Topiknyitó: berlini 2012. 07. 28. 16:45

Mennyit ér az OTP?  

Már tavaly sem volt igaz, de idén már igencsak rosszul számol az , aki az OTP-vel kapcsolatban csak a Magyarországi fejleményekkel (makroszintű és az anyabank üzleti eredményességét latolgatva) számol.

Jövőre - ha Orbánék nem térne észre- az anyabank teljesitménye (hitelkihelyezése) továbbra is visszaesik, a leánybankoktól összejöhet az éves adózott eredmény akár kétharmada is.

Számolgatva:

Orosz leánytól akár 80 milliárd, az ukrán-bolgár párostól pedig lehetséges lehet 30 milliárd.

Ezt lassan felfogják majd az elemzők is és igy jövőre az OTP megitélésénél már nem fog egy magyarországi makroszintű kockázat (ami úgy néz ki hogy sajnos tartós lesz,)a konkurens térségi bankokhoz viszonyitva 40-50%-os diszkontot okozni.

Mert sajnos most az OTP értékelése reálisan 3500Ft, miközben lengyel-cseh társai részvényei - ugyanilyen nyereségességi mutatókkal- dupla annyit érnek.

Magyarország tragédiája, hogy:

- egy pénzügyi szakember (aki pedig a számokra esküdött fel) vitte felelőtlen, megalapozatlan kiköltekezésbe,

- utána egy tanárnak tanult (akinek hivatása szerint őszintének kellett volna lennie)ember bizonyitotta be, hogy a politikusok szavahihetősége a nullával egyenlő,

- most már esélyünk sincs, mert egy zugügyvédet kaptunk, aki -miközben saját maga is bevallja, hogy nem ért a gazdasághoz- csalhatattlanságát hirdetve tovább folytatja elődei (kivéve Bajnai-Oszkó) áldatlan ámokfutását.

Ilyen körülmények között örüljunk annak, hogy a piac látszólag ezt a 3500ft-ot megadja. De igazából a forgalomból (ami a normális egytizede) is látszik, hogy az amerikai shortosokon kivűl itt már alig van külföldi befektető-spekuláns.

Ezt az árat a beragadt magyar befektetők reményei tartják fenn.

Ha egy szebb közeljövővel áltatom magam, akkor egy IMF megállapodásban bízva reménykedem abban, hogy akik (napi 30-70 milliárdos forgalommal) elbúcsúztak az OTP-től, azok utána visszatérnek. (A tripla bóvli minősitésünk is javulhat utána.) Ez a vételi erő (a short zárásokkal erősítve) megdobhatja majd az árfolyamot akár 5000ft fölé is.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
berlini
berlini 2021. 05. 15. 07:48
Előzmény: #6979  szabojz1
#6980
én ennél magasabbra gondolom, ha a világgazdasági helyzet előnyös lesz.
szabojz1 2021. 05. 11. 23:04
Előzmény: #6978  gyula1971
#6979
Megkockáztatom az idén lehet akár 18.000 is, pár napra. Főleg ha vesznek bankot még egyet legalább, de sztem 2 lesz belőle. 
gyula1971
gyula1971 2021. 05. 11. 18:50
#6978

2021-re 1400 ft 2022-re 1537 ft a jelenlegi várakozás,de ahogy a járvány véget ér,ezek az értékek nőhetnek!
Jövő év végére a 20K-árfolyam is reális.
https://www.vg.hu/penzugy/tozsde/celegyenesben-kaphat-vetelytarsat-az-otp-3756751/?utm_source=rss&utm_medium=referral&utm_campaign=hiraggregator
Törölt felhasználó 2021. 05. 11. 18:17
Előzmény: #6942  macibear
#6977
Szia Maci. Gondolataidat ,chartokat velem is megosztanád megköszönném. Email: Arbeitsheft76@gmail.com
Törölt felhasználó 2021. 05. 11. 18:03
Előzmény: #6974  berlini
#6976
Szia. A mai nap után tennél fel egy chartot? Sokakat érdekelne szerintem. Köszönöm előre is. 
Foxtrader 2021. 05. 07. 09:18
Előzmény: #6974  berlini
#6975
A közgyűlésen fel kéne szólalni az 1000-es osztalék mellett, hiszen ha nincs mire költeni akkor ki kell fizetni a részvényeseknek!
berlini
berlini 2021. 05. 07. 09:13
#6974
A portfolio elemző, értékelő cikkéhez (ami alapvetően jó, tárgyilagos, sőt akár lelkesnek is lehet tekinteni) csak egy hozzáfűzni valóm van.
Az egyik grafikonon a  2021-es előretekintő P/E alapon hasonlitja össze a bankcsoportot a konkurenciával.
P/E=11 körüli értéket látok.
Az első negyedév alapján (és a szezonális ingadozásokat figyelembe véve) a mostani 117 milliárdos eredmény négyszereésre plusz egy ennél valamivel jobb 3. és 4. negyedévre lehet számolni, ami :
4*117 +10=478 milliárd.
Ami pesszimista előrejelzés
Az Opus securities-nél és a banknál lévő saját részvényeket leszámitva, ez kb 261 millió részvény között oszlik meg:
1831ft/részvény
A tegnapi árfolyam alapján ez: 7,8-as P/E
Amennyiben feltételezzük, hogy a pandémia nyár körül már nem hat negativan, akkor az előrejelzés aká még jobb is lehet erre az évre.
Ha meg azt nézzük, hogy már az európai részvények is 20 körüli előremutató P/E-n forognak, akkor az árfolyamban akár 100%-os emelkedés sem kizárt az év folyamán
 
APetronas 2021. 05. 07. 01:04
Előzmény: #6968  berlini
#6973
Szép eredmény lett, ilyet vártam. 
egy_kezdo 2021. 05. 07. 00:53
Előzmény: #6971  berlini
#6972
Vírusos negyedévnek igenis jó, és „merjünk egyszer nagyok lenni”, vagyis bővebben: nagyon jó. Ugyanis a következő negyedévekben nincs -19 milliárd bankadó, a bevételek növekedni fognak (ha nincs váratlan vírus-mutáció és/vagy háború), MOL soron osztalék jön, akvizíciókat bármikor bejelenthetik, osztalék is fél éven belül itt lesz, ezt csak a politika szoríthatja 450 milliárd alá (de már neki sem érdeke), szóval ismét egy COVID méretű probléma kell az összeomláshoz….
Sok sikert mindenkinek!
berlini
berlini 2021. 05. 07. 00:35
Előzmény: #6970  berlini
#6971
Akárhogyan is nézem, egy járványos 1. negyedévnek ez nem rossz eredmény.
berlini
berlini 2021. 05. 07. 00:32
Előzmény: #6969  szabojz1
#6970
Az árfolyam a jelentés napján többször esett mint emelkedett a múltban.
Még akkor is, ha az elemzői várakozásokat felülmúlta az eredmény.
Sok függ attól, hogy a sajtótájékoztatón (délelőtt) és az u.n. conference call-on (délután) tudnak-e mondani ami kellemesen lepi meg a befektetőket.
Ilyen lehetne például egy erre az évre előrejlezett komolyabb bevételnövekedés.
szabojz1 2021. 05. 07. 00:25
Előzmény: #6968  berlini
#6969
A nettó eredmény jó 10%-kal a medián várakozások felett van, ebből szép nyitás lesz reggel. Összességében szépen alakul ez az év.
berlini
berlini 2021. 05. 07. 00:10
Előzmény: #6967  berlini
#6968
Habár a bevételeknél túl optimista voltam: csak 301 milliárd
De a költségek nem száltal el:: 154 milliárd (közeledik az 50%-os békebeli költség bevétel arányhoz)
Ami a várakozásom fölé vitte az adózott eredményt, az az alacsonycéltartalékolás: 6 milliárd
Igy az egyedi tételek nélkül lett 110 milliárd helyett 117 milliárd.
berlini
berlini 2021. 05. 07. 00:06
Előzmény: #6960  berlini
#6967
Magasabb lett mint vártam
mage 2021. 05. 06. 23:52
Előzmény: #6964  berlini
#6966
Ingatlan hitelezés is csökkent a q1-ben 9M-dal.
Én a moratórium miatt nem céltartalékolást gondolok, hanem mivel nem lehet tőkésíteni a hiteleket amik benne vannak csak későbbre tolódik a kamatfizetés, ezért egyszeri leírásra utaltam. Tavaly is a q1-ben számolták el szerintem -10-15M lehet.
herlas 2021. 05. 06. 23:49
Előzmény: #6962  mage
#6965
Az NBKM 211M euro profitot mutatott ki 2020-ban már az Abankával együtt, miközben 205M badwillt számolt el az Abanka megvásárlásán. A bank valós nyereségtermelő képességet egy 11-12%-os szlovén ROE-t feltételezve óvatos megközelítéssel, szinergiák nélkül 40Md Ft körülire (110M euro) saccolom normál körülmények között.
Árazás: az OTP szerintem nem megy névérték fölé, az Apolló tőzsdei bevezetésről, mint opcióról beszél. A piacvezető N. Ljubljanska Banka 0,7-es P/BV  körül forog a szlovén tőzsdén, ennél többet az Apolló sem kapna egy kibocsátás során, vagyis a kettő között majd megegyeznek valahol, 0,9 környékén akár. Az SKB-val elérhető szinergiák miatt az OTP némi előnyben van, ha netán mással is versenyezni kell.
berlini
berlini 2021. 05. 06. 22:57
Előzmény: #6961  mage
#6964
Én csak az ingatlanhitel kihelyezést néztem
Szerintem a moratóriumot igénybevevő folyamatosan lemorzsolódnak, igy a tavalyi kockázatok (amelyekre elegendően céltartalékoltak) csak csökkenhettek.
nem turom miért kellene erre hivatkozva még jelentősen céltartalékolni?
Remélem a 25 milliárddal felüllőttem a jeletésben lévő céltartalékot.
A szinergiánál igazad van. Hosszútávon jelentkezik és rövidtávon akár még a többletköltségek dominálhatnak is.
De itt a megvett bakok többsége már 2 éve folyamatosan beolvasztás alatt van. Én éppen ebben az évben számolok pozitiv hatásokkal a költségekre vonatkozóan.
Titkon abban reménykedem, hogy év végére elérjük ismét az 50%-os költség bevétel arányt.
egy_kezdo 2021. 05. 06. 22:43
Előzmény: #6882  egy_kezdo
#6963
Mint azt a Q4 előtt is jeleztük, a kockázatok (ország, szektor, vírus, lezárások, politikai elit, moratórium) már akkor be voltak árazva, viszont időközben ismét megjelent a orosz-ukrán geopolitikai kockázat, amelynek súlya és árazása az aktuális helyzetnek megfelelően hullámzó-változó (jelenleg éppen csökkenő). A Q4 jelentésben az ECB-MNB szabályozás okán a menedzsment már 2021-re is előre túltartalékolt és ezzel egy negyedévvel eltolta a rekorderedmények publikálását. A Q1 jelentésben ismét az a kérdés, hogy végre felvállalják-e a sokak szemét szúró profitot és az ezzel járó árfolyamot. Amennyiben igen, akkor a részvény ára még a Q2 előtt 15000 fölé ATH-ra emelkedik, ha ismét túltartalékolnak, akkor Q2 után érkezik az árfolyam új ATH csúcsra.
 -
Mi kellene az első forgatókönyvhöz? Nagyjából 95+ milliárd számviteli eredmény(profit) ami a T12M profitot jelenleg 360 milliárdra emelné.
 -
És ez hogyan jöhet létre? 
Bevétel 305+-5 milliárd 
Költségek 160-+3 
Üzemi eredmény 145+-5 milliárd 
Adó 15-+2 
Céltartalék 15+-4 milliárd 
Egyéb korrekciós tételek: bankadó 20+-1 és ?
  
Így a számviteli eredmény 95+-5 milliárd lesz, ezzel elérhető lenne erre a 2021-es évre a 450 milliárd körüli profit, amit az elemzői konszenzus csak 2024 márciusára tart elérhetőnek :)), tehát ez két évvel előbb tudna teljesülni és mondani sem kell, hogy ez hogyan hatna a célárakra (a 12 havi célárak napokon belül közelítenék a 20.000 forintot).
-
  
Értelemszerűen a céltartalék összegével könnyedén beállítható a kívánt eredmény, ezért érdemes észrevenni, hogy a Q1-es jelentési időszakban ezzel a lehetőséggel minden USA és EU bank óriási mértékben élt is és a számviteli eredményt felfelé irányították. Abnormális lenne, ha további szükségtelen céltartalékolással egyedül az OTP faragná le az eredményét, miközben éppen ez a bank van leginkább lefedezve céltartalékkal. 
 Nos, nemsokára ez is kiderül...
mage 2021. 05. 06. 22:23
Előzmény: #6885  herlas
#6962
Könyvértéken szerintem csak akkor éri meg, ha ugyan úgy, mint a socgen-től vásárolt bankoknál leválasztják a nem teljesítő hiteleket és az nem képezi az üzlet részét.
Ha jól emlékszem elégé könyv alatti értéken vette meg végük az Apollo az Abankát, szerintem emiatt volt egy nagyobb badwill elszámolás az akvizícióval párhuzamosan, ahogy az otp-vel is előfordult, ha könyv alatti értéken vásárolt.
Mikor az otp viszonylag hamar kiszállt az Abanka-ért folytatott licitháborúból, akkor bennem felmerült, hogy esetleg megegyeztek az Apollo-val, hogy később egyben veszik át a kettő apollo által birtokolt szlovén bankot, de elvetettem, mert nem gondoltam, hogy a szlovén hatóságoknak tetszene, hogy egy külső piaci szereplő 30% feletti részesedést szerez a bankpiacukon.
Lassan a bolgárok is bevezetik az €-t, én annyira nem félek az € piacoktól. Nem csak az alacsony kamatkörnyezet miatt szenvednek a nyugat-európai bankok. Szlovákiában például elég jól keresnek a bankok, de az erste Ausztriában is szépen muzsikál, ha jól emlékszem a kbc meg Írországban keresi hülyére magát.
mage 2021. 05. 06. 22:08
Előzmény: #6956  berlini
#6961
Szerintem nem a múlt hónapra gondolsz, hanem márciusra, ami rég nem látott hitelezést hozott. Viszont a január és február elég gyenge volt, tavaly q1-ben 628M forint hitelt helyeztek ki a pénzintézetek, idén 536M. Ráadásul a személyi és egyéb hitelezés csökkent jelentősebbet, ami biztos nem javítja a kamatmarzsot.
Szerintem az idei első féléves moratórium miatti leírást a q1-ben fogják elszámolni, azzal számoltál?
 Szinergiahatás érdekes kérdés, szerintem az hosszabb távon érvényesül igazán. Mert ami megjelenik összevonásnak köszönhetően az elején elviheti a plusz költségek, mint a szervezés, tanácsadás, végkielégítések, stb.

Topik gazda

berlini
berlini
4 5 4

aktív fórumozók