Úgy látom, hogy (sajnos) a tervezett vagyonadó szempontjából nézve a nagyobb tulajdonosoknak az érdeke az alacsonyabb árfolyam. De akkor miből lesz a hosszútávú értelme a részvény tulajdonlásnak? Talán majd elérhet az Alteo is valamikor egy kiszámítható osztalék fizetésig, úgy mint ahogy néhány évvel ezelőtt még deklarált cél volt egy alap szintű osztalék+növekedés együttes stratégia.
Én már közel vagyok a nyugdíjhoz, de bizonyára lesz olyan, akinek hasznos az alábbi.
Portfolio cikk: https://www.portfolio.hu/befektetes/20260622/nyugdijpenztari-kalkulatort-keszitett-az-mnb-portfolionkent-mutatja-a-teljesitmenyt-844804
MNB kalkulátor direkt linkje: https://onypk.mnb.hu/