Topiknyitó: Törölt felhasználó 2017. 10. 22. 08:59

Tudomány és Csillagászat  

http://index.hu/tudomany/2017/10/16/gravitacios_hullam_neutroncsillagok_ligo_tobbcsatornas_csillagaszat_kozmologia/
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2021. 04. 07. 21:30
Előzmény: #5476  offshort
#5480
A halálos ágyadon vajh' lesz-e még kedved kommentelni? Vagy te is inkább összepish összexar a feneketlen rettegéstől mint dicső Marx-Engels-Lenin apáid?
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 07. 21:27
Előzmény: #5477  Törölt felhasználó
#5479
Hát nem hallottam róla hogy visszajöttek volna, úgyhogy nagy valószínűséggel igen. A helikopter amúgy se egy intergalaktikus készülék.
zolifiazoli
zolifiazoli 2021. 04. 07. 21:25
#5478
Sziasztok!
Hátha másokat is érdekel itt a tudomány és csillagászat (és nyilvánvalóan a fizika) egy kicsit részletesebben, de még viszonylag közérthetően elmagyarázva. Nekik ajánlom az alábbi youtube csatornát. 
Physics Explained




https://www.youtube.com/channel/UCIZ5ZOeiXYbmKTl_85ghNPw
Törölt felhasználó 2021. 04. 07. 21:24
Előzmény: #5474  PusztaPutyin
#5477
oké... asszem értem.
 
Akkor most térjünk vissza a "tudomány"-hoz:
 
A Perseverance rover és az Ingenuity kopter a Marson vannak?
offshort
offshort 2021. 04. 07. 20:58
Előzmény: #5472  Törölt felhasználó
#5476
az "első meg a második halált" nálad megelőzi a 3. halál, 
az agyhalál, amit lábon hordtál ki,
szégyen amit ma is ide felkérődztél! 
jelentkezz egy pszichiátrián,  talán segíteni tudnak ott rajtad! 
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 07. 19:43
Előzmény: #5472  Törölt felhasználó
#5475
Most megnézek a feleségemmel egy filmet (világi léhaság), nem biztos hogy hamar fogok reagálni a továbbiakra. De jövök amint tudok.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 07. 19:41
Előzmény: #5472  Törölt felhasználó
#5474
Élvezettel olvastam a hozzászólásodat (tényleg), de ha megengedsz egy barátságos megfigyelést akkor túlbonyolítod. Ugye ott van hogy _egyesek_ különböztetnek meg irányzatokat. A hangsúly az egyeseken van. EGYESEK.  Mindig lesznek akik a világot megpróbálják osztályozni. A világ lakossága többek között akár sokféle két részre is osztható ha valakinek az a fétise: pl. azokra akik villanyszerelők és akik nem. Minél inkább egybites valaki, annál sarkosabban csinálja. Igaz lelkiismeretesek kontra vírustagadók. Stbstb. Ez  végtelen módon folytatható. Úgyhogy mivel ez az EGYESEK szerinti irányzatötlet nem az én kognícióm, így disszonanciám sincs ilyen irányban. Korábban írtam, hogy nálam nem a valláskritika van fókuszban, hanem a nemtudás, hogy nem tudjuk mi van, ez az agnoszticizmus maga. Te se tudod, szotyi se, meg senki se. Ez van.  Ez világnézet. Az én világnézetem. Nem csak az világnézet, hogy kitalálok egy mesét, egy sablont, egy formulát, egy szörényi sárga szemüvegét stb és azon át nézem a világot, az is egy világnézet, hogy csak nézek a világra. Sőt, szerintem ez az, ami igazából az. Ezzel én eligazodom. Nem kell minden ismeretlent mondával betömni, ha nem félsz tőlük, akkor rájuk tudsz nézni. Akkor is, ha nem ígérnek örök életet. Ami különben botrányos és szomorú, de jelenleg be kell érnünk azzal hogy nincs garancia.  Én különben úgy vagyok, hogy majd kiderül mi van. Vagy nem, de akkor az is mindegy lesz.
Törölt felhasználó 2021. 04. 07. 19:27
Előzmény: #5462  Törölt felhasználó
#5473
Az előzményben vázolt eszkatológiai szösszenet ebben a formában meglehetősen vészjósló volna, ha Krisztus nem végzi el az ókori zsidók Ószövetségében elejétől végig (előre)jelzett helyettesítő áldozatát az emberiség teljességéért.
 
Az előzményben írt "második halál" kapcsán fontos megemlíteni, hogy Krisztus a kereszten nem a földi emberre hatályos "első halál"-t szenvedte el csupán, hanem a másodikat is... amiért Isten eszkatológiai szabályzata alapján elvileg a Semmibe kellett volna távoznia... kivéve, ha az Atya úgy ítéli meg, hogy legalább annyira ártatlanul és bűntől mentesen élte le a földi életét, mint a zsidó áldozati rendtartásban előírt bűnrendezésre szolgáló egyévesnél fiatalabb áldozati bárányok. Csak ez utóbbi esetben marad lehetősége az embereknek arra, hogy Krisztus áldozatára tekintettel elkerülhessék a második halált. Ez a kereszténység lényege és veleje...
 
Érdemes ehhez hozzátenni, hogy Mózes gyilkos volt... Dávid király gyilkos és parázna... Jákob tizenegy fia orvul meg akarták ölni a tizenkettedik fiút, Józsefet... Pál apostol (még Saulus-ként) kereszténygyilkos zsidók országos cimborája és cinkosa volt... rengeteg őskeresztény embert saját kezűleg hajszolt fogságba... stb... stb.
 
Isten így munkálkodik.
Törölt felhasználó 2021. 04. 07. 18:23
Előzmény: #5466  PusztaPutyin
#5472
azt írja a szócikk, hogy (egyesek) megkülönböztetnek erős, gyenge, valamint "apatetikus" agnoszticizmust... jelentsenek ezek bármit is... így hát kognitíve disszonáns helyzetet vélek orrintani a hsz-ed és a linkelt szócikk között, de ez biztos csak azért van, mert nem látom az agnosztikus fától a világnézetileg összefüggő világmagyarázatot nyújtani képes agnosztikus erdőt... ugyanis az eredeti kérdésem nem arra vonatkozott, hogy neked mi a kedvenc valláskritikai irányzatod, hanem az, hogy van-e olyan világnézeted, ami segít téged abban, hogy eligazodj az evilági lét sok(k)szerűségében.
A mi derék materi-ateista pistánknak pld. van ilyenje: egyszer élünk... utána jön a semmi (hurrá)... addig is minden belefér itt... ja, és Isten ugye mindenestül kamu.
Ez egy őszinte, kőkemény rakenroll világnézet... pistánkon kívül még pár milliárd ember prímán elnavigál ennyivel ebben az áttekinthetetlenül komplikálttá vált világban...:)... az agnosztikusokban nem érzékelem a pistánkra jellemző totális világértelmezés képessége feletti őszinte örömet...:)... ők amolyan se hal, se hús vallási kriticizmussal (ami szinte kizárólag a keresztényekre irányul) szeretnének fű alatt elvegetálgatni. Az agnoszticizmus véleményem szerint tehát nem világnézet, a világnézet eredeti értelmében, hanem csupán egy vallási averzió, amely fél felvállalni az ateisták határozottságát.
 
Gyorsan pötyögtem a telón, bocs az elírásokért és a fésületlenségért...)
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 07. 17:31
Előzmény: #5469  WLM
#5471
Úgy tűnik, igen.
WLM 2021. 04. 07. 17:24
Előzmény: #5468  signal2
#5470
Oda is írtam,hogy kivéve aki nem, ezek szerint te nem. Én nem vagyok ilyen bátor.Én azt szeretném hinni,hogy lesz (szinte bármilyen) folytatás. Csak nem egyszerű.
WLM 2021. 04. 07. 17:18
Előzmény: #5466  PusztaPutyin
#5469
Akkor én agnoszta lennék ?:)Talán a keresztények számára elfogadhatóbb, mint az ateista.
signal2
signal2 2021. 04. 07. 17:15
Előzmény: #5467  WLM
#5468
Csak, hogy ne általánosítsunk teljesn mértékben, én nem hiszek a biológiai élet utáni létben.
WLM 2021. 04. 07. 17:11
Előzmény: #5462  Törölt felhasználó
#5467
Most láttam ezt a megtisztelően hosszú reakciót.Hát van még hová kupálódnom.Mint ahogy írtam tisztelem a tudásod  mivel nem láttam még (főleg itt a fórumon) ilyen hiteles szakértői stílusban a kereszténységről írni senkit.Félek nekem ez kicsit meredek így hirtelen,de semmi bajom nincs azzal ha így lenne minden ahogy leírtad ,csak egyenlőre nincs elég tudásom és fantáziám,hogy elképzeljem.Az biztos,hogy az emberek a kezdetek óta hisznek a halál utáni létben,(kivéve aki nem)csak különböző módon .A kereszténység az egyik mód. Van még egy kettő, és csak Isten tudja kinek van igaza. Remélem nem az ateistáknak,az ő verziójuk a leggyérebb ,a legfantáziatlanabb a leglesulytóbb.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 07. 16:56
Előzmény: #5465  Törölt felhasználó
#5466

Hát mivel az érzékszerveink se teljesen egyformák, valamint más és más tanulási folyamatokon mentünk át, lehet hogy mindannyian akik ránézünk a portfolio logójában lévő tükörtojásra, más-más színeket látunk és mást nevezünk narancssárgának. Az is lehet, hogy mást jelent neked a cseresznye íz vagy illat mint nekem. Viszont az agnosztikus gondolkodás ennél sokkal egyszerűbb és pontosabban behatárolható alapokra épül, nincs ilyen vagy olyan változata. Annyi a lényege, hogy nincs elegendő információnk arra hogy megerősítsük vagy cáfoljuk a vallás alapjait. Faék egyszerű az egész, tessék, a szócikk is átlátható https://hu.wikipedia.org/wiki/Agnoszticizmus . Egész egyszerűen nincsenek változatai. Olyan, mint amikor azt mondjuk, hogy nem tudjuk, milyen lottószámokat fognak kihúzni a jövő héten. Nincs olyan hogy így nem tudjuk vagy úgy nem tudjuk, kicsit nem tudjuk vagy nagyon nem tudjuk, esetleg a totóhoz képest nem tudjuk, hanem csak nem tudjuk. Ennek nincsenek változatai. Szerintem az van, hogy csak nem vagy tisztában az agnoszticizmus jelentésével. De tényleg nagyon rövid a szócikk, most kiszínezheted ezt a fehér foltot a fejedben, fél perc alatt meg fogod érteni, mit jelent.
Törölt felhasználó 2021. 04. 07. 16:24
Előzmény: #5464  PusztaPutyin
#5465
Technikai (adó)szám mentén érdekintézményesült agnosztikus szektákról valóban nem hallani (egyelőre), ennyiben jogos volt a felháborodásod. :)
De szerintem nincs két agnosztikus, aki már az agnoszticizmus fogalma alatt ugyanazt értené.
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 07. 15:26
Előzmény: #5463  Törölt felhasználó
#5464
Te hoztad ezt a hülyeséget. Énszerintem nincs többféle agnosztikus szekta, ez a te állításod volt. Valami minimális vitakultúrát próbálj már meg megkövetelni magadtól.
Törölt felhasználó 2021. 04. 07. 15:08
Előzmény: #5460  PusztaPutyin
#5463
Majd te az orrunkra kötöd, ha akarod. Ha meg nem akarod, az sem lesz nagy veszteség.
Törölt felhasználó 2021. 04. 07. 15:05
Előzmény: #5456  WLM
#5462
köszi a kedves szavakat...:)... ha elfogadsz egy tanácsot (melyet persze el is vethetsz), akkor ne a különféle "túlvilág"-(ok) után tudakozódj illetve ne ilyesmikre vesztegesd a drága idődet, hanem a jézusi példázatokban számos alkalommal (és nem véletlen, hogy ilyen sokszor!) körülírt "Isten országá"-ra. 
 
Amennyit a Biblia (kiváltképp az Újszövetség) alapján tudni lehet az ember földi halála utáni létszférákról, úgy minden embernek meg kell halnia az "első halál" által (ezt minden igehelynél így nevezik... ez volna tkp. a közönséges földi halál), majd egy pontosan nem definiált alvási periódus után (ahol akár különféle jellegű "túlvilágok" is feltárulhatnak az első halálban (ki)alvó/várakozó tudatban) következik a "feltámasztás az ítéletre"... ahol is számot kell adnia a léleknek az emberként maga mögött hagyott életéről... ezt követi "az igaz Bíró (értsd: Krisztus)" végzésének átvétele... majd pedig némelyeknél a végzés következtében beálló "második halál" (ezt minden igehely így nevezi)... ez tkp. a metafizikai Semmi-ben való maradéktalan felold(ód)ás, amit valaki itt ma reggel némileg vágyakozó lelkülettel emlegetett... a végzés átvétele és az elmarasztaló ítélet végrehajtása közötti szakaszról beszél Jézus több alkalommal is mint a "fogak vacogtatásá"-ról vagy más fordításokban "fogak csikorgatásá"-ról... ez az az állapot, amikor az ítélet alá vont lélek szembenéz a tetteivel és azok kikerülhetetlen következményével (némileg hasonlóan a földi bíróságok előtt elítélt személyekhez)... végül pedig ismét mások esetében, akik örömhírt kapnak az ítéletre való feltámasztástásukat követően, teljesen eltörlődnek a földi élet során a rovásukra feljegyzett bűnök... ezt az állapotot jelzi az Újszövetség több igehelye is "hófehér ruhákba öltözött" menyegzői vendégeknek... nos, ezeknél a lelkeknél megkezdődik az üdvösség állapota.
 
Dióhéjban most ennyit tudtam...
PusztaPutyin
PusztaPutyin 2021. 04. 07. 14:52
Előzmény: #5459  Törölt felhasználó
#5461
Pittel sok bennetek a közös, érdemes lenne barátkoznotok. Pl. sok mindenben egyezik a szóhasználatotok, a vakhit is ugye, vagy ahogy elhallgatással leplezitek ha sikerült hülyeséget mondanotok.

Topik gazda

aktív fórumozók


friss hírek További hírek