Topiknyitó: ________ 2012. 10. 18. 19:39

ORBÁN TAKARODJ !!!  

Ez a topik azoknak a jóérzésű, jóravaló, szorgalmas magyar embereknek jött létre, akik megunták az elmúlt két év:

- gazdasági barkácsolását

- a kormány / FIDESZ folyamatos hazugságait

- a magyarok, európaiak, EU, IMF, befektetők folyamatos lekezelő HÜLYÉNEK nézését

- gazdasági visszaesést

- korlátozott szólásszabadságát

- magyaroknak fél-ázsiainak minősítését

- az ellenség nélküli szabadságharcát

- Orbán Viktor magyarok nevében történő nyilatkozatait

- stb......



magyarul ma már nyíltan ki meri mondani, hogy



ORBÁN TAKARODJ!!!!!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2023. 05. 28. 12:02
Előzmény: #105836  Csakegyolvaso
#105839
minek nevezned ha egy orszag ellen mas orszagok tankokat raketakat es mas katonai fegyvereket kuld?
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2023. 05. 28. 12:00
Előzmény: #105837  signal2
#105838
tudjuk ezt es azt is ha valaki ennyire vedi a maffiaallamot ott nagyon sulyos kovetkezmenyei lesznek annak ha buknak.De sajnos kezdem azt hinni hogy alsovonal is kozejuk tartozik mert hagyja hogy terjessze a hazugsagokat itt a topikba.plussz ugy olvastam 10minusz utan torli a hozazszolasait na ez se tortent meg.
signal2
signal2 2023. 05. 28. 11:58
Előzmény: #105836  Csakegyolvaso
#105837
Nem égett be neki semmi, tudja, hogy kamu uszítás az egész, de fegyelmezetten ismételgeti az aktuális propagandát, és védi az támadó oroszokat nyíltan támogató és pénzelő maffiakormányz.
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2023. 05. 28. 11:38
Előzmény: #105832  Sehmet
#105836
es latom nagyon beleegett a memoriadba karacsony gergely kijelentese.Szted milyen viszonyba van a nato oroszorszaggal a jelenlegi helyzetben?
Csakegyolvaso
Csakegyolvaso 2023. 05. 28. 11:37
Előzmény: #105832  Sehmet
#105835
tovabbra is varom a valaszokat a kerdesimre portfolio munkatars.
Amerika milyen teruletet foglaltl el iraktol, Melyik hozzaszolasomat jelentetted amiert 20 napot kaptam es persze most jott egy uj kerdes is a tobbi koze 2008ban Nato kijelentette hogy Ukrajna nato tagallam lesz akkor miert is kellett felbeszakitani a nato folyamatokat az uj elnoknek 2010-ben ha szted ugyse lehetett volna nato tagallam ? xD
Istvan78 2023. 05. 28. 11:13
Előzmény: #105831  Sehmet
#105834
Rendben, lehet, hogy dzsentri témában igazad van. Nem vagyok otthon ebben, csak példaként hoztam őket.
bronz 2023. 05. 28. 11:09
#105833
Tegyünk egy újabb próbát, hátha megjött már Trombitástól vagy Bohártól, hogy mi a helyes válasz a Fidesz-KDNP brutális államadósság növelésére. 
Költségvetési hiányok:
2020: 5548,6 milliárd Ft
2021: 5101,5 milliárd Ft
2022: 4159 milliárd Ft
2023. 01-04. hónap: 2709,7 milliárd Ft. 
2023. évi kb. 8000 milliárd Ft lesz ebben az ütemben.
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 28. 10:50
Előzmény: #105830  Dehogynincs
#105832
Hagyjad már Gyurcsányt, ő kell az ellenzéknek, hisz a többihez képest politikai zseni! Képzeld el, hogy Kunhalmik, Karácsonyok irányítanák az ellenzéket! A DK-nak legalább van országos lefedettsége, a rendszerváltozás előttről megörökölt hálózata, stb. Ha nem a szómenéses, hebehurgya antipolitikus Márki-Zay indult volna, hanem Gyurcsányné kamuzta volna végig a kampányt, akkor a Fidesznek lehet, hogy nem lett volna kétharmada! Igaz, Márki-Zayt is az ellenzéki összefogás hozta össze. :)
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 28. 10:45
Előzmény: #105829  Istvan78
#105831
Tévedsz a dzsentrikkel kapcsolatban, vagy nem tudod mit jelent a szó, vagy a marxista történetírás alapján torzítasz. A dzsentrik nem akadályozták, hanem segítették a modernizációs folyamatokat - már Angliában is, ahol földeket vásároltak, képzettebbek voltak, jól ismerték a jogot. A bekerítések által megindult tőkefelhalmozás révén a tőke ezen új dzsentrik, mint vállalkozói réteg kezében összpontosult. Ők rendelkeztek a termelési eszközökkel, és a tönkrement parasztok, kézművesek (mint szabad bérmunkások) végezték a termelést számukra.
Magyarországon a marxista történetírás  dualizmuskori, elszegényedő, birtokait elveszítő nemességre ragasztották a dzsentri elnevezést, és amolyan, Mikszáth és Móricz regénybeli figurák voltak. Ezzel ellentétben belőlük került ki az értelmiség, jogászok, tanárok, orvosok, művészek, akik a társadalmi, gazdasági fejlődés "motorjai" és a közigazgatás szakemberei voltak, legalább érettségivel rendelkeztek és belőlük kerültek ki a főispánok és a minisztériumi szakemberek, vezetők. Ahogy írtam, a marxista történetírás - aminek úgy látszik, még itt is megvannak a képviselői - tudatosan antidemokratikus, lezüllött, élősködő rétegnek állította be a teljes dzsentri osztályt, míg más történészek - mint pl. John Lukacs - az értékek fenntartóit látták bennük.
Dehogynincs
Dehogynincs 2023. 05. 28. 10:30
#105830
Beindult a kormánypropaganda Gyurcsány-showjának új évada is.
Az előző évadok hatásosak voltak.
Az új évad előadásai ellen van valamilyen ellenszere az ellenzéknek? Mármint azon kívül, hogy pusztán a kormányváltás érdekében Gyurcsánynak vissza kellene vonulnia a politikától.
Tudom, tudom, a gyurcsányozás unalmas, de a kétharmados vereségek sorozata is unalmas. 
Istvan78 2023. 05. 28. 10:21
Előzmény: #105823  ngergo1985
#105829
Régen is volt olyan helyzet, amikor a társadalom bizonyos nagy csoportjai akadályozták a társadalmi-gazdasági fejlődést. Például a dzsentri réteg bizonyos korszakban vagy úgy általában a nemesség, amelyiknek nem volt érdeke a feudalizmusból való átalakulás a kapitalizmusba.  Most lehet a tudatlanság, közömbösség, hiszékenység határoz meg egy olyan csoportot, amelyik a (fformai) demokrácia viszonyai között akadályozza a fejlődést.
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 28. 09:38
#105828

De azért szívmelengető, hogy sokaknak hiányoztam. :)
Áldott pünkösdi ünnepeket!
„Amikor pedig eljött a pünkösd napja, és mindnyájan együtt voltak ugyanazon a helyen,
hirtelen hatalmas szélrohamhoz hasonló zúgás támadt az égből, amely betöltötte az egész házat, ahol ültek.
Majd valami lángnyelvek jelentek meg előttük, amelyek szétoszlottak, és leszálltak mindegyikükre.
Mindnyájan megteltek Szentlélekkel, és különféle nyelveken kezdtek beszélni; úgy, ahogyan a Lélek adta nekik, hogy szóljanak.”

(Apostolok cselekedetei 2.1 - 2.4)
Sehmet
Sehmet 2023. 05. 28. 09:33
Előzmény: #105800  sityaki
#105827
Mindenkit megnyugtatok, hogy esténként olvasom és dolgozom, és nem érek rá - hozzátok hasonló - propagandát nyomatni még éjszaka is. De, hát ugye sokan vannak, akik nem önző érdek nélkül teszik.
Neked pedig sutyaki megnyugtatásul csak annyi, hogy - bizonyára fizikatanár lehetsz :) - ismerem annyira Einstein relativitáselméletét, mint az átlagmagyar, sőt még az is lehet, hogy egy kicsit jobban és tudom, hogy az idő relativitására vonatkozó idézete(i) a relativitáselmélet lényegére vonatkoznak, nevezetesen arra, hogy minél gyorsabban mozogsz a térben, annál lassabban haladsz az időben. Ja, és van egy idődilatáció mely szerint a  az idő múlása összefüggésben áll a gravitáció erejével, ergo az erős gravitáció az idő múlását eléggé lelassítja. És most nálunk a politikai gravitáció elég erős, ezért számotokra is lassúnak, sőt végtelennek tűnik a politikai hatalomváltás időpontja. Csak egyes, magukat mesehősnek képzelők gondolják úgy, hogy ez 2023 lesz. :)
bronz 2023. 05. 28. 05:00
Előzmény: #105813  badsector1
#105826
Én csak nemrég néztem a villanyszámla első oldalának narancssárga propaganda részét.
Ha az igaz lenne, egy kWh több, mint 600 Ft lenne. Azért hagyjuk már, sehol nem kerül ennyibe.
bronz 2023. 05. 28. 04:54
Előzmény: #105811  ngergo1985
#105825
Tetszettek volna a cseh úton menni, ahol nem az a cél, hogy a saját fizetőeszköz szándékos gyengítésén keresztül meglopjàk a saját állampolgáraikat.
Ebből így Huxit lesz és lehet  gonosz Brüsszelre mutogatni.
euler 2023. 05. 27. 23:54
Előzmény: #105823  ngergo1985
#105824
A rezsi(nem)csökkentésről most már nem térnék át a magyar néplélekre, kicsit késő van hozzá, de ennyire nem vagyok pesszimista ezen a téren sem.
Jó éjt !
ngergo1985 2023. 05. 27. 23:41
Előzmény: #105822  euler
#105823
Az, hogy egy propaganda sikeres tudjon lenni, arra szükség van egy arra fogékony társadalomra, akinek első körben ismerete nincs a dolgok nagy részéről. Azután akinek igénye sincs arra, hogy első körben felmerüljön benne az a kérdés, hogy:igaz-e amit hallok/mondanak? Ez után több forrásból tájékozódjon, hogy el tudja dönteni, hogy a hallottak és tanultak alapján melyik oldal hazudik. Lehet hogy túl kocka vagyok ezen a téren, de én azt gondolom, hogy csak a tudatlan, ingerszegény, szűklátókörű,a külvilággal nem foglalkozókat lehet megvezetni. Az emberek jelentős része az elmúlt 1.5 évben a bőrén tapasztalhatta az infláció, a gazdasági és politikai döntések hatásait, még sem változott semmi  érdemleges. Vajon miért? Mert kb azokkal a tulajdonságokkal rendelkezik, amiket fentebb felsoroltam. Sajnos.
euler 2023. 05. 27. 23:29
Előzmény: #105821  ngergo1985
#105822
A rezsicsökkentés ki van vezetve !!! Tavaly óta a gáznál és a villanynál a lakossági fogyasztóknál is, az önkormányzatoknál már korábban, a céges fogyasztóknál pedig nem is volt.
A rezsicsökkentéssel a 2014-es választásokat húzták be, a 2018-ast a migránsozással, a 2022-est a háborúsdival.
Az, hogy túlélték és (még) nincs tömegméretű elégedetlenkedés, azt a propagandának köszönhetjük leginkább. Az igaz, hogy le kell szoktatni a népet a "szerről", de higgyük már el, hogy van ennek normális módja is (amit előbb írtam). 
Ne nézzük le magunkat ennyire mint nép, hogy örökre beleragadtunk Orbánék popopulista, népbutító, rabló, maffiarendszerébe és egy nem is létező rezsicsökkentés miatt örök időkre hatalomban tartjuk őket.
ngergo1985 2023. 05. 27. 23:16
Előzmény: #105820  euler
#105821
 A jelenlegi kommunikáció az, hogy a fidesz=rezsicsöki marad, ellenzék=rezsicsöki megy, jön a legalább dupla piaci ár. Ahogy írtam is, a 1. Legfontosabb kérdés áprilisban a megkérdezettek szerint ez a téma volt. Tehát a választó választhatott. Választott. Ha úgy vesszük, a népszavazás ez volt.Akkor ezek alapján melyik ellenzéki párt szüntethetné meg a rezsicsökkentést úgy, hogy a kivezetés másnapján ne veszítse el a következő választást? Nincs ma Magyarországon politikai mozgástér arra, hogy bármikor bárki is kivezesse.

Topik gazda

________
________
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek