"... NAGYON HALKAN, DE VÉGRE KI KELL MONDANI: AMIT LÁTUNK, NEM EGY UKRÁN–OROSZ, HANEM EGY AMERIKAI–OROSZ HÁBORÚ. " (Vona Gábor, Index-publicista, 2022. március 4.)
Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.
nem biztos,hogy mindenki ezt gondolja Nyugaton. Te kiragadtál egy embert, aki tett egy vitatható álláspontot és ezt ráhúzod mindenkire. Most olvasom,hogy Boros Johnson párhuzamot vont a Brexit és az ukrán szabadságharc között. Erre az Európai néppárt vezetője és egy ugyancsak brit konzervatív párti politikus is elhatárolódott tőle. Ez az igaz demokrácia. Van véleménykülönbség.
"... Johnson a The Sunday Times című konzervatív vasárnapi lapnak adott interjúban kijelentette azt is, hogy nagy-britanniai menedéket ajánlott fel Volodimir Zelenszkij ukrán elnöknek.
A brit kormányfő szerint az ukrajnai háború a fogyasztók és az autósok számára is rettenetes következményekkel járhat, de a briteknek el kell fogadniuk "a Putyinnal szembeni kiállásból" eredő magasabb költségeket.
Hangsúlyozta: az egész világot meg kell győzni arról, hogy túl kell lépni az orosz nyersolaj- és földgázszállításokkal szembeni függésen. " (via Portfolio)
Ez a félkegyelmű harmadik hete mást se' tesz mint torkaszakadtából tömény marhaságokat rikácsol... mit művelhetett má' megen suttyomban, amiről ennyire kitartóan el akarja terelni a figyelmet?...
A németeket mai napig köpködik a nácik bűnei miatt. Melyik része nem világos ?
Törölt felhasználó2022. 03. 20. 13:50
#653
"... A férfi teniszezők aktuális világranglistáját vezető orosz Danyiil Medvegyev indulását is politikai állásfoglaláshoz köthetik a wimbledoni bajnokságon. Nigel Huddleston brit sportminiszter kedden hangsúlyozta: nem érezné jól magát, ha egy orosz sportoló orosz zászlót lengetne, miután megnyerte a londoni Grand Slam-viadalt. " (via Index)
Alig 3 hét alatt az orosz közemberek lettek a világ négerei a patologikus eltörlésvágyba mentálisan belerokkant úgynevezett "nyugati demokráciák" nagybeteg fellegváraiban.
A probléma ez: Amit Trudeau elővett rendeletet és gyakorolt - vészhelyzeti törvény - annak nem voltak meg azon jogi feltételei, amik alapján ezt érvénybe lehetett volna léptetni. Ezt sokszor taglalták is az ellenzék soraiból. Ha meg valaminek nincsenek meg a jogi feltételei és ennek ellenére azt életbe léptetik, az törvénytelen szerintem. És Kanadában kb kétszer olyat képzelj el a rendőri/hatósági fellépéssel, mint nálunk 2008-as évet szorozva minimum kettővel úgy, hogy a kaminosok meg konkrétan csak álltak az utakon, nem támadtak rendőröket, meg molotovoztak, meg üvöltöztek. Plusz ehhez jött az, hogy akire rámutatott a kormány, azoknak bankszámláját befagyasztották. Olyan diktatúra volt - és igazából van, mert egy hamis, látszat demokrácia van, ez már nyilvánvaló - van ott Kanadában, ami egy történelmi jelentőségű dolog. Demokrácia akkor lenne, ha ilyen történik, akkor távozik az a vezető azonnal, vagy távozását kényszeríti ki az egész parlament. Ha ez nincs, akkor ez már nem demokrácia, csak kb olyan, mint "nyomokban tartalmaz"
Sztem is komolyan felveti a szabadságjogokat a kormányok intézkedései - adott esetben - és itt is , de alapvetően én nem látom, hogy ezzel a demokratikus berendezkedés kerülne veszélybe. Attól,hogy bizonyos politikusok elvetik a súlykot, vagy egyszerűen nem körültekintően döntenek az egyáltalán nem jelenti, hogy ez rendszerszintű probléma, ellentétben a valóban diktatórikus berendezkedésű országokkal, ahol tüntetni se lehet, mert elvisznek a rendőrök. Ahogy olvasom Kanadában is volt olyan tartományi vezető, aki kiállt a konvoj mellett, tehát ott az embereknek van lehetősége ellenállni. Hogy mi lesz belőle meglátjuk. Általában ezek vagy elmúlnak maguktól, vagy kialakul egy olyan kompromisszumos megoldás, ami megfelelel a feleknek. Franciaországban pld hagyományosan nagyon sok sztrájk an és mégse omlik össze ettől az ország. Ez a dmeokratikus érdekérvényesítés egyik elfogadott formája.
igen lehet, hogy ez is benne volt, de úgy néz ki átestek a másik oldalra. viszont putyin segített az EUnak közös nevezőre jutni rövid távon. Köszi Vlagyimir .
Sziasztok, tiszteletem Gyula úr! A napokban én is paráztam, hogy Kína kifarol Putyin mögül, de hála az Úrnak a korcsok kavalkádja hiába keverte ismét a kakit. Csak az elvakult háborúpárti Bidenbérencek nem látják,hogy ez milyen következményekkel járna,pedig nem kell hozzá nagy ész.A lényeg, hogy a Kelet összezárt.
"Az sületlenség,hogy az USAnak érdeke tönkretenni az EUt,hiszen az USA
elsősorban gazdasági hatalom, nem érdeke a legfőbb kereskedlmi
partnereit taccsra vágni , és politikialag is öngyilkosság lenne a NATO
tagállamok meggyengítése. Az USA-ban baj van.Leírom kb huszadszorra: Freedom Convoy. És mögé teheted a variációkat: Kanada, USA, Toronto, Washington. Oklahoma, stb-stb... Az USA-ban elkezdtek ébredni az emberek az infláció végett, a hazugságok véget - al covid - a minden végett. Csak hiába írom le huszadszorra, hogy nem a magyar médiából kellene mindent elfogadni és körbenézni, hogy mi van, ami nem jut el, az nem érdekes, ahogy én látom. Kanadában a taxissztrájk kb tízszeres volt kamionokkal és a fellépés a 2008-as gyurcsányi minimum duplája. És ez van - meg ilyenek Kanadában - most Torontóban, de ez már kb 2 hónapja tart: https://www.youtube.com/watch?v=oGgmr59bT3A Meg megy ez az USA szinte egész területén, mert az embereknek kezd tele lenni a csukája azzal, hogy egy büdös nagy hazugságban élünk az állítólagos "vezetőnk" által, akik baromira elfelejtették, hogy ők nem az uralkodó réteg, hanem a képviselői/szolgai, mert ezzel lettek megbízva. Itt van az egész "elcseszve" a társadalom részéről, hogy bálványokat emelt maga fölé, amiket imád meg istenít meg szolgál, meg akiért a másikat eltaposná legszívesebben.... Ez van most, amit nem veszünk észre és ami z igazi gond és amiről el akarják most - többek közt - terelni a figyelmet, hogy nehogy ezen elkezdjenek az emberek gondolkodni, hogy itt valami baromi nagy gebasz van igazából az életünkben ezek miatt (is)...
ez csak feltételezés,hogy mi lesz. Az sületlenség,hogy az USAnak érdeke tönkretenni az EUt,hiszen az USA elsősorban gazdasági hatalom, nem érdeke a legfőbb kereskedlmi partnereit taccsra vágni , és politikialag is öngyilkosság lenne a NATO tagállamok meggyengítése. Amiben van igazság, az az EU műkődésének a hatékonysága. Előbb utóbb sztem esélyes,hogy a konszenzusra törekvés, a vétójog és hasonlók miatt a bürokrácia lassússága miatt szükség lezs valamilyne reformra,hogy gyorsabban tudjanak reagálni a poltikai, gazdasági, társadalmi változásokra.
USA-OROSZ háború
Igen, és ezt ma már egyre hangosabban kell kimondani.