Topiknyitó: Törölt felhasználó 2015. 05. 16. 03:08

silver&gold  

szerettel varunk mindenkit akinek a forum temajaval kapcsolatban van velemenye...
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2015. 06. 08. 19:05
Előzmény: #299  Törölt felhasználó
#301
Számomra a kockázatok röviden ezek lennének:
- esetlegesen hamisított inflációs adatokra számított +4-5% kamat
- ti lejáratig tartjátok, de nagyon sokan nem, ők szívnak, ha folytatódik a hozamemelkedés
- a forint esetleg háromszor annyit gyengül, mint amennyi kamatot kapsz rá.
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 19:25
Előzmény: #301  Tibi0002
#302
ok, értem. a lenti okokból kettő is úgy kezdődik, hogy: esetlegesen...
ezeket hagyjuk, maradjunk a tényeknél;)
ha nem tartod lejáratig, akkor némi levonás után bármikor visszaváltják.(mondom, ez NEM hagyományos államkötvény!)
tehát visszaváltod, aztán veszel magasabb kamatozásút.buksz kb 2-3 havi hozamot a visszaváltással, és nyersz az új, magasabb kamatozással...- egyébiránt 3-5 évet ki lehet várni. lejárat szempontjából inkább a ktv. alapok, etf-ek a gázosak. na, azt nem vennék most...
seri2 2015. 06. 08. 19:34
Előzmény: #301  Tibi0002
#303
én,meg azt,hittem,hogy az inflációval mérik az adott deviza gyengülését évről évre.(defleációnál pont ellenkezőleg)
Tibi0002 2015. 06. 08. 19:40
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#304
Szerintem számítanak az esetleges lehetőségek, október körül 240 ft-ért vásároltam dollárt. Egy cent kamatot nem kaptam rá, mert számlapénzben vagy részvényben áll, de mégis jobban jártam vele, mintha huf kötvényt tartottam volna. Természetesen ez fordítva is alakulhatott volna. És alakulhat is. Lehet, hogy 180-ig erősödik a forint.
Tibi0002 2015. 06. 08. 19:43
Előzmény: #303  seri2
#305
Én itt arra gondoltam, hogy forint kötvény helyett tartok usd, eur, chf, nok stb. számlapénzt, és ehhez képest a forint (esetleg, igen, esetleg) többet gyengül, mint amennyi forint kamatot kapnék a Pmákra.
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 19:53
Előzmény: #302  Törölt felhasználó
#306
stingy,

abszolut hozam...
ill. lehetosegekrol van szo....
ez alatt ertem hogy pomperj ugy gondolja, hogy hamarosan beindul a kamatemelesi hullam es akkor a hosszu lejaratu kotvenyek nem igazan jok, mert mikor is jok a hosszu lejaratu kotvenyek, ha a kamatvagassok kezdodnek....
persze ez nem jelenti hogy tenyleg lesz kamatemeles es azt se hogy nem, vagy hogy tobb lesz.....

es mindenki mashogy nezi, gondolom a szuleid mo.-on tervezik elkoltenni 1 reszet a megtakaritasoknak, onekik csak attol kell tartaniuk hogy esetleg a forint vasarlo erteke csokken idokozben....
persze nohet is....

kulonbozo velemenyek, nincs ezzel semmi baj...
es ahogy a szuleidnek kevesbe kockazatosak az allampapirok,te viszont momentum alapon kereskedsz mert mas a celod a befekteteseidre ill. kereskedeseidre...
seri2 2015. 06. 08. 20:12
Előzmény: #305  Tibi0002
#307
oké,értem,de ebben az esetben infla+5% hozamról volt szó.
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 21:10
Előzmény: #304  Tibi0002
#308
amennyiben itthon élsz és ft-ért veszed a kenyeret akkor az általad említett esetleges dolgok nem nagyon számítanak.
tök mindegy, mennyi az usdhuf árfolyam.hosszabb távon, ha gyengül a huf, akkor ez infláció formájában megjelenik, ami meg növeli a hozamot.
ezt a: hamisítják az adatokat dolgot nem is értem...a kamatprémium akkor is megvan, ha -10%-inflát mutatnak ki, és még 0 infláció mellett is jobb a pmák hozam, mint a kockázatmentes bankbetét, dkj akármi -nem beszélve arról, h nincs szja(tbsz) és eho.(de legalább ebben a topicban ne menjünk már el összeesküvés-elmélet irányba.)

azt meg úgy sem tudod értelmezni, h mikor jártál volna jobban..most lehet, h jobban jártál egy usdhuf váltással, de annál meg lehet, h még jobb lett volna vanuatui sékelre váltani, mert az meg még jobban hozott...a múltban;)itt kb több millió lehetőség volt amivel jobban jártál volna, mint az usdhuf konverzióval, meg legalább ugyanannyi, amivel rosszabbul.de ezt csak utólag tudod megmondani.

Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 21:15
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#309
"ez alatt ertem hogy pomperj ugy gondolja, hogy hamarosan beindul a kamatemelesi hullam es akkor a hosszu lejaratu kotvenyek nem igazan jok"- én értem, mire gondolt, csak rossz cikkre hivatkozott, mert ezeknél a kötvényeknél max 2%-ot tudsz bukni, ugyanis annyi az idő előtti visszaváltás jutaléka. nyilván egy usa v. német stb... hosszú kv. árfolyama lemehet 120-ról 90-re, ami 25% bukta, de a pmáknál ennyit akkor sem bukhatsz, ha akarsz.
Tibi0002 2015. 06. 08. 21:21
Előzmény: #308  Törölt felhasználó
#310
Adathamisítás általában akkor történik, amikor valamilyen pénzügyi érdek fűződik hozzá. Az összeesküvés elméleteket én sem kedvelem, ez viszont nem az. :)

Kinek milyen az értékrendje, neked jó a pmák, én viszont nem merném forintban tartani a befektetéseimet. Megértem az érveid.
Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 21:40
Előzmény: #310  Tibi0002
#311
"Adathamisítás általában akkor történik, amikor valamilyen pénzügyi érdek fűződik hozzá. Az összeesküvés elméleteket én sem kedvelem, ez viszont nem az. :)- igen, értem. csak azért írtam, mert ilyen alapon semmit sem mernék venni, mert bármit meghamisíthatnak.(lásd.pl enron)

ez a szüleim megtakarítása.
én évek óta usd-ben vagyok, mivel ez az a deviza, amiért a legtöbb féle instrumentumot meg tudom venni.(családi diverzifikáció:))

Törölt felhasználó 2015. 06. 08. 23:23
Előzmény: #309  Törölt felhasználó
#312
minnel hosszabb a kotveny futamideje annal nagyobb a kockazat....
lasd 10,20,30 eves kotvenyeknel...
lehet hogy 5 ev mulva 6-8% korul lesznek a hozamok es az inflacio 2-4% kozott....
szoval max 2%-ot tudsz bukni eppenseggel nem igaz....

szerintem nem art figyelembe venni pomperj hsz-t szerintem a kotvenyekben eleg ott van...
es lehet hogy igaza lesz es beindul a kamatemeles, persze lehet hogy majd csak par ev mulva...
majd meglatjuk...

kotvenyeken, allakotvenyeken meg eppen akkora kockazat van mint amekkora osszeget az ember ezekbe fektet es nem 2 vagy 3%.....
;)
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 00:08
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#313
ok, akkor még egyszer: én értem mit írt, és téged is.ezek mind igazak úgy ált. a kötvényekre.DE nem igaz az említett cikkben szereplő magyar lakossági kötvényre.azon max.2% tudsz bukni ft-ban (jó, nyilván nem államcsőd esetén, de most ne extrém eseteket nézzünk)mivel ennyiért váltják vissza lejárat előtt. tehát ha van 1000ft tőke + 40 ft kamat, akkor kb egy 20-asért adhatod vissza az államnak.ok, ez kb 5 hónap hozam, de mégsem több évi, mint egy tipikus kötvénynél, ami lemegy 120-ról 90-re.itt ugye ha megvetted 1200-ért darabját, akkor 900-ért tudod eladni a piacon.mert a kibocsátó csak a lejáratkor veszi vissza. ez pl 2,4-es kuponnál 12,5 év!na ez a pmáknál nincs így, és ez okozhatott némi zavart az erőben:)

de ha leírod, hogyan tudok 2%-nál többet bukni ezen a spec. kv-n, én szivesen elhiszem:)
(mondjuk nekünk elég nagy tétel van belőle, ti meg csak cikkekből ismeritek...)

kamatemelés szvsz akkor lesz, ha ez a vonal:
link
tartósan elindul oda, ahonnan jött.ekkor a fed által a piacra zúdított likviditás kiáramlik a reálgazdaságba, és lassan beindítja az inflációt.ekkor a fed kénytelen lesz kamatot emelni, de szvsz mindig egy lépéssel az infláció mögött.2 legyet 1 csapásra: beindul a gazdaság (kihitelezik a pénzt) és elinflálják az adósságot.ügyes;)

Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 05:52
Előzmény: #313  Törölt felhasználó
#314
Szia,

nem olvastam a cikket, es jo ideje nincs megfelelo informacioim a kotvenyekrol....

hogy mikor lesz mondjuk vennek 6% hozam felett Svajci allamkotvenyeket vagy 7-8%-os hozamu Nemet ill. ha ennel 150-300bazisonttal nagyobb hozamu magyar allamkotvenyeket (10 eves vagy hosszabb futamidore)
egyebkent nem latok bennuk fantaziat...
helyettuk nemesfemekkel toltom ki a portfoliom ezen reszet....
Egyebkent mo-rol ill. a magyar gazdasagrol nekem sokkal pozitivabb velemenyem van mint sokaknak...

hogy mikor lesz kamatemeles azt csak kevesen tudjak,de ha egyszer beindul a hitel buborek kipukadasa akkor nagyon gyors lehet es olyan hozamokat fognak elvarni amit jelenleg a tobbseg el sem tud kepzelni...

az elkepzeles nem rossz de feltetelezi hogy kepesek az inflaciot kordaban tartani ill. kepesek iranyitani a bizalmat....
sajnos tevednek mert nem kepesek erre csak azt hiszik...
a ketto kozott pedig hatalmas kulonbseg van, a lecke pedig nagyon draga lesz!!!

szoval szerintem par even belul kiderul hogy nem a farok csovalja a kutyat, hanema gazdasag iranyitja a kozponti bankokat stb.stb. es nem forditva....
pomperj
pomperj 2015. 06. 09. 09:44
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#315
Ma reggeli Portfolio Menedzseri ertekezleteken 3 chart fogja kapni a legnagyobb figyelmet:
Szerintem ez a 3 itt:

link

link

link
kurkuma 2015. 06. 09. 09:52
Előzmény: #315  pomperj
#316
Szia János!

A 3. linknél nekem nem nyitott meg képet.
eurocent 2015. 06. 09. 09:54
Előzmény: #316  kurkuma
#317
kurkuma 2015. 06. 09. 10:08
Előzmény: #317  eurocent
#318
Elnézést, a mobilnettel vacakolnak valamit, nem töltötte be.
pomperj
pomperj 2015. 06. 09. 10:18
Előzmény: #316  kurkuma
#319
Kell meg a 3 megerositesi Technikai feltetel, es persze a szep 5 hullamos elso Elliott impulzus lefele,
(szoval osszesen 4, ahogy minden "bull to bear" fordulatnal be szokott kovetkezni),

de nagy a valoszinusege matol annak, amit ez a par chart sugall, az megtortenik. A TLT chartbeli fordulat nagy eselye ezt latszik erositeni: menekules kezdodik.

Itt vannnak a hatralevo feltetelek, csak a szamokat kell figyelni.

link

Cash is king.
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 10:28
#320
Nehany kisebb puzzle darab a mai emaileim kozul....:

link

link

...What we are seeing now are credit markets revolting against the risk of over levered sovereign treasuries and the fact of receiving zero compensation for the outsized risk.....

..The truly HUGE problems lay in the derivatives markets. These are multiples of all markets ...with very thin margins allowed for losses. The volatility seen in currencies and debt over the last month have surely bankrupted many. You see, it was the use of derivatives markets in the first place to "engineer" the bubbles ...which are now bursting! It is quite simple, the leverage afforded by derivatives, funded by credit and freely printed currency blew the bubbles to begin with. Margin calls and forced closure of many of these derivatives will be the driving force of the coming collapse. A broken derivatives chain will break everything beneath them including the currencies themselves.....

(a kockazat kotvenyeken, nem csak a hozam amit elerhet az ember ill. ennek vasarlo erteke, hanem a teljes toke ami ezekbe lett fektetve...)

az engem nem nyugtat meg hogy, jaj istenem elbuktam a kotveny portfoliom 20,30,50%-t de nem baj mert a tobbseg ennel sokkal tobbet vesztett aranyaiban.....

vannak akik regionalisan, esetleg eu-hoz hasonlitva neznek dolgokat en megprobalom globalisan vizsgalni....

masok vagyunk es mindenki mashogy iteli meg a kockazatokat...

sok sikert mindenkinek!
Tibi0002 2015. 06. 09. 10:30
Előzmény: #319  pomperj
#321
Megjegyzem az 1980-as számot, és figyelek. :)
Mennyi idő alatt érheti ezt el, feltételezésed szerint?
Tibi0002 2015. 06. 09. 10:34
#322
Hogyan kommentálnátok a cikkben írt nyersanyag árak csökkenéséről szóló feltételezést?
link
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 11:28
Előzmény: #322  Tibi0002
#323
Szia,

hetvegen irok majd errol....
(nagyon sokan felre ertik Kinat es Azsiat)

nehany erdekes adat:

CNH jelenleg megkozelitoleg 2%-at teszi ki a globalis kereskedelemnek mar a befektetesi cegek reszerol, kozben a vilag legnagyobb, van akik szerint a vilag masodik legnagyobb gazdasaga....
(USD ennek tobb mint 20-25 szorose)
5 even belul 10%-ra varjak 1-es modellek...
ha a kinai equity market-et nezed 2-5%-a van a globalis portfoliokban, itt is min. 10%-ot varnak az elemzok...

ha az Azsiai regiot nezed mekkora reszt hasit ki a globalis befektetesekbol kevesebb mint 10-20%-ot, attol fugg mit nezunk, jelenleg Azsiaban el a vilag nepessegenek tobb mint fele es a kovetkezo 15-25 evben nagy valoszinuseggel a novekedes 40-80% innen fog szarmazni....
ha csak nagyon leegyszerusitve azt feltetelezuk, hogy a kovetkezo 10-15 evben a globalis portfoliok 40-60%-at tehetik ki az Azsiai regios reszvenyek kotvenyek, akkor 1 olyan piacrol beszelunk ami akar meg 3-6 szorozodhat mondjuk 10-15 ev alatt....
ez elmeletileg azt jelenti hogy jocskan 10%-os hozamra tehetsz szert, csak az altal hogy megveszed az atlagos Azsiai portfoliot...
most market timing es value investing es egyeb strategiakrol nem beszeltunk amik akar meg tobbszorozhetik a hozam merteket.....

szemelyes tapasztalat, 7 evvel ezelott 3 ember foglalkozott az egyik elemzo cegnel ennek a regionak az elemzesevel, iden 23, 3-5 even belul en szerintem 50-80 ember fog ezzel foglalkozni.....(es kis cegrol beszelek)...

vagy 1 masik erdekesseg, mai megbeszelesen 8orabol 6 orat foglalkoztunk azzal itt AU-ban, hogy a holnap erkezo uzleti partnereinkkel hogyan tudunk hatekonyabban kommunikalni, hogy ne veszitsunk arcot es sikeruljon jo uzleti kapcsolatot kialakitani......
stb.stb...
tberki 2015. 06. 09. 12:05
Előzmény: #323  Törölt felhasználó
#324
"vagy 1 masik erdekesseg, mai megbeszelesen 8orabol 6 orat foglalkoztunk azzal itt AU-ban, hogy a holnap erkezo uzleti partnereinkkel hogyan tudunk hatekonyabban kommunikalni, hogy ne veszitsunk arcot es sikeruljon jo uzleti kapcsolatot kialakitani...... "

hmm... anno amikor Shenzenben is voltak embereim egy matrixorganizacioban nekunk ez egy 3 napos fejtagito volt :) szoval ezzel foglalkozni nem hulyeseg.
pomperj
pomperj 2015. 06. 09. 12:28
Előzmény: #297  pomperj
#325
Elolvastam a kommenteket a tegnapi

"Május hónapban 112 milliárd forinttal növekedett a kifejezetten lakosság számára értékesített állampapírok állománya, amelyből örvendetes módon ismét a hosszabb futamidejű lakossági államkötvények értékesítése játszotta a meghatározó szerepet"

orvendezo, nekem eros Contrary indikatornak szamito cikkrol.

Nem kivanom senki hitet es donteset valtoztatni vagy biralni. Csak hozzateszem, amit valoszinuleg mindenki tud, de kisse mas szemszogbol, mint az ujsagbol kiolvashato.

1) Koztudott hogy Templeton nagyjabol -20%-al csokentette (majus 6.-an bejelentette a sajtoertekezleten) a Magyar Allampapir kitettseget. Masnapra megjelentek a "Templeton dumps debt" cimmel az elso ujsagcikkek.

Amikor a globalis piac legnagyobb szereploje, azt nagyon ismero profi kivonulasba kezd egy piacrol,
es helyette "vonzo hedgelt, riziko mentesitett" konstrukcioval retail kisbefektetok oriasi tomegenek penzet csalogatjak be annak potlasara,
nos, az nekem eros contrary indicator.

2)Barcza, Az adossagkezelo fonoke elismerte, az eladasok nagy resze elso negyedevben tortent. Egy CIB elemzo arra vetemedett, hogy "Templeton egyszeruen redukalja kitettseget, az Ukran valsag miatt, Nincs miert aggodni, sot kimondottan jo folyamat.",
az annyira hul@enek gondolja Templetont, hogy nem tudja mi a kulonbseg Ukrajna es Mo-kozott?!

3)Semmi meglepo nincs, ha egyes banki-brokerhazi legenyek azonnal kitalalnak egy-ket konstrukciot, amivel a legures terbe be lehet vonulni, es be lehet csalogatni a penzt a "kisemberektol", hogy keressenek rajtuk a nagyemberek.
Es a nyakukba ultessek a valodi kockazatot, nagybetuvel irva az "elvart" kozkazati tenyezo elonyeit.

4)Nem ismerem a konstrukcio elemeit. Es megeshet hogy tevedek a velemenyemben. Am a tapasztalatok alapjan alig hihetem el, hogy majd ha baj lesz, es az allampapir arfolyama a felere esik egy 3-5%-is kamatemeles vagy 350-400 Ft-os Euro tajan, (a nemete eddig -10%) akkor megis lesz vevo azokra a hedgelt papirokra.

A belso finanszirozas pedig, amikor egy allam netan bajban van, nos egy torvennyel nagyszeruen modosithato. Mostanaban volt ra par pelda; meg a lelemenyes konstrukciok kitalaloinak borton-ablakaira.
pomperj
pomperj 2015. 06. 09. 12:35
Előzmény: #322  Tibi0002
#326
Roviden: ugy m@rhasag, ahogy van.
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 12:52
Előzmény: #322  Tibi0002
#327
A fő nyersanyagok (és velük párhuzamosan az arany-ezüst) ára is még sokáig nyomott marad... de nem elsősorban ezért, mint amit a nagytiszteletű elemző úr far-fetched okfejtése sejtet.
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 13:25
Előzmény: #327  Törölt felhasználó
#328
lehetseges kimenetel....
es az is lehetseges hogy a nyersanyagok evi 5-6% felul fogjak teljesiteni a reszvenypiacot a kovetkezo 5 esetleg 10 evben....

fogadj ra es majd megtudod!!!
pomperj
pomperj 2015. 06. 09. 13:52
Előzmény: #328  Törölt felhasználó
#329
Nekem meg pregnansabb a velemenyem errol, (homlokegyenest ellenkezo, mint a cikke)
es ez a 2 abra szemlelteti is a lenyeget.

link

link

Ja, es jol mutatja, mire lesz kepes gold es a nyersanyagok ara az ostoba penzugyi-monetaris politikak osszeomlasa utan.
offshort
offshort 2015. 06. 09. 17:31
Előzmény: #292  emerald
#330
" Bányászok se mentek tönkre....kéne néhány csődbement cég... "

azért a régebbi figyelőlistátokon levő ANV lehúzta a rolót , mondjuk nem volt nagy cég és a "dominóeffektus" is elmaradt a szektorban,
a tavaly ilyenkor már elég xarul festett a grafja, ha jól emléxem már a kibocsájtáskori érték alatt volt ... link
Tibi0002 2015. 06. 09. 19:48
#331
A Deutsche Bank két vezetője távozott, most pedig nyomoznak a központjukban... talán ez is besorolható a bikapiac végi botrányok közé. :)
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 20:34
Előzmény: #331  Tibi0002
#332
Már ide hallani a brummogást... :)
Törölt felhasználó 2015. 06. 09. 20:48
Előzmény: #325  pomperj
#333
Az utolsó bekezdésedben van szerintem a lényeg, látva az itthoni unortodox megoldásokat, krízis esetén simán érheti kellemetlen meglepetés a befektetőket ...

magellan2214 2015. 06. 10. 06:55
#334
Tegnap PU elvtars szokatlanul gyors tempoban Mszk-ban lezáratta a vitát és aláirta es felszabadította az oligarchák csínytevéseit.
Roviden ha evvégéig behozzák a lopot,osszeharácsolt devizájukat ugy teljes az ado,vám stb amnesztia.
Most rajtuk a sor, no meg lehet hogy a CITY is értekezletet tarthat.
pomperj
pomperj 2015. 06. 10. 07:07
Előzmény: #331  Tibi0002
#335
DB nalam a figyelo listan van.
Balance=2Tril, P/B=0.63 tangible book, Tier1=11%, C/I=65%,
mas mutatoi a hasonlo EUs bankokhoz kepest 30-50% szinten.

Es ehhez kepest a nemet gazdasag legnagyobb penzugyi szolgaltatoja, plus a fix-income piac vezeto jatekosa, mely distressed allapotban. A csod praktikusan kizart.

Viszont, elkaptak az oszes penzugyi botranyban mint resztvevot (persze az amerikaiak), de nagyreszen tul van, es meg van erre 4Mrd tartaleka.

DB normal uzemi allapotaban 12-15Mrd nyeresegre kepes, meg akkor is, ha a merlegfoosszeget csokkentik 200Mrd-al. Az 1.38Mrd reszvenyre olosztva es PE=9 mellett 60-90 USD koruli arra szamithat.
Hasonlitaskeppen: szerintem olyan DB, mint a Citi volt 4 eve, vagy BAC ket eve.

Szoval egy honapja belevettem, de kivagott a stop 32-nel. Amikor ujra 30 USD alatt lesz, ujra megprobalom. Egeszen addig, amig elkapom egyszer jol.
tberki 2015. 06. 10. 08:32
Előzmény: #335  pomperj
#336
DB nalam is listan volt, de en commerzbankot vettem helyette, de meg ev elejen. Most megint kezd olyan szinten lenni ami erdekel.
Tibi0002 2015. 06. 10. 08:35
Előzmény: #335  pomperj
#337
Szerintem túl drága, a ROE mutatói nagyon gyengék, ha a morningstar adatai hihetőek.
20€-t sem biztos, hogy széles mosollyal fizetnék érte, de az elmúlt években ennek még közelébe sem süllyedt az árfolyam.
Tibi0002 2015. 06. 10. 08:41
Előzmény: #337  Tibi0002
#338
A Raiffeisennel meg tudtam játszani, hogy 10.75-ért vásároltam (0.3 p/b), és 15.005-ért adtam el májusban. De el is kellett adni, mert még idén is veszteséget várnak a vezetői.
A bankoktól a nagy tőkeáttétel miatt jobb tőkearányos megtérüléseket várok. Sajnos a Commerzbank is elég gyenge.
Tibi0002 2015. 06. 10. 09:28
Előzmény: #338  Tibi0002
#339
Bund hozam 1.0%
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 12:28
Előzmény: #337  Tibi0002
#340
12-15EUR felett en meg se piszkalnam....
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 13:14
#341
emerald 2015. 06. 10. 19:04
Előzmény: #330  offshort
#342
Köszi, jó tudni, ezeket nem figyeltem.
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 19:10
Előzmény: #339  Tibi0002
#343
ezzel mi a gond? hogy végre normális szintre közelít? az volt a nem normális mikor nulla közelében volt
ettől ugyan nem kell besz@rni! aki ilyet állít az ferdít
Tibi0002 2015. 06. 10. 19:30
Előzmény: #343  Törölt felhasználó
#344
"Bund hozam 1.0%"

Ennyit írtam. Tömör, tárgyilagos tényközlés volt. Ezek után furcsállom a reakciód, valószínűleg tévedésből címezted nekem.
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 19:36
Előzmény: #344  Tibi0002
#345
szerintem mindketten tudjuk jól mire gondoltál ))

én csak megállapítottam hogy az nem olyan katasztrófa mint az beállítják
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 19:40
Előzmény: #344  Tibi0002
#346
cserébe egy DB hetes chart link
lol! ehhez képest a otp maga a megabika )))

4 évről a napos chart link

ebből is zümmerbank story lesz?

Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 21:50
#347
Nagyon "érdekes" volt a mai nap az S&P életében, a 2135-ös csúcs óta egy eső trendcsatornában mozgott (naposon) az index, amiből az utóbbi napokban kiesett, de nem baj, mert ma korrigált, - minő véletlen - éppen eme bizonyos csatorna felső széléig, gondolom, hamarosan elkezd ismét csordogálni - szépen dolgoznak a robotok...

Már a napi.hu hírportál is egyre többet foglalkozik a várható pénzpiaci hullámokkal, olyanokat írnak, hogy aszongya "irány a készpénz", illetve "Robert Prechter szerint masszív korrekcióra kell felkészülni a részvénypiacokon", stb...
pomperj
pomperj 2015. 06. 11. 07:22
Előzmény: #347  Törölt felhasználó
#348
1)Errol van szo. Most 14 napja esik az SPY kis trendcsatornaban, es epp ideje volt a relief-shortcovering-nek.
A kerdes az, lesz-e masnap-harmadnap is buying power. Hamar kiderul; tegnap a nap masodik feleben mar senki nem vett.

2)Van egy Bill Gross interju a Yahoon. Erdemmes meghallgatni a nagy oreget.

3)PIMCO leepitette az treasury kitettsegenek 2/3 reszet. Kinek lesz igaza?

link
tberki 2015. 06. 11. 08:27
Előzmény: #348  pomperj
#349
3)PIMCO leepitette az treasury kitettsegenek 2/3 reszet. Kinek lesz igaza?

hmm... ez igy rendben van. de hova tette azt a kivett lovet? azt ne mondd hogy cash is king mert azt gondolom az nem teljesen allja meg a helyet...
pomperj
pomperj 2015. 06. 11. 08:46
Előzmény: #349  tberki
#350
HA PIMCO kiszalltt nagyjabol 100Mrd nagysagrendu longterm treasurybol (aminek kamata emelkedik, es arfolyama esik),
es atement shortterm tresurybe, (3-24 honapos note-okba), akkor az bizony cash.
A szakmaban ezt annak hivjak, ez a legkozelebbi forma a papirpenzhez.
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 09:00
Előzmény: #348  pomperj
#351
2) köszönöm, megnézem...

1) Nem zárható ki a további emelkedés lehetősége, de nem sok esélyt látok rá, DJT nem tudott visszaemelkedni, a kötvénypiaci folyamatok nem látszanak fordulni, nem tudom, mi támogatná a komolyabb emelkedést... Szerintem legalábbis...
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 09:11
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#352
akkor számozzunk ))
1) a kötvény piaci folyamatok egészségesek, visszatérnek a normális szintre, mivel kisebb infláció van/lesz
2) régen 3% kamat mellett is emelkedtek a piacok ha jó a hangulat és növekednek a gazdaságok - jelenleg egyet előre egyet hátra, de van növekedés, kicsit lassú
3) pinci papa benézte rendesen a t-note-t mert bízott a fed-ben, ezt be is vallotta lsd riport
gondolom kapcsolt /kicsit későn/és likvidálta magát ))
lol!

pomperj
pomperj 2015. 06. 11. 09:29
Előzmény: #351  Törölt felhasználó
#353
Van 2 szokasos modszer annak durva megitelesere, hogy a tozsde egynapnyi felpattanas mennyire szamithat tovabbi emelkedesre.

Az egyik a Junk-bond. Azok rizikoja van a masik piacon a "legkozelebb" a reszvenyek kozkazatahoz. Es egyutt szokott mozogni vele, szoval arra erdemes ranezni.
HYG es JNK nem nagyon rezdult meg tegnap.

(Ha mar High-yield temanal tartunk: a kamat ott is megindult fel, adjak oket rendesen a piacon. Most 6.3% tajan jar, az talan mond valamit a ketkedoknek. A spread meg plane novekszik, es az is Elliott (iii) formaban van. Szoval, barataim, a trade-ek iranya: risk off)

2)A statisztika S&P 500-bol: mennyi uj newhigh/newlow lett, osszehasonlitva a legutobbi hasonlo felpattanassal.
De eleg megnezni a 2 utolso felpattanast, marc.2 es 18 volt a legnagyobb. Mi is volt utana par nappal?

3)Egyebkent EM piacokon a felpattanasnak tobb eselye latszik, ott a Junk Indexek is mentek.
Törölt felhasználó 2015. 06. 11. 16:42
Előzmény: #352  Törölt felhasználó
#354
Számozgatunk, számozgatunk? :-)

Nem emlékszem, hogy a kötvények hozamemelkedését kedvezőtlen fordulatnak mondtam volna, viszont a hatására kialakult pénzpiaci bizonytalanság annál inkább óvatosságra int, a folyamat még javában zajlik és ez nem hat a kockázatok csökkenése felé (kérdés persze, milyen időtávon milyen mértékű lesz a hatása és főleg milyen irányú). A hivatkozott cikk szerintem - részben legalábbis - erre hívja fel a figyelmet a PIMCO esetével, persze nézőpont kérdése, ki mit olvas ki a cikkből, ki milyen következtetésre jut a leírtak alapján…

Más esetleges veszteségén mi röhögni való van, azt végképp nem tudom…

2) Azért azt te is belátod, hogy a "régen 3%..." és a mostani helyzet nagyon nem ugyanaz... Ettől persze később még nyugodtan bekövetkezhet az, amit írsz... :-)
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 11:30
#355
link

egyebkent meg nem keso beallni a sorba es szep csondben gyujtogetni fizikai aranyat ill. ezust tomboket....
(egy nap meg megkoszonitek nekem ezt)...
ki tudja mikor lesz ill. meddig lehet ilyen jo aron vasarolni....
;)
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 11:37
Előzmény: #353  pomperj
#356
Pomperj kezdjel bele a fizikai arany gyujtogetesebe mielott tul keso lesz....
Ha minden igaz a kovetkezo hetekben honapokban remek alkalom lesz vasarolni!!!
;)
eurocent 2015. 06. 12. 11:46
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#357
Számolgattam, és ha nem tévedek, akkor kb július közepéig esni fognak az arany bányászok, utána nagy bullnak kellene jönnie (egyeseknél már lehet el is kezdődött). Terméktől, cégtől függően 30-150% emelkedés jöhet alaphangon.
Viszont ezt követően, már nem túl fényes a helyzet...
Viszonyítási alap: JDST. Szerintem amint felmegy 9-10 sávba, indul az arany bányász bull időszak.
ui: az új számolgatós módszerem még új, tévedés jogát fenntartom.
eurocent 2015. 06. 12. 11:50
Előzmény: #357  eurocent
#358
ui1: fizikai aranynál továbbra is esést várok.
Törölt felhasználó 2015. 06. 12. 12:05
Előzmény: #358  eurocent
#359
szerintem a grafikon es Elliott-os dolgokon kivul nem artana nehany fontos info-t figyelembe venned....
irtam korabban es linkeltem is Mike Maloney-tol es Grant Williamstol...
arrol is irtam korabban hogy a legnagyobb bankok ill kozponti bankok kiadtak lizingre a fizikai arany tomboket...

link

meg nem keso vasarolni..., en is emelkedest varok az aranynal,de nem rovid tavon hanem kozep es hosszutavon, rovid tavon pedig nem eredekel 30-50$-os eses, ha a masik oldalon ott van a lehetoseg kozep tavon 120-240$-os emelkedesre (2-8/1-es kereskedes) es hosszutavon pedig 100-1000%-os emelkedesre (5-10 ev).....
;)
pitcairn2 2015. 06. 12. 12:22
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#360
a legfontosabb infó sajnos az, hogy ez egy masszívan manipulált piac

ergo

minden további nélkül kicsinálhatnak még akkor is ha egyébként fundamentálisan igazad van

Topik gazda

Kisvuk
Kisvuk
3 5 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek