cső és vízszerelő a végzettsége... lehet megoldja(?)☺... de, ha tudta volna, hogy gázszerelőként mennyivel többre is vihette volna... nem csak illegális thermálvíz csőre, de '~legális'(?) thermálszálloda-láncra is futotta volna...??☺ szvsz
Ráadásul a törvény úgy szól, hogy 30 fok feletti vizet nem szabad élő vízbe kijuttatni, hőtő csatorna vagy tó kell, ami után bele vezethető legyen valamilyen élő vízbe. Ezért vannak bajban paksnál is, mikor már túl meleg a Duna vize, mert az erőmű hűtővize 30 fok felett jut vissza a Dunába. Abban a vízben meg már alig van oxigén.
egy hőcserélőt (esetleg hőszivatyút?) kell beiktatni és a szekunder oldali víz használható bármire... ráadásul abban a vastag vezetékben szállítható thermálvizzel már egy komolyabb wellness szálló is elégedett lehetne... ...no meg pl.a vszeg lölö tulajdonában lévő szoboszlói vízért komoly összegeket kell a szomszédos hoteleknek a vízórákkal mért mennyiségek után fizetni... így ott sok korábban thermálvizes medencék már csak mutatóban kapnak vmennyit belőle... ??szvsz
Attól függ, milyen a víz ásványtartalma. Ha minden cső berakódna, már Egerszalókon sem jönne víz a felszínre, meg az összes termálfürdőnél is gondok lennének. Azt tudom, hogy a termálvizet nem egyenesen vezetik a radiátorokba, hanem hőcserélőkön adják át a hőt a fűtővíznek. A legnagyobb gondot a kőolaj származék, főleg a kátrány okozza, mert az a hőcserélőkben is berakódik. De erre is vannak technológiák, ülepítők, leválasztók.
Én úgy tudom, felvidékiek csak akkor szavazhatnának, ha titokban felvették a magyar állampolgárságot is, mert ott senki nem lehet kettős állampolgár. A törvény tiltja. Szlovákiában már a 2. választási időszak ment le úgy, hogy nincs magyar párt a parlamentben. Elegük volt az ígérgetésből. Szlovákiából nem sok szavazat fog érkezni.
a wellness jó ötlet, de a fűtést nem gondolnám, mivel a thermál víz azért thermál, mert forró, különösen amikor még a főd alatt van. ilymódon kiolgya a kőzetekből a sok jó finom különféle sót, ami viszont a csövekben meg mindenhol is szépen lerakódik azt hiszem. aki látta már egerszalókon a nagy fehér hegyet, az tudja, milyen a sok só egy kupacban.
nyilván ment velük a mandiner stáb, a tévések meg mindenki, akinek meg kell vinnie a hírt. mert nem csak fürkészeket meg portyázókat küldöznek szanaszét, hanem főként médiába híreket. még jó, hogy két helikopterbe befértek mind.
A mai nap találkoztam felvidéki ismerősömmel és azt mondta, hogy ismeretségi körében 75%-al vezet a Tisza. Valamint, hogy szerinte a szlovákiai szavazóknál kétharmada lesz a tisztának és bíznak benne, hogy Orbán bukása maga után rántja Ficót.
vélhetően nemcsak a saját, hanem egyes fülkés haverok birtokán is privát wellnest (is) üzemeltethetnek, vmint a fűtésre se nagyon van gondjuk a 'lopott' thermálvízzel(?).. ugyan ki más vezettethette volna be 'maguknak' ezt, ha nem a helyi t@lvaj bindzsizék döbrögije...??'oszt jónapot' szvsz
Igen, különben miért akadt volna ki azon, hogy lelepleznek egy lopást? Ha nincs hozzá köze, akkor minek háborodott fel? Ha nincs köze hozzá, miért fenyegeti meg az orvost, amiért feltárják a lopást?
ORBÁN TAKARODJ !!!
- gazdasági barkácsolását
- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait
- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését
- gazdasági visszaesést
- korlátozott szólásszabadságát
- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését
- az ellenség nélküli szabadságharcát
- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait
- stb......
magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy
ORBÁN TAKARODJ!!!!!