Bpali2

Regisztráció: 2025-04-01 12:16:02

Hozzászólások száma: 5 499

Utolsó hozzászólás: 2026-06-20 22:55


Tapasztalat: 3
Aktivitás: 4
Népszerűség: 1

Kedvenc topikok db Utolsó hozzászólás

1 326 696
2026. 05. 30. 13:40
3 486
2026. 05. 18. 09:10
16 748
2025. 09. 17. 20:35
DAX
305 391
2026. 05. 30. 11:06
629
2026. 01. 08. 19:05
50 661
2026. 05. 29. 17:23
6 479
2026. 05. 28. 08:51
22 691
2026. 05. 29. 09:57
45 036
2026. 05. 19. 05:00
401 333
2026. 05. 30. 13:50
22
2025. 10. 11. 18:23
486
2026. 02. 21. 18:56
768
2026. 05. 22. 18:43
34 812
2026. 05. 29. 15:36
2 154
2026. 05. 28. 08:47
6 295
2026. 05. 30. 11:03
1 018
2026. 05. 06. 15:18
262 435
2026. 05. 29. 17:05
4 702
2026. 05. 30. 01:22
40 274
2026. 05. 29. 21:24
2 986
2026. 05. 30. 11:04
6 275
2026. 05. 29. 17:16
70 679
2026. 05. 29. 19:01
86 286
2026. 05. 30. 13:53
184 515
2026. 05. 30. 06:12
211 154
2026. 05. 30. 13:56
17 357
2026. 05. 29. 18:34

Kitiltások, felfüggesztések

Moderáció:
Kitiltás a "Appeninn topik" topikból

A moderálás a "Appeninn topik" topik #6003 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Köszi Pali, de mellőzzük mások hergelését, vagy ahogy szoktad mondani, szereted húzni az embereket! Tudom, szerinted mindenki amatőr és bohóc. Most már máshol oszd az észt a topik békéje miatt!! Amúgy kedveltelek.
Moderáció:
Kitiltás a "4IG Nyrt reszvenyesek." topikból

A moderálás a "4IG Nyrt reszvenyesek." topik #91032 sorszámú hozzászólása alapján történt.

A moderátor indoklása:
Ezt mashol.

felfüggesztés(ek):

Moderáció:
Felfüggesztés a "Ezüst" topikban - 2025-08-10 08:00-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)


A moderálás a "Ezüst" topik #35036 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
Örülök, hogy aktív vagy, de ez még nem hatalmaz fel arra, hogy amint lehetőséged van beleállj emberekbe. Ne kötekedj, és ne légy cinikus!
Jövő héten találkozunk.
Moderáció:
Felfüggesztés a "Akko Nyrt" topikban - 2025-11-20 12:45-ig (39 nap, 21 óra, 0 perc)


A moderálás a "Akko Nyrt" topik #544 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
Eddig hallgattuk a hülyesegeidet, provokacioidat, de te verszemet kaptal es fenyegetozol. Gordulj szakemberhez!
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2025-10-27 18:44-ig (15 nap, 1 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Személyeskedés
Moderáció:
Felfüggesztés a "Appeninn topik" topikban - 2025-12-22 19:20-ig (3 nap, 0 óra, 0 perc)


A moderálás a "Appeninn topik" topik #5178 sorszámú hozzászólása alapján történt.


A moderátor indoklása:
Nem kell húzni az embereket, nem kell a feszkó...
Moderáció:
Felfüggesztés a teljes fórumból - 2026-02-27 23:07-ig (10 nap, 0 óra, 0 perc)
A moderátor indoklása:
Személyeskedés

utolsó 20 hozzászólás

Ezüst szombat, 22:55
Ennek sok köze nincs a várható árfolyamhoz.. Nem kell idegeskedni . Megoldják . Van az a pénz amikor jiszrael másodlagos . 
USA - Irán háború péntek, 20:51
Azért ez így nem teljesen igaz . Pl . Emirátusok jövőre átad egy új vezetéket , ami kikerülő az öblöt. Szóval a világ folyamatosan dolgozik a problémán . A piac alkalmazkodik.. Szóval ha Trump még jól menedzseli a semmit mint eddig , akkor egyre kisebb zavart fog okozni..
Ezüst péntek, 20:36
Reggel felkelek s egyszerűbb az életem ha már volt aki ki elemezte Trump aktuális baromságát , ami alatt én mondjuk alszom. Aztán reggel meglepődnék miért annyi az ennyi.
Ezüst péntek, 20:27
Tőzsdén létezik olyan is , hogy tapasztalat . Mikor az ember X éve lesi napi szinten a mozgásokat, akkor egy idő után szabályokat kreál magának. Ismerőssé válnak a mintázatok . Megszokottá a volatilitás . Az eszközök változó értékelése . A korrekció fogalma . Igaza volt az egyik elemzőnek amikor mindig úgy fogalmazott ; hogy erre meg arra a hírre a piac árfolyam korrekcióval reagál .. Ennyi . Természetes reakció. Persze az ember belekergetheti magát az őrületbe is : hogy nem hiszem el már megint esik ez a fo.. Na most én eleget nézegettem már ahhoz az aranyat anno, hogy tudjam az a 400 USD, amin a reszketés megy . Az itt nem “ távolság “ 2 jó nap azt csókolom újra ott is vagyunk .Ugyanez persze igaz lehet fordítva is . Mint ahogy az is : hogyha valami nagyot tud esni akkor az emelkedni is .. Ja Vietnámiak . Úgy jöttek a képbe , hogy először japánokat olvasgattam . Folyamatosan sírtak az olaj miatt , a fordított carry Trade lehetősége Takachi miatt stb . Aztán olvasgattam a kommenteket . Chartokat . Egyszer elkezdte bedobni a vietnámiakat is .. Elkezdtem figyelni mennyire jön be amit rajzol hatnak unalmukban😂. Rájöttem hogy jól járok mert működik és naponta frissítik . ..Na de a lényeg . Ha már létezik internet használjuk ki . Sokkal jobban megérti az ember a “ piacot” ha “ köztük” van.  Az ázsiaiaknak teljesen más a hozzáállása az arany hoz mint mondjuk nekünk .. USAba minden csóró részvényt akar, náluk aranyat. Annyira hogy a kormányok mindent bevetettek , hogy visszafogják  az arany vásárlást . Mondván hogy gyengül a helyi deviza , illetve kell a Dollár olajra . A jegybankok párhuzamosan meg adták .. Na igen de ennek egyszer vége lesz .. 👀.
Ezüst péntek, 14:07
Mert a mozgás be van kb határolva / TA/ ami egy mondjuk úgy pályahatár de mindig kell egy kiváltó ok…
Ezüst péntek, 12:52
Appeninn , Opus ,4Ig fostalicskákat nem kell erőltetni . Lehet Mini szólni a 2 baromnak
Ezüst péntek, 12:50
xar Molnál
Ezüst péntek, 12:47
Én máshogy nézem . Nem vagyok a híve a tuti belépési pont megvárásának .  Mert ahogy én tapasztaltam az úgysem jön össze ilyen olyan okból kifolyólag . Vagy le se megy , vagy dolgozom , vagy elhamarkodom stb . Mondanám hogy nem is az a legfontosabb . Nekem az is jó ha épp a tető ponton lépek be —> legalább már van mihez mennem …- mint a Kőműves - van egy szint amihez megyek .  Beszállok várok . Nyugodtan . Meg van a vízióm , a stratégiát. Fejemben a terv . Persze fokozatosan építeni fel az alap pakkot is / hosszúra/ . Igen ha úgy van bevállalom a virtuális bukót is . 10-20-30 százalék . Tudom hogy gyors piac . Látom a gazdasági folyamatokat . Tudom hogy ciklikus a klf eszközök mozgása . Az arany egy a sok közül .. Esik . Viszont a CBK emelkedik , BUX index emelkedett , OTP fel . Veszek még Mol-t mondjuk mert az lent van . Közben a nyomda ott van ha kellene likviditás . Szóval nézem a portfóliók összképét . Mindenem úgysem tud mi dig egyszerre emelkedni . Nemesfémekbe nyitottam shortokat is .. Napizni esetleg swing kiderül . Nem gondolom túl , nem aggodalmaskodom .. Tudom az összes chartot szintet fejből . Reggel ázsiai elemzők kel kezdek . Ők indítják úgyis az aznapot . Elolvasom híreket reggel azt melózom estig . Néha ránézek 2-5 perc döntők . Mostanában kicsit nagyobb kockázatot vállalok . Én így tolom . Simán ki tudsz bármit mozogni ha fel vagy készülve . Lehet az arany 3400? Lehet .2700 is . Hiszek-e benne nem . Miért 4800? Mert ha visszaáll a normalitás már nem kell annyi dollár , sem aranyat eladni . Illetve a nagyok mindig másik fázisban tartanak . Mi sírunk ők már veszik..Tudom kamatemelés .. Hallottad a Podcastbe a lényeget . Sosem az a gond ha háború kanatemelés stb van —> hanem az azt megelőző piaci narratíva . A piac először kombinál fél .. majd megtörténik a baj . A piac túl lép rajta hamar és várja az első jó hírt . A likviditás szinte folyamatos bárki Zsidai akárki akármit mond is . Ki van ez a rendszer találva . Patika mérlegen adagolva ..Bezét se értettem hisztizel pár napja hogy megszívta .. mit ? A CBK elindult a MOL se marad ott . Ja hogy az a baj kereskednek? Egyik nap lent másnap fent? Ez ilyen játék . Az idő faktor a lényeg .. Szar Mn nem most kell a csodát várni .
Ezüst péntek, 10:19
Bányászokat kifejtette a Podcast. De egyébként bányáknál mindig ciklikusságban kell gondolkodni a magas volatilitás miatt . Illetve az alapkockázattűrő képesség halmozotabban igaz. 
Ezüst péntek, 09:36
Ha korrektek akarunk lenni akkor a 4020 az a pont ahol még nagy valószínűséggel bullos.. Ennyi
Ezüst péntek, 08:20
Vagy mindkettőt ahogy én . Alap a középtávú long. Jelenleg rövid távú short..Aztán ha jól alakulunk és kinyitunk lehet egy újabb kis felkör. Meglátjuk . Támasz 4020..
Ezüst péntek, 08:00
bullos scenario
Ezüst péntek, 08:00
Erre mit lehet mondani. A szokásos —> széles portfólió, megfelelő pozíció méretezés, pozíció menedzsment , pozíció fedezés stb . Stratégia . Hidegvér . Türelem . Beze szépen levezette magának mi “ várható “ . Igen Nándor még él a bükkös scenario . Mindkét fémnél .  A középtávú várakozások meg világosak most már mindenkinek.. Szóval felesleg  itt temetést rendezni..
Ezüst csütörtök, 18:48
Egyenlőre az arany is bikás .. 
Ezüst csütörtök, 18:40
Most olvasom a jósaim szerint még bikuci az ezüst … úgyhogy nyugodtan olvasgatok mindjárt aranyat is amit betettél ..
Ezüst csütörtök, 18:25
Neked inkább rossz érzés lesz ha nem csapják agyon . Nekem pozitív meglepetés . Meg röhelyes is 😂. Annyira temetitek .. Long szempontból sem kell túlzgulni a fémeket . Kivárás van . Aki unatkozik mehet/ett egy shortkört az alappakk mellett..CBK előbb utóbb csak átüti a 40-et .  
Ezüst csütörtök, 07:28
Aláírtak elektronikusan.
Ezüst szerda, 22:56
Egyfajta folyamatos bizonytalansági tényező…
Ezüst szerda, 22:54
A lényeg : Nem fog információval szolgálni előre hogy mit tervez. /FED/..ráadásul csökken az onformáció változik a módszertan..
Ezüst szerda, 21:57
Nándor egyet tanulj meg : ~~~> ne akarj soha 1-1 napból messze menő következtetéseket levonni … nincs értelme . 

friss hírek További hírek