarországon kívül szeretnének terjeszkedni, ami a jelenlegi helyzetben inkább pozitívum)



Tevékenységileg E-Starhoz hasonlítanak (másban nem), de alternatív energiák felé mennek, kevesebb önkori és lakossági, több ipari ügyféllel.

A kötvényekből befolyó pénzből jelentős Ebidtát tereme4lő cégeket vettek eddig.



A Wallis miatt nem valószínűsíthető az E-Starhoz hasonló végkimenet.



Kérdés, mennyire akarnak kisbefektetőket is beengedni.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mcbull csütörtök, 17:40
Előzmény: #12054  amadeo
#12055
6000 óta menekülnek a patkányok,sok büfit lerántva! Ez is maga a tőzsde!
amadeo csütörtök, 14:44
#12054
Szurkolok a cég(ünk)nek, de a részvények szűk felét ma eladtam. Áltathatnám magam azzal hogy ez még a régi 1000 körüli pakkból volt és micsoda nyerő, de mindenképp szomorú a cég elmúlt egy éve. Remélem és kívánom minden tulajdonosnak, hogy a gazdaságpolitikai és a céges konszolidálódás után legkésőbb '27-ben újra felfelé íveljen majd az érték és az árfolyam.
eszpe2 szerda, 19:24
Előzmény: #12052  eszpe2
#12053
Itt van a Vadosfa, kerekítve 500+ 50+50+50+50, határidő 2029.12.31.Sokáig vizsgálták anno, meg sok egyeztetés volt, hogy az országban hova lehetne ekkora kapacitásokat telepíteni. Aztán behúzták 1 pontra Vadosfához. Meg mintha írtak volna arról is, hogy elakadtak ezek az engedélyezési folyamatok stb.  https://www.mekh.hu/download/fix/betaplalasi_iranyu_csatlakozasok
eszpe2 szerda, 19:12
Előzmény: #12051  Labanc
#12052
Lehet benne potenciál, majd pár év múlva. :-/ 
Volt már korábban hasonló vállalás és egy 700 MW csatlakozási pontos sztori, az ország egy pontját jelölték ki, Investhor, Tiborcz stb. Ezt fogják most tisztességesen újrapályáztatni, újraosztani a korábbi 2 “nyertes” helyett, vagy e mellé jönne még az újabb 700?
https://telex.hu/gazdasag/2026/04/20/szeleromu-fejlesztes-tibocz-istvan-nagy-marton-tstvere-uzleti-kor-ngm-green-energy-investhor-euronergy-arrabona
harding
harding vasárnap, 15:13
Előzmény: #12038  Metwolf
#12050
Az a helyzet, hogy kiderültek a NER-es 'tiborczos' disznóságok itt is. Meg a MoHu is szenved (alatta az Alteoval), meg olyan verseny lett a kiegyenlítási energia piacon, amire az Alteo látszólag nem volt felkészülve.
Ettől függetlenül szerintem ez továbbra is egy kiemelkedő képességű vállalat, kiemelkedő képességű vezetőséggel, és nemzetközi beruházási tervekkel. Menni fog ez szerintem hamarosan.
Borisz 2026. 06. 19. 20:02
Előzmény: #12047  Woodsnoop
#12049
én is. de én itt már nem dobom, hamarabb kellett volna.
csuloktata 2026. 06. 19. 19:50
Előzmény: #12047  Woodsnoop
#12048

kb 2014 óta vezetett adatok alapján a fibok a következőt mondják lefelé.
max:6880
min:562
61,8 %- os szint lefelé:2980. Sajnos látótávolságban van
Néztem 13 havival is ott már régen átvitte lefelé a 61,8 %- ot (4205 Ft). 
Van még a horror 78,6 % ( hosszú távú adatokkal), de azt nem írtam be mert a létező világ vége: 1914...
Woodsnoop 2026. 06. 19. 13:09
Előzmény: #12040  csuloktata
#12047
Remélem soha. Több mint 50% os minuszban vagyok. Kivagyok teljesen a történteken. És nevetséges darabszámú vételi tételek húzzák le folyamatosan
 
Labanc
Labanc 2026. 06. 19. 12:07
#12046
Tegnap a portfolió.hu podcast-ban az elhasználódott vízközmű rendszerről beszéltek. Miközben a rezsicsökkentésnek köszönhetően esik szét a rendszer – pl. a kerületben, ahol lakom szinte havonta van nagy csőtörés, amely akár kocsikat is elnyel – a hálózat a felújítások hiánya miatt egyre inkább fenntarthatatlan. Az ott megszólalt szakértő szerint 30.000 milliárd forintOT, a GDP egyharmadát kellene a rendszer felújítására fordítani, ennyit vettek ki nem csak az előző 16 év kormányai a rendszerből. A jövedelmek arányában egyre inkább csökkenő vízdíjak pedig azt eredményezik, hogy újra egyre többet fogyasztunk. Vagyis a beruházások terhére fenntartott olcsóság egyre inkább egy fenntarthatatlan pályára állítja az ivóvízfogyasztást Magyarországon. S ez igaz például a körforgásos gazdaságra is, ahol a feldolgozási ráta messze elmarad az Unió által megkövetelt mértéktől. Szóval előbb-utóbb ezekben a szegmensekben is helyre kell állítani a piaci viszonyokat. Az pedig a MOL és az ALTEO körforgásos gazdasági üzleti egységeire lehet majd jó hatással.
Metwolf
Metwolf 2026. 06. 18. 18:26
Előzmény: #12044  Tom-38
#12045
Tétel? Itt nem tudsz tételt adni, üres a könyv. Napi forgalom 16 misi, ez tőzsdei téren egy vicc.
Tom-38 2026. 06. 18. 17:49
#12044
Jó lenne tudni, hogy ki adja és miért ekkora tételben.
kreta
kreta 2026. 06. 18. 16:44
Előzmény: #12042  csuloktata
#12043
Mi lett ebből a cégből…
Alig van már + rajta 
csuloktata 2026. 06. 18. 16:38
Előzmény: #12041  kreta
#12042

Volt két jó év áram kereskedelemből, amikor az árampiac felfordult (Wallis idejében).
Azóta konszolidálódott a helyzet,  az  új befektetések nem teremnek jól. Most már a vezetés ígérgetését sem kell 100%- nak venni. Oda a reputáció!
Megjelent a MOL 40%- ban.
Hulladék feldolgozás is viszi csak a pénzt+ a ki nem beszélt akvi...
kreta
kreta 2026. 06. 18. 16:32
Előzmény: #12040  csuloktata
#12041
Miért esünk még mindig ennyire?
csuloktata 2026. 06. 18. 16:21
#12040
2975? meglesz?
Woodsnoop 2026. 06. 18. 15:50
#12039
Az MNB felé Ti éltetek piacfelügyeleti bejelentés benyújtásával? Szerintem csak jó, ha minél többen vagyunk.  Én beküldtem 2 hete. Hivatalosan 30 nap a válaszadás. 
( ugyfelszolgalat@mnb.hu
Metwolf
Metwolf 2026. 06. 18. 15:47
#12038
Szűk 2 hónap alatt -1200Ft esésnél jár az árfolyam, már-már 4ig szerű. Vevő-eladó arányok a könyvben 2300db vs 12k db, kérdés sincs az irányt illetően. Vevő egy szál se semmilyen szinten, majd talán 2800-2900 között, az támasz, de addig még bőven eshet.
skorp53 2026. 06. 18. 15:42
#12037
Lassan nem lesz olyan részvény a magyar piacon, amit érdemes lenne venni.
bitKain
bitKain 2026. 06. 18. 11:39
Előzmény: #12035  palotai4
#12036
Ha lenne benne forgalom, akkor jogos lenne a kérdés, de így inkább az lehet a kérdés, hogy miért lehet ilyen kicsi vétellel ekkorát lökni a részvényen.
palotai4 2026. 06. 18. 11:06
#12035
Kilőttünk. Mi lehet a háttérben?
Lambda61 2026. 06. 18. 10:15
Előzmény: #12030  kreta
#12034
Úgy látom, hogy (sajnos) a tervezett vagyonadó szempontjából nézve a nagyobb tulajdonosoknak az érdeke az alacsonyabb árfolyam. De akkor miből lesz a hosszútávú értelme a részvény tulajdonlásnak? Talán majd elérhet az Alteo is valamikor egy kiszámítható osztalék fizetésig, úgy mint ahogy néhány évvel ezelőtt még deklarált cél volt egy alap szintű osztalék+növekedés együttes stratégia.
csuloktata 2026. 06. 18. 09:25
Előzmény: #12032  Csogoreny
#12033
Az Attila ezt miért védi???
Csogoreny 2026. 06. 18. 08:31
Előzmény: #12031  Marshall
#12032
Sajnos csak sajtóból lehet tájékozódni, mert a cég inkább titkolózik a konkrét számokról. De a megjelent és nem cáfolt információk szerint az általad említett saját tőkéhez képest 16 milliárd lenne a különbség (kevesebb mint 3mrd vs 18.9mrd vételár). Nem tudom kinek tűnt fel de a "salgótarjáni telek" az a volt salgótarjáni acélmű területe (erős idegzetűeknek érdemes képeket nézni csak), amit az ÉLTEX 2022-ben hírek szerint 333 millió forintért vett, és ezt sikerült 2 évvel később ~4 milliárdért továbbadni az Alteo-nak.
https://3100.hu/salgotarjan-acelgyar-felszamolas-uj-tulajdonos-2022-februar/
Marshall 2026. 06. 17. 17:23
Előzmény: #12027  Csogoreny
#12031
Azt írod, hogy az 'Éltex-ért áron felül fizetett 13 milliárd' - ez hogy jön ki neked, honnan veszed, hogy mennyi az Éltex értéke? Úgy tűnik mintha a saját tőke értékét vetted volna alapul, pedig az nem feltétlenül egy vállalat valódi értéke. 
Az ALTEO-nak amúgy nemigen volt pénze, hitelből vette meg, látszik a tavaly féléves mérlegéből és hogy aznap hívta le a hitelét, amikor zárta az Éltex tranzakciót. Úgy érted akkor, hogy hitelből kellett volna osztalékot fizetnie (mert hát ha pénze nem volt, akkor miből fizetné a 13 milliárd osztalékot)? 
kreta
kreta 2026. 06. 17. 17:22
Előzmény: #12029  vakablak
#12030
Sajnos mindannyiunk számára nagy érvágás a felezés…
vakablak
vakablak 2026. 06. 17. 16:26
Előzmény: #12028  Metwolf
#12029
Ne mondd azt, hogy a hosszútávú befektetőket nem zavarja a felezés... Sajnos én nem vagyok egy második Warren Buffett, aki világ legismertebb hosszú távú (értékalapú) befektetőjeként fektet be holdingcégen keresztül. Bár Ő híres arról, hogy a részvényeket „örökké” szeretné tartani, a piaci környezet változása és a vállalatok átalakulása miatt ő is folyamatosan kereskedik. Tehát még Őt is zavarja, ha valami nem az elképzelése szerint teljesít... 
Metwolf
Metwolf 2026. 06. 17. 15:46
Előzmény: #12026  vakablak
#12028
Ha befektető vagy akkor minek zavar a felezés hiszen te hosszú távra vetted, nem? Sok-sok évre. Innen nézve a jelenlegi árfolyam mindegy. Azt elhiszem, hogy jobban tetszene 6000Ft-on, mindenki így van ezzel, el kellett volna addig amíg magasan volt, megvolt rá a lehetősége bárkinek. Most ezen az áron már minek adni, utána meg az bosszantana hogy fordult. 
Csogoreny 2026. 06. 17. 14:04
Előzmény: #12026  vakablak
#12027
Érdemes eljátszani a gondolattal, hogy ha az ÉLTEX-ért áron felül kifizetett 13 milliárd forintot pár évre elosztva osztalékként kifizeti a cég, akkor most hol állna az árfolyam.
vakablak
vakablak 2026. 06. 17. 13:49
Előzmény: #12025  Metwolf
#12026
Annyira hittem ebben a sztoriban, ebben a cégben... :( "Ős-befektetőként" nyilván bőven pluszban vagyok, de az idegeimet (is) megviselte az elmúlt év felezése... :( Tudom, 3 év múlva jobb lesz, hisz a jövőben minden szebb lesz, de vajon megéri-e ebben ülni még éveket és várni rendületlenül a feltámadást, miközben a piacok szárnyalnak? Miközben ez felezett, a tőzsdék mindenkori csúcsokat döntöttek...  
Metwolf
Metwolf 2026. 06. 17. 11:56
Előzmény: #12024  vakablak
#12025
Illikvid kategória, annak is a legalja ez a részvény jelenleg és elnézve a könyvet mindenki csak eladni akar, vevőt még lasszóval se lehet fogni, a legnagyobb vevő a 900db-os árjegyző. :-)
vakablak
vakablak 2026. 06. 17. 11:28
Előzmény: #12023  Metwolf
#12024
El vagyok kenődve, bár a nap dobogósai vagyunk +2,35%-kal - és 237.800 Ft forgalommal... BÉT, Prémium kategória, egészen elképesztő... 
Metwolf
Metwolf 2026. 06. 16. 10:46
Előzmény: #12021  csuloktata
#12023
A hit egy fontos dolog, de évekre előre bemondani, hogy majd jó lesz nem kerül semmibe, közben a cég árfolyamesésén meg nincs fék, de majd 2030-ra ez is meggyógyul, mondta Csikánó.
eszpe2 2026. 06. 16. 09:49
Előzmény: #12018  stire
#12022
"Az ALTEO kötvényt tervez kibocsátani ERSTE REGGELI| 2026. június 16.   09:13
Az ALTEO 25–40 milliárd forint összértékben kötvénykibocsátást mérlegel a hazai piacon, elsősorban meglévő hitelállományának refinanszírozása és a tőkeszerkezet stabilizálása érdekében. A társaság ennek előkészítéseként előzetes piaci szondázást indít, hogy felmérje a befektetői keresletet és finanszírozási feltételeket.A tervek szerint 3–7 éves futamidejű, forint- és/ vagy euróalapú kötvényeket bocsáthatnak ki intézményi befektetők számára, egy kötvényprogram keretében, akár már 2026 őszétől. A papírok XBond platformon történő regisztrációját is kezdeményeznék, és megfelelő feltételek esetén zöld kötvény kibocsátása is szóba kerülhet.A program végleges paramétereiről a későbbiekben döntenek, figyelembe véve a piaci visszajelzéseket. A lebonyolításban az Erste Bank Hungary Zrt. működik közre szervező-forgalmazóként.
Vélemény: Az ALTEO gearingje (tőkeáttétele) az első negyedév végén 57 százalékon állt. A múltban tipikusan 70 százalékos tőkeáttétellel működött a cég, s ezt az értéket a 40 milliárdos kibocsátás esetén sem haladná meg. A mostanában elindult támogatott villamosenergiatároló-rendszer stabil bevételt és eredményt biztosít a társaságnak az elkövetkező 10 évben, így logikus lépés lehet a tőkeáttétel növelése."
.
Az ALTEO kötvényt tervez kibocsátani – Erste Market Elemzés
csuloktata 2026. 06. 16. 09:27
Előzmény: #12020  Marshall
#12021

Mit nem értesz? Egy jó akvit rosszul kommunikált le.
Attila megmondta, hogy 2030- ra termőre fordul. Nyugi.

Topik gazda

tigus7313
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek